Jump to content
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Recommended Posts

OK, a lepiej liczyć na radeonach? Czemu nie ma sensu? Mały uzysk? Mi to nie szkodzi i tak komp działa 24/7

@HeatheN dzięki :) chyba już zaczyna działać. A jaki serwer lepiej wybrać?

To sprawdź ile pobiera prądu jak tylko działa a ile jak 'gwałci' go miner ;) Nie opłaca się, bo za słabe są do tego. Tansze radeony potrafia kopac 2-2.5 raza szybciej

Oj kupie sobie 5850 2gb i kij...powinien sie sam spłacić przez miesiąc:) a jak trudnosc wzrosnie do poziomu nie oplacalnego (koszt prądu wyzszy niz zysk) to to oleje:)

Teraz sprawdziłem for fun na gtx460 72Mhash/s wyciąga... a w robocie stary 4870 95Mhash/s LOL

witam.

myślę że do czasu pierwszej wojny z bitcoin, za jakieś 12-18 miesięcy, całość będzie dość opłacalna

zasadniczo zastanawiam się dlaczego nikt nawet nie wspomni o tym jak niesamowita jest idea "kryptopieniędzy" skupiając się jedynie na PLN które będzie się z tego mieć ;)

BTW gdyby ktoś z szanownych forumowiczów miał możliwość sprzedaży SPRAWNYCH kart 5870/5970

(tak- w celu miningu) to bardzo proszę o kontakt

mógłbym zakupić ich 2-4 sztuk od ręki i pewnie coś więcej w przyszłości

Cos przeczowam w kosciach ze musi ostro lupnac w tym wydobyciu

jezeli kopanie ma byc oplacalne to 1 BTC w ciagu 2 miesiecy bedzie musial kosztowac 50 USD ,

do konca roku to musialby nastukac chyba z 200 USD za 1 BTC niema bata musi rypnac.

Niech ktos kto sie orientuje zapoda info o nadchodzacych w tym miesiacu zmianach w Trudnosci kopania

dzisiejsza to ponoc extra 50% :/

• Downvote 2

carek

Czyli znacznie mniej niz owe 50+ %

Wiec Kopac dalej czy zwijac manele ? ;)

Edited by Mario2k
  • Downvote 2

Takie skoki trudności powinny być co 14 dni, ale jeśli limit bloków zostanie obliczony wcześniej to i skok jest szybciej. W historii BTC były także dwa spadki poziomu trudności. Czym się tu przejmować? Kurs zawsze niwelował trudność.

Edited by OCM4n14k

Aktualna cena BTC jest bardzo zawyżona. "Realna" wartość to jakieś 7-10 dolarów, wszystko wyżej to spekuła.

Szacun dla tych, którzy teraz pakują się w mining. Trzeba mieć jaja ;)

Edited by blasphemy

pobor prądu 270kW na dzien :lol: :lol: :lol: (przecietna 4 osobowa rodzina zuzywa okolo 300 na miesiąc)

Tak na szybko, "piechotą" obliczyłem, że Twój rachunek za prąd będzie oscylował w granicach 5k pln za miesiąc kopania- proszę o ewentualną korektę.

"Realna" wartość to jakieś 7-10 dolarów

Na jakiej podstawie to twierdzisz? Jakieś konkretne źródła?

Ustalenie realnej wartości BTC jest niemożliwe, brak tu odniesień. Z założenia ta waluta jest deflacyjna bo jej ilość jest bardzo mała więc wraz ze wzrostem ilości użytkowników cena za BTC powinna rosnąć, spekulacja była ładne pare dni temu, teraz po olbrzymiej korekcie cena BTC się trzyma.

Edited by OCM4n14k

Nie była to olbrzymia korekta, bo została wyhamowana przez dużych graczy, którzy chcą utwierdzić płotki w tym, że nie jest to bańka. Jak widać póki co się udało ;)

Polecam śledzić tematy w dziale economics na oficjalnym forum bitcoin, można wyłapać dużo ciekawych informacji, chociaż często trzeba czytać między wierszami.

Edited by blasphemy

Ja chyba będę sprowadzał grafy, u nas na allegro już po 500zł są 5830. :D

I takie pytanko dla zorientowanych. Czy Starsza płytka pod 939 z sli, albo coś w okolicach am2 poradzi sobie bez problemu z dwiema 5850 ?

Ja chyba będę sprowadzał grafy, u nas na allegro już po 500zł są 5830. :D

I takie pytanko dla zorientowanych. Czy Starsza płytka pod 939 z sli, albo coś w okolicach am2 poradzi sobie bez problemu z dwiema 5850 ?

chipsety NFORCE 3 i 4 mają problem z radeonami hd5xxx

niewiem czy to kwestia chipsetu czy to ze w 939/754 byly pci-e 1.0

Edited by Maniakalny

A no właśnie coś pamiętam, że był poruszany ten temat. :]

A ciekawe jak np. nforce 550 itp.

A nie lepiej kupić jakiegoś "śmiecia" np na p35? Co prawda drugi slot to x4, ale to w niczym nie przeszkadza. No i pci-e 1.1.

chipsety NFORCE 3 i 4 mają problem z radeonami hd5xxx

niewiem czy to kwestia chipsetu czy to ze w 939/754 byly pci-e 1.0

Jednakowoż są i modele działające do kupienia (mobo+proc+ram)za dobre 100-150zł -> patrz sygnatura :wink:

Jaka płyta na am3 obsłuży mi te 4 karty graficznie ? Zamówiłem tą płyte MSI 790FX-GD70, zrobili mnie w ch, bo nie mają jej.

Ew. gdzie jeszcze można ją jeszcze dostać od ręki, tak żebym jutro miał już w domu ? :/

Jednakowoż są i modele działające do kupienia (mobo+proc+ram)za dobre 100-150zł -> patrz sygnatura :wink:

Mobo z koparki nr 2 masz na nForce 570 MCP ?

Powiedzcie mi jedno ... przy zasilaczach posiadających jedną mocną linię sprawa jest prosta ale co np. z takim ?

600W ATX OCZ StealthXStream 2 BOX 80+ Warszawa (1656121374) - Aukcje internetowe Allegro

Ma 4 linie po 18A

Potrzebuję zasilić mobo/cpu/hdd + 3x 5830, a więc teoretycznie jakby każda linia z osobna na te 4 "komponenty" to byłoby idealnie, ale nie wiem jak to jest z tymi liniami - każda wiązka kabli = osobna linia ?

EDIT: Ok już się sporo dowiedziałem z tego testu http://www.hardwaresecrets.com/article/OCZ-StealthXStream-2-600-W-Power-Supply-Review/1058/6

Wychodzi na to, że się nie nadaje, bo 2 linie to osobne +12V dla CPU

Edited by Aludan

Mam zamiar zrobić tak, przetestować działanie wykopalisk i sposób działania giełdy bitcoina na mojej karcie. Jeżeli to zadziała (a póki co nie uruchomiałem jeszcze GUIOMinera z powodu mi nie znanego jeszcze), sprzedam 460 (ok 400zł) i kupię 5870. Potem sprzedam płytę i kupię z 4 slotami pciex. Potem jeżeli biznes będzie się opłacał, rynek się nie załamie dokupię zasilacz i drugą taką kartę, potem trzecia i czwartą. OK, plan chyba dobry ;)

OK, ale aby działał GUIminer muszę mieć także włączonego Bitcoina? Bo w tej chwili uruchomiałem klienta, odpaliłem nowego górnika i wybrałem CUDA zarejestrowałem się w końcu na stronie BTC Guild. I dalej nie kopie :F Czyli co muszę jeszcze zrobić?

Mam zamiar zrobić tak, przetestować działanie wykopalisk i sposób działania giełdy bitcoina na mojej karcie. Jeżeli to zadziała (a póki co nie uruchomiałem jeszcze GUIOMinera z powodu mi nie znanego jeszcze), sprzedam 460 (ok 400zł) i kupię 5870. Potem sprzedam płytę i kupię z 4 slotami pciex. Potem jeżeli biznes będzie się opłacał, rynek się nie załamie dokupię zasilacz i drugą taką kartę, potem trzecia i czwartą. OK, plan chyba dobry ;)

OK, ale aby działał GUIminer muszę mieć także włączonego Bitcoina? Bo w tej chwili uruchomiałem klienta, odpaliłem nowego górnika i wybrałem CUDA zarejestrowałem się w końcu na stronie BTC Guild. I dalej nie kopie :F Czyli co muszę jeszcze zrobić?

Mam bardzo podobne założenia, to znaczy miałem...

O ile 460 Asusca CU jest cichy dość...i nie grzeje się strasznie ot 60st.. da radę to przeżyć w salonie, o tyle...nie wiem jak wyglądaloby 4 karty w jednym pokoju...imho podstawą aby być zdrowym na umyśle to oddzielne pomieszczenie na to, chyba że ktoś jest głuchy:D

Odpal swojego 460 na full na całą noc, no chyba że masz domek z piwnicą :lol2:

Ja myślę jak tu małą farmę 2-4 karty 5850/5870/6950 przystosowac do domowych warunków...ale narazie pomysłu brak :-|

EDIT: Ok już się sporo dowiedziałem z tego testu OCZ StealthXStream 2 600 W Power Supply Review | Hardware Secrets

Wychodzi na to, że się nie nadaje, bo 2 linie to osobne +12V dla CPU

Zerknij na tabliczkę (zdjęcie), a nie na tekst. Jedna wtyczka pcie idzie z 12V2 (dzielona z CPU), a druga z 12V4. On ma tylko dwie wtyczki, więc przy kilku kartach resztę zasilania wyprowadzasz przez przejściówki z molex->pcie, czyli z linii 12V3. Więc masz prawie pełne wykorzystanie linii do zasilania kart, oczywiście rozdzielając dwie fabryczne wtyczki między dwie karty.

Mam wifi, przeniosę farmę na balkon albo do łazienki ;) i będzie jednocześnie rozbić za kaloryfer więc oszczędzę na ogrzewaniu zimą ;)

OK, a może ktoś jednak da mi linka choćby na prv co po kolei trzeba zrobić aby uruchomić kopalnię? Bo dalej mi to nie działa :F wiem, baran ze mnie ;) ale pracowity :P

Edited by maxymili

Zarejestruj się na deepbit, wpisz swój mail w okienko loginu w guiminerze, wpisz swoje hasło i jazda.

Chce liczyć - jak zacząć. (minimum tekstu i chyba zrozumiale dla wszystkich bedzie)

MINI PORADNIK

1. Rejestrujemy sie na serwerze pool-a (np. deepbit) - login to meil (np 123@123.pl), hasło dowolne

2. W koncie na serwerze dodajemy workera (workerem jest np. jeden komputer), dodajemy np. komp1 + hasło: komp1 + wybieramy czy chcemy liczyć Proporocją czy PPS*, (wg mnie najlepiej dać PPS - na dole wyjasnienie) i klikamy save settings. (workerem moze być tez pojedyncza karta/procesor, wiec bedzie wiadomo caly czas ktora dziala a ktora nie, ale jesli ma sie ich duzo to bedzie sie trudno w tym połapać)

3. Sciagamy program GUIMINER i uruchamiamy.

W zakładkach wybieramy:

- server deepbit.net

- username - kopiujemy calą nazwe workera widoczną na koncie czyli 123@123.pl_komp1

- password - wpisujemy hasło ktore ustalilismy do workera (tam bylo komp1)

- flags - jesli ma sie radeona hd5xxx nalezy wpisac -v -128 w celu zwiekszenia wydajnosci

4. Klikamy start mining

5. DONE!

WYPŁATA i PRZELEWANIE BTC/PLN Z KONTA:

Są dwa sposoby:

PIERWSZY:

Wg mnie lepszy, wszystko dzieje sie online

1. W celu wypłaty gotowki z serwera rejestrujemy sie w kantorze np. Bitomat.pl

2. Przechodzimy do zakładki: Dodaj środki--> wpłać BTC --> wpisujemy dowolną kwote BTC --> klikamy dodaj. Wyswietli sie unikalny tylko dla nas ciąg znakow (Adres konta)

3. Powyzszy adres konta kopiujemy i wklejamy na stronie serwera pool-a w okienku w ktorym znajduje sie napis: Your bitcoin address for receiving rewards

DRUGI:

Wg mnie gorszy ponieważ, pieniądze znajduja sie na dysku twardym, w razie awarii dysku cala kasa moze przepaśc:

1. Ściągamy i instalujemy klienta/program bitcoin LINK!

2. Po otworzeniu programu pojawia sie unikalny adres naszego konta.

3. Powyzszy adres konta kopiujemy i wklejamy na stronie serwera pool-a w okienku w ktorym znajduje sie napis: Your bitcoin address for receiving rewards

*Proportional czy PPS (UWAGA - wszystkie dane przykładowe - wiekszosc mozna sprawdzic w statystykach pool-a)

- proportional - Za rozwiązanie bloku dostaje sie aktualnie 50BTC, jesli pool na ktorym liczymy ma moc np. 1000Ghash/s, a sami posiadamy komputer o mocy 1Ghash/s, to po rozwiązaniu bloku dostaniemy jedną tysięczną z 50BTC czyli 0,05BTC - Jesli pool rozwiązuje 1 blok np na 20 minut to po godzinie bedziemy miec 0,15BTC (oczywiscie moze byc tak ze pool rozwiąze 3 bloki w 20 minut lub 1 blok w godzine - Loteria)

Jesli liczymy na deepbit w przypadku tej metody nie ponosimy zadnych opłat

- PPS - paypershare - dostajemy kase za samo liczenie tzn. jesli mamy komputer o mocy 1Ghash/s co godzine bedziemy dostawać STAŁĄ kwote BTC np. 0,05BTC (oczywiscie okolo +/-10%, poniewaz komputer nie ma stałej wydajnosci np. 1Ghash i tyle. Istnieją drobne wachania np 0,95-1,05Ghash/s ale nie ma to wiekszego znaczenia w generowaniu BTC)

Minusem tej metody jest oplata, na serwerze deepbit jest to 7% od tego co wygenerujemy/wykopiemy, na czeskim jest chyba tylko 2% ale za to ostatnio ten pool gorzej dziala.

Edited by Maniakalny
  • Upvote 2