Jump to content
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Recommended Posts

Jesli ktos chce kopac pod windą, ma sprzet a nie ma dummy pluga, to moze podpiąc ponitor do grafy #0, odpalic minera i kopać

przełaczyc na grafe #1, znowu odpalic minera i kopać ;)

Rzezba w gownie troche, dlatego lepiej miec przynajmniej 1x dummy plug i monitor i przelaczac pomiedzy, choc wiadomo ze najlepiej zrobić tyle dummy plugów ile kart ;)

No właśnie ja odpaliłem 3 x guiminera tyle razy ile mam kart w koparce i to hula. Czyli mam 3x6950 i otwieram 3x guiminera i każdemy przypożądkuję jedną kartę. Każda z nich ma po 380 Mhash. Takich koparek mam kilka dlatego pytałem czy warto kopać samemu czy raczej wbić się w pool ;). Tymczasowo koparki pracują w shlush`s pool. Na początku pracuje 5 kopareczek ale docelowo może ich być nawet 40. Te 5 to taka próba czy wogóle to jest jakiś sens. Także prostując - wszystkie koparki mają około 5700 Mhash pi razy drzwi bo to się waha. Zawsze w każdej koparce nie wiem dlaczego temperatura karty w górnym PCIE jest około 20 stopni wyższa - dziwne bo każda daje podobną wartość Mhash. Ogólnie chciałem zapytać czy ktoś w pojedynę w miarę z mocnymi configami wykopał ostatnio bloka :)? Może sami z purepc coś założymy sami i zrobimy taki polski mega miner ? Jestem w stanie jeszcze kilka maszynek postawić, ale przydałoby się wejść w spółdzielnie ;)i zrobić swojego poola.

Edited by Gregor1230

No właśnie ja odpaliłem 3 x guiminera tyle razy ile mam kart w koparce i to hula. Czyli mam 3x6950 i otwieram 3x guiminera i każdemy przypożądkuję jedną kartę. Każda z nich ma po 380 Mhash. Takich koparek mam kilka dlatego pytałem czy warto kopać samemu czy raczej wbić się w pool ;). Tymczasowo koparki pracują w shlush`s pool. Na początku pracuje 5 kopareczek ale docelowo może ich być nawet 40. Te 5 to taka próba czy wogóle to jest jakiś sens. Także prostując - wszystkie koparki mają około 5700 Mhash pi razy drzwi bo to się waha. Zawsze w każdej koparce nie wiem dlaczego temperatura karty w górnym PCIE jest około 20 stopni wyższa - dziwne bo każda daje podobną wartość Mhash. Ogólnie chciałem zapytać czy ktoś w pojedynę w miarę z mocnymi configami wykopał ostatnio bloka :)? Może sami z purepc coś założymy sami i zrobimy taki polski mega miner ? Jestem w stanie jeszcze kilka maszynek postawić, ale przydałoby się wejść w spółdzielnie ;)i zrobić swojego poola.

Szkoda, że tak późno się obudziłeś z tym kopanie, ale nadal się opłaca. :]

Co do wyższej temp. w górnym slocie.. praw fizyki nie oszukasz, ciepłe powietrze zawsze idzie do góry. :D

Zdecydowanie sie jeszcze oplaca ;)

w UK jak moj sprzet zezre dziennie proadu za 7 Funtow dziennie i w tym czasie wykopie BTC o wartosci 15 funtow czyli cale 8 funtow zysko zakladajac ze 1BTC to 9.2/9.5 Funta

koszt sprzetu ,amortyzacja , itp lipa maxymalna .

Trzeba pamietac ze te karty zanim sie zwroca beda na Ebay'u koszcic okolo polowy ceny

• Downvote 1

Prąd na szczęście mam za friko.

Co do ciepła - niestety pierwsza karta dodatkowo aktywowany ma moduł odpowiadający za crossfire i dlatego jest cieplej. Z dummy vga ten problem można ominąć.

Edited by Gregor1230

Prąd na szczęście mam za friko.

Co do ciepła - niestety pierwsza karta dodatkowo aktywowany ma moduł odpowiadający za crossfire i dlatego jest cieplej. Z dummy vga ten problem można ominąć.

Skąd przy takim obciązniu czerpać prąd z friko, rodzice zauważą, energetyka zauważy, zakład pracy zauważy no chyba że to coś wiekszego.. ;)

Swoją drogą dziwi mnie trochę mała wydajność (380MHash/s) tych HD6950 skoro 2 razy tańsze 'kastraty' HD5830 wyciągają 300MHash/s.

Może to kwestia włączonego CF, któremu zawdzięczasz dyspozycyjność wszystkich kart bez dummy plug.

Podam też przykład z moimi grafikami: przy 2x 5830 podniesienie taktów z 800/300 na 950/300 spowodowało wzrost z ok 390W do 420W.

A jak na pobór prądu grafiki wpływa podnoszenie taktów bez zwiększania napięcia? W sumie nie powinno być dużo gorzej? Ile mniej więcej wat przy OC z 725 do 950 wzrośnie zużycie?

Poza tym obniżam takty na pamięci do 300MHz co wydatnie zmniejsza ich temperatury widzę po obniżeniu łącznej temp.

Pamięci pobierają b. mało prądu względem rdzenia, o/c nawet bez podnoszenia v znacząco podnosi pobór.

Trochę odkopuje (tutaj to chyba dozwolone hehe) jednak może jakiemuś gimbusowi się przyda ;)

Celeron 430 1,8GHz, MSI 975X Platiunum, 2x512MB DDR2, HDD 2,5" 60GB, USB WI-FI, OCZ

600W, 2xHD5830

wyłączone FIREWIRE, AUDIO, LAN, COM, PARALLEL, SATA, jm IDE

Zużycie prądu przedstawia się następująco:

idle: 107W

800/1000: 373W - stock

800/300: 319W - pamięci skrecone do 300MHz = -54W mniejsze zużycie

950/300: 357W - rdzeń o 150MHz w górę = +38W

972/300: 366W - ustawienie na codzień = 600MHash/s

Jako ciekawostka wyniki z zestawu z pojedyńczym HD5830

idle: 78W

800/1000: 207W - stock

800/300: 191W - pamięci skrecone do 300MHz = -16W mniejsze zużycie

950/300: 210W - rdzeń o 150MHz w górę = + 19W

972/300: 214W

Wynika z tego że pojedyncza karta HD5830/5850 pzy taktowaniach 950/300MHz zużywa ok 150W energi. Co za tym idzie markowy, 600 watowy zasilacz powinien spokojnie zasilić trzy takie karty. W moim przpadku jest to OCZ Stealth X Stream 2 - 600W

• Upvote 1

Skąd przy takim obciązniu czerpać prąd z friko, rodzice zauważą, energetyka zauważy, zakład pracy zauważy no chyba że to coś wiekszego.. ;)

HAHA, co to za pobór ? 20A (20A*230V=4600W) to jest nic, u mnie w starym mieszkaniu co 3 osoba ciągnie prąd na lewo (pobór za 1000-1500zl miesięcznie), ogrzewają prądem mieszkania. Z tego co rozmawiałem z gostkiem to stwierdził ze na 15 lat jak ciągnie na lewo to złapali go 2 razy (kary po 2000zl)... Wychodzi 22zl miesięcznie, a prądu ciągnie za okołu 700zl w zimę miesięcznie...

Niektórzy nie maja liczników i oficjalnie jada przez pól klatki przewodem od rozdzielni głównej.

W śródmieściu w Łodzi jest duzooo takich kamienic.

Edited by Cmx
  • Upvote 1
  • Downvote 1

U mnie w malej spoldzielni 2 osoby kradly prad (jakies 100 mieszkan). Trzymali jakies lodowki w piwnicy czy cos + ogrzewanie wszystkiego pradem w mieszkaniu/piwnicy.

Dostali wyroki o zwrot 60 tys. zl kazdy, a ciagneli prad jakies 12 miesiesy bo mieszkali od niedawna. :lol2:

Tak samo z wrzucaniem firmowych smieci jednego spoldzielcy do smietnikow... 8 tys. kary :oops:

Bardzo sie oplacalo ;D Jak glupia spoldzielnia czy zarzadca to sie nie polapie. U nas to nie przeszlo :lol:

• Upvote 1

HAHA, co to za pobór ? 20A (20A*230V=4600W) to jest nic, u mnie w starym mieszkaniu co 3 osoba ciągnie prąd na lewo (pobór za 1000-1500zl miesięcznie), ogrzewają prądem mieszkania. Z tego co rozmawiałem z gostkiem to stwierdził ze na 15 lat jak ciągnie na lewo to złapali go 2 razy (kary po 2000zl)... Wychodzi 22zl miesięcznie, a prądu ciągnie za okołu 700zl w zimę miesięcznie...

Niektórzy nie maja liczników i oficjalnie jada przez pól klatki przewodem od rozdzielni głównej.

A potem, że prąd drogi i ciągłe podwyżki.

Dostali wyroki o zwrot 60 tys. zl kazdy, a ciagneli prad jakies 12 miesiesy bo mieszkali od niedawna. :lol2:

Bajki piszesz, nie ma takich kar za kradziez pradu, sa przewaznie w przedziale 2000-6000zl, najczesciej 2000-3000zl.

Wiem bo sasiad z klatki jest elektrykiem w elektrowni Łódzkiej i nie raz rozmawiamy na ten temat.

Kare wylicza sie nie podstawie dlugosci trwania kradziezy i ilosci podlaczonego sprzetu.

Tym bardziej na 12 miesiecy kara napewno nie przeroczyla by 3500zl.

Tylko to byla sprawa cywilna miedzy spoldzielnia, a zlodziejami pradu (mieszkancami). Musieli zaplacic koszty pradu, odsetki, koszty postepowania, ekspertyzy i reszte.

To nie byla kradziez ze skrzynki czy slupa.

Edited by Aurora001

U mnie 5850 po OC robi 381 MH/s.Mam już jakiś tydzień dwie i bez problemu chodzą na OCZ Stealth X Stream 2 - 600 [W].

@slow - no tak, ale w piku takie trzy 5830 które żrą więcej niż 5850 jak Ci szarpną to zasilacz się zadymi. Sprawdzałem tez możliwość zamontowania karty w dolny slot i nic z tego. jest tam za mało miejsca od pcie*16 do zasilacza. Weszła by co najwyżej jednoslotowa 5770.

U mnie 5850 po OC robi 381 MH/s.Mam już jakiś tydzień dwie i bez problemu chodzą na OCZ Stealth X Stream 2 - 600 [W].

@slow - no tak, ale w piku takie trzy 5830 które żrą więcej niż 5850 jak Ci szarpną to zasilacz się zadymi. Sprawdzałem tez możliwość zamontowania karty w dolny slot i nic z tego. jest tam za mało miejsca od pcie*16 do zasilacza. Weszła by co najwyżej jednoslotowa 5770.

O jakiej ty płycie mówisz i jaka liczba kart ?

Ja początkowo złożyłem minera na 3 karty na płycie ASRock > Products > 890GX Extreme4 i to wchodziło mi do budy CM-370, ale za bardzo się grzało, więc zmieniłem na 2 slotową MSI Global – Mainboard - 870-G45

jak widzisz złącze PCIe*16 na dole jest w ostatnim możliwym położeniu i po zamontowaniu płyty w obudowie nie ma już miejsca. I tak nie miałem kasy na kolejną kartę i droższy zasilacz więc nie ma problemu ;)

W śródmieściu w Łodzi jest duzooo takich kamienic.

... w Polsce mamy za niskie kary za takie coś ... zdecydowanie za niskie. Co to za kara, skoro kradzież się złodziejom opłaca?

Jak zamienić w sieci złotówki na dolary lub funty bez prowizji i jak wysyłać na zagraniczne konta pieniądze bez lub z jak najmniejsza prowizją?

Założyć konto walutowe w którymś z banków.

@Faunuk, przejrzyj temat, znajdziesz odpowiedź.

Edited by blasphemy

Millenium ma bezpłatne konto walutowe (wymiana walut ze spreedem bankowym). Tylko przelew zagraniczny w takim przypadku kosztuje 20-125pln (0,5% kwoty) + ewentualnie opłata pośrednika którą można sprawdzić w placówce banku. Jak ominąć te prowizje?

Poszukaj banku z najniższymi prowizjami :P Ominąć się nie da.

Jeśli będziesz wykonywał dużo przelewów na znaczne kwoty, to warto zainteresować się kontem, które teoretycznie ma wysokie koszty prowadzenia (czyli stały abonament), ale za to ma niższe prowizje od operacji. Potem tylko przeliczasz i zobaczysz, gdzie wyjdzie Ci najtaniej.

Edited by blasphemy

Tyle co przejrzałem, to widziałem że ~4k PLN do przodu, aczkolwiek to cały czas żyje - tak po prostu zapytałem o stan aktualny.

Koszt:

Zasilacz 209

Płyta 360 - 90 (sprzedaż starej)

karty graficzne 490+40 i 530+40 - 420 (sprzedaż starej) + strata na 5830 20zł

Prąd 40

prowizje allegro 21

---------------------

koszt: 1240zł

zysk: 6 BTC

Edited by maxymili

W moim gimbusowym przypadku

zasilacz: OCZ 600W - 170 zł

płyta: MSI 975X - 100 zł

karty graficzne: 2x Asus 5830 - 800 zł

prąd: 100 zł (tego nie jestem pewien)

Zasilacz i karty sprzedałem dwa dni temu po cenach zakupu. Została jeszcze do sprzedania płyta (100zł).

koszt: 100 zł :)

zysk: 9,75BTC

Sprzedawałem na pniu, z 400 zł z tego wyciągnę. Poza tym nie wierze w aniołków, re... inkarnację, podwodne cywilizacje ani duży wzrost cen BTC ;)

• Upvote 1