Jump to content
Sign in to follow this  
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Recommended Posts

to jak chcesz
przypomne ze asic do BTC - butterfly 60ghash kosztwał 9-10tys w styczniu, teraz widze auckje po 1300-1500zł

Zobaczymy. Kupię i tak najwcześniej za 1.5 miesiąca.

Mam info, że przy zakupie 500 sztuk da się zejść do 115$ za sztukę. Czyli będą obniżki. Spore.

Edited by grzech1991

na ASIC zarabiają producenci i ludki które kupują preorder i sprzedają koparke zaraz po otrzymaniu.

Mam info, że przy zakupie 500 sztuk da się zejść do 115$ za sztukę. Czyli będą obniżki. Spore.

to dawajcie group order

mysle ze moglbym 100sztuk kupic

PS all R9 290 sold - w koparkach, zysk 100-300 nawet, nie chcialo mi sie liczyc dokladnie

predkosc aktualna 3,9mhash :lol:

Edited by Maniakalny

Ja nie wiem skąd Ty masz tyle kasy. Zarabiam najniższą krajową. 100-300 zł? Dziennie?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Kradnie, oszukuje i rabuje, jak każdy który zarabia więcej niż biedny, ale uczciwy pracujący za najniższą krajową.

• Upvote 1
  • Downvote 1

podatki place podwojnie nawet bo mam dwie firmy :lol:

poza tym 30tys to nie jest duzo (w kwesti inwestycji)

ps
ktos ma 290x ref? i ustawienia

puszczam go na ustawieniach ze zwyklej r9 290 i robi 730khash, jakas kpina normalnie, oczywiscie max pamieci to jakies 1400, przy 1450 sterownik sie wywala

Edited by Maniakalny

Panowie, posiadam 4GB ramu. Ma to wpływ na TC?

Pytam, bo żadne ustawienia mi nie startują. Dopiero z obniżonym TC do 8192. Próbowałem różnych ustawień (nawet aby pokopać 350khash zamiast 480khash), i tam gdzie jest TC 8192 sypie mi HW error.

Jakieś rady?

do wiekszego TC jak 8192 najlepiej miec 8GB RAMU

odpal cmd.exe i wpisz (po kazdej komendzie nacisnac enter)

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1exiti wtedy odpal
Edited by Maniakalny
  • Upvote 1

Dzięki

Wpisałem ustawienia

cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://multi1.wemineall.com:5555 -u --thread-concurrency 10000 --lookup-gap 2 --gpu-engine 1140 --gpu-memclock 1500 --gpu-powertune 20 -w 256 -I 19 -g 1

Czyli TC zmniejszyłem do 10k i sypie delikatnie HW error. Pozostaje zapewne zabawa trudnością?

//EDIT

Po zamknięciu przeglądarki, bez problemu śmiga. Ale jak dobrze kumam, to każda kolejna karta = więcej ramu?

Pytanie bonusowe, prawda to, że aby na w7 śmigało 6 kart to trzeba wgrać specjalne sterowniki?

A i bardzo Ci dziękuję Maniakalny, bez Ciebie bym sobie nie poradził.

Teraz trochę wieści na temat asrocka BTC:

- zamówienie w techplanet. Czas oczekiwania na dostwę 1-2 dni, wpłata doszła o 9:00 w poniedziałek, wysłane o 11:00 w środę (według mnie, powinno być do końca wtorku). Ale z tego co czytałem, to u nich standard (długa realizacja)

- asrock BTC ma fajny taki filc pod mobo w zestawie. Poza tym, bardzo czytelne UEFI i piękne czarne logo (sorry, ja jeszcze żyje biosami)

- z tego co widziałem, nie da się wyłączyć integry tylko można ustawić jako główną kartę na PCI. Ale wydaje mi się to tożsame. W każdym bądź razie, jak zawsze ktoś miał racje (chyba ponownie Maniakalny) bez wyłączenia integry nie da się kopać.

- 4GB ramu to stanowczo za mało, jednak nie wiem czy z kolei 12GB (4+8GB) nie będzie za dużo?

- w pokoju mam mega gorąco w tym momencie, karta ma 65C - natomiast ja jestem człowiekiem który lubi chłód (22C w koszulce dla mnie jest OK), w tym momencie siedzę z spoconymi łapami ;]

- płyta ma problemy z HDMI raz działa raz nie. Nie mam pojęcia czemu, kabel wygląda na sprawny, bo z radeonem dogadał się bez problemu

- warto zrobić update biosu, eleminuje chociażby włączanie się płyty przy zaniku zasilania

- pobór energii, z wyłączoną integrą radeon pobiera około 10 watt. Sam PC bez radeona około 42-50 watt (w zależności od obciążenia)

To by było na tyle, na razie jestem zniesmaczony tym HDMI na mobo. Bo nie lubię jak coś jest niesprawne.

Edited by grzech1991

U mnie czasami obraz pojawiał sie na karcie nr1 (pci-e x1) a czasami na nr2(pci-e x16), nie wiem czy to kwestia radeona jakiegos, plyty czy riserow. Wtedy akurat integra mi sie przydala, bo podpinalem karty po kolei a obraz z integry, wiec zawsze mialem podglad co sie dzieje)

Co do ogolnego spojrzenia na plyty asrock BTC (łacznie 4 mialem - 3 dzialaja ok, jedna jak juz wejdzie do windowsa to tez dziala, aktualnie 2tyg bez problemu).
Czasami jednak pojawia sie problem, naciskam guzik power, po czym płyta wchodzi odrazu do biosu (sata info - EMPTY) czyli nie widzi dysku. Dyski i kable sata rozne, reset biosu, rozne porty - nie pomogło.
Jak wyjde z biosu normalnie to wchodzi jeszcze raz i tak w kółko. Muszę wtedy wcisnac CTRL ALT DEL i wtedy za drugiem, a czasem za szóstym razem płyta wykryje dysk i gładko wejdzie do systemu.

Płyte oddam na gw pewnie, ale to po całym tym szale kopania bo narazie mobo potrzebne

edit
Do wiecej jak 4 GPU, trzeba modowane sterowniki wgrac, jak sie poszuka to sie znajdzie. Jak sie wyrobie zrobie poradnik jutro

Edited by Maniakalny

Rejecty zawsze wystąpią, prędzej czy później, imo to zależy głównie od poola, na którym się kopie, 3-5% to chyba norma, bywa i mniej, do max 10% jest akceptowalne, związane to jest z przydziałem "pracy" dla karty (dokładnie nie potrafię tego wytłumaczyć ale na pl.forum btc to wyjaśniono), najlepiej sprawdzać w interwale 24h ile wyjdzie.

btw zdaje się, że w niedługim okresie czasu nastąpi migracja ze scryptu na keccak (paradoksalnie to lepiej bo mniej obciąża karty) :)

Ja na multipoolu jadę. Ciekawe jakie wyniki będą na wemineall.com

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Ja jednak pasuje z całego interesu.

Mam na sprzedaż

- 3 nowe risery z molex i kondensatorem

- 1 riser używany z molexem

- super flower leadex platinum 1000 watt

- asrock BTC

- HDD WD 80GB

Jak ktoś zainteresowany to pisać.

• Upvote 2
  • Downvote 2

A majteczki, w których siedzi się przed kompem i patrzy, jak kasa leci?

• Downvote 3

Mam inne fetysze, ale dzięki za ofertę. Pytałem przez ciekawość, jakie to kopanie bitkojnów bez siedzenia w samych majteczkach?

• Upvote 1
  • Downvote 2

ja jestem 8tys do przodu na dzien dzisiejszy (byloby 15 gdybym te dogi sprzedał)

Samo kopanie, nie handlowalem w ogole tym [ciach!]em.

W monetach mam 20tys PLN w przeliczeniu, trzymam na kolejną bańke - 100tys musi byc

• Upvote 1

Pytałem przez ciekawość, jakie to kopanie bitkojnów bez siedzenia w samych majteczkach?

a np. takie:

"I figure I spent about $1 million building the existing facility and racking and deployment of the mining hardware, and then we probably spent in the range of $2 million to $3 million on the hardware itself," he said. Rent is another $8,000 a month, power $40,000 a month. "I think we spent probably $3 to $5 million dollars total on the operation. It's paid itself off [in bitcoins] many times over already."

• Upvote 1
  • Downvote 1

E no chwilunia, ziomal czy ziomale coś tam jednak zbudowali zamiast siedzieć w majteczkach.

• Downvote 1

Powiem tak, waluta waluta, ale na co k**** idzie ten caly prad i moc. Bo to juz przestaje byc smieszne przy takich ilosciach.

• Upvote 1