Jump to content
Sign in to follow this  
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Recommended Posts

2015   Lipiec   1 BTC     +/-    230 USD

2016   Lipiec   1 BTC     +/-    600 USD

2016   Listopad      1BTC   +/- 700USD

Kto kopał  w  2013 na  kartach graficznych  i  inwestował  albo  przykitrał  swoje  BTC  ten  powinien mieć  dziś  sporą   sumkę .

Dodam że dziś   ciągle można  kopać  używając  kart  z  zyskiem   Ethereum  i  ostatni tydzień   ZCASH

Co wy na o  pesymistyczne  buraczki  cebulaczki      ,  z wilczurkiem na czele   ?

• Upvote 1
  • Downvote 4

jakbym był wytrwały to dziś bym miał niezła kaskę - bawiłem sie tym jeszcze na phenomie x6 i radku 6950 - taka miła ciekawostka  [ostatecznie wyszedłem na 0]

Teraz to wychodzi zwrot inwestycji w sprzęt (składając koparkę na jakichś radeonach 470), jakieś 4-6 miesięcy, zależnie od kursu. Zakładając śledzenie tego non stop, update softu, przeskakiwanie na waluty które w danym momencie są najbardziej opłacalne. 

Profit jest, ale żeby uzyskać jakiś sensowny zysk miesięcznie trzeba w to włożyć z 20-30k, no i pół roku na sam zwrot.

• Upvote 2

http://bitcoin.pl/kurs

Panowie, gdzie jest haczyk z tym czymś, bo jak sobie patrzę, to w miarę stabilnie rośnie od paru miesięcy. Jak to się kupuje, normalnie jak wszystko inne, czyli kupuje za 400, a sprzedaję za 500 ? Oczywiscie jeśli w miedzyczasie nie pier... w dół na 50.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Serio się opłaca dopiero jak ktoś używa do kopania nieswojego (służbowego) sprzętu i kradzionego prądu.

Jak mam wyłożyć 20-30k na sprzęt, płacić xx za prąd i zwróci mi się po pół roku, albo znów dupnie kurs, albo zmieni się metoda kopania, albo zmieni się modna waluta, albo cokolwiek i wyjdę na minus, to pierniczę taką zabawę.

• Upvote 3

Ach   technologiczne buraczki cebulaczki , prund dla  was to  0,65 groszy  za  kWh   

jak  mota firme  bedzieta mieli  szanse    na   0,32 grosze za  kWh  tylko trzeba  brac  hurtem  czyli  okolo   20 kW  to tak +/-  120 radeonow  470 podpietych po 6 sztuk do plyty glownej , czyli   20scia zestawoe albo jak kto woli  koparek.

Przy takim sprzecie  od  3 miesiecy po  otraceniu  kosztow zwrotu sprzetu  tz  ROI  na czysto srednio  3k zl  / miesiac.

Ale po co Ja tu pisze o farmach kopiacych krypty jak tu sa  takie  betony co  ni  chu.. nie uwierza.

Tu macie  film z  jednej z najwiekszych  farm w swiecie zachodnim :

nie oficjalnie  4tys  radeonow.  Dla przykladu najwieksza farma w  PL   to okolo  1,5 tys radeonow. ( glownie  470/480) ale i starsze modele tez jeszcze kopia.

• Upvote 1
  • Downvote 4

Człowieku czym się tak podniecasz.

Dziś jest to zabawa tylko dla wybrańców, na początku zarobić mógł każdy!

• Upvote 2
  • Downvote 2

Czemu mam nie wierzyć, że stopa zwrotu z inwestycji w kilkaset kart graficznych, dużo mnóstwo kilowatogodzin i tak dalej wynosi 700 euro miesięcznie? Całkiem przyzwoicie, nie jest to może poziom kasjerki w niemieckim Lidlu (1200-1500 euro), no ale wystarczy faktycznie siedzieć przed tymi Radeonami w samych majteczkach i patrzeć jak hajsu automagicznie przybywa, a to już coś.

• Upvote 3
  • Downvote 1

120 radeonów po 1000zł

20 komputerów po 1000zł

Wynajem pomieszczenia gdzie można 20kW pociągnąć z gniazdka

32grosze za kilowat

To dużo pieniążków. A gdzie czas żeby to zorganizować, zbudować, konfigurować, usuwać na bieżąco awarie/usterki, pilnować ciągle kursów kryptowalut i być 24/7 z nowościami. Wszystko za 3000zł na miesiąc. Niemalże jak zwykła praca na etacie, tylko że trzeba wyłożyć 150k zł na początek.

• Upvote 4
  • Downvote 1

3000zl / miesiac przy inwestycji 150.000zl to dobry zwrot. Popatrz na ludzi, ktorzy inwestuja w nieruchomosci. W takim Wroclawiu, wywalasz na mieszkanie 250.000zl, a zrobi Ci miesiecznie 2000zl i jeszcze sie uzerasz z ludzmi, ktorzy nie placa na czas.

Jesli mialbym gwarancje tych 3000zl na kazde 150.000zl zainwestowane w sprzet, to wchodze w to z miejsca. Mysle nad zainwestowaniem w nieruchomosci w mojej okolicy, bo na Ukraincach mozna dzisiaj sporo zarobic, ale ciagle opcja z tym kopaniem wychodzi sporo lepiej.

Edited by DziubekR1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Nigdy nie będziesz zarabiał siedząc w samych majteczkach przed baterią rozgrzanych kart graficznych, technologiczny cebulaczku-niedowiarku.

• Upvote 4
  • Downvote 2

3000zl / miesiac przy inwestycji 150.000zl to dobry zwrot. Popatrz na ludzi, ktorzy inwestuja w nieruchomosci. W takim Wroclawiu, wywalasz na mieszkanie 250.000zl, a zrobi Ci miesiecznie 2000zl i jeszcze sie uzerasz z ludzmi, ktorzy nie placa na czas.

Jesli mialbym gwarancje tych 3000zl na kazde 150.000zl zainwestowane w sprzet, to wchodze w to z miejsca. Mysle nad zainwestowaniem w nieruchomosci w mojej okolicy, bo na Ukraincach mozna dzisiaj sporo zarobic, ale ciagle opcja z tym kopaniem wychodzi sporo lepiej.

Lepszy zwrot niż wynajem bo mieszkanie to nie inwestycja. Ale to nieistotne. W tych 150k brakuje jeszcze wynajmu pomieszczenia i prądu. Do tego wiedza i praca o czym pisałem wyżej. Samo siedzenie w majteczkach nie wystarczy. To nie jest świetny zwrot. Radeony też za rok nie będą tyle kosztować co teraz. Inną kwestią jest cena kryptowalut. Cena bitcoina dziś 964 dolary. Rok temu 430 dolarów. Dwa lata temu 317. Trzy 730. Cztery 13. Także to wszystko to spekulacja, nie inwestowanie.

Ale mogę się mylić :ploom:

Edited by MaSell
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jak co niektórzy kochają  utrudniać  sobie życie , Jak ktoś  posiada już  dom z  pomieszczeniam i gospodarczymi

podciągnięte  35 kW   to co wtedy ?  z górki czy  pod  górkę ?

Oczywiście lepiej by było mieć  jeszcze tańszy  prąd ,  np  z  pobliskiej biogazowni   wtedy to można  uzyskać umowe  na  cenę  22 grosze za  kWh

zysk się zwieksza dość znacznie  +/- 2000zł  miesiecznie  extra  czyli  ogółem  5k zł  / miesiąc za  siedzenie w  majteczkach  i doglądanie sprzętu.

Z tego co wiem jest juz  kilkanaście takich  średniej wielkości farm miningowych w  PL.

HeatheN

No już  kumam czemu masz pizde na  ryju

Szczęśliwego  Nowego Roku

nieudaczniki   ;)

• Upvote 1
  • Downvote 8

Przyszedł mi niedawno comiesięczny rachunek za prąd - 158 zł. Nie mam ani jednej karty Radeona w domu, czy przegrałem życie?

A jak już tak sobie rozmawiamy o pieniądzach, to w jaki sposób wymieniasz to na złotówki lub inne powszechnie akceptowane wśród plebsu środki płatnicze? Ja korzystam z Walutomat.pl, bo funtów zarabianych w korpo nie przyjmują ani na tankszteli, ani w budce z bułkami, ani nawet w Tesco, a to przecież brytyjska sieć.

• Upvote 3
  • Downvote 1

Gordon biznesmen powie, ze w dupi.e z takim biznesem.

Te 3k zarobku miesiecznego ze 150k inwestycji to 2%.

Starczy chociaz na amortyzacje tego sprzetu? Do tego ryzyko kursowe, skarbowe itp...

• Upvote 2
  • Downvote 1

Co wy mi tak pojechali, az mi lzy poplynely :)

Cos nie bardzo z tym 2% zwrotu wykalkulowales. Zwrot z wiekszosci inwestycji podaje sie w ujeciu rocznym (konto w banku, wynajem mieszkania itp. itd.). Bardzo upraszczajac 3000*12 = 36000 --> 36000/150000 = 24%. W UK na rynku nieruchomosci, za bardzo dobry zysk uwaza sie 8% (i wiecej) rocznie. Na koncie w banku to pewnie zarobisz moze 1-2%, na obligacjach nie wiem, 4%?

A ryzyko to jest zawsze i wszedzie, jak trzymasz kase w skarpecie, to ktos Cie moze orypac w nocy, jak w banku, to przyjdzie kryzys, zamkna bank, bankomaty itp. i utna Ci pare zer, a wszystko zgodnie z prawem UE. Wiadomo, ze ten kurs nie bedzie sie utrzymywal wiecznie, ale ogolnie widac, ze nawet jak rypnie teraz pareset $, to tak czy siak pojdzie do gory znowu po roku lub dwoch.

Co do transferu kasy to ja wysylalem pare razy przez transfergo.com , bylo OK.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Pytam o wymianę tych tam pikseli na złotówki, bo skoro podaje ten siedząco-majteczkowy dochód w złotówkach, to jakoś musi wymieniać, c'nie?

• Downvote 1

Gordon Ramsay

Nie chcę  Cię obrażać ale jesteś typowym  Trollem  , skoro nie potrafisz  nawet przeczytać ze  zrozumieniem  kilkunastu  słów po  ''polskiemu''  !!!

Przeca jest napisane że te  3k zarobku to już  na czysto  po  amortyzacji sprzętu ale  widać to zbyt skomplikowane dla Ciebie żeby  czytać po  polskiemu ze zrozumieniem.

Przeczytaj jeszcze raz  albo dwa  aż  główeczka  zrozumie co jest w tekście potem  wyżyj się na mnie   to Ci  ulży i będziesz  cool.

Żeby co nieco podkręcić atmosfere  powiem że jestem w trakcie zamawiania   kolejnych  12 kart  i żeby nie było  to co opisałem to nie mój  przypadek

Ja kopie w  firmie w której pracuje i za  prąd  płaci  firma  stąd moje zyski są zgoła  odmienne   , pozytywnie rzecz  ujmując .

punkty wymiany i skupu  ''butelek po winie '' dla  wilczurka  ;)

https://www.bitstamp.net

https://www.kraken.com/

https://www.poloniex.com/

https://btc-e.com

To są tylko te  z których sam  kożystam , wszystkich jest  kilkanaście może i więcej 

są  też polskie  giełdy z kodem pisanym na kolanie więc je omijam szerokim  łukiem.

Edited by Mario2k
  • Downvote 4

Ja kopie w  firmie w której pracuje i za  prąd  płaci  firma  stąd moje zyski są zgoła  odmienne   , pozytywnie rzecz  ujmując .

okradasz firmę??? :banana:

• Upvote 5
  • Downvote 1

Jak tak patrze na ten wykres bitcoina, to wyglada jak wykres nieruchomosci w Londynie. To znaczy napompowany do granic absurdu i niedlugo pewnie walnie, a wtedy na pewno sie skusze i kupie co nieco co by sprobowac w tym temacie.

Przechwytywanie.png

EDIT:

@ Mario2K

Ile wynosi czas realizacji transakcji na tych stronach co podales? To znaczy, powiedzmy ze chce kupic bitcoiny za 20.000F, albo sprzedac wszystko, ile to czasu zajmie?

Edited by DziubekR1

Równie dobrze można tu z detalami opisywać tajniki zarabiania na robieniu świetnego fellatio. Też się na tym nie znam, podobnie jak na Radeonach.

okradasz firmę??? :banana:

No nie, tylko zarabia siedząc w majteczkach, przecież ci napisał, nieudaczniku.
  • Upvote 3

to tylko czekać aż firma puści go w majteczkach  :ploom:

teraz bitkojn to juz tnie to samo co kilka lat temu  :banana:   wtedy mogliscie być na górze a dzisiaj tylko wyrobnikami bedziecie ;)

Gordon Ramsay

Nie chcę  Cię obrażać ale jesteś typowym  Trollem  , skoro nie potrafisz  nawet przeczytać ze  zrozumieniem  kilkunastu  słów po  ''polskiemu''  !!!

Przeca jest napisane że te  3k zarobku to już  na czysto  po  amortyzacji sprzętu ale  widać to zbyt skomplikowane dla Ciebie żeby  czytać po  polskiemu ze zrozumieniem.

Przeczytaj jeszcze raz  albo dwa  aż  główeczka  zrozumie co jest w tekście potem  wyżyj się na mnie   to Ci  ulży i będziesz  cool.

Żeby co nieco podkręcić atmosfere  powiem że jestem w trakcie zamawiania   kolejnych  12 kart  i żeby nie było  to co opisałem to nie mój  przypadek

Ja kopie w  firmie w której pracuje i za  prąd  płaci  firma  stąd moje zyski są zgoła  odmienne   , pozytywnie rzecz  ujmując .

A ja chcę cię obrazić i stwierdzam że jesteś złodziejem. Okradasz pracodawcę oraz rząd. Gardzę.

Poza tym nie muszę niczego czytać co mi tam podrzucisz aby wiedzieć, że ludźmi i biznesem rządzą te same prawa co 10, 100 czy 1000 lat temu. Nie ma nic za darmo, a zarabiać siedząc w samych majteczkach to możesz pod warunkiem że nazywasz się Gordon, ale do tego potrzeba trochę wiedzy i lat doświadczenia. Nawet wtedy i tak czasami trzeba spodnie założyć i wyjść z domu. Nie zrobi tego za ciebie karta graficzna.

Wywal 150k na sprzęt i płacz że za pół roku kurs się posypał bo spekulant posiadający dużo mnóstwo BTC sobie tak to aktualnie zaplanował, a ty zostałeś w dupi.e ze sprzętem za 1/2 tej kwoty.

Edited by Gordon Ramsay
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Wtedy można uruchomić plan B, czyli hurtownię sprzętu komputerowego. Ty to jednak się nic na biznesie nie znasz, widać że cebulaczek-nieudacznik.

• Upvote 3

Jak tak patrze na ten wykres bitcoina, to wyglada jak wykres nieruchomosci w Londynie. To znaczy napompowany do granic absurdu i niedlugo pewnie walnie, a wtedy na pewno sie skusze i kupie co nieco co by sprobowac w tym temacie.

Przechwytywanie.png

EDIT:

@ Mario2K

Ile wynosi czas realizacji transakcji na tych stronach co podales? To znaczy, powiedzmy ze chce kupic bitcoiny za 20.000F, albo sprzedac wszystko, ile to czasu zajmie?

To nie stoisko z cebulą  :) że  wchodzisz i kupujesz  btc do woli  . Wpierw weryfikacja   która czasami zajmuje  2tyg  jak juz  konto będzie w pełni aktywowane to  w zależności od banku

przelew  leci  2-3 dni   czasami  do tygodnia.  Jak już kupisz  btc albo inne  ''warzywa''  to  przelew do  crypto walleta   zainstalowanego na  PC / komórce od  2 do  15

minut.

Co do mojej firmy to mamy  tyle  prundu że aż  żygać można

nawet jak będę  targał  10 kW  to i tak tego nikt nie zauważy ,energetyka  cebulaczki   energetyka nuklearna   :)

Edited by Mario2k
  • Downvote 3