Jump to content
Sign in to follow this  
Siarczysta

Bitcoin to najniebezpieczniejszy projekt

Recommended Posts

11 hours ago, Mario2k said:

Tymczasem zapowiedzi że  ETH i DASH zaliczą procentowo większe wzrosty niż BTC w ciągu najbliższych miesięca napawa optymizmem  .

Co tam ETH i Dash, spojrz na bitcoin CASH i GOLD. Jak ładnie rosną od wczoraj. Zebym jeszcze tylko znalazl dysk z moimi 18 BTC....ale szanse nikle jak sie mialo nawyk zerowania kazdego dysku ktory ladowal w odstawke...

Havoc

A czegoś Ty sę tak ba łżę zerowałeś te dyski ??

dziecięca porgongrafia czy dokumenty służb specjalnych   ;)

Bitcoin Gold  posiada prawie zerowe zaplecze developerskie , jako że  prawie każdy posiadacz  BTC dostał go za darmo warto puki czas  wymienić go na  ''dullary'' , Bitcoin  Cash   ciut lepiej się zapowiada ,  posiada jako takie wsparcie i jest obecny na wielu giełdach

wróżę mu  5k USD w przeciągu kilku miesięcy.

update

Właśnie wróciłem od kolegi  ''górnika''   6 koparek   10x GTX 1060 ( razem 60 kart ) z pamięciami samsunga , wydajność około 1400 MH/s podczas kopania Ethereum/SIA  , dzienny zysk netto   140 USD.

Edited by Mario2k
update
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Jestem w szoku, Polak który robi na czymś dobry interes chwali się i jeszcze podpowiada jak to robić....ba,prowadzi za rączke.

• Upvote 1

Tia, chyba dla takich portali korekta=pekajaca banka=koniec bitcoina=3 wojna swiatowa itd... :-D Spadlo a razem z BTC wszystko inne polecialo w dol, nic tylko brac teraz jak swieze buleczki, trend juz sie powoli odwraca i niedlugo bedzie znowu w gore lecialo.

• Like 1
  • Downvote 1

nie wszystko

DOGE bije rekordy 9000$ prawie (za 1mln)

(dla tych co nie w temacie - doge jak wyszlo zaczyło od prawie zera - kurs w ciagu miesiaca wzrósł do 3500 chyba za 1mln doge)
po czym banka pekła i wsyatko poszlo w dol) doge stało 200$ za 1mln przez prawie 4 lata, dopiero kolo padzdziernika tego roku zaczeło piąc sie w gore

PS
moze mi ktos cos wytłumaczyc?

podpialem 4 koparki w kuchni (pobor 2600W minimum - realnie kolo 2700W)
na kuchnie mam dwa bezpieczniki po 16A (jeden na indukcje i piekarnik) drugi tylko na gniazdka

240V x 16A daje 3840W a ja jeszcze jestem w stanie czajnik właczyc ktory łyka 1900- 2000W (kiedys sprzawdzalem)

Edited by Maniakalny

45 minut temu, Maniakalny napisał:

PS
moze mi ktos cos wytłumaczyc?

podpialem 4 koparki w kuchni (pobor 2600W minimum - realnie kolo 2700W)
na kuchnie mam dwa bezpieczniki po 16A (jeden na indukcje i piekarnik) drugi tylko na gniazdka

240V x 16A daje 3840W a ja jeszcze jestem w stanie czajnik właczyc ktory łyka 1900- 2000W (kiedys sprzawdzalem)

A gdzie gotujesz? Pewnie masz bezpieczniki trójfazowe. :) 240Vx16A=3840VA (nie W) - zapomniałeś o cos fi. ;)

rozumiem VA i W
ale akurat grzałki i psu to chyba prawie 1:1 
a tu i tak wykraczam ponad 1/3 specyfikacji

bezpiecznuiki w mieszkaniu:

pokoje gniazdka 16A
kuchnia gniazdka 16A
lazienka gniazdka 16A
oswietlenie 16A
kuchnia indukcja (16A - trzy przełaczniki)

na zewnątrz  przy liczniku mam chyba 3x 20A

No jeżeli te wszystkie koparki i czajnik masz podpięte pod jedną fazę zabezpieczoną bezpiecznikiem 16A i rzeczywiście masz taki pobór ciągły jak napisałeś, to czas wymienić zabezpieczenia na sprawne albo wezwać egzorcystę, bo mamy do czynienia z siłami nadprzyrodzonymi prawdopodobnie. Ewentualnie lewiznę zlikwiduj i wszystko zacznie się zgadzać. :)

Edited by goral2099
  • Downvote 1

8 godzin temu, goral2099 napisał:

zapomniałeś o cos fi. ;)

Właśnie.

@Maniakalny - wynika to z charakterystyki zabezpieczenia B. Przy poborze 4600W masz ok. 20A, przy takim prądzie wyłącznik nadmiarowo-prądowy B16 zadziała po około 10-20 minutach. Zależy to też od tego jak masz ciepło w domu, ile bezpieczników obok itd. Poniżej link do wykresu pasmowego zabezpieczeń.

https://elektrykadlakazdego.pl/wp-content/uploads/2015/07/Ch-ka-BCD_mod4.png

Edited by Chomiczeq
  • Upvote 1

ok dzieki wielkie

PS
co to taka cisza?
eth bije rekordy (kurs jak i kapitalizacja) O_O

PS
nie wiem czy to tu czy na PW komus mowilem zeby kopać UBIQ 
kurs skoczył na 7$ (sam nakoalem troche po kursie 1,2$ - tyle ze mialem bieda kopalnie chyba 3-4 karty wtedy)

Edited by Maniakalny
  • Downvote 1

Ja właśnie odpaliłem dwa zestawy z Threadripperami 1950X by trochę Monero kopały. Jestem zaskoczony bo hashrate to 2500 H/s.

Na Ripple też ostatnio można zarobić.

Ja dzisiaj zamieniłem 90% altów na USD i czaje się żeby znowu na jakąś pompę się załapać tak jak w przypadku yoyow, golema i statusa. 

NEO kupowałem po niecałe 20USD i sprzedawałem po 40USD. Właśnie przebiło 100USD.

Edited by amanda99

Jak tam pany, pewnie byście kupili co nie co, ale wydaliście ostatnie oszczędności przy poprzedniej korekcie :lol:

B0fmr_bYReGLJseTUau5ng.png

A boy asked his bitcoin-investing dad for 1 bitcoin for his birthday.

Dad: What? $15,554??? $14,354 is a lot of money! What do you need $16,782 for anyway?

• Upvote 2

W końcu ta wirtualna bańka musiała pierdnąć, a to pewno nie koniec.Jak można kupować coś, czego fizycznie nie ma?

• Upvote 1
  • Downvote 2

5 godzin temu, Uncle_Adam napisał:

Dokładnie, rynek akcji to szwindel przecież, co nie? Żydowski wynalazek.

GTFO

Porównujesz akcje (papiery wartościowe fizycznie istniejących spółek) do krypto?

GTFO

Jeśli nie rozumiesz, dlatego twoje porównanie jest z tyłka, to tym bardziej GTFO i nie wypowiadaj się, robisz z siebie debila.

• Upvote 2
  • Downvote 5

3 godziny temu, Donny napisał:

Wiele krajów wypuszcza obecnie własne kryptowaluty.

Są jelenie jest dojenie.

moge sie mylic ale nie opodatkowanie to glupota, i tak ta kasa gdzies wyjdzie ,a tak to przynajmniej panstwo by troche dostalo, a napewno wprowadzenie zmian nie byloby kosztowniejsze niz mysle pol roczny zysk

tak czy inaczej
ja nak.....m dalejzwrl5sq5.jpg

Edited by Maniakalny

W dniu 02/03/2018 o 16:04, B@nita napisał:

W końcu ta wirtualna bańka musiała pierdnąć, a to pewno nie koniec.Jak można kupować coś, czego fizycznie nie ma?

Za filmy w kinie też płacisz, chociaż ich nie dotkniesz. Uwaga na bańkę kinematograficzną!

• Upvote 1
  • Downvote 3

1 godzinę temu, Twój Pan napisał:

Za filmy w kinie też płacisz, chociaż ich nie dotkniesz. Uwaga na bańkę kinematograficzną!

Ale je przynajmniej obejrze i zostaną w mojej pamięci.Po za tym film to produkt, który ktoś wyprodukował za namacalne pieniądze, także uwaga nie trafiona :)

21 godzin temu, Uncle_Adam napisał:

Ew. sprawdź proszę ile warte są książeczki mieszkaniowe BANKU, na które ludzie składali po 20-30-40 LAT. Okolice 100zł przy dobrych wiatrach.

Nie wiem jak teraz, ale w 2007 kiedy likwidowałem swoją książeczkę mieszkaniową (babełe mi wpłacała tam szekle odkąd się bezczelnie urodziłem, ale przyszła transformacja, inflacja i dewaluacja, i książeczka trafiła do szuflady, a babełe na emeryturę i strumyczek wysechł), przyznano mi premię gwarancyjną w wysokości jeśli dobrze pamiętam 3000 lub 5000 zł. W nowych wspaniałych PLNach było tam przekalkulowane coś około 200 zł, rzeczywiście ponury żart jak na kilka lat odkładania.

51 minut temu, jonas napisał:

Nie wiem jak teraz, ale w 2007 kiedy likwidowałem swoją książeczkę mieszkaniową (babełe mi wpłacała tam szekle odkąd się bezczelnie urodziłem, ale przyszła transformacja, inflacja i dewaluacja, i książeczka trafiła do szuflady, a babełe na emeryturę i strumyczek wysechł), przyznano mi premię gwarancyjną w wysokości jeśli dobrze pamiętam 3000 lub 5000 zł. W nowych wspaniałych PLNach było tam przekalkulowane coś około 200 zł, rzeczywiście ponury żart jak na kilka lat odkładania.

Miałem podobną sytuację kilka lat temu ale z porównywalnej kwoty startowej po przeliczeniu,  doliczeniu odsetek i czegoś tam jeszcze wyszło mi coś w przedziale 2-3k nowych pln. Tylko trochę mniej śmieszna kwota ale jakbym to wtedy bitkojny zainwestował to byłbym wirtualnym milionerem.