Skocz do zawartości
shooter

Pamięci do i2600K i Sabertooth P67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie czy możecie mi doradzić jakie kości wybrać do platformy z tytułu?

 

Chodzi mi o 2x4GB. Czy 1600MHz jest wystarczającym taktowaniem? Chyba w przypadku Sandy Bridge pamięci nie mają wpływu na możliwości OC, bo manipuluje się mnożnikiem procesora? Jeżeli tak to czym kierować się przy wyborze pamięci?

 

Zastanawiam się nad G.Skill Ripjaws.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie zastosowania?

2. Sabertooth to dość dobre mobo ale ja wiem czy warto przepłacać? :P

3. Ceną a czym? GoodRam 2x4GB 1333 CL9 to koszt około 250 zł więc po co przepłacać? Radiatory niepotrzebne, tak jak wyższe taktowania i niższe CL itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolog,

1). gaming rig,

2). uparłem się :)

 

ptys,

z tego co zauważyłem to taktowanie pamięci jest niezależne od taktowania proca w przypadku Sandy Bridge. Jeżeli mało który i7 może jechać z pamięciami 1600MHz to po co 2133MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kup procka i płyte obsadz go 8-16gb i zobaczysz ile ci procek wycisnie z tych 2133mhz, gwarantuje ci że jak bedziesz miał stabilne 1866mhz to masz jednego z lepszch procków w Polsce, pamieci kreca sie niezaleznie od rdzeni ale kontroler procka nie radzi sobie z duzą ilością pamieci i wysokim traktowaniem, koniec kropka, kupisz platformę i sam się przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys, wyluzuj.

Masz taką platformę to pewnie wiesz lepiej. Zatem pomimo tego, że zapodam pamięci 1866MHz to przy 8GB realna do osiągnięcia będzie częstotliwość 1600MHz, tak jak u Ciebie? Zatem cokolwiek powyżej 1600MHz nie ma sensu kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kup procka i płyte obsadz go 8-16gb i zobaczysz ile ci procek wycisnie z tych 2133mhz, gwarantuje ci że jak bedziesz miał stabilne 1866mhz to masz jednego z lepszch procków w Polsce

 

Mam 2x4GB Vengeance 1866 MHz (9-10-9-27 1T) i nie miałem nigdy żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kup procka i płyte obsadz go 8-16gb i zobaczysz ile ci procek wycisnie z tych 2133mhz, gwarantuje ci że jak bedziesz miał stabilne 1866mhz to masz jednego z lepszch procków w Polsce, pamieci kreca sie niezaleznie od rdzeni ale kontroler procka nie radzi sobie z duzą ilością pamieci i wysokim traktowaniem, koniec kropka, kupisz platformę i sam się przekonasz

 

 

1866MHz 8-9-8-24-1T 1,5Vdimm, napięcie kontrolera 0,9V, 2x2GB ECO + 2x2 Trident. 2133MHz na 1,65V i kontroler 0,95V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widocznie macie dobre procki z super kontrolerem pamięci u mnie przy 16gb nie chce działać stabilnie na 1600mhz (prime superpi memtest i inne chodza po kilka godzin, ale jak zapodam bad company 2 w multii i zrobie sobie 2-3godzinnna nasiadówke to potrafi sie wysypać do pulpitu na 1333mhz tego nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy sa teraz tanie także kup takie na jakie cie stać, jak procek nie wyrobi z czestotliwością to zjedziesz z timingami, staraj sie tez kupic takie które deklarowana czestotliwośc osiagaja przy napieciu 1,5v (zalecane do SB) no i 8gb to optimum na ten czas, z moimi 16gb przegiąłem, 4gb to zdecydowanie za mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka moich ustawień.

post-8473-0-87895400-1306180154_thumb.jpg

 

Z moich doświadczeń mogę tylko doradzić, żebyś nie wybierał kostek z wielkimi radiatorami, gdyż możesz mieć problem z założeniem dobrego chłodzenia.

Radiatory nie są gorące. Wątpie żeby były niezbędne do bezproblemowego działania. Może i ładnie wyglądają - to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z moich korsarzy radiatory pościągałem bo przeszkadzały w montażu hr-02 (badziewnie założone i kiepsko kontaktujące z kostkami pamieci temperatura kości na 1600mhz śmieszna kiepsko letnie pod obciazeniem)

"Do gier jest to wystarczająca ilość, więcej niż 4GB pamięci nic nie da." - odpal bad company 2 mapa heavy metal zobaczymy jak pieknie bedzie cięło i doczytywało ze swapa dane, juz bf2 wymagał minimum 4gb do płynnej gry, dodatkowo przy 8 mozesz wyłaczyć swapa bez obawy wysypania systemy z braku pamieci kozyści spore jesli chodzi i płynnośc działania okienek i aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli DDR3 są chłodne i nie ma co patrzeń na radiatorki.

Za ile wg Was opłaca się kupić 2 x 4GB 1866MHz?

Bo widziałem ceny i po 500 PLN (G.Skill Sniper).

Może ktoś podrzuciłby przykładowe linki.

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli DDR3 są chłodne i nie ma co patrzeń na radiatorki.

Za ile wg Was opłaca się kupić 2 x 4GB 1866MHz?

Bo widziałem ceny i po 500 PLN (G.Skill Sniper).

Może ktoś podrzuciłby przykładowe linki.

 

Jak pisałeś wyżej komp ma być do gier, więc jedyna sensowna odpowiedź to wcale się nie opłaca kupić RAM o prędkości 1866MHz. W zdecydowanej większości gier różnice są na granicy błędu pomiarowego. W pozostałych tytułach w których widać różnicę w wydajności w testach wystarczy ustawić detale na max i normalną rozdzielczość czyli taką w jakiej będziemy grać, a nie sztucznie zaniżoną do testów. Wtedy różnice stają się pomijalne.

 

Z pewnością lepiej można wydać tą kasę. Może zainwestuj w dobre piwko B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kup procka i płyte obsadz go 8-16gb i zobaczysz ile ci procek wycisnie z tych 2133mhz, gwarantuje ci że jak bedziesz miał stabilne 1866mhz to masz jednego z lepszch procków w Polsce, pamieci kreca sie niezaleznie od rdzeni ale kontroler procka nie radzi sobie z duzą ilością pamieci i wysokim traktowaniem, koniec kropka, kupisz platformę i sam się przekonasz

 

Mam 4x2GB i jakoś chodzą 1866MHz, nie czuję bym miał jeden z lepszych procków (bo robi raptem 5GHz przy 1.42V, więcej już nie katowałem)

 

 

Do gier jest to wystarczająca ilość, więcej niż 4GB pamięci nic nie da.

 

Można wyłączyć swap i jest rześki system, dodatkowo - pamięci nie kosztują nie wiadomo jak drogo, skoro najtańszy zestaw 8GB (Goodram 1333MHz, do SB wystarczy) jest za 200zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier jest to wystarczająca ilość, więcej niż 4GB pamięci nic nie da.

 

Mi dało (Crysis ... Windows Vista X64 4 GB RAM i wyłączony plik strony = wywalanie/zawieszanie ... Windows 7 X64 16 GB RAM i wyłączony plik strony = pełna stabilność i zero przycięć, a maksymalne użycie pamięci jakie zanotowałem to okolice 4,5 GB .. czyli ponad 4 GB).

 

Moim zdaniem min. 8 GB RAM warto dzisiaj kupić, szczególnie że ceny pamięci w tej chwili są niskie.

 

juz bf2 wymagał minimum 4gb do płynnej gry

 

Przy BF2 i Windows Vista X64 trzeba mieć min. jakieś 4 GB RAM by się nie wysypywał przy wyłączonym pliku strony (przy 2 GB się wysypuje - sprawdzone, choć na Windows XP 32 bit chyba chodził OK)

 

z moimi 16gb przegiąłem,

 

Jeśli BF3 będzie w stanie zająć ponad 8 GB RAM to nie - ale tego się dowiemy dopiero za jakiś czas. Dzisiaj 8 GB RAM powinno wystarczyć, by bezstresowo bawić się bez pliku wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie kup procka i płyte obsadz go 8-16gb i zobaczysz ile ci procek wycisnie z tych 2133mhz, gwarantuje ci że jak bedziesz miał stabilne 1866mhz to masz jednego z lepszch procków w Polsce, pamieci kreca sie niezaleznie od rdzeni ale kontroler procka nie radzi sobie z duzą ilością pamieci i wysokim traktowaniem, koniec kropka, kupisz platformę i sam się przekonasz

 

Mam kumpla z 4x2gb 2000mhz i problemy u niego są dopiero przy walce o stabilne 2133 cl9..

 

Sam mam 3x2gb adaty i 1600@1866 cl9 0 problemu i w pełni stabilnie bez pałowania kontrolera pamięci...

 

Z tego co zauważyłem to sandy nie kręci pamięci aż tak dobrze jak procki na s1156, ale i tak lepiej niż s1366 ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1155 2x2gb OC nie jest złe ale i tak gorsze jak na 1156, niestety mało to się przekłada na wydajność bo co z tego że 1866 cl6 lub 2133cl7 robią moje Axe przy 1.65V ;)

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...