Skocz do zawartości
Macvi

LG IPS E2370V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was może ma styczność z monitorem LG IPS E2370V i podzieliłby się swoimi uwagami?

W sieci zaskakująco mało informacji można znaleźć na temat tego produktu. Nawet na samej stronie LG nie ma jego specyfikacji poza wersją japońską strony.LG Japan Czy to zakup warty uwagi w okolicy 1000zł? Osobiście szukam monitora uniwersalnego do codziennej pracy z internetem (okazyjnie grafiką) i weekendowego grania.

Z góry dziękuję za wasze przemyślenia.

Maciek

Edytowane przez Macvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten monitor możesz kupić i za 900 zł na allegro, wg mnie to niezła maszynka, ma dobry czas reakcji i dobrą matrycę IPS z podświetleniem Super LED, monitor z serii wypasione

 

a Ty czemu zwróciłeś na niego uwagę? ma fajny design, rzuca się w oko, gniazda schowane tak że nie widać ich od tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przeglądania sieci IMO lepsze są monitory 16:10, np. Dell 2209WA. Plamka nie jest tak mała, jak przy 23" FHD, więc nie męczą wzroku tak mocno, jednak jeżeli koniecznie chcesz kupić taki monitor, to nie lepiej wziąć coś sprawdzonego, jak Dell U2311H? Ma to ten sam model matrycy, co LG, a można go dostać za 800 zł + 3 lata gwarancji na hotpiksele.

 

Recenzja na tftcental jest bardzo pozytywna: Dell U2311H Review

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę nad zakupem tego monitora, tylko na razie nie ma go nigdzie w sklepach.

 

Do przeglądania sieci IMO lepsze są monitory 16:10, np. Dell 2209WA. Plamka nie jest tak mała, jak przy 23" FHD, więc nie męczą wzroku tak mocno, jednak jeżeli koniecznie chcesz kupić taki monitor, to nie lepiej wziąć coś sprawdzonego, jak Dell U2311H? Ma to ten sam model matrycy, co LG, a można go dostać za 800 zł + 3 lata gwarancji na hotpiksele.

 

Recenzja na tftcental jest bardzo pozytywna: Dell U2311H Review

 

Jakie ma podświetlenie ten Dell U2311H? Jest napisane, że na jasne piksele, a co z ciemnymi?

LG ma przez 30 dni gwarancję 0 bad pikseli, a później normalną.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma podświetlenie ten Dell U2311H? Jest napisane, że na jasne piksele, a co z ciemnymi?

LG ma przez 30 dni gwarancję 0 bad pikseli, a później normalną.

 

Gwarancja premium także obejmuje bad pixele. Oczywiście chodzi mi o gwarancje premium na produkty firmy Dell. Czyli kupując produkty takie jak Dell 2209wa, u2211h, 2311h otrzymujemy 3 lata gwarancji na uszkodzone piksele, dodatkowy w przeciągu 48h od zgłoszenia iż nasz monitor posiada jakąś wadę zostanie on wymieniony na produkt bez wad- co nie jest równoznaczne z otrzymaniem nowego monitora.

 

LG IPS E2370V ma jedną (przynajmniej dla mnie) ale to bardzo ciekawą opcję, dokładnie chodzi mi o czujnik natężenia światła i gdybym miał wybierać między Dellem a LG to wybrał bym LG ze względu na to że posiada on właśnie wspominany przeze mnie czujnik.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja premium także obejmuje bad pixele. Oczywiście chodzi mi o gwarancje premium na produkty firmy Dell. Czyli kupując produkty takie jak Dell 2209wa, u2211h, 2311h otrzymujemy 3 lata gwarancji na uszkodzone piksele, dodatkowy w przeciągu 48h od zgłoszenia iż nasz monitor posiada jakąś wadę zostanie on wymieniony na produkt bez wad- co nie jest równoznaczne z otrzymaniem nowego monitora.

 

LG IPS E2370V ma jedną (przynajmniej dla mnie) ale to bardzo ciekawą opcję, dokładnie chodzi mi o czujnik natężenia światła i gdybym miał wybierać między Dellem a LG to wybrał bym LG ze względu na to że posiada on właśnie wspominany przeze mnie czujnik.

 

Czyli już wiem, że Della nie kupię.

Pozostaje czekać aż E2370V pojawi się w sklepach (w jednym mi powiedzieli, że koniec zeszłego lub początek tego tygodnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor dziś do mnie dotrze. Jak się z nim oswoję to zdam małą relację.

Mac

 

Jak mniemam E2370V?

Bardzo dobrze, może przed zakupem poznam jednak kogoś opinie jak się sprawuje ten monitor (ja nadal czekam na pojawienie się w sklepie). Będziesz miał z czym go porównać?

Czekam z niecierpliwością na jakąś wypowiedź z Twojej strony na temat monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj trudno się nie zgodzić, LG ma dobrą gwarancję, która pomaga wychwycić fabrycznie wadliwy produkt, jak po 8 dniach użytkowania nie wyskoczą badpixele to znaczy że matryca nie ma wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość logistyk

Zgadzam się to jest duży plus, a oprócz tego firma LG bardzo szybko i efektywnie rozwija się na rynku zdobywając wiele nagród za stylowe wzornictwo i innowacyjność m.in. dla 55-calowego telewizora HD Full LED

z obsługą formatu 3D i połączeniem z internetem.

 

Obecnie aby istnieć na rynku trzeba Ciągle się rozwijać wprowadzając na rynek nowe produkty. Równie ważne jest dbanie o klientów zarówno tych nowych jak i tych zaufanych. LG idzie w dobrym kierunku i myślę, że nie raz zaskoczy nas dobrymi pomysłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem poprosić Macvi o krótką recenzje tego monitora, ale trochę zwątpiłem w wiarygodność postów tutaj po tym marketingowym bełkocie. Nigga pls, naprawdę Panów od PR stać tylko na taki suchy bełkot?

 

Ogólnie zastanawiam się, czy brać Della U2311H czy LG E2370V. Trochę niepokoi mnie mała ilość recenzji/opinii na temat tego drugiego monitora; naprawdę ciężko coś znaleźć nawet po ang. Poza tym kosztuje 200zł więcej. Zakup planuję najwcześniej za miesiąc, więc czasu na podjęcie decyzji mam jeszcze sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell jest sprawdzony i udany. Ten LG to raz że niewiadoma, a dwa ciekaw jestem co on ma tak wspaniałego wzgl. DELL, że pozwolono sobie sprzedawać go 200 zł (z tego co piszesz) drożej - bardziej bym się obawiał czy przynajmniej będzie trzymał poziom tego DELL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG ma lepsze czasy reakcji,

E2370V: 6ms(GtG)/14ms(BtB)

U2311H: 8ms(GtG)/25ms(BtB)

i teoretycznie jest przystosowany właśnie do gier. Jest kwestia input laga, odwzorowania kolorów itd. O ile konkurencją dla Della U2311H jest W2486L (chyba ten model), tak ten monitor jest narazie bezkonkrencyjny. Oczywiście z braku wiarygodnych recenzji nie wiem, czy to wszystko to marketingowy bełkot czy faktycznie E2370V jest taki dobry. Boję się w ciemno kupować, ale zakup najwcześniej planuję za miesiąc - mam więc czas na rozeznanie.

Mi jest potrzebny monitor, który pozwoli grać nawet w dynamiczne fpsy a jednocześnie chcę odwzorowanie kolorów IPS. Jeszcze mógłby mieć 120hz odświeżanie i być w rozsądnej cenie *rozmarzył się*

 

Tutaj są recenzje przetłumaczone na język polski:

Google Tłumacz

Google Tłumacz

Google Tłumacz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiłem monitor miałem wątpliwości jak wielu z was z powodu braku poważnych recenzji na rynku polskim i światowym ale trzeba pamiętać, że to produkt dosyć nowy. Towar dostałem w małej dobrze zapakowanej paczce. W zestawie prócz standardowych kabli (brak HDMI) papiery, pilot z baterią i płyta ze sterownikami. Instalacja bezproblemowa a i samo menu (również polskie) ustawień na monitorze intuicyjne ale pozwalające dostosować wszystkie potrzebne parametry. Fajnie, że klawisze menu są pod krawędzią monitora od spodu dzięki czemu nie są widoczne i nie psują stylistyki. Swoją drogą klawisze są małymi okrągłymi guziczkami, które fizycznie można dotknąć - nie lubię klawiszy dotykowych na których zostają tłuste ślady po palcach.

 

Czarna ramka monitora jest matowa dzięki szczotkowaniu co daje ciekawy efekt i zapobiega odbijaniu się światła na obudowie monitora. W prawym dolnym rogu znajduje się kontrolka(czerwona) zasilania. Można ją wyłączyć z poziomu menu albo zostawić tak jak jest. Światło diody jest przytłumione i nie przeszkadza. Całość po obwodzie opasa subtelne srebrna obwódka, która dobrze pasuje do reszty stylistyki mojego sprzętu.

 

Co do podstawki monitora to ta niestety jest lekka i odblaskowa (brak ww. szczotkowania prócz tylnego fragmentu) nie oferuje też wielkich możliwości adaptacji ustawień kątów czy piwotów. Ale mi osobiście nie potrzeba wiele gdyż siedzę dokładnie na wprost monitora. Ta podstawka to chyba najsłabsza część monitora, do której można się przyczepić gdyż z czasem w miarę ścierania kurzu będą na niej widoczne drobne ryski, jak to zawsze bywa na czarnym odblaskowym plastiku.

 

Nie mam innego LCD, żeby porównać jakość obrazu. Przesiadłem się z wiekowego, ogromnego DELL'a CRT. Jakość wyświetlania LG jest bardzo dobra. Kolory pełne i równe na całej matrycy (możliwości zapisania kilku profili w menu lub użycie różnych wariantów domyślnych), zarówno przy pracy z grafiką jak i filmach bez zastrzeżeń, nie wspominając o nowej jakości obrazu w grach. Czarne jest czarne a i czytanie na komputerze w końcu nie męczy moich oczu. Poziome kąty są również bardzo dobre, osoby które siedzą obok monitora mogą również wygodnie oglądać co się na nim dzieje.

 

Warto tutaj wspomnieć o czujniku natężenia światła, który dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia w pomieszczeniu. Bardzo użyteczna i dbająca o oczy funkcja. Jasność zmienia się płynnie i nie razi jej nagły skok w razie gdy np. słonce wyjdzie zza chmury.

 

Jeszcze jedną godną uwagi funkcją jest opcja G-MODE gdzie można regulować z poziomu menu ustawienia i profile pod konkretne gry. Znajduje się tam między innymi None Delay, który pozwala grać w szybkie FPS'y bez opóźnień. Testowałem tą opcję na klasycznym CS'sie. Co ciekawe bez włączonej opcji None Delay grało mi się całkiem dobrze we wszystkie gry włącznie z szoterami ale aktywowanie wspomnianego ND jeszcze bardziej poprawiło płynność rozgrywki (np przy szybkich korektach celownika gdy strzelamy na duże odległości).

 

Reasumując.

Na plus:

+ jakość obrazu, kolory

+ dobra dynamika w grach (+ opcja None Delay)

+ intuicyjne menu z fajnymi presetami oraz ukrytymi klawiszami pod krawędzią monitora + możliwość zapisania kilku własnych profili ustawień

+ czujnik oświetlenia pokoju

+ szczotkowana (zapobiegająca odbijaniu światła) rama ekranu.

+ pilot w zestawie

+ otwory do mocowania monitora na panelu ściennym

+ 2x HDMI + wyjście aduio mini jack na monitorze

 

Na minus:

- lekka podstawka, z małą możliwością ustawień

- brak kabla HDMI w zestawie

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go kupiłeś? allegro? Też chcę taki zamówić w tym tygodniu.

 

W ogóle już go nigdzie nie ma, a na allegro po ostatniej aukcji już podrożał o 60 zł. Brać go teraz zanim zniknie całkowicie czy poczekać? Wie ktoś może co się z nim dzieje?

 

I za ile go kopiłeś?

Edytowane przez PowerFan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja nie miałem wiele do stracenia 'ryzykując' tego LG E2370V.

Tak się nie-szczęśliwie złożyło, że po drugiej wymianie Della U2311H w ciągu zaledwie 3 miesięcy (za każdym razem z tego samego powodu: nierównomiernego podświetlenia - lewa strona ekranu nieco ciemniejsza, i biel wpadająca w żółć), dostałem egzemplarz który miał datę produkcji sprzed ponad roku i "przechodzone" prawie 2000h !

Przy pierwszej wymianie dostałem od Della na wymianę prawie nówkę. W zasadzie nie poznałbym się, że to nie nówka bo był w idealnym stanie gdyby nie jakiś wątek na jednym z forum, że Dell może wymieniać w ramach gwarancji na nowe (czyli inne, używane egzemplarze). Sprawdziłem licznik i ... niemożliwe żebym w ciągu jednego popołudnia "wykręcił" ponad 150h - pomyślałem, no i znowu ta ciemniejsza lewa strona.

Druga wymiana to jak wspomniałem porażka kompletna, zdecydowałem że trzecia wymiana będzie ostatnią: zażądam w miarę nowego egzemplarza i zaproponuję ojcu, żeby wziął sobie go do prac biurowych (będzie miał jak znalazł zamiast męczyć się przy 17"), a mnie w zamian dofinansował na coś nowszego ;) początkowo myślałem o IPS231P (głównie ze względu na możliwości regulacji podstawy i pivota) ostatecznie wybór padł jednak na E2370V.

 

Monitor LG E2370V mam od kilku dni - nie katowałem go jeszcze grami (bo i gracz ze mnie marny, ale w CODa lubię od czasu do czasu sieknąć) na Dellu zauważałem czasem smużenie (podobnie jak na TV kiedy próbowałem grać na dużym ekranie, ale tam zabijał mnie (dosłownie) input lag), w tym LG smużenia na razie nie zauważyłem nawet nie włączając trybu Gracza (ale to się jeszcze dokładnie przetestuje jak czas pozwoli).

Humanistą nie jestem, więc tak lirycznie jak wspomniany 'kasdeja' nie opiszę, ale to na co zwróciłem uwagę (co spędzało sen z oczu w Dellu) to nie ma problemu z nierównomiernie podświetloną jedną czy drugą stroną ekranu , białe jest białe a czarne jest czarne (tu mała uwaga, żeby ktoś nie pomyślał że nic nie widzę: przy całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i jasności ustawionej ponad 90% - czarne tło przestaje być czarne zwłaszcza przy krawędziach, ale optymalnym poziomem jasności dla mnie do pracy wieczorem i to najlepiej z małą lampką stojącą w kącie pokoju jest jasność na poziomie 35-50% a przy tych warunkach: czarny jest czarny).

W dzień jasność 70% wydaje się odpowiednia, ale nawet przy 90% jasności w dobrze oświetlonym pokoju bardziej szara-grafitowa wydaje się obudowa niż ekran.

Kąty: podobnie jak w Dellu choć może minimalnie lepiej na korzyść LG. Jakby się uprzeć to pod b. dużym kątem ani Dell ani LG nie dają rady (a moja dwuletnia Bravia TV jeszcze daje radę).

 

Ogólne ocena pierwszych wrażeń to powiedziałbym: min. półtorej klasy ponad U2311H.

Na szczegółowe testy i porównania poczekam jak serwis Della przyśle monitor na wymianę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem (ipady, x220 itd) IPSy LG bardzo często mają problem z backlight bleedem; w ramach gwarancji rozumiem, że ewentualnie wymienią/naprawią?

Gdzie kupowaliście? 23'LG S-LED IPS E2370V,Game,Full HD,HDMI, PiP,sRGB (1648214314) - Aukcje internetowe Allegro jeszcze niedawno (początek maja) był za 900zł a już kosztuje prawie 1000zł! Brak jakiejkolwiek konkurencji to ładnie sobie cenę podbijają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauważyłem (ipady, x220 itd) IPSy LG bardzo często mają problem z backlight bleedem;

 

A znasz jakiegoś innego producenta matryc IPS (nie LG) ?

 

w ramach gwarancji rozumiem, że ewentualnie wymienią/naprawią?

 

Żebyś się nie zdziwił ...

W moim starym Dell-u U2311 (oczywiście matryca IPS od LG) to najchętnie wymienialiby do końca gwarancji i o jeden dzień dłużej. Tzn. nie było problemów z wymianą, poza tym że następny egzemplarz przyjeżdżał mocno używany i ... z tymi samymi objawami co reklamowany.

 

Gdzie kupowaliście? 23'LG S-LED IPS E2370V,Game,Full HD,HDMI, PiP,sRGB (1648214314) - Aukcje internetowe Allegro jeszcze niedawno (początek maja) był za 900zł a już kosztuje prawie 1000zł! Brak jakiejkolwiek konkurencji to ładnie sobie cenę podbijają. :(

 

Ja kupiłem w/w, ale nie przez Allegro tylko osobiście w salonie za 969zł (myślałem że coś utarguję - ale się nie dało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem on nich, przez Allegro za 969 zł (z przesyłką 999 zł).

 

PS. Wrażenia i opis tego monitora dodam razem z porównaniem z LG W2486L-PF (może uda się to zrobić w weekend). Ogólnie po zmianie z tego 19" z podpisu to niebo, a ziemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z użytkowników sprawdzić jak wygląda sprawa z backlight bleedem w tym modelu ?? Najlepiej ze zdjęciem :)

 

Wejdź w mój temat, tam opisałem trochę ten monitor i porównałem z LG W2486L-PF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem monitora i właśnie wpadł mi w oko ten monitor Dell U2211H lub Dell U2311H i dlatego postanowiłem podłączyć się pod ten wątek z moimi pytaniami. Czy naprawdę pomiędzy ekranami TN i IPS jest taka duża różnica w jakości i czy opłaca się mi go kupować? Może jest jakiś inny monitor o zbliżonych parametrach w rozsądnej cenie który moglibyście polecić. Czy maksymalna rozdzielczość tego monitora jest wystarczająca jak na taki ekran? Czy to prawda że ten monitor ma przez cały czas trwania gwarancje na zero bad pixeli? I ostatnie pytanie który model lepszy ten 21,5" czy 23"?

Pozdrawiam,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad kupnem monitora i właśnie wpadł mi w oko ten monitor Dell U2211H lub Dell U2311H i dlatego postanowiłem podłączyć się pod ten wątek z moimi pytaniami.

 

Temat jest o LG E2370V więc dlaczego akurat tu podłączasz się z Dellem ?

 

Czy maksymalna rozdzielczość tego monitora jest wystarczająca jak na taki ekran?

 

Co to znaczy: "Czy jest wystarczająca ?". Jest 1920x1080 - taki standard. I (prawie) wszystkie 23" i 21.5" tak mają.

 

Czy to prawda że ten monitor ma przez cały czas trwania gwarancje na zero bad pixeli?

 

Nieprawda. Jest gwarancja ale na jasne piksele (zero bright dot), ciemnych martwych moze być kilka i ... nic.

Ale najgorsze jest to , że jak Ci wymieniają prawie nowy monitor w ramach gwarancji (u mnie nie było badów ale strasznie nierównomierne podświetlenie) to dostajesz używanego refurba.

 

I ostatnie pytanie który model lepszy ten 21,5" czy 23"?

 

IMO optymalny jest 23"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o LG E2370V więc dlaczego akurat tu podłączasz się z Dellem ?

 

Temat jest o tym czy warto LG E2370V. Może ktoś uważa że nie warto, więc podaje alternatywę !

IMO optymalny jest 23"

 

Niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o tym czy warto LG E2370V. Może ktoś uważa że nie warto, więc podaje alternatywę !

 

Może tak i uważa, ale napisał co innego.

 

Niekoniecznie.

 

Zapewniam Cię, że 'InMyOpinion' spośród wyboru pomiędzy 21.5" i 23" optymalnym jest 23". Koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...