Skocz do zawartości
Macvi

LG IPS E2370V

Rekomendowane odpowiedzi

LG ma lepsze czasy reakcji,

 

i teoretycznie jest przystosowany właśnie do gier. Jest kwestia input laga, odwzorowania kolorów itd. O ile konkurencją dla Della U2311H jest W2486L (chyba ten model), tak ten monitor jest narazie bezkonkrencyjny. Oczywiście z braku wiarygodnych recenzji nie wiem, czy to wszystko to marketingowy bełkot czy faktycznie E2370V jest taki dobry. Boję się w ciemno kupować, ale zakup najwcześniej planuję za miesiąc - mam więc czas na rozeznanie.

[ciach]

 

Wszedzie podaja czas reakcji 5s GTG, a zobaczcie co znalazlem na stronie LG:

Customer Questions & Answers for

LG Electronics E2370V-BF

Is the response time (14ms) listed for this monitor gray-to-gray or black-white-black?

Thank you for your question. The 14ms response time is from Gray to Gray.

i nastepne:

Which is the correct response time for the E237OV-BF, 6ms or 14ms?

Thank you for your question. The response time for the E2370V-BF is 14ms.

 

Zatem z takim czasem... to mozna na ryby... w/g podpisu to odpowiedzi udzielil expert.

 

Sam wlasnie szukam monitora 23-24 cali do szybkich gier. Myslalem ze juz znalazlem a tu znowu problem.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie podaja czas reakcji 5s GTG, a zobaczcie co znalazlem na stronie LG:

Customer Questions & Answers for

LG Electronics E2370V-BF

Is the response time (14ms) listed for this monitor gray-to-gray or black-white-black?

Thank you for your question. The 14ms response time is from Gray to Gray.

i nastepne:

Which is the correct response time for the E237OV-BF, 6ms or 14ms?

Thank you for your question. The response time for the E2370V-BF is 14ms.

 

Zatem z takim czasem... to mozna na ryby... w/g podpisu to odpowiedzi udzielil expert.

 

Sam wlasnie szukam monitora 23-24 cali do szybkich gier. Myslalem ze juz znalazlem a tu znowu problem.

 

pozdrawiam

 

E2370V-BF モニター IT製品

Czwarta zakładka od lewej.

応答時間(ms): 14(GTG) 6(GTG bw)

normalne GTG to to z dopiskiem "bw". Bez "bw" to inaczej BtB.

Edytowane przez Sinir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś ten monitor i od razu powiem że jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Komputera używam głównie do przeglądania internetu, oglądania filmów, pracy w Excelu, czasem w coś pogram i poedutuje zdjęcia z wakacji ale nie jestem ani zapalonym graczem ani fotografikiem. Do wymienionych zastosowań monitor ten wydaje się idealnym rozwiązaniem. Strony internetowe wyglądają dobrze, tak samo filmy i seriale zapisane jako popularne divx-y. Przetestowałem funkcję Resolution+, która z założenia ma podbijać rozdzielczość wyświetlanego obrazu SD i... nie przypadła mi do gustu. Wiele osób się tym zachwyca, dla mnie obraz po włączeniu tej opcji wydaje się przesterowany i nienaturalny. Sprawdziłem też jak monitor radzi sobie w kilku grach: Crysis 2, Dirt 3, NFS. W żadnej z tych gier nie zauważyłem smużenia, ghostingu, poświaty i nie wiem co tam jeszcze może występować. Gry wyglądają świetnie szczególnie włączone w fullHD. Jak znajdę chwilę czasu to sprawdzę jeszcze Fifę 2011 i Dead Space'a. Praca w office również nabrała nowego wymiaru. Obszar roboczy przy maksymalnej rozdzielczości jest bardzo duży. W excelu widzę niemal dwa razy więcej kolumn niż na starym monitorze, w wordzie bez problemu mogę otworzyć dwa dokumenty obok siebie. Moim poprzednim monitorem był Sony x95 na matrycy MVA, także jestem przyzwyczajony do matryc trochę lepszych niż TN. Przy wyborze monitora ważne dla mnie były szerokie kąty widzenia, dobra reprodukcja kolorów, wielkość 23-24 cale, możliwość podłączenia co najmniej dwóch źródeł obrazu, cena max 900 zł. Wszystko to dostałem w pakiecie z tym moniterem.

Czy monitor ma jakieś poważne wady? Jest nieco niestabilny, chwieje się gdy enrgicznie poruszam myszką po biurku. Brakuje mi także regulacji wysokości ekranu.

Nie wszędzie to pisze ale do monitora dołączony jest kabel d-sub oraz dvi-d co mnie miło zaskoczyło.

 

Moje ustawienia (znalezione na innym forum, podane przez gościa, który po zakupie kalibrował monitor):

jasność/kontrast/R/G/B: 22/77/39/35/50 gamma: 2

Edytowane przez Kalin20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB

To nieprawda, że smużenie nie występuje:) Monitor na 100% smuży ale moje oko tego nie zauważyło. To co dla mnie jest "bez smużenia" dla ciebie może być nie do przyjęcia. Jeżeli chcesz ten monitor kupić a obawiasz się smużenia to najlepiej umówić się z kimś kto ma ten monitor na testy. Podświetlanie jest w miarę równomierne tzn. na czarnym tle da się zauważyć, że krawędzie ekranu a szczególnie rogi są nieco jaśniejsze niż środek. Mnie to nie przeszkadza - fimy ogląda się wyśmienicie nawet wówczas gdy na górze i dole ekrany mam czarne pasy. Tu poruszę jeszcze kwestie koloru czarnego, który nie jest do końca czarny, tylko czarno-granatowo-fioletowy. Zauważyć to można gdy na ekranie wyświetlane są bardzo ciemne sceny. Z tego co wiem jest to przypadłość monitorów na matrycy IPS. W moim poprzednim monitorze (matryca MVA) czarny był bardziej czarny:)

Pograłem dziś w Fifę i moim zdaniem monitor znów wywiązał się ze swojego zadania znakomicie tzn. nie zauważyłem smug a sama rozgrywka nabrała nowego wymiaru:) FullHD to świetnia sprawa, gry w tak dużej rozdzielczości wyglądają zniewalająco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu poruszę jeszcze kwestie koloru czarnego, który nie jest do końca czarny, tylko czarno-granatowo-fioletowy.

 

Na wprost? Można na IPS uzyskać neutralnie czarny - kwestia wysterowania matrycy (odpowiednio skalibrowana elektronika).

 

A co do Twoich nastaw

jasność/kontrast/R/G/B: 22/77/39/35/50 gamma: 2

- są trochę dziwne. Jakie nastawy kontrastu i RGB są domyślne? Gammę szukałeś przy pomocy planszy testowej? (tak by odszukać to co najbliższe 2.2). Wagi RGB dobrałeś rozumiem zupełnie wg. gustu, ale zastanawia mnie kontrast 77 przy blue ustawionym na 50 ... albo masz ograniczony kontrast w tej chwili, albo przepalenie na niebieskim (nie wiem jakie nastawy są by uzyskać kontrast natywny ... na EIZO jest to kontrast 50 i RGB po 100 ... czyli kontrast + składowa nie przekracza 150, bo powyżej tego jest przepalenie)

 

Prawidłowo powinno być tak, że ustawiasz kontrast natywny (w np. EIZO jest to K50 R100 G100 B100 ). A następnie kalibrujesz temp. barwową zdejmując dwie składowe (przykład: K50 R100 G98 B 97) .... chodzi o to by co najmniej jedna lub więcej składowych dotykała max wartości bez przepalenia - dzięki temu uzyskujesz max kontrast, bez przepalenia, z wymaganą temp. barwową.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem :)

@USB

Monitor na 100% smuży ale moje oko tego nie zauważyło.

 

Na podstawie czego twierdzisz, że na pewno smuży?

Skoro nie zauważyłeś, to ja pewnie tez bym nie zauważył... nie jestem chyba aż tak bardzo wyczulony. Dużo opinii widziałem na temat Della U2311H mówiących o tym, że smuży, a ja jakoś tego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem :)

 

Na podstawie czego twierdzisz, że na pewno smuży?

Skoro nie zauważyłeś, to ja pewnie tez bym nie zauważył... nie jestem chyba aż tak bardzo wyczulony. Dużo opinii widziałem na temat Della U2311H mówiących o tym, że smuży, a ja jakoś tego nie zauważyłem.

 

Pewnie chodziło mu o to że tylko OLED nie smuży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wprost? Można na IPS uzyskać neutralnie czarny - kwestia wysterowania matrycy (odpowiednio skalibrowana elektronika).

 

Patrząc na wprost cały ekran nie jest jednolicie czarny. Być może jest to wina ustawień jakich dokonałem, które jak później piszesz są troche dziwne...

 

 

A co do Twoich nastaw

 

- są trochę dziwne. Jakie nastawy kontrastu i RGB są domyślne? Gammę szukałeś przy pomocy planszy testowej? (tak by odszukać to co najbliższe 2.2). Wagi RGB dobrałeś rozumiem zupełnie wg. gustu, ale zastanawia mnie kontrast 77 przy blue ustawionym na 50 ... albo masz ograniczony kontrast w tej chwili, albo przepalenie na niebieskim (nie wiem jakie nastawy są by uzyskać kontrast natywny ... na EIZO jest to kontrast 50 i RGB po 100 ... czyli kontrast + składowa nie przekracza 150, bo powyżej tego jest przepalenie)

 

Prawidłowo powinno być tak, że ustawiasz kontrast natywny (w np. EIZO jest to K50 R100 G100 B100 ). A następnie kalibrujesz temp. barwową zdejmując dwie składowe (przykład: K50 R100 G98 B 97) .... chodzi o to by co najmniej jedna lub więcej składowych dotykała max wartości bez przepalenia - dzięki temu uzyskujesz max kontrast, bez przepalenia, z wymaganą temp. barwową.

 

Domyślnie kontrast ustawiony jest na 70, RGB po 50. Te ustawienia, które podałem znalazłem na francuskim forum. Gość, który je podał twierdził że dokonał kalibracji monitora przy użyciu sondy Eye One Display 2. Dało to mu następujące wyniki:

 

Delta E poniżej 1,4 (1.37) do 6500 K i 2,2 gamma

Jasność 120,6 cd/m2

Czarna kropka na poziomie 0,1 cd/m2, która odnosiła się do jasności daje współczynnik kontrastu 1206:1! bardzo dobry dla IPS

 

Spróbuję samodzielnie ustawić kontrast i składowe podanym przez ciebie sposobem.

 

 

Pewnie chodziło mu o to że tylko OLED nie smuży ;)

 

Dokładnie:) Chyba nie ma monitora LCD, który wogóle nie smuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia, które podałem znalazłem na francuskim forum. Gość, który je podał twierdził że dokonał kalibracji monitora przy użyciu sondy Eye One Display 2. Dało to mu następujące wyniki:

 

Delta E poniżej 1,4 (1.37) do 6500 K i 2,2 gamma

Jasność 120,6 cd/m2

Czarna kropka na poziomie 0,1 cd/m2, która odnosiła się do jasności daje współczynnik kontrastu 1206:1! bardzo dobry dla IPS

 

Często widzę że "profesjonaliści" robią przedszkolne błędy (nie wyciskanie max możliwości). Po prostu bardzo wątpię by w tym modelu kontrast natywny był przy kontrast+składowa 127. Prędzej uwierzyłbym w 120 (domyślnie tyle jest z tego co piszesz). Jeśli jest to 120 a nie 127 to Francuz przepalił kanał niebieski. Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle

Wszedłem na stronę lagom.nl i pobawiłem się trochę ustawieniami monitora. Mając na uwadze twoje wskazówki i opisy na lagom, doszedłem do następujących ustawień:

jasność/kontrast/R/G/B: 11/70/50/48/51 gamma: 2

 

Faktycznie było za dużo niebieskiego przy poprzednich ustawieniach. Teraz obraz jest lepszy, wszystkie gradienty wyświetlane są poprawnie, kolor czarny też jest lepszy. Dziękuje za pomocne wskazówki i uwagi.

Postaram się w najbliższym czasie zrobić kilka zdjęć monitora i wrzucić na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jak monitor sprawuje się przy przeglądaniu www, pisaniu itd.? Dokładnie to jak sprawdza się 16:9, czy lepiej kupić jednak 16:10?

 

EDIT: Sprawdzę sam czy mi się spodoba, najwyżej zwrócę do sklepu :P

Edytowane przez David523

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba do Was. Zamierzam kupić ten monitor tylko mam pytanie odnośnie jakości obrazu w innych niż natywna rozdzielczość. Mam słabego kompa i gram na nim jedynie w cs 1.6, Q3 i jakieś starsze RTS'y w rozdzielczości 1024x768. Zamierzam również kupić w niedługim czasie xbox360. Jak wiadomo większość gier śmiga w 720p i w związku z tym zastanawiam się jak to wygląda na tym monitorze. Obraz musi być skalowany i z doświadczenia wiem, że na niektórych monitorach wygląda to fatalnie! Dlatego mam prośbę do użytkowników E2370V: możecie odpalić jakąś strzelankę (cs, cod, q3, BF), fife czy ścigałke w niższych rozdzielczościach i napisać jak to wygląda na tym monitorze? Byłbym bardzo wdzięczny. Jestem o krok od zakupu tego monitora, ale liczę się z kasą i muszę być pewnym swojego wyboru. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, skoro z wymianą wadliwego Dell'a jest tak tragicznie (dostaje się nadal wadliwego refurba, lub może być kilka martwych pikseli, które nie podlegają wymianie) to jak jest z LG?

 

Jest gwarancja na dowolny piksel, ale tylko przez 30 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...