Skocz do zawartości
misiak

Ochrona aparatu przed wirusami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj zakupiłem aparat Fujifilm s2950. Jestem bardo zadowolony z tego aparatu. Jednak w salonie powiedziano mi abym uważał na wirusy na komputerze ponieważ mogą one łatwo zablokować aparat. I moje pytanie jest takie. Jaki antywirus jest najlepszy w moim przypadku? Ew czy są jakieś inne sposoby zapobiegnięciu zablokowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to zainstalowanie na komputerze antywirusa. Ja osobiście polecam eseta bądź kasperskiego.

 

Sposób bardziej hardcorowy:

Możesz także zgrywać zdjęcia za pomocą czytnika kart. Na karcie pamięci przed podłączeniem do komputera ustawiasz przełącznik na pozycję "lock" dzięki czemu nie wgrają Ci się na nią żadne pliki (wirusy)- zdjęcia możesz bez problemu kopiować.

Przed zamontowaniem do aparatu karty ściągasz z niej blokadę i formatujesz ją z pod aparatu.

 

Ja osobiście jeszcze się nie spotkałem z wirusem na aparacie cyfrowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie myślałem żeby blokowac karte. Tylko że największym problemem jest to że nie mam czytnika kart SD. jak już to microSD. Ale będę walczył antywirusem. Wielkie dzięki ;]

Edytowane przez misiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

To nie są żadne bzdury! Na jakimś forum też znalazłem kogoś już z zablokowanym aparatem. I tak mi powiedział pan sprzedający ten aparat więc dlaczego mam ryzykowac?

 

Moze dlatego ze ten aparat nie posiada wbudowanej pamieci, co nawet w przypadku uwalonego pliku, które mogłoby spowodowac błąd softu wymaga jedynie wyciągniecia karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...