Skocz do zawartości
P@j@czek^^7777

Podkręcanie Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Mam dziwny problem: po podkręceniu procka o zaledwie 200, 300Mhz wywala mi BSD. Probowalem na rozne sposoby podkrecac zwiekszajac napiecie na cpu i ram. To moj sprzet:

płyta główna: DFI Infinity NF Sli M2/G

procesor: Amd Athlon 64 X2 Dual Core 2,7Ghz

Ram: Goodram 3GB (1GB 667mhz, 2GB 800mhz)

karta graficzna: Palit Geforce GTX260 896MB 448Bit GDRR3

zasilacz: Delta 500W

 

System kilka dni temu instalowany na nowo w razie czego. Jest to Windows 7 ultimate x86. Nie mam zielonego pojecia przez co to jest. Z tego co widzialem duzo mozna z tego proca wyciagnac a ja nie moge wogole, zeby wszystko dobrze dzialalo. Moze nie znam sie tak dobrze na OC. Temperatury i napiecia z everest: ImageShack

 

Przepraszam za zalozenie drugiego tematu poniewaz nie chcialo mi wstawic czesci tekstu ;(

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to zapytam odrazu czy temp. chipsetu płyty głównej jest odpowiednia? Myślałem nad zmianą chłodzenia na Xigmatek jakiś ale nie wiem czy jest sens (bo słyszałem że nadaje się do chłodzenia także płyty nie tylko cpu) Temperatura w Idle to 57-61 stopni, chłodzenie pasywne więc myślałem nad wiatraczkiem jakimś. Chyba że macie pomysły jaki inny kupić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w tym problem, że to jest zalman zm-nb47j i na niego raczej nie da sie zamocować wiatraczka (przynajmniej tak sądzę). Nie wiem co z takim fantem robić bo nie dawno zmieniałem paste i taka sama temperatura jest. Słyszałem że chipsety nforce4 tak się grzeją ale wolałbym obniżyć jakoś tą temp. Nawet po dotknięciu ręką tego radiatora to czuć że gorący. Co prawda mam nawiew 120mm z przodu obudowy ale widocznie nie dochodzi( z tyłu też 120mm wyciąg)

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to czym chłodzisz procesor.

 

Co do nb, jak da się zalmana utrzymać palcami to jest ok. Jak nie to skieruj na niego nawiew a wentylatora 80mm.

Z jaką częstotliwością pracują Ci pamięci po oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak chlodzenie mam boxowe na procesor. Już zamówiłem SilentiumPC Spartan He 923 na niego. W Biosie wszystko ustawione na default: szybkość procka 2,7ghz, pamieci auto wykrywa: 667MHZ (chociaż mam 2gb w jednej kości 800mhz i 1GB 667mhz)Nie wiem czy jak ustawie 800 to bedzie mi dobrze działać ten 1gb. Reszta Napięć w załączonym zdjęciu w pierwszym poście. Po próbie podkręcenia do 3,00ghz szybkość pamięci te same były 667mhz.(auto) ale zobaczę jak przyjdzie nowe chłodzenie na procka jak bedzie z temperaturą na rdzeniach. Może zwyczajnie wystarczy wymienić i nie bedzie już problemów z BSD.

Edytowane przez P@j@czek^^7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...