Skocz do zawartości
Quarantino90

Podkręcanie karty graficznej Radeon HD 5870 (1GB, 256bit)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Parę dni temu, z małą pomocą podkręciłem kartę Radeon HD 5870. Użyłem do tego programu MSI Afterburner.

 

Posiadam wersję sterowników najświeższą, czyli: 11.5

 

Standardowe taktowania tejże karty, wynosiły następująco na zamieszczony poniżej obrazku:

 

Dołączona grafika

 

W chwili obecnej, kartę mam podkręconą na następujące wartości:

 

Dołączona grafika

 

Tutaj screen z programu AMD Catalyst Control Center:

 

Dołączona grafika

 

Teraz mam do Was kilka ważnych pytań, byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

 

1. Czemu na zamieszczonych obrazkach, maksymalne wartości to 900mhz oraz 1300mhz? Na tym filmiku, który znalazłem tutaj:

 

 

Ci panowie na tym filmiku, mogą sobie robić wartości dla (Core Clock) powyżej 900mhz oraz dla (Memory Clock) powyżej 1300mhz, gdzie ja mogę ustawić sobie tylko i wyłącznie takie maksymalne wartości? Da się to jakoś zmienić, by można było w przyszłości na jeszcze więcej podkręcić moją kartę graficzną?

 

2. Pierwszy raz w życiu podkręcałem cokolwiek w komputerze. Pomagał mi przy tym user z tego forum (dzięki JohnSheppard ;]). Otóż, gdy podkręciłem moją kartę graficzną do aktualnych liczb, czyli (900mhz oraz 1300mhz), w grze Wiedźmin 2, zaczęły pojawiać mi się "artefakty" . Takie małe kwadraciki, oraz grę mi ścinało na kilka sekund i karta zaczynała głośnie buczeć, bo próbowała się rozkręcić. Otóż, John, zalecił mi podbicie napięcia. W standardzie było "1162", polecił mi podbić do "1243", a że u mnie nie dało się, i tylko były liczby takie jak "1241 oraz 1244", to kazał mi zaakceptować na każdej z nich. Jeżeli to zrobiłem, to napięcie automatycznie ustawiało się na "1250". To napisał, bym tak zostawić. Na chwilę obecną, wszystko jest OK. W grze, nie ma już słynnych artefaktów w postaci kwadracików itd.

 

I teraz nachodzą mnie nurtujące myśli. Czy przy takim podkręceniu, nic mi się nie stanie z kartą? Czy jest możliwość, by mi się ona spaliła, ponieważ jest za duże napięcie ustawione czyli 1250 i lepiej byłoby je trochę zmniejszyć? Jeżeli tak (możliwość spalenia), to warto byłoby cofnąć jej wartości do standardowych ustawień?

 

Z góry dzięki, za wszelakiego typu wiadomości i pomoc ;).

 

Pozdro

Edytowane przez Quarantino90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, za złe utworzenie tematu nie w tym dziale co potrzeba. Byłbym bardzo wdzięczny administratorowi/moderatorowi za przeniesienie tematu do działu, w którym powinienem to napisać.

 

Jeszcze raz z góry przepraszam za kłopot.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...