Skocz do zawartości
Juziu

Procek ze zintegrowaną grafą i przełączanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiedziałem gdzie zamieścić temat więc piszę tu.

 

Czy w komputerach stacjonarnych jest możliwe przełączanie się w locie z karty grafiki na procek ze zintegrowaną grafą (np i5) przy zmianie trybów 2d/3d, bądź na życzenie?

Chodzi o ciszę i prądożerność. Jeśli tak to jak to zrobić (co jest potrzebne)?

 

dzięki z góry

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania, tylko chodzi o przełączanie się z pełnoprawnej karty graficznej do karty zintegrowanej w płycie głównej? Podczas przeglądania internetu, oglądania filmów itp nie potrzebna mi porządna grafika, która nawet przy małym obciążeniu bierze ok. 170W (dzień w dzień w gierki nie cioram ;)), więc fajnie jakby można było ją wyłączyć, czy tam uśpić?

 

Jest taka możliwość ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet przy małym obciążeniu bierze ok. 170W

 

Z tego co wiem planujesz HD6850 a ta w idle bierze ok 15-20W

Radeon HD 6870 and HD 6850: Infrared Pictures and Power Consumption - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

HIS Radeon HD 6850 1 GB Review - Page 26/32 | techPowerUp

 

Więc delikatnie przesadziłeś z tymi 170W.

 

Nie ma możliwości przełączania się pomiędzy grafikami. Były prowadzone prace nad takimi rozwiązaniami ale chyba odpuszczono to. Nazywało się to Hybrid Power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...