Jump to content
Lesiu

Wymiana chłodzenia BTX

Recommended Posts

Witam,

W firmie księgowa ma swojego PC od jakiegoś tam czasu. Niestety stał się on coraz głośniejszy... Po sprawdzeniu okazało się, że na procesorze jest 68 stopni (Celeron D). Po sciągnięciu boku obudowy zauważyłem, że jest to tunelowe chłodzenie na płytę formatu BTX, kilka dni wcześniej zostało zakupione chłodzenie pod LGA775 (kupili wg złącza, które podał CPU-Z). Po ściągnięciu tunelu i próbie założenia nowego chłodzenia zrodził się problem. Złącza instalacyjne mają inny roztaw... a sam procesor jest "pod skosem". Co można z tym zrobić, aby wyciszyć komputer? Zmienić płytę główna i obudowę? Czy są dostępne chłodzenia pod ten typ mocowania?

Pozdrawiam

Edited by Lesiu

Po sciągnięciu boku obudowy zauważyłem, że jest to tunelowe chłodzenie na płytę formatu BTX, kilka dni wcześniej zostało zakupione chłodzenie pod LGA775 (kupili wg złącza, które podał CPU-Z). Po ściągnięciu tunelu i próbie założenia nowego chłodzenia zrodził się problem. Złącza instalacyjne mają inny roztaw... a sam procesor jest "pod skosem".

HP DC7800 CMT ?

Dołączona grafika

Edited by Grimlock

Najlepiej pokaż zdjęcie jak to wygląda w oryginale w obudowie z zainstalowanym chłodzeniem. Robiłem kilka przeróbek chłodzeń w kompaktach, czasami wystarczy usunięcie tunelu i wymiana wentylatorów żeby znacznie poprawić sytuację.