Skocz do zawartości
Lesiu

Wymiana chłodzenia BTX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W firmie księgowa ma swojego PC od jakiegoś tam czasu. Niestety stał się on coraz głośniejszy... Po sprawdzeniu okazało się, że na procesorze jest 68 stopni (Celeron D). Po sciągnięciu boku obudowy zauważyłem, że jest to tunelowe chłodzenie na płytę formatu BTX, kilka dni wcześniej zostało zakupione chłodzenie pod LGA775 (kupili wg złącza, które podał CPU-Z). Po ściągnięciu tunelu i próbie założenia nowego chłodzenia zrodził się problem. Złącza instalacyjne mają inny roztaw... a sam procesor jest "pod skosem". Co można z tym zrobić, aby wyciszyć komputer? Zmienić płytę główna i obudowę? Czy są dostępne chłodzenia pod ten typ mocowania?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sciągnięciu boku obudowy zauważyłem, że jest to tunelowe chłodzenie na płytę formatu BTX, kilka dni wcześniej zostało zakupione chłodzenie pod LGA775 (kupili wg złącza, które podał CPU-Z). Po ściągnięciu tunelu i próbie założenia nowego chłodzenia zrodził się problem. Złącza instalacyjne mają inny roztaw... a sam procesor jest "pod skosem".

 

 

HP DC7800 CMT ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pokaż zdjęcie jak to wygląda w oryginale w obudowie z zainstalowanym chłodzeniem. Robiłem kilka przeróbek chłodzeń w kompaktach, czasami wystarczy usunięcie tunelu i wymiana wentylatorów żeby znacznie poprawić sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...