Skocz do zawartości
PowerFan

Składnanie komputerka(intel i5 2500K)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze kto chce się pobawić (może być ciekawie). Składamy komputerek nie mam jakiejś granicy cenowej, ale uwaga ba być najwydajniej i najtaniej w konfiguracji na tym procesorze.

Zestaw chce koniecznie zalać wodą.

 

A więc jak na razie nabyłem

procesor: intel i5 2500K (już kupiłem za 662zł w wersji box),

ram: zastanawiam się nad ilością myślałem 8GB (cad, photoshop)

grafika: (amd 5870 1Gb) i ty pytanie czy to w ogóle da rade z tym procesorem? Chce ją bo mogę mieć do niej tanio blok wodny

zasilacz: koniecznie cichy i sprawny (ale bez przesady z ceną), niech ma troszkę nadwyżki mocy bo przy wymianie za rok podzespołów chciał bym żeby został. A że bloku nie założę na zasilacz to myślałem o wymianie wentylatora na jakiś cichy, liczę na waszą poradę (maniak ciszy)

płyta główna: wszystko w waszych rękach

obudowa: na razie sobie podarujemy (robię z plexi ale nie wiem czy uda mi się ją wykonać)

monitor: LG W2220P dwa takie.

I też mam pytanie do monitora, Chce wydać max 1500zł na 2 monitory i czy ta matryca będzie dobrym rozwiązaniem, czy to tylko bełkot że te monitory są 1000razy lepsze od TN. Bo nie ukrywam, zastanawiam się też bardzo nad zakupem 2 monitorów na TN z podświetleniem led (mało ciągną prądu), nie są jednak one tańsze od tego lg. Zastanawiałem się nad samsungiem led. I czy przy taj matrycy IPS się tak oczy nie męczą jak przy TN?

dysk: Szukam szybkości w dobrej cenie więc chyba raid0 z 2 dysków. zaproponujcie coś fajnego. Nie zależy mi aż tak na miejscu. Ale uważam że ssd to jeszcze przesada.

 

A i zestaw chcę aby był mało prądożerny. Zastanawiam też się w ilu da radę się zamknąć z ceną. Jestem teraz sporo przy komputerze także będę szybko odpisywał. Mam nadzieję że znajdę parę chętnych osób do pomocy. W max 2 dni chcę zamówić zestaw.

Edytowane przez PowerFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Pewnie że da rade, co ma nie dać. To dobra karta, a procesor nastawiony na OC nieograniczy dziś raczej nic, w drugą stronę to nie działa więc możesz i kupić 8400GS choć sensu to nie ma. Natomiast w jakiej kwocie miałbyś tego 5870? Seria 6 jest lekko wydajniejsza w podobnych segmentach (no normalne..) ale wydajności dodaje poprawiona tesselacja i pomyślałbym o takim np 6950 a zwłaszcza wersjach modowalnych. Z blokiem nie powinno być szczególnie trudniej bo producenci dość szybko wypełniają luki produktami zwłaszcza tak popularnymi.

2. Goodram 2x4GB 1333 CL9

3. Proponuję Seasonic'a X-560 - duża moc, wysoka sprawność i tryb półpasywny co znaczy że zasilacz się naprawdę rzadko włączy :P Raczej pod wyższym obciążeniem np w grach, ale wtedy masz arcy cichy wentyl San Ace. Ew Corsair AX z wentylatorem Sanyo Denki oparty o te samą konstrukcję

4. P67 Pro3? Tylko że tutaj blok wodny może pojawić się późno o ile w ogóle. Może Extreme4 lub 6 albo Asus ale tutaj z doświadczenia wiem że bloki na Asusy są tylko na wersje speszial jak Maximusy, Rampagi i im podobne a te mają chorendalne ceny.

5. Plexi? Feee :P Swoją drogą pokaż jakiś plan, szkic czy postępy z prac.

 

6. Za 2-3 tygodnie premiera nowych procesorów AMD z serii Bulldozer i Llano.. Poczekaj, o ile nie zgniotą Sande Bridge to na pewno będzie zamieszanie i spadną ceny.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czytałem o tym, ale jak znam życie ceny nie spadną tak szybko a waluty idą w górę jeszcze dodatkowo i do tego sprzedałem już mojego starego PC za bardzo dobrą cenę, muszę go oddać do poniedziałku.

Płyta główna bez bloków wodnych tylko procesor i grafika. Obudowa ma się składać z 2 wygiętych płyt plexi jedna czarna 2 czerwona. Mam plany na papierze ale autocad nie jest mi pomocny w przeniesieniu tego na pc. Wieczorkiem może wrzucę.

Zasilacz jest ciekawy, trochę kosztuje, ale chyba powinien mieć sporo zapasu przy tej konfiguracji? Czyli np. przy filmie był by pasywny?

Monitory mnie martwią, bo chcę coś dobrego do pracy ale żeby też na tym pograć i nie chce żeby do zasilania tego była potrzebna cała elektrownia. myślałem jeszcze o tym IPS236V-PN IPS + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory mnie martwią, bo chcę coś dobrego do pracy

 

To zamiast kupować zasilacz za ~450zł pomyśl o jakimś dobrym monitorze.

 

I poszukaj informacji czy karta graficzna daje jakiś zauważalny wzrost komfortu pracy w programach, których używasz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pewnie do tego typu programów polecilibyście tylko coś od geforce ze względu na cuda?

 

A jak z płytą główna nowa technologia wykorzystywanie grafiki w tym procesorze jest warta dołożenia?

 

To polećcie coś z monitorów. Nie chce też jakiś bardzo zaawansowanych, tak żeby się do 1800 na 2 wyrobić.

 

Czyli zasilacz nie wart swojej ceny?

Edytowane przez PowerFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze która grafika?

Pierwszy to jakiś kastrat?

GeForce with CUDA GTX 560Ti POV 1GB 2xDVI HDMI TGT (1630497892) - Aukcje internetowe Allegro

 

I teraz MSI 814zł z przesyłką

GeForce with CUDA GTX 560Ti MSI TWINFR (1624415431) - Aukcje internetowe Allegro

 

Czy gigabyte w tej samej cenie?

GeForce with CUDA GTX 560Ti Gigabyte 1GB 24h FVat (1636254480) - Aukcje internetowe Allegro

 

Lub asus za 819zł

ASUS GTX560 GTX 560 1GB GDDR5 256bit 850/4200 Wwa (1624125912) - Aukcje internetowe Allegro

 

Bo z tych testów msi wypada niby najgorzej.

 

Pojedynek producentów :: PCLab.pl

 

 

 

2 x KINGSTON HyperX DDR3 4GB XMP 2x2048 1600MHz CL9

2 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

1 x Gigabyte GeForce GTX 560 Ti OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

1 x AsRock Z68 Extreme4 /intel Z68/

1 x Seasonic X-560 560W 80 Plus Gold

1 x Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

1 x SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza)

 

Powiedzcie czy się wszystko zgadza co poprawić. Oraz może jakąś płytę która nie obsługuje tej zintegrowanej grafiki (z68)bo wszędzie piszą że nie ma żadnych korzyści a trzeba dołożyć 200zł i czy to prawda? Na razie dam sobie spokój z własną obudową bo się nie wyrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...