Skocz do zawartości
bocian24

Mysz + klawiatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem myszki i klawy (bezprzewodowe oba). Chciałbym wydać jak najmniej oczywiście (na pewno nie więcej niż 250 - 300zł). Co byście polecili? Wpadła mi już w oko myszka: Logitech MX1100. I w zasadzie na tym poprzestałem w wyborach, bo szukając klawy to albo była taka dla mnie za 500zł albo jakaś nie podchodząca moim oczom za 100 - 150 :D A zestawy to nawet nie wiem na co patrzeć :P Pomożecie?

 

W zasadzie ten MX1100 być nie musi (byleby to działało dobrze i może mieć jakieś bajery, ale nie musi :D). To samo z klawą: prosta (bez jakiś kosmicznych kształtów i (n+1) dodatkowych przycisków), tania, CICHA!(to bardzo ważne). Bez bajerów itp. (ew. akceptowalny bajer to podświetlenie klawiszy :D). Znalazłem taką klawe (cenowo i stylistycznie mi odpowiadającą):

 

Klawiatura bezprzewodowa LOGITECH diNovo + GRATISY (1628151918) - Aukcje internetowe Allegro - żeby dać wam pojęcie czego szukam.

 

http://www.ceneo.pl/8608165

 

EDIT: znalazłem taki zestaw:

 

http://allegro.pl/bezprzewodowa-klawiatura-mysz-logitech-mk320-24h-i1624431253.html - to byłoby dobre?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zestaw logitecha MK710 z myszą M705.

Tańszy, z klawiaturą która może Ci bardziej podpasować jest MK520. Ale niestety jest tam znacznie gorsza mysz.

 

Sam będę czegoś szukał pod odbiornik unifying. Mam już mysz i planuję dokupić klawiature. Ale niestety idealna dla mnie opcja (K800) kosztuje zdecydowanie za dużo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych myszkach z zestawu. Ponoć są tragiczne:/ czy to 520 czy 710 nie spotkałem się z dobra opinia. Patrząc na cenę: 300+, chyba zdecyduje się na używana MX1100 + klawa HP (prosta za 100zł bez bajerów - i taka mi pasuje - chociaż szkoda ze nie ma tych kilku dodatkowych przycisków ale... ustawie to na tej zarąbistej myszce :D). Jedyne co to klawa z zestawu 710 bardzo mi podchodzi :D ale większy priorytet na myszkę położę...

 

Jeszcze poszukam okazji z DiNovo Edge:D może mi się fuxnie i dostane ja dość tanio :D

 

 

 

 

EDIT: luuuuuuuuuuuuuuuuuuub:

 

http://allegro.pl/klawiatura-logitech-wave-pro-mysz-mx1100-24h-i1617717801.html

 

- przełknę ta klawe no chyba ze padną jakieś opinie ze jest do [gluteus maximus] / głośna albo coś takiego:P

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem już zwolennikiem 'ergonomicznych' klawiatur.. Wole zwykłe, płaskie, jak najbardziej przypominające laptopowe.

Odnośnie myszy - myślę, że z MX1100 powinieneś być zadowolony, ale sam właśnie wymieniłem taką na M705 i za bardzo nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu. Też chce sobie kupić nową myszkę/klawiaturę. Myslalem nad logitech wave (klawa), ale uznałem że się nie przyzwyczaję. Czekam na opinię, tylko proszę bez ściemy :P A myszka mx1100... generalnie z tego co zauważyłem to są do wyboru 2 modele:

1. na 2 baterie bez możliwości podpięcia kabla (chyba mini usb) i ładowania aku.

2. na 1 baterie (aku) z możliwością podpięcia kabla (chyba mini usb)

 

Generalnie myszka wygląda mega zajawkowo. Myślę że może być wygodna. Czekam również na opinie o niej. Sądzę, że ta myszka którą można ładować kabelkiem jest lepsza. A wiecie ile może trzymać taka myszka? Bo niby na allegro piszą że 9 miechów ale nie chce mi się w to wierzyć. A taka klawa bezprzewodowa? Ile może wytrzymać? Ja niestety mam do wydania tylko około 150zł, więc albo wezmę myszkę, ale klawę, ale bardziej jestem skłonny kupić tą mysz, a klawe przewodową... jakąś e5 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co wiem... jest jeden model:P a podłączenie baterii: może być 1 lub 2 (pewnie baterie są połączone równolegle a nie szeregowo, dlatego tak można :P ). Jedyną wadą podłączenia jednej jest mniejsza pojemność(czyli szybciej się wyczerpie, ale tak poza tym to brak innych minusów:P)

 

Ten wave powinien mi wpaść w łapy za kilka dni to napisze moje spostrzeżenia dotyczące tej klawy :P i myszki też :)

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są 2 rodzaje, dowód:

 

http://img08.allegroimg.pl/photos/oryginal/16/33/73/10/1633731065 (to zdjęcie po środku, u góry, to zdjęcie z przodu myszki, widać wejście na mini usb)

http://media2.pl/i/zdjecie/3097-450.jpg (jeszcze jeden dowód :D)

 

 

http://multimedia.agito.pl/image/700x700/0/myszy/logitech-mx-1100-cordless-laser-mouse.149844.2.jpg (zdjęcie bez wejścia na kabel = 2 baterie)

 

Przeczytałem pare tematów niżej, że ta myszka mx1100 jest całkiem całkiem. Chyba ją sobie sprawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zwątpiłem! :P (bo już zamówiłem ten zestaw mx1100 + wave). Ciekawe jaką dostane :P Dziwne to wgl, że są 2 wersje...

Chociaż w sumie i tak będę do tego wkładać NiMH jakieś, i ładować na uniwersalnej ładowarce modelarskiej, to mi tam bez różnicy:D

 

Jeszcze co do Twojego pytania odnośnie żywotności. Przeczytałem duużo o tej myszce i ludzie pisali, że trzyma kilka miesięcy na spokojnie :

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to ta wersja z wejściem na kabel, kolorki obok przycisków do zmiany dpi ma niebieskie. Możliwe że to jakaś wersja na USA, albo inny kraj :P z tego co oglądam po sklepach to wszędzie jest ta z pomarańczową grafiką (bez usb). Gdzie taką myszkę tanio kupię w Warszawie? Ma ktoś namiary?

 

EDIT: Jeżeli kupiłeś to co na aukcji którą podałeś, to bedziesz miał CHYBA tą myszke z niebieską grafiką = z wejściem usb, co moim zdaniem jest duuużo lepsze.

 

W sumie tak się zastanawiam... i nie wiem czy ten kabel jest taki potrzebny... skoro myszka trzyma pare miechów, to wyjmować kabelek raz na ruski rok żeby myszkę podładować w 2-4h... :P Ta pomaranczowa grafika jest zdecydowanie lepsza.

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie powiadają, że na zwykłych paluszkach trzyma dłuuuuugo, więc pewnie nawet ten kabel się nie przyda (no chyba ze dasz akumulatorki). Ale jakby nie patrzeć: darmowy kabel xD

 

Jeszcze w sklepie odpisali mi co do postów wyżej (jaki odbiornik jest w tym zestawie). Jeden odbiornik do klawy i do myszki jest (czyli pewnie nie ten, co zwykle w mx1100). Byleby to działało to będę niezmiernie szczęśliwy :)

 

O i jeszcze: napisze do sklepu, że chce tą bez usb (też bardziej mi podchodzi:P). Ale pewnie można ją podłączyć kablem do kompa, co pewnie będzie jednym z dużych plusów (np. podczas grania, kiedy bezprzewodowo będzie działać słabo). Zresztą nie myślę o tym - jaką wyślą taka będzie :P

 

EDIT:

Dostane tą z USB na bank. Patrze na opis aukcji i jest napisane wyraźnie

 

ZESTAW ZAWIERA:

Klawiatura Logitech WAVE PRO;

Myszka laserowa bezprzewodowa Logitech MX1100;

Miniodbiornik USB 2,4 GHz;

USB do kabla ładowania Mikro USB;

Gwarancja 12 miesięcy.

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O różnych wersjach mówiłem właśnie ze względu na port miniUSB, który służy pewnie do ładowania. Ale nie jest to port dzięki któremu poprawisz działanie myszy (bo nadal będzie się komunikować przez odbiornik).

MX1100 na pojedynczym aku działała mi ponad miesiąc, co uznaję za bardzo przyzwoity wynik, zwłaszcza że druga bateria z kompletu była ciągle w pogotowiu i mogłem w każdej chwili zmienić na inną. Ale wystarczy przeczytać moją reckę w innym temacie.

 

Natomiast odnośnie odbiornika chodziło mi o to, czy będzie to mini odbiornik Unifying czy jakiś zwykły. Gdyby to był unifying, to ta wersja MX1100 stałaby się dla mnie ideałem i byłbym gotów kupić cały zestaw tylko ze względu na myszę. Bo potem da się to sparować z kilkoma dowolnymi urządzeniami w tej technologii i skomponaować zestaw idealny.

Ale sklep po prostu pisze o pojedynczym odbiorniku dla dwóch urządzeń, więc obawiam się że to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu w Warszawie. Sprzedawca powiedział mi że wersje z kablem usb są sprzedawane tylko w zestawach z klawiaturą logitech wave. Byłem dziś w Saturnie i oglądałem tą klawiaturę. Wygląd ma świetny, ale jak przyjrzeć się z bliska, to ten duży skok strasznie razi. Do tego literki na klawiszach jakieś takie brzydkie. Pisało mi się w miare normalnie, chociaż gorzej niż na normalnej klawiaturze.

 

A taka myszka? W czym jest lepsza od mx1100, że jest droższa o 50zł?

 

Mysz Logitech MX Performance Mouse GW FV (1624413726) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo skoro miałeś ta wave w rekach... głośna jest? (w sklepie prawili ze jedna z najbardziej cichych ale jakoś w to uwierzyć nie mogę). Z tym pisaniem na tej klawie raczej też będę miał problem:/ ale pewnie z czasem da rade się przyzwyczaić. Podobno myszka na początku też jest straszna i gorzej się nią działa, ale da się nabrać wprawy i wtedy jest ok :P jeszcze co do myszki :P w sumie to po co ten kabel USB? Tylko do ładowania? Bo skoro po podłączeniu i tak będzie się łączyć za pomocą odbiornika, to nie widzę w tym jakiegokolwiek sensu:/ jeszcze by mogli tam HDMI i eurozłącze dorzucić na bokach, żeby dało się podłączyć do TV tylko pytanie po co...

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Wave wcale nie nazwałbym cichą klawiaturą.. jednak płaskie klawiatury z niskim skokiem, zwłaszcza te z mechanizmem nożycowym mają znacznie lepszą kulturę pracy. I jak macałem ją w Saturnie to wcale nie wydała mi się specjalnie wygodna i ergonomiczna.

 

 

A taka myszka? W czym jest lepsza od mx1100, że jest droższa o 50zł?

 

Mysz Logitech MX Performance Mouse GW FV (1624413726) - Aukcje internetowe Allegro

 

Performance MX wcale nie jest lepsza niż MX1100. Bateria trzyma znaaacznie krócej, nie ma zmiennego DPI, przyciski są raczej gorzej rozmieszczone.. Z tym że to jest następca flagowego MX Revolution (stąd cena). No i ma technologię Darkfield ( że niby działa na szkle). I jeszcze kształt może niektórym bardziej podpasować.. MX1100 jest dość specyficznie wyprofilowana z prawej strony.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cicha nie była chyba ta klawiatura, chociaż nie zwracałem na to zbytnio uwagi, ale nie zauważyłem, żeby była bezgłośna. Generalnie to się zniechęciłem do niej, bo wiała tandetą ;/ Teraz pozostaje mi tylko kupić jakąś klawe e5 za 30zł, chyba że polecicie jakąś fajną z podświetleniem (w nocy się przydaje) i widzę, że są w przystępnej cenie, tylko szkoda, że bez huba usb :(

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości w sprawie tej myszki Performance. Jednak zostanę przy mx1100, pojadę do sklepu i mam nadzieję, że będzie można ją obejrzeć.

 

Ten kabelek USB jest pewnie tylko do ładowania, bo do czego innego? Ja uważam, że to całkiem fajne rozwiązanie, bo jak nadejdzie dzień w którym myszka będzie zdychać, to zamiast lecieć po nowe baterie do kiosku, podłączysz na 2h do kompa i gra gitara :D

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wolę używać myszy na pojedynczym aku, a drugi mieć w gotowości.. jak się rozładuje, to tylko podmieniam baterie - jedna idzie do ładowarki, druga do myszy. A nie żadne podłączanie myszy kablem na pare godzin.

 

Odnośnie klawiatury.. Póki co używam omega cassiopeia - chyba najtańsza przyzwoita z podświetlanych klawiatur. Dałem niecałe 60zł już dobrych pare lat temu. Ale trzeba jej było dac czas na 'dotarcie się', bo nie wszystkie przyciski od razu działały jak powinny i zdarzały się sytuacje że ctrl czy shift zacinały się w pozycji wciśniętej.

W przyszłości.. kto wie.. może Logitech K800? Ale najpierw ceny muszą zejść w dół.. pojawić się jakies okazje na allegro.. Bo 300zł za klawiaturę to ja nie dam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek USB jest pewnie tylko do ładowania, bo do czego innego? Ja uważam, że to całkiem fajne rozwiązanie, bo jak nadejdzie dzień w którym myszka będzie zdychać, to zamiast lecieć po nowe baterie do kiosku, podłączysz na 2h do kompa i gra gitara :D

 

Ale pomyśl jaka to głupota. Żeby naładować myszkę musisz podłączyć ja do działającego kompa... Jeśli kupujesz bezprzewodową z tego powodu co ja (niemożność użycia przewodowej), to zabija to cały sens istnienia tej myszki. Bo i tak jej nie użyje na kompie jak będzie podpięta krótkim kabelkiem na USB, a komp musi działać. Wg mnie skoro to tylko do ładowania mogli wrzucić jakąś ładowareczkę sieciową np. jak do komórki i byłoby git :P ewentualnie samemu dokupić taka ładowarkę USB i to byłoby to :) ale z kolei to jak z Gdańska do Warszawy przez Kraków jechać...

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście, skoro nie możesz podłączać myszki do kompa to Tobie się ten kabelek nie przyda, ale ja bym nie narzekał. Z drugiej strony pewnie można kupić jakąś tanią (noname) ładowarkę sieciową z wejściem na kabel usb->mini usb... tylko czy warto ryzykować? :)

 

Kurcze, kurcze :P tak się nakręciłem na tą myszkę, a nie moge jej kupić bo czasu nie mam żeby po nią jechać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecydowałeś to nic nie stoi na przeszkodzie zakupom przez internet:D ale jak chcesz wcześniej pomacać to jest lipa:P chociaż w sumie wg mnie sugerowanie się pierwszym wrażeniem z macania nie jest dobrą sprawą. Bo jak już wcześniej wspomniałem ponoć na początku ciężko się ja obsługuje, trzeba się przyzwyczaić do jej kształtu i wagi:P Sam nawet nie wiem jak ja paluchy poukładam na niej (jak to powiadają wskazujący na lewym i scroll'u, środkowy na prawym). Jestem przyzwyczajony do nieco innej konfiguracji :P i pewnie początki nie będą łatwe :(

 

 

EDIT:

Znalazłem u tego samego sprzedawcy:

http://allegro.pl/logitech-mk550-klawiatura-k350-myszka-m510-24h-i1629785175.html z tym odbiornikiem Unifying

 

Trochę nie rozumiem składania takich zestawów:P no chyba ze tez w tej mx1100 będzie ten odbiornik co tu:P

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do sklepu z allegro żeby kupić myszkę (mx1100), ale okazało się że sprzedają te myszki tylko jako "powystawowe" czyli bez pudelka itd :/ Generalnie myszki wyglądają idealnie, ale nie zmienia to faktu... że pudełka brakuje :( Zna ktoś jakiś sklep w Warszawie gdzie kupię tą myszkę za ~150zł NOWĄ? Albo nawet nie z Warszawy, tylko żeby była nowa i nie kosztowała 200zł, bo za taką cene można mieć tą performance.

 

@kolega bocian, też kupił powystawowy zestaw, czyli pewnie tez stan bdb/idealny, ale bez pudełka :(

 

EDIT:

Nigdzie w Polsce nie znalazłem tej myszki. Nie produkują już jej od około roku :( (ciekawe czemu? ) Pozostaje pytanie: lepiej kupić taką myszkę Refurbished (Refurbished - jest to oryginalny produkt, który został zwrócony do sklepu w krótkim czasie po dokonaniu zakupu (najczęściej nie dłuższym niż 14 dni) z powodów innych niż usterki techniczne - np. nie był kompatybilny ze sprzętem, był niechcianym prezentem itd. ) bez pudełka (trochę jednak używaną) i z gwarancją sklepu - 12mc (gwarancja sklepu to troche lipa, bo kazdy moze zwinąć interes i po gwarancji nic mi nie zostanie) za 150zł, Czy też kupić performance za 200zł z gwarancją (nawet 4 lata) i pudełkiem.

 

 

Jak czytam opinie o tej myszce performance... to ludzie piszą że przy pracy 11h/dzien wytrzymuje 1,5 dnia!!!. ŻAŁOSNE. Chyba jednak kupię tą "używke" mx1100, która potrzyma mi baterię pare miechów... tak sądzę.

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaaDeeK - według mnie brak pudełka nie przeszkadza w użytkowaniu.. ale może to tylko moja opinia.. Zresztą jak chcesz to Ci odsprzedam pudełko od MX1100 :rolleyes:

 

Tymczasem ja do myszy Logitech M705 (nówki ze sklepu) dokupiłem klawiaturę od zestawu MK520. Bez nadajnika, bez myszy kosztowała mnie 59zł + przesyłka. W ten sposób liczę że uzyskam optymalny (przynajmniej tymczasowo) zestaw bezprzewodowy na pojedynczym odbiorniku Unifying.

 

Edit:

Klawiatura wczoraj popołudniu zamówiona, dzisiaj dotarła! Właśnie z niej piszę.

Nie jest najcichsza i skok klawiszy ma jednak większy niż w Cassiopei. Ale zdecydowanie jest zgrabna (mimo wielkich klawiszy) i przyjemna w użytkowaniu. Od razu się ją wyczuwa i można pisać bezwzrokowo. To bardzo dobrze świadczy o rozłożeniu klawiszy.

Nieco przeszkadza to, że trzeszczy i przezroczysta ramka słabo się trzyma.

 

Sparowanie nowego urządzenia z odbiornikiem Unifying trwało moment i nie od razu mogłem pisać i zmieniać ustawienia programowalnych klawiszy.

Z zasięgiem też nie ma problemów. W tym momencie piszę przez ścianę z innego pokoju. Odległość ok 6m. Dalej już nie odejdę bo nie mam gdzie :)

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię jutro mx1100 jednak, bo tak jak mówisz pudełko mi nie potrzebne. Mógłbyś dać mi namiary na ten sklep gdzie kupiłeś tą klawe? Chętnie kupiłbym sam odbiornik nano, bo ten sprzedawany z mx1100 to jakieś wielkie bydle i nie wiem go nie połamie jak wsadze go z tyłu/z przudi kompa.

 

Swoją drogą, czemu używasz tej myszki M705, a nie mx1100, którą tak chwaliłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. MX1100 nie działa z odbiornikiem Unifyiung, a teraz z tym odbiornikiem współpracuje mi i mysz, i klawa. Więc nie dokupisz do tej myszy samego fajnego odbiornika.

2. Poza faktem że chciałem sobie oszczędzić 1 port USB, mieć mini odbiornik chowany w myszy, baterie starczające na dłuuuugie miesiące, ogólnie mniejszą bardziej podróżną mysz (ostatnio sporo jeżdżę), to niestety po 2 latach ostrego używania (upadki, częste przewożenie), w mojej MX1100 zaczął szwankować lewy klawisz.

3. Klawiaturę kupiłem u prywatnego użytkownika na allegro. Sprzedawał tylko klawiaturę, a resztę kompletu sobie zostawił. Właśnie na taką okazję polowałem. Jest jeszcze na allegro klawiatura od MK710, ale musiałbyś mieć mysz z odbiornikiem Unifying (więc inną niż MX1100).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj:

 

Does MX 1100 work with nano receiver? - Logitech Forums

 

Ludzie piszą że mx1100 działa z tym nano recieverem, tylko potrzebny jest jakis programik connection utility. Z tego co widziałem to na allegro ten odbiornik jest w cenie 60zł (LOL), ale można kupić jakąś lipną myszkę logitech za 35zł, sprzedać z dużym odbiornikiem i gra gitara :P

 

EDIT:

Mógłbyś sprawdzić, skoro masz nano reciever i mx1100, czy rzeczywiście to działa? Zajmie Ci to 10 minut, a mi bardzo pomożesz.

Edytowane przez RaaDeeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysz poszła dla brata, ale spróbuję załatwić taki test w najbliższym czasie (choć nie obiecuję, bo może sie okazać że odbiornik i mysz spotkają sie dopiero za 2 miesiące). Byłaby to faktycznie świetna opcja.. Tyle że dałem już 140zł za M705 i szkoda żeby sie miało zmarnować..

 

Ale nawet jeśli odbiornik Unifying nie zadziała z MX1100, dla mnie to jedna z najlepszych myszy biurkowych jakie są na rynku. Jako mysz podróżna przegrywa pod pewnymi względami z innymi gryzoniami tworzonymi do takich właśnie celów.. Ale taka jest właśnie kolej rzeczy. Ideał do wszystkiego nie istnieje.

 

I jeszcze jedna sprawa - nie myl Nano odbiornika z Unifying. Rozmiar ten sam, ale niekoniecznie to będzie działać. Oczywiście jeśli tylko będzie okazja to wypróbuję.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś myszkę mx1100. Myszka jest super. Jedna rzecz mnie troche irytuje... bedzie trzeba sie do niej przyzwyzaić... myśałem że to głupota, jak ktoś pisze ze do myszki trzeba się przyzwyczaić. Myliłem się. To w jaki sposob manewrowałem starą myszką nie sprawdza się w tej. Musze wymyślić jakiś nowy sposób :P

 

Przycisk ukryty pod kciukiem: jest MEGA!!! Bede musial nauczyc się go wykorzystywać, ale widzę w nim OGROMNY potencjał. ZNACZNIE ułatwi mi pracę przy kompie (zwłaszcza, że teraz piszę inżynierkę :P ).

 

Szybki scroll i przycisk do przełączania: też świetny. Mój kumpel ma tą myszkę logitecha z 2 scrollami (tą niby najlepszą... revolution czy coś), w niej zmiania z trybu skokowego scrolla na szybkiego jest automatyczna, ale moim zdaniem gorsza niż w mx1100. Ten przycisk jest świetnie rozmieszczony. Nie trzeba gimnastykować palców.

 

Przyciski do zmiany dpi: z tego co zauważyłem + zmienia na jedną czułość, - na inną. W gruncie rzeczy mamy jakby zaprogramowane 2 czułości. Ma to sens. Wczesniej miałem myszkę gdzie czułość przyciskiem zmieniala sie skokowo co 200 i tak w kółko. Tutaj rozwiązanie jest bardziej praktyczne. Ponadto rozmieszczenie przycisków do zmiany dpi też jest bardzo dobre. Nie trzeba nie wiadomo jak bardzo wyciągać palca żeby zmienić czułość.

 

To tyle póki co. DZIĘKI za dobrą radę. Myszka rzeczywiście jest ŚWIETNA i mam nadzieje ze posluzy mi wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pozostaje mi pogratulować zakupu;)

Ale po dwóch latach używania tej myszki powiem Ci w sekrecie.. Zmiennego DPI używałem bardzo rzadko.. Jednak przy dwóch monitorach (w sumie rozdzielczość 1680x1850) potrzebowałem stale najwyższej czułości. A ta jest znacznie wyższa niż w większości laserowych logitechów (np MX Revolution).

Przełączniki DPI w końcu zmieniłem na Vol +/- ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...