Skocz do zawartości
Rudnes

Problem z pascalem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem muszę napisać program który poprosi o podanie liczby i sprawdzi czy należy ona do ciągu Fibonacciego. Potrafię napisać odcinek który prosi o padnie liczby i ten który wylicza mi ciąg Fibonacciego tylko nie potrafię tak tego zrobić żeby program sprawdzał czy ta liczba znajduje się w ciągu. Może ktoś napisać mi ten odcinek albo wytłumaczyć jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg Fibonacciego wpisz w tablice, a następnie napisz funkcje która przeszuka tablice w poszukiwaniu podanej zmiennej. Najprostsza metoda to przez porównywanie i dodać warunek że jeśli znajdzie liczbę to przerwać pętle i wyrzucić odpowiedni wynik, jeśli ciąg Fibonacciego jest rosnący możesz też wrzucić warunek jeśli liczba jest porównana z wartością większą od siebie to przerwać pętle i wyrzucić wynik negatywny.

Nie wiem jak to napisać w pascalu z c++ może bym coś wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej jedna z możliwości w C++. To proste ujęcie problemu, przełożenie kodu na Pascala nie powinno być kłopotliwe.

 

#include <iostream>bool isMember(int &input) {    if (input < 0)        return false;    if (input == 0)        return true;    unsigned sequence[2] = {0, 1};    while (sequence[1] <= input) {        if (input == sequence[1])            return true;        sequence[0] = sequence[1] - sequence[0];        sequence[1] = sequence[0] + sequence[1];    }    return false;}int main() {    std::cout << "Podaj liczbe: ";    int input;    std::cin >> input;    if (isMember(input))        std::cout << "Liczba nalezy do ciagu Fibonacciego.\n";    else        std::cout << "Liczba nie nalezy do ciagu Fibonacciego.\n";}
Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Opis działania, który w proste słowa ujął medive, i przykład to wystarczające materiały, by znajomość podstaw programowania i języka angielskiego w połączeniu z krztyną samozaparcia pozwoliły napisać własny kod. To istota nauki - przekuć wiedzę w ciało, zrobić z niej pożytek, by coś osiągnąć, by poczuć satysfakcję i własną wartość. Zachęcam do eksperymentowania. Nie chcę brzmieć jak moralizator, ale jeśli coś jest niejasne - pytaj, dostaniesz wyjaśnienie, lecz nie licz na gotowe rozwiązanie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...