Skocz do zawartości
aftershocK

Co zmienić? Grafika, ram, procesor, płyta ?

Rekomendowane odpowiedzi

siema,

 

mój konfig jak z podpisu, plus:

grafika lekko ruszona do 700/1000 shaddery synchronicznie,

procesor do 2.4ghz 1.45v (dalej wywala błędy w prime95 i orthosie),

pamieci DDR1 170/2.5-4-4-7-12. z tym że pamięci nie mogę puścić na wyższym taktowaniu ponieważ się nie bootuje, pewnie kontroler proca nie wyrabia

4x kingston z czego jedna jest pc2700 ( ale szło wszystko na 210/2.5/3/3/8)

 

procesor chłodzi Arctic Freezer 64, 33*-61*max w stresie ostrym, na grafike i mostki poprowadziłem tunelem nawiew z wiatraka 12cm... Wszystko chłodne.

 

Wyniki,

procesor w Performance Test 7.0 proc 1218pkt (spi 37...?!)

3dmark05 daje 10 475 punktów

pamięci w evereście (chyba) 4490 odczyt/1950 zapis / 66.8 opóźnienie

 

Mimo że spełnia minimalne wymagania w GTA IV (22.8 fps benchmark 1280x wszysko low, zasięg rysowania 5 !), ArmA II ( ~20 fps wszystko na minimum, obraz rusza z opóźnieniem po ruchu myszy), Cod:BO też chodzi jak by chciało a nie mogło, COD:MW wszystko na max a COD:MW2 już musiałem poobniżać rozdziałke, tekstury i AA żeby mięć 32fps...

 

powiedzmy że mam tyle co dostane ze sprzedaży danej części + 100 - 120 zł z kieszeni. Zmienić płytę i puścić na niej dalej proca? Jakieś 9800gt z 512/256 nie byłoby zduszone przez procesor? zmienić ramy?

 

dzieki za odp i pozdr

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj przynajmniej do N68C-S UCC, 2GB DDR3, używany AII X2 i HD4850. Do GTA 4 i ArmA 2 i tak przydałby się lepszy procesor i więcej RAM.

Wymiana karty dużo nie da, ponieważ procesor jest za słaby do tych gier.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to że np, popchnąć grafikę, dołożyć 100 na lepszą

 

jeśli o pełnej modernizacji to coś pod koniec wakacji dopiero, teraz chciałem po prostu wyciągnąć ile się da za pomocą 100-150 zł

 

czy może sprzedać płytę z procesorem ( około 200 zł ?) plus cztery kości 512 (80 zł?)

 

i połasić się na to co proponował andrew777:

 

ASROCK N68C-S + ATHLON 250 2x3,0Ghz + DDR3 2GB RAM (1628474839) - Aukcje internetowe Allegro

 

a z grafiką poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego procesora to nie do końca się zgodzę, sam mam A64 X2 5200+ 2.6GHz i na radku 4850 mi śmiga gta IV na medium bez problemu, nie pamiętam czy na high też nie dało się całkiem w porządku grać. Tylko ramu trochę więcej mam, bo 4GB. Niemniej jednak zaryzykowałbym wymianę grafiki na radeona HD4850, a z procem chwilowo poczekał, do przypływu większej gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może sprzedać płytę z procesorem ( około 200 zł ?) plus cztery kości 512 (80 zł?)

 

Nie wystawiaj płyty razem z procem, osobno procesor, osobno cpu. Większą kwotę uzyskasz. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...