Skocz do zawartości
Revenga

Który zestaw wybrać (AMD 955+HD6950 czy i5+HD6850) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam mały dylemat, który zestaw będzie lepszy głównie pod katem gier (nie korzystam z żadnych zasobożernych programów). Lepiej sprawdzi się mocniejszy procek czy grafika?

Płyty główne, pamięci dobrałem losowo pod kątem kompatybilności, jak są lepsze w podobnej cenie, proszę o info.

 

Zestaw 1:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz

Karta graficzna: Radeon HD6950 1GB (czy może warto dopłacić 100 zł i sięgać po wersję 2GB, po czym zmodować do HD6970, ew. wybrać GTX 560 TI SOC)

Płyta główna: AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G

Pamięć: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

 

Zestaw 2:

Procesor: Intel Core i5-2500

Karta graficzna: Radeon HD6850 1GB OC

Płyta główna: AsRock ASRock H67M-GE /intel H67

Pamięć: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

 

 

Zestaw 1 posiada słabszy procesor, ale za to o wiele wydajniejszą kartę graficzną: Radeon HD6950 1GB - z tego co czytałem, standardowo jest porównywalna do wretrsji 2GB, jednak po zmianie biosu na HD6970 możliwości wzrastają (jednak czy warto dopłacić 100 zł?) - w podobnej cenie jest jeszcze GTX 560 TI SOC od Gigabyte, czyli najwydajniejszy w swojej serii. Czytałem że AMD Phenom II X4 będzie ograniczał możliwości HD6950@6970 i niepozwoli mu się w pełni rozbujać - prawda?

 

Zestaw 2 z kolei ma b.dobry procek i5 (jest jeszcze wersja z odblokowanym mnożnikiem, jednak jest nieco droższa oraz dodatkowo trzeba dołożyć 100 zł do płyty głównej P67), ale żeby zmieścić się w budżecie muszę sięgać po tańszą kartę, czyli w tym wypadku Radka HD6850.

 

Przeleciałem przez Google, ale jednym słowem końca nie widać - jedni piszą tak, drudzy inaczej (pewnie każdy swoje chwali ;)). Gry będą chodzić w rozdzielczości FullHD; obudową, zasilaczem zajmę się później. ......Co wybrać?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to i uzupełnij temat.

Napisz jak wygląda cały zestaw. Może będzie możliwość oszczędzenia kilku zł na np. zasilaczu, obudowie itp i kupienia i5 + HD6950/560 Ti.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasy na całość .

 

I5 2500 jest zauważalnie droższy niż X4 955 - 390 zł vs. 690 zł , ale większą cenę rekompensuje swoją wydajnością .

 

Warto dołożyć do wersji K , tylko 40 zł różnicy ( patrząc po cenach ESC ) , co prawda wymagana płyta na P67 ale warto wydać trochę więcej - I5 2500K nieźle się kręci .

 

I5 2500K + płyta na P67 B3 może zrównoważyć HD6950 w zestawie z X4 955 .

 

Ram można brać 4GB 1 333 mhz w jednej kości - zawsze to taniej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok już uzupełniam,

kwota jaką dysponuję to ok 2100 zł (mocno ograniczony budżet) - porównywałem w sklepie ESC i niestety raczej nie pogodzę i5 z HD6950.

 

Jeśli chodzi o zasilacz to bardzo preferowałbym ciszę, więc nie wiem w jakiej kwocie szukać, ale może coś z firmy Be Quiet. Płyta główna mogłaby być nieco mniejszych rozmiarów jak i obudowa (jak się da). Chciałbym aby cały system brał jak najmniej prądu, wiem że Radki w stresie biorą mniej niż Geforce, ale za to i5 jest podobno bardziej oszczędniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2100 to kwota z zasilaczem czy bez ? Jak bez to można złożyć i5 z 560Ti .

Twój Koszyk - ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

A jak miał by być także zasilacz w komplecie to

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:CORE+I5-2500K;1:GR1333D364L9%2F4G;1:ASROCK+P67+PRO3;1:GIGA+HD6850+1GB+OC;1:TAC+VALEO+III+500W

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapomniałem dodać że jeszcze muszę się zaopatrzyć w dysk twardy (500 GB albo 1 TB) najlepiej Samsunga F3 - i tu już jest problem z zestawieniem i5 z lepszą grafą ?!

 

EDIT.

Maciem, zaproponowałeś mi kartę 560 Ti, jednak porównywalna do HD6950@HD6970 jest 560 Ti SOC (o wiele wydajniejsza, z lepszym chłodzeniem), może wezmę tego Phenoma, czy musi być koniecznie i5 ?

 

=======================

 

Dokładnie złożone zestawy na płytach mATX, aby zbudować małych rozmiarów pc:

 

 

Zestaw 1,

procesor na dzień dzisiejszy z tego co czytałem niema żadnych problemów z grami, tylko nie wiem co będzie za 2-3 lata + porządna karta (możliwe że dopłacę do wersji z lepszym chłodzeniem)

Dołączona grafika

 

Zestaw 2,

przekroczony budżet o 200 zł, podobno najlepszy w swojej klasie cenowej procek z możliwością OC, ale słabsza karta graficzna (podobno o jakieś 30-40% od w/w HD6950@6970), więc za 1-2 lata czekałaby mnie zmiana na nowszą (gry na 1080p)

Dołączona grafika

 

Co byście wybrali na moim miejscu jako sprzęcik na 2-3 lata?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, zakup zasilacza który na dzień dobry będzie pracował na granicy swoich mozliwości ( szczególnie po OC) to błąd...

 

Nikt nie każe 1kW kupować, ale te 500W chociaż

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niema problemu, wezmę 500W od Corsair albo OCZ.

 

@Gregu

premiera buldozerów to narazie wielka niewiadoma, a ceny i5 raczej szybko nie spadną, no chyba że będzie jakiś następca i5 2500k, czy coś w ten deseń

 

Pytanie najważniejsze, w jaki zestawik się zaopatrzyć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem złoty środek, a zarazem wycisnąłem chyba MAXX z tej kwoty - pogodziłem i5 z b.dobrą kartą

 

Dołączona grafika

 

Co prawda procek to i5 2400 (jednak daleko poza zasięgiem AMD 955), mimo to wydajnością jest porównywalny do 2500, myślę że mały OC będzie można zrobić i ominie mnie modernizacja w najbliższych latach. Płyta główna powinna być ok.

 

Chyba zbliżamy się do końca. Jak uważacie, coś zmienić, poprawić ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że mały OC będzie można zrobić

 

Nie będzie takiej możliwości.

 

Płyta główna ASRock P67 Pro Rev.B3 w Morele.net

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) w Morele.net

Dysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ) w Morele.net

Zasilacz SeaSonic SS500ET80+OEM w Morele.net

i5 2400 lub 2500k i powinno wyjść podobnie cenowo, a będziesz miał możliwość podkręcenia procesora. Jeśli za drogo to kup na razie 2GB RAM i za jakiś czas dołóż kolejne 2GB.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie takiej możliwości.Płyta główna ASRock P67 Pro Rev.B3 w Morele.netPamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) w Morele.netDysk Samsung 500 GB SATA II 7200 RPM, 16 MB NCQ (HD502HJ) w Morele.netZasilacz SeaSonic SS500ET80+OEM w Morele.neti5 2400 lub 2500k i powinno wyjść podobnie cenowo, a będziesz miał możliwość podkręcenia procesora. Jeśli za drogo to kup na razie 2GB RAM i za jakiś czas dołóż kolejne 2GB.

 

Ale po co mi taka płyta (+100-150 zł) skoro 2400 słabo się kręci (właśnie poczytałem tu i ówdzie), poza tym 2500k jest poza moim zasięgiem, bo to dodatkowe 100 zł + lepsze chłodzenie czyli kolejne 100 zł

 

Jak w/w chcę kupić płytę mATX, czyli małych rozmiarów (chyba nie robi różnicy względem większego brata, po za OC?)

 

Na standardowych zegarach 2400 a 2500k to prawie to samo, a czy dołożenie 300-350 zł do OC jest warte?? Jak chcę wyłącznie do gier a nie zasobożernych programów, czy konwertowań filmów, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi taka płyta (+100-150 zł) skoro 2400 słabo się kręci (właśnie poczytałem tu i ówdzie), poza tym 2500k jest poza moim zasięgiem, bo to dodatkowe 100 zł + lepsze chłodzenie czyli kolejne 100 zł

 

Procesora H61/H67 nie podkręcisz nawet o kilka MHz.

Chłodzenie możesz kupić później. Nikt Ci nie każe od razu podkręcać procesora.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revenga czytasz lecz nie wyciągasz wniosków, andrew777 ci pisze że i2400 nie podkręcisz bo ma zablokowany mnożnik, 12500 podkręcisz i to zdrowo, pamiętaj że dodatkowe chłodzenie możesz dokupić później bo nie musisz go kręcić na maxa od razu prawda ? a i tak masz platformę na kilka ładnych sezonów, więc warto odżałować żeby później nie mamrać "a mogłem kupić i2500" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revenga czytasz lecz nie wyciągasz wniosków, andrew777 ci pisze że i2400 nie podkręcisz bo ma zablokowany mnożnik, 12500 podkręcisz i to zdrowo, pamiętaj że dodatkowe chłodzenie możesz dokupić później bo nie musisz go kręcić na maxa od razu prawda ? a i tak masz platformę na kilka ładnych sezonów, więc warto odżałować żeby później nie mamrać "a mogłem kupić i2500" :rolleyes:

 

Rozumie doskonale, ale co z tego jak mam napięty budżet, wiem że 2400 się slabo kręci o czym nawet pisałem post wyżej.

Chce złożyć pc i mieć spokój na parę lat, biorąc 2500k muszę zrezygnować z hd6950 i brać hd6850 albo gtx 460 - a nie wiem czy to starczy na 2-3 kata? Mój w/w zestawik jest chyba optymalny i mam zarówno i5 jak i dobrą modowalną karte z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revenga ja ciebie rozumiem wiem jak jest z kasą, ale wiesz może wymiana za powiedzmy dwa sezony 6850 na wyższego 6950 kosztowałaby cię max 100-150 więc nie bolałoby to tak mocno, a solidna podstawę miałbyś na dłużej w postaci procka i płyty, analogicznie premiera intela E5200 miała miejsce w 2008 roku i nawet teraz daje radę, a to była budżetówka więc i2500 liczmy nawet 3-4 sezony mogłaby starczyć z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój w/w zestawik jest chyba optymalny i mam zarówno i5 jak i dobrą modowalną karte z wyższej półki.

 

Gorzej z obudową, na którą zaczniesz narzekać jak tylko ją zobaczysz. Wiem co mówię, bo sam mam I-BOXa. Poza tym z tego co kojarzę HD6950 1GB od Vertexa nie zmodujesz na HD6970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jej tak na logike :)

dobry procesor i pozadna plyta glowna jest podstawa(i zasilacz). Co Ci bedzie latwiej wymienic za "rok" cala platforme bo nie bedzie wyrabiala(chodzi o phenoma) czy sama grafike? na p67 maja chodzic Ivi Bridge, wiec jakas szansa rozwoju jest. nikt nie wie jaki bedzie buldoŻer amd i jego am3+. jak potrzebujesz kompa na juz to bierz zestaw Andrew777 + 2500k z 4gb ramu i jak nie masz hajsu to 6850(to ciut wolniejszy 5850 wiec i tak powinien starczyc na dlugo). pozatym i5 z turbo jest szybszy bez oc jak phenom x4 po dobrym OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gronio89

phenom był na samym początku, później już chciałem brać i5 2400 :)

 

Dobra, więc raczej zdecyduje się na 2500k i płytę p67, do tego HD6850, fakt HD6950 modowalny to jednak cena w granicach 850-900 zł. Nie wiem czemu miałem cały czas klapki na oczach - że niby tylko grafa, a potem reszta.

 

Teraz zastanawiam się jeszcze nad początkowym planem, czyli: kupić PS3 slim + HTPC (Amd Zacate, 2 TB HDD, 4GB Ram, mała obudowa z pasywnym zasilaczem) - zamknę się w 2k zł. PS3 do grania (w tym genialne exclusivy) oraz do Blu-Ray, HTPC do internetu jak i filmów MKV 1080p, gdzie pobór prądu to jakieś 30 W.

Ale już nie mieszam w temacie ;)

Edytowane przez Revenga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...