Skocz do zawartości
aftershocK

Za niska wydajność ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, odnoszę nieodparte wrażenie że mój komputer jest za wolny....

 

z O/C: 8600T @ 700/1000

cpu @ 2.4ghz 1.40v

 

Wszystko chłodne.

 

Wyniki, cpu w Performance Test 7.0 1208 punktów

3dmark05 daje 10 275 punktów

pamięci w evereście 5028/1697/63.1

 

 

Sterowniki prosa, płyty, grafiki aktualne, wszystko dobrze schłodzone...

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik ze Smarka 05 sugeruje, że wszystko w porządku w polu grafiki + proc. Wynik pamięci w Evereście natomiast sugeruje, ze pamięci mogą być źle ustawione w biosie. Warto też powtórzyć parę razy ten test bo różnie tam pokazuje nieraz. Gdyby okazało się rzeczywiście, że tak słabo w Evereście to pokaż screena z cpu-z z zakładki Memory i SPD

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 2.4ghz pamięci mogę puścić tylko na 170mhz (!), nie wiem dlaczego ale wyżej się nie bootuje... przy 2.2ghz normalnie na 205 chodzą.

 

teraz przy 170mhz mają tylko 4786/1554/60.1 a timingi sa przeciez bardzo niskie.... nawet im dałem + 0.2 V i tak nic...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach masz DDR1. Ale i tak powinno być chyba troche wyżej. I aż 4 kości - to zaś może ograniczać OC. Nawet jak poluźnisz timingi to nie chcą iść wyżej z mhz? W każdym razie na takie ustawienia komp chodzi normalnie. Wykopałem jeszcze mój test z czasów jak miałem X2 4200+ @ 2600mhz + 8600GT i mój wynik wynosił 12623pkt, i to na ramie DDR1 z OC na 250mhz (500 DDR) przy CL 2,5 :lol: To akurat zapamiętałem bo ram był rakieta, a zwykłe Apacery 2x1GB ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce iść wyżej kurczę. :P i to na pewno wina ramu, przy 2.2 ghz idzie spokojnie 210(420) a przy 2.4 już tylko na 170 startuje spróbuję na 2 kościach

 

Dodano:

 

Co dziwne się okazało, jedna kość (i to nie ta najsłabsza) po prostu nie działa ( nie wiedzieć czemu ) z procesorem na 2.4 i pamięciami 200, a z 2.2 i 200 już działa.... DLACZEGO ?

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus.

 

Chodzi mi o to że przy 2.2ghz na procesorze ram chodzi 210mhz 2.5-3-3-8 bez problemów a przy 2.4 i nie całych 200mhz (398) zawiesza się nawet na cl3, przed wczytaniem dysków i resetuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...