Skocz do zawartości
Revenga

Vertex3D HD6950 1GB (nie 2GB) + mod na HD6970 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiadomo że HD6950 w wersji 2GB da się zmodować (nawet najtańsza wersja Vertex3D) przez wgranie biosu na HD6970, jednak jak jest z wersją 1GB? Różnica między 1GB a 2GB włącznie z rozdzielczością 1080p jest praktycznie zerowa, a przy okazji 100 zł mamy w kieszeni.

Czytałem że oprócz referenta, da się przerobić HD6950 1GB od Asus'a, gdzie parametrami można zrównać się z HD6970, jednak jak jest z kartami od Vertex3D (ciężko przejść obojętnie obok 769 zł w tej klasie) - ktoś sprawdzał??

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduje się, ale z rdzeniem i pamięciami wysoko nie pociągniesz, w dodaktu to będzie niezła suszara. Samo odblokowanie shader niewiele daje, trzeba pogonić trochę Core. Zastanów się np nad Asus DCII 1GB, ja za swojego dałem 870 zł. Zmodował się, OC super i błoga cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baardzo często moduje się Sapphire 6950 1GB, ale nie ma dualBIOS chociaż nie wiem czy w ogóle 1GB mają..

Na pewnym portalu pomyślnie zmodowała się także MSI 6950 1GB TwinFrozr III - nie II. Ale że to karta dość droga to raczej nie ma kto sprawdzać i ogłaszać na forach jak to wygląda szerzej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baardzo często moduje się Sapphire 6950 1GB, ale nie ma dualBIOS chociaż nie wiem czy w ogóle 1GB mają..

 

Moj Asus 1GB ma Dual Biosa ;) Co prawda trochę się o to bałem, bo na necie krążyły różne opinie, ale sprawdziłem to na własnej skórze po nieudanym flashu biosa ze zmienionymi napięciami.

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest taka możliwość, więc Asus nie ma problemów z podkręceniem i kulturą pracy (głośność), czego obawiam się w Vertex3D, który jednak jest sporo tańszy. W sklepie, gdzie chcę złożyć PC ceny wyglądają tak:

 

- Vertex3D Radeon HD6950 1GB - 769 zł

- Sapphire Radeon HD6950 1GB - 859 zł

- Gigabyte Radeon HD6950 1GB - 859 zł

- XFX Radeon HD6950 1GB DDR5 - 879 zł

- XFX Radeon HD6950 Dual Heatpipe 1GB - 899 zł

- XFX Radeon HD6950 Dual Heatpipe XXX 1GB - 935 zł

- Asus Radeon HD6950 DCII 1GB - 899 zł (działa mod)

 

- Vertex3D Radeon HD6950 2GB - 869 zł (działa mod)

 

narazie Ausu jest sprawdzony, ale nieco droższy, czytałem gdzieś na portalach że Sapphire nie powinien mieć problemów z modem (podobno używany wszędzie bios pochodzi od Sapphire HD6970). Na co się skusić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 2 tydzień już męczę te karty którą brać bo sam się chyba nie zdecyduje, podobno obie się modują ?

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-hd6950-directcu-ii-1gb-ddr5256bit-dvidp-pci-express,20048.html

http://www.techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd6950-1gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,16935.html

 

na techplanecie najlepsze ceny więc tylko powiedzcie która i zaraz zamawiam może na weekend już będzie.

 

Edit: bo sie dziewczyna ze mnie śmieje że tyle nad tym siedzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, ja mam sapphire i z modowaniem niby nie jest tak kolorowo, ogolnie teraz niby jest jakas blokada na wiekszosci kart, nie wiem jak to osiagneli ale na techpowerup jest caly watek gdzie ludzie sie skarza ze nie moga zflashowac biosu, bo jest chroniony przed zapisem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX 6950 1Gb mają dual bios i modują się dobrze. Sprawdzałem na dwóch sztukach. Nie wiem jak z wersją dual heatpipe.

 

XFX

To jest ta tak ? :) przy okazji zapytam czy można V zmieniać na niej ? (referent czy nie)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny hd6950 2gb ciągle rosną ;/ co jest grane.

 

wczoraj 880 dziś 905 zł . w wiekszosci sklepów podwyżki.

trzeba czekać.

 

jaką hd6950 2gb modowalną do hd6970 kupić i z jakim chłodzeniem do Crossfire.

 

chcialem 2 referenty najtansze dostać i zalozyc na nie accelero extreme plus. ale okazuje sie ze to chlozdenie z kartą zajmuje 3 sloty ;/ więc odpada ;/ bo jedna bedzie drugiej powietrze blokowała.

 

ma być cicho i bardzo wydajnie.

 

cena pojedynczej karty hd6950 musi sie zamknac z chlodzeniem w cenie 1100 zł.

 

płyta asrock p67 extreme4.

zasilka AX750

proc: 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB ponieważ interesuje mnie eyefinity.

 

CF z 1GB to taka kula u nogi później jest :)

 

Revenga:

Sapphire i Gigabyte są ok.

 

Warto szukać na allegro kart hd6970 z chłodzeniem niereferencyjnym gigabyte za 1100 zł np.

lub kupić nowe Gigabyte HD6970 2GB z chłodzeniem windforce x3 za 1160 zł oraz wg. instrukcji użytkownika SonyHD wgrać do nich inny bios, (aby zmienić napięcie karty, gdyż na tym które jest OC jest bardzo niewielkie)

 

albo his 2GB referent hd6950 za 800 zł.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ASUS 6950 1 GB DirectCU II nie zmodował mi się dalej mam 1408 shaderów, zmieniałem tylko modbiosem ilość shaderów.

 

Moj asus jest 2 sledziowy a nie 3 tak jak wszedzie pisali, a zasilanie 8 i 6 pinów ?

 

Edit2: Probowałem jeszcze program RBE z techpowerup ale tez nie poszlo

Edytowane przez slike99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój Asus ma dualBIOS czy zmienia tylko tryby obrazu DVI - HDMI ten przełącznik? Może coś robisz nie tak?

 

Nie wiem co moge robic nie tak skoro jest tam 5 puntkow do spelnienia ;/

 

A co do dual biosu, jak probowalem zwiekszyc shadery za pomoca RBE to wyskakiwal mi blue screen przelaczylem na "2" i bylo wszystko normalnie, potem jak sie zaladowala winda wrzucilem na 1 i wgralem stary bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX

To jest ta tak ? :) przy okazji zapytam czy można V zmieniać na niej ? (referent czy nie)

 

 

Nie, to jest ta:

XFX

 

Możecie mi powiedzieć czym się różnią te karty z tych dwóch linków.

Bo one są dla mnie dokładnie identyczne ale może mi coś umyka.

Na pclabie jest artykuł, w którym wzięli na warsztat między innymi Sapphire oraz te XFX'y: Rozebrany XFX :: PCLab.pl

Nie mogę się nigdzie dopatrzeć tego przełącznika biosu. Na pclabie nie udało im się odblokować XFX'a.

Kupiłbym sobie tego XFX 1GB pod H20 i zmodował do 6970 ale nie chciałbym się naciąć.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze różnią się tym że XFX z linku pierwszego kosztuję 940 zł a ten z linku drugiego 800 zł. Tyle, a czemu tak napisałem? Bo nie lubie jak ktoś daje link z tego złodziejskiego sklepu tworząc tym samym krzywy obraz innym. W pamięci mam referenty 6970 za 1050zł więc gdybym zobaczył modowalne 6950 za 940 to stwierdziłbym że nie warto..

 

Po drugie na PCLabie się nie udało ale sami podkreślają że mieli na to bardzo mało czasu i w sumie robili to jedną metodą.

 

Po trzecie pisz do BuMeLa w tej sprawie :P Zapewne wie jak on je modował. A tak w ogóle to nie wiem czy ta przerażająca rewizja 2.0 z blokadą jest już na rynku masowo..

 

 

Co do tego co pisałem o DC II to mała poprawka. Z tego co się dowiedziałem to karta ma dwa biosy, dwa różne biosy. Na tym drugim jest inna konfiguracja wyjść obrazu czyli tam jakieś cyrki że wyłącza się jedno DVI ale za to HDMI działa w standardzie 3 czy coś tam.. W każdym razie może warto wiedzieć który się moduje i które wyjście jest aktualnie używane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To pierwszy mój post więc chciałbym przywitać się na Forum.

Mam pewien problem z kartą (a właściwie czterema kartami) Vertex 3d Radeon HD 6950 1GB.

Oczywiście chcę go przerobić na 6970 (właściwie tylko odblokować shadery)

i postępuję zgodnie z instrukcją tą:

- http://pclab.pl/art44837.html

- lub: http://www.techpower...ing/vidcard/159

 

I wszystko przebiega sprawnie: modyfikuje bios, wgrywam go, reset, system się ładuje,

tylko że w GPU-Z liczba shaderów to dalej 1408 (powinno być 1536).

 

Rozumiałbym gdyby liczba się zwiększyła i byłyby jakieś bohomazy na ekranie - uszkodzone shadery.

Ale tutaj nic takiego nie ma. Aha - i testowałem na 2 sztukach i w obu jest to samo.

Karta ma Dual BIOS więc się nie martwię o modyfikacje.

Już raz mnie nawet uratował gdy przypadkiem wgrałem BIOS od 6970 ale od wersji 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie pisz do BuMeLa w tej sprawie :P Zapewne wie jak on je modował. A tak w ogóle to nie wiem czy ta przerażająca rewizja 2.0 z blokadą jest już na rynku masowo..

 

 

A zatem jest jakaś rewizja z blokadą? Można ją jakoś odróżnić od modowalnej?

Jest w ogóle jeszcze jakiś pewniak na rynku pod względem modowalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...