Skocz do zawartości
Revenga

Vertex3D HD6950 1GB (nie 2GB) + mod na HD6970 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz większość producentów po blokowała mody wię nie wiem czy warto by się zastanowić nad kartą MSI R6970 Lightning ma chłodzenie Twin Frozr w wersji trzeciej , minimalnie głośniejsze ale sporo wydajniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduje się, ale z rdzeniem i pamięciami wysoko nie pociągniesz, w dodaktu to będzie niezła suszara. Samo odblokowanie shader niewiele daje, trzeba pogonić trochę Core. Zastanów się np nad Asus DCII 1GB, ja za swojego dałem 870 zł. Zmodował się, OC super i błoga cisza.

 

mam do ciebie pytanie kupilem wlasnie 2szt dc2 1 gb i powiedz mi czy twoja grafa cwierka pod obciazeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To pierwszy mój post więc chciałbym przywitać się na Forum.

Mam pewien problem z kartą (a właściwie czterema kartami) Vertex 3d Radeon HD 6950 1GB.

Oczywiście chcę go przerobić na 6970 (właściwie tylko odblokować shadery)

i postępuję zgodnie z instrukcją tą:

- http://pclab.pl/art44837.html

- lub: http://www.techpower...ing/vidcard/159

 

I wszystko przebiega sprawnie: modyfikuje bios, wgrywam go, reset, system się ładuje,

tylko że w GPU-Z liczba shaderów to dalej 1408 (powinno być 1536).

 

Rozumiałbym gdyby liczba się zwiększyła i byłyby jakieś bohomazy na ekranie - uszkodzone shadery.

Ale tutaj nic takiego nie ma. Aha - i testowałem na 2 sztukach i w obu jest to samo.

Karta ma Dual BIOS więc się nie martwię o modyfikacje.

Już raz mnie nawet uratował gdy przypadkiem wgrałem BIOS od 6970 ale od wersji 2GB

 

Ja mam dokładnie taka sama sytuację z karta Powercolor Radeon HD6950 2GB :/

Tez nic się nie zmienia. Komuś udało się zmodować kartę Powercolor'a ?

A może jest jeszcze jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powercolor, Club3d, Vertex3d i jeszcze jakaś, to karty wychodzące z tej samej fabryki. Mają identyczne chłodzenie z tandetną redukcją kosztów czyli tylko dwoma rurkami cieplnymi ( po dwóch pozostało tylko wspomnienie bo miedź jest droga ). Pod obciążeniem chodzą głośno !

 

Miałem dwa Vertexy 6950 2GB ( wersja z dwoma wentylatorami ) i obydwa nie dały się zmodować. Karty pochodziły z dwóch różnych źródeł ( również dwóch różnych hurtowni :) ). Miałem koncepcję że zamontuję sobie dwie karty z niereferencyjnym chłodzeniem ( więc będą ciche ;) ) i tylko odblokuję im te dodatkowe potoki. A tu lipa, karty chodzą głośno i odblokować się ich nieda.

 

Nie polecam tych kart bo tylko się ostro wnerwiałem jak przy nich siedziałem, więc po kilku dniach poszły won na sprzedaż.

 

Dozbierałem sobie kasę i kupiłem za 1235zł z wysyłką, nową kartę HIS 6970 2GB z rewelacyjnym chłodzeniem IceQ. Z tą kartą niema żadnych problemów bo zasuwa porządnie i cicho pracuje.

 

Jak chcecie modować 6950 to wejdźcie sobie na temat na techpowerup i zobaczcie ranking modowania. Zauważycie że większość kart to referencyjne PCB i referencyjne chłodzenie, więc jak chcecie mieć pewność że kart się zmoduje to kupcie referenta ze znaczkiem AMD nad złączem PCIE.

 

Niestety ja się też trochę oddaliłem od wizji modowania 6950 na 6970 po tym jak zobaczyłem u kumpla zgon karty MSI 6950 ( referent 2GB ) bo znajomy ją zmodował i podkręcił zbyt mocno. Karta chodziła podczas giercowania jak odkurzacz a do tego po kilku godzinach ( ok 2,5h ) nagle ekran został zasypany coraz większą ilością artefaktów aż coś padło i komp się wyłączył. Radzę więc uważać na OC bo jak się przesadzi to sekcja zasilania może nie wytrzymać długiej pracy pod obciążeniem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...