Skocz do zawartości
sPiDeK

Monitor 23-24" podświetlenie led i matryca ips/pva itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kurier przyniósł mi miernik energii Voltcraft Energy Logger 4000f i przy jasności na 46 i kontraście na 49 monitor pobiera ok 25,8 W energii. A licznik jest dokładny, wygrał test na kś.

Rozprawiłem się z problemem nie zapamiętywania ustawienia jasności a właściwie błąd był po mojej stronie bo monitor ma profile na 3 użytkowników (co jest dodatkowa jego zaletą) i pozwala na szybką zmianę między tymi profilami a ja po prostu o tym nie wiedziałem i stąd to zamieszanie.

 

Natomiast jeśli chodzi o całokształt to powtórzę tylko co powiedział sPiDeK a więc:

- kolory naprawdę przyzwoite, nie jestem grafikiem ale różnicy między moim starym crt nec fe991sb normalnie nie widzę poza tą czernią pod kątem ale da się z tym żyć

- smużenie znikome dla niedzielnego gracza jakim jestem to więcej niż potrzebuję a z funkcją g-mode to już w ogóle cudo

- podświetlenie równomierne a ja przynajmniej w normalnym użytkowaniu nie zauważyłem odchyleń od normy ;]

Filmy i teledyski się ogląda bardzo przyjemnie, przyzwyczaiłem się do panoramy chodź są osoby które patrzą tylko na monitory 16:10 więc ten monitor z miejsca skreślą.

Więc z niecierpliwością czekam na jakiś anglo lub polsko-języczny profesjonalny test tego monitora z ciekawości chodź powinien na nim wypaść dobrze.

 

Podsumowując ten monitor pozwolił mi na bez-bólowe przejście z crt na lcd czego się mocno obawiałem i jak wytrzyma te 6-8 lat do panowania OLEDÓW to będzie dobrze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było kupić samsunga 2333t, czerń bajka i sporo tańszy :)

 

VA wcale nie rozwiązuje problemów LCD, zresztą nie ma matrycy idealnej, w każdej są minusy i trzeba wybrać które najmniej komu przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tego bilarda na swoim monitorku odpalić ?? Te rozmycia to bardziej wyglądają jakby były programowe niż to z winy monitora. Osobiście mam ten monitor i w grach na pewno nie widzę takiego smużenia ( Dirt2 i wiedzmin2) albo ja nie jestem czuły :). Dużo czytałem o nim przed kupnem, i na necie były różne opinie jedni nic nie widzą inni mówią ze minimalnie, ale nie przeszkadza. Ja osobiście jestem zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie gość wrzucił ten filmik bo się przesiadł z innego monitora i taka lipa. To typowy objaw ghostingu. Na e2370v nie ma opcji żeby coś takiego występowało. Po prostu ten monitor nadaje się może do wszystkiego ale nie do gier. Dobra bo z tematu schodzimy. Miało być o monitorach ips/pva z podświetleniem led a ten się nie kwalifikuje.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Za jakiś czas kupuję większy monitor, i tak jak w temacie było interesuje mnie 23-24", idealnie byłoby gdyby znalazł się jakiś w formacie 16:10, ale przeżyję bez tego. TN odpada. Cena 900-1000zł, zastosowania: amatorsko Photoshop/Gimp, filmy, internet, gry. Gram dosyć sporadycznie, głownie jakieś nowości FPS singla i tyle. Kupuję również tuner DVB-T do kompa i chciałbym dodatkowo podłączyć dekoder z neostrady, nie wiem czy zadziała przez podłączenie go do tunera, więc dobrze by było gdyby monitor miał też HDMI i głośniki. Ten LG E2370V wygląda całkiem nieźle, ale ciekawi mnie czy może są jakieś inne opcje. Temat czytałem ale chciałbym (tak na marginesie) poznać również propozycje na podświetlenie innym niż LED (o ile warto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna monitora 23-24" podświetlenie led i matryca ips/pva oraz dodatkowo z tunerem Tv (opcja niekonieczna Dvb-t). Da się cos kupić dobrego do ceny 1k zł?

Edytowane przez qqwaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna monitora 23-24" podświetlenie led i matryca ips/pva oraz dodatkowo z tunerem Tv (opcja niekonieczna Dvb-t). Da się cos kupić dobrego do ceny 1k zł?

 

Ostatnie nadajniki analogowe znikną w lipcu 2013r - opłaca Ci się płacić za coś, czego poużywasz max 1,5-2 lata? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zamowilem sobie LG IPS231P bo nie mam mozliwosci kupic E2370, po drugie on nie ma ruchomej stopy, a jest mi potrzebna. Mimo, ze w specyfikacji jest 5ms czas odpowiedzi podobny jak w E2370, jakos w to nie wierze, szczegolnie ze spogladajac na testy np:

Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

lub

TFT Central

nie wyglada to rozowo. W necie spotkalem sie z opiniami, ze nie widac ghostingu przy szybkich grach, sam musze sie przekonac, zawsze mam 14 dni na zwrocenie go, oczywiscie podziele sie opinia.

Ogolnie bardzo ciezko cos fajnego znalezc, zeby byl na ISP, kolory, 23-24 cale, full hd, szybka matryca, pivot. Wyglada na to, ze jak na razie albo mamy dobre kolory i katy (ISP), albo szybka matryce (TNT)...

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dell u2311h? Szybszy od lg, a gwarancja jest pierwszej klasy.

 

Ano wlasnie, napisalem maila i anulowalem moje zamowienie jeszcze w poniedzialek nad ranem, chwile pozniej zamowilem della w ver A03. Od wtorku mam go w domu i rewelacja, ustawilem go jak w/g testow zalecali, kolory bardzo soczyste i zywe, wszystko wyglada ladniej i przejrzyscie, jedynie na samsungu bylo wydaje mi sie ostrzej, ale musialbym je podlaczyc oba zeby potestowac wyglad. Na poczatku chcialem 24 cale, ale za 1 cal nie dam prawie dwukrotnej ceny. Ogolnie przyjemnie sie polaczyla wymiana monitora z zaproszeniem do alpha testow B3. BTW wczesniej uzywalem Samsunga 226BW.

Edytowane przez CleaneR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego dalej czekam. Prosto od dell'a wychodzi dłużej niż ze sklepu... Paranoja.

 

Ja w sumie chcialem kupic od Della ale w ogole nie mieli na stanie, nawet link do tego monitora nie chcial sie otworzyc, po drugie gdzies znalazlem ich cene i byla ponad 30% wieksza. Wiec nie bylo sensu, szczegolnie ze tez mam 3 lata gwarancji.

BTW sprawdzalem miernikiem i po konfiguracji pobiera 25W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ok. 20% taniej. Tak to jest jak w firmie kupiony na przestrzeni lat sprzęt dell'a liczy się w tysiącach :)

 

Edit:

Właśnie dostałem swojego dell'a i jest świetny :)

Pożyczyłem też sobie kalibrator do monitora i jutro się za to zabieram, więc jeśli masz monitor z tego samego okresu produkcji (czerwiec 2011) to możliwe, że moje ustawienia będą pasować dla Ciebie i mogę je tu jutro wrzucić wraz z profilem icc.

Edytowane przez szubster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...