Skocz do zawartości
Mark18

Php - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mama na stronie www konfigurator cen mebli i z wysuwaną listą wymiarów i zamiast wypisywać 200 liczb mam taką pętle.

 

<?phpfor($i = 151; $i < 351; $i++) {echo '<option value="'.$i.'">'.$i.'</option>';}?>

Na stronie działa super, ale jak chce uruchomić cennik na kompie i te listy z wymiarami nie działają. Da się to jakoś rozwiązać?

 

Jeśli nie jasno wyjaśniłem ta sprawę proszę o kontakt pw prześle linka strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz na kompie zainstalowany jakiś serwer, który obsłuży php?

Hint: php jest stricte serwerowy, więc jeżeli Twój komputer nie będzie miał zainstalowanego apache i php, to nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie da się tego w jakiś inny sposób zrobić?

 

<select onChange="refValue();" name="iwidth">													<option selected="selected" value="90">90</option>							<option value="100">100</option>							<option value="120">120</option>							<option value="140">140</option>							<option value="160">160</option>							<option value="180">180</option>							<option value="200">200</option>							<option value="210">210</option>							<option value="220">220</option>													</select>

Inne mam tak i działa na kompie, ale nie będę wypisywać 200 linijek :/ moze z tym cos pokombinować?

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tym drugim nie masz php, więc będzie działać bez konieczności instalowania serwera.

Jeżeli już koniecznie chcesz sobie oszczędzić klepania tylu linijek, to pomyśl nad javascriptem (jquery?) do manipulowania drzewem DOM i wstawiania odpowiednich elementów. Tak, można to tak zrobić i będzie działać w dowolnej przeglądarce która obsługuje JS.

 

.:.:edit:.:.

nie miałem pod ręką jquery, więc czysty javascript. Testowany jedynie w foxie:

<select name="testowy" id="testowy_select">	<option value="test">testowa opcja</option></select><script type="text/javascript">function create_opts(id_elementu){	var elem = document.getElementById('testowy_select');	if(elem.getElementsByTagName(id_elementu).length > 1)		return false;	else {		for(var i=0;i<100;i++) {			var opt = document.createElement('option');			opt.text = i;			opt.value= i;			elem.options.add(opt);		}	}}create_opts('testowy_select');</script>
Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...