Skocz do zawartości
ClareS

Chłodzenie BigWiatrakiem ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalne chlodzenie :)

 

Co prawda malo estetyki,ale kosztem niej masz

doslownie niezle clodzenie.. :)

 

Jeszcze dodaj z drugiej strony drugi wiatrak,ktory

bedzie wysysal na zewnatrz przewiew powietrza

i zobaczymy co to da :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi wpadł do główki dzięki Tobie zajeb*** pomysł :twisted: Wezme sobie wiatrak od jakiejś chłodnicy, albo taki żeby był jak najcieńszy, i wstawie go w boczną ściankę :twisted: Będzie zdeka estetyczniej niż u Ciebie... Puszcze go tak żęby tylko ledwo się obracał bez dźwięku (na cpu mam WC, zasilacz cichutki fortron) więc będzie git :twisted: Jak będe miał czas to się za to wezme i pokaże wyniki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy to takie oryginalne ?

 

zrobilismy coś takiego u kumpla (niestety nie pisze tu na forum) bo miał na procu (palomino 1,7) takeigo małego spire'a miedzianego moze ktoś kojarzy ? i do tego obudowe z pionowązasiłką i mu tam proc się gotował :) po tym zabiegu temp mocno spadła.... pare miesięcy później zrobiliśmy coś mniejszego... kawąłek rury pcv uformowanej opalarką żebyw codził wiatra 80mm i to nadmuchiwało na proca... i ta bez budy jedzie i hała mu nie przeszkadza :P na jego miejscu to bym poprostu cooler wymienił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesh takie cos robiłem. Tylko z wentylatorem kanałowym takim od wentylacji :D Przy otwartym oknie temp spadła o 20 stopni. na kreconym 1700+@2600+ mialem 37 C. Apropos fajne masz napiecie na 5 V@4.81 V nic dodac nic ując :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też czymś takim chłodze ale cały sprzęt w midi mam durzy pokojowy i zasilacz wyjęty i chłodzi WB Grafe dysk i procesor a że mam pomiar na procesorze to mam 28 w stress

Tylko wez pod uwage, ze powietrze "obmywa" tez termistor, co dodatkowo przeklamuje wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, ale te wyniki to cos w idle kolega mierzyl sobie?

sproboj zmierzyc takie cos po np. 10 godzinkach 100% obciazenia np. UD, d2olem, SETI czy czymstam i podaj na forum :), bo jak proc nic nie robi to kazdy ma niezle wyniki tempz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna postawic wiatrak z DRUGIEJ strony i wtedy go nakierowac na podstawke proca, temperatura tez spada:) Nie polecam tylko na plytach w ktorych czujnik jest pod podstawka bo wtedy chlodzi sie czujnik a nie proc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u ojca w garażu wiatrak firmy KEA i postanowiłem go wykorzystac do chłodzenia kompa ;) http://republika.pl/clares pod tym adresem zobaczycie efekt  8)

mam zrobione identico...... tyle ze jakims ruskim wiatrakiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u ojca w garażu wiatrak firmy KEA i postanowiłem go wykorzystac do chłodzenia kompa ;) http://republika.pl/clares pod tym adresem zobaczycie efekt  8)

mam zrobione identico...... tyle ze jakims ruskim wiatrakiem :lol:

I jak ci chłodzi :?:

powiem Ci tak.... celek 633@980 mhz + wiatrak, nic sie w okresie upalow nie zawiesza, za to bez wiatraka w np: matrixa, colin 3 demo, toca 3, pogram sobie ze 3 min i zwis.... a temperatury nawet nie mierzylem :) bo mbprobe nie dziala pod winxp + sp1 :? a tylko ten program pokazuje mi prawidlowa temperature :)

 

633@791 mhz.... bez wiatraka stabilnie... ale niestety fsb na hdd idzie za duze i sie dysk grzeje tak ze jajka mozna smazyc :? max pracy kompa na ~800 mhz to jest okolo 1 h, bo za bardzo zaczynam obawiac sie o swojego twardziela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzisz tylko czujniki, temp w kompie az tak na pewno nie spadla

nieprawda..... jak wyzej napisalem... mojego hdd jest nie sposob dotknac po powiedzmy 4 h pracy.... a jak sobie chodzi wiatrak to dysk jest poprostu zimny.... z prockiem podobnie... bez wiatraka sie wiesza.... a z wiatrakiem wszystko cacy.... czekam tylko na zime ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzisz tylko czujniki, temp w kompie az tak na pewno nie spadla

nieprawda..... jak wyzej napisalem... mojego hdd jest nie sposob dotknac po powiedzmy 4 h pracy.... a jak sobie chodzi wiatrak to dysk jest poprostu zimny.... z prockiem podobnie... bez wiatraka sie wiesza.... a z wiatrakiem wszystko cacy.... czekam tylko na zime ;) :lol:

Zima dobiero za jakies 6 miesięcy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale może normalna pogoda wróci jakies 20-17 ech a jest szansa żeby celek466(7,5x66) poczedł na 700(7,5x100) i o oile musaił bym zwiększyć napięcie gdiześ na forum widziałem link do www na której były dane jak połączyć piny ale nie znalazłem i czy wc wystarczy :D teraz mam w budzie 30 przy renderowaniu filmu w 3dstudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam od dawna , jak gram włączam wiatraka , jak ogladam www to wyłaczam :) . Szkoda ze nie mam cyfraka to bym wam pokazał jak to wyglada u mnie. Jedna uwaga zauwazylem ze lepiej sie komp chlodzi jezeli wentylator jest ustawiony troche na skos w kierunku tylnim , to taka moja dygresja . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...