Skocz do zawartości
Viners

Monitor Full HD 400-500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora na którym mógłbym spokojnie grać w rozdzielczości 1920x1080 bo uznałem że potencjał mojego PC trochę się marnuje przy kilkuletnim 17" Samsungu..

 

Jako że sam średnio się znam na monitorach dlatego chciałbym żebyście mi polecili jakieś dobre LCD w cenie do 500 PLN.

Mam nadzieję że da się w tej cenie kupić jakiś monitor który obsługuje Full HD i jest w miarę przyzwoity ;)

 

Ma to być monitor do grania/filmów i nie zależy mi na głośnikach bo mam osobne kolumny i dźwięk prosto z monitora nie jest mi do niczego potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G2222HDL mam i polecam chociaż jeśli jest miejsce to 1080p lepiej wypadnie na 24 calach więc G2420HDBL ale to już 600 zł.. Ponadto warto zwrócić uwagę że Twoja konfiguracja z wysokimi detalami bez aa i af w tej rozdzielczości sobie rady nie da moim zdaniem, więc może lepiej coś przejściowego z mniejszą rozdziałką.. Z drugiej strony szkoda tracić fullHD np do filmów, ale to też zależy jak zapatrujesz się na skalowanie gry do np 1650x1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałeś rzeczywiście wygląda obiecująco. Zastanowię się nad nim bo 22" spokojnie mi wystarczy. A z tego co wiem to do gier w które narazie gram mój konfig mi wystarczy, bo parę razy podłączałem u siebie pożyczonego LG M237WDP 23" i w 1920x1080 wszystko mi chodziło bez żadnych zaciachów (na najwyższych detalach najnowszy Assassin, UT III, najnowsze CoD [wszystko z AA na full], i GTA IV w wysokich detalach). A i filmy najlepiej się ogląda w tej rozdzielczości. Także nadal obstaję przy tym żeby kupić monitor z fullHD.

Edytowane przez Viners

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ;)

 

U mnie GTA IV EFLC (które de facto ma mniejsze wymagania rzeczywiste niż "czyste" GTA IV) chodzi płynnie na 1920x1080 z detalami na High/Very High i AT 16x ale Draw Distance mam ustawiony tylko na 36/100 (więcej się nie da przy 896mb na karcie;p). Ale nie narzekam, bo jak jeszcze sobie wgrałem moda na grafikę ENB Series to wygląda fajnie i działa jak trzeba.

Edytowane przez Viners

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG M237WDP 23" to fajny sprzęt, ale nie kupisz go do 500zł, to zakup w granicach 650 - 700zl, plus że jest tuner tv

 

wracając do monitorów poniżej 500zł, myślę, wato zwrócić uwagę na lg e2250V, BITComputer.pl •• Sklep komputerowy nieprzerwanie od 1991 roku natywna rozdzielczość 1920x1080 (fullHD), dobre kąty widzenia 170/176, dobry kontrast i złącza vga,dvi i hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tego LG tak tanio nie kupię, napisałem o nim tylko dlatego że testowałem na nim u siebie czy będą mi chodziły gry w wysokich detalach.

 

LG e2250V rzeczywiście ciekawie wygląda. I fajnie że jeszcze ma HDMI to będę mógł X-Boxa podłączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Merlin85

Ale mimo,że nie jest tani to i tak warto go wziąć bo ma super jakość obrazu i stylowy wygląd. Ten monitor posłuży przez długi czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX2231 już jest trochę droższy więc poza moim zasięgiem narazie. M237WDP tymbardziej. Więc zostaje mi wybrać jeden z tych trzech:

V2220

E2250V

G222HDL

Jak myślicie który najbardziej warto kupić?

I czy to że V2220 ma kontrast (10 000 000 : 1) dwa razy większy niż pozostałe dwa bardzo widać podczas grania albo oglądania filmów w FULL HD? Bo jeżeli nie to mógłbym wziąć tego G222HDL gdyż jest najtańszy w tym zestawieniu, a tak naprawdę port HDMI który ma tylko E2250V nie jest mi potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...