Skocz do zawartości
nargoriel

HTPC do 1000 zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prawdopodobnie sprzedam mojego obecnego PC za 1000 zł, konfiguracja nie jest zła jednak taki komputer jest mi tak naprawdę nie potrzebny, jak go składałem chciałem sobie pograć na nim najtańszym kosztem – fakt, udało się, jednak już mi się odechciało grać, i teraz komputer stoi 24/7 a ja korzystam z poczty i facebooka, chciałbym komputer od podstaw (obudowa, zasilacz także) chodzi mi o sprzęt, który będzie energooszczędny na maksa, i najlepiej pasywa, grafika prawdopodobnie integra na płycie, myślałem nad atomem dual core, do tego pci-e na płycie, żeby można było zamontować np. 5750, jednak przy zasilaczu np. 90w to sobie odpuszczę, wiec jak myślicie za 1000 zł da rade złożyć cos fajnego? Nie licząc DVD i monitora. Pomóżcie;)

 

mój obecny PC -

Gigabyte MA770T-UD3, Athlon X2 245, 4 GB RAM DDR3, XFX HD4770, Seagate 7200.12 500GB, Fortron 350w, Windows 7 Professional x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Config jest spoko, tylko jest cholerny problem z obudową. Mam i3 540 + H55N USB3 + 4GB w budzie Cheiftec BT-02B. PSU 180W, ale można kupić np. Delte 300W SFX. Max długość grafy 18 cm, do tego chłodzenie max 1 slot. Teraz nawet karty low end robią z chłodzenie dwuslotowym. Najmocniejsze co by się tam udało wpakować to HD5750 od XFX (jest taka jednoslotowa, nie powinna być dłuższa niż 18CM), a jak nie to HD5670 albo GT240. Fajnie to działa wszystko, ale o pasywie zapomnij - w budzie robi się gorąco niestety.

 

Fajna obudowa do ITX to Sugo SG-05, ale kosztuje 400 zł, do tego jest chyba ze 2x większa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest dokładnie z wydajnością w porównaniu z AMD brazos/zacate (sporo tańszy) np. E350M1 - chodzi mi tu o przeglądanie internetu + filmy 1080p ??

 

Amd podczas pracy bierze ok 30W, a jak jest w przypadku i3 540 wraz z całą platformą? Jaki zasilacz wypadałoby mieć?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest dokładnie z wydajnością w porównaniu z AMD brazos/zacate (sporo tańszy) np. E350M1 - chodzi mi tu o przeglądanie internetu + filmy 1080p ??

 

Amd podczas pracy bierze ok 30W, a jak jest w przypadku i3 540 wraz z całą platformą? Jaki zasilacz wypadałoby mieć?

 

pozdrawiam

 

Pobór mocy:

Czas uruchamiania i pobór energii elektrycznej :: PCLab.pl

 

i3 jest znacznie bardziej wydajne od tych wszystkich atomów i brazosów, bo to jest normalny proc, a nie jakaś niby energooszczędna padaka. Filmy 1080p bez problemu, bo grafa ma wsparcie sprzętowe. Atoma mam w netbooku (D525, 1.8Ghz, podobno najmocniejszy), ale nie poleciłbym tego nikomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 'energooszczędną padakę' zapakujesz w małą, zgrabną obudowę i jeszcze schłodzisz pasywnie. A normalnego proca nie za bardzo..

A w tym teście na PClabie nie ma ani Atoma, ani Brazosa na najbardziej interesujących wykresach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...