Skocz do zawartości
czolo7

Starta naklejka COA win 7 starter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Samsunga N150 z preinstalowanym systemem Win 7 starter i chciałem przeinstalować system. Niestety zauważyłem, że naklejka licencyjna jest wytarta i nie mogę odczytać cd-keya. Programy, które są dostępna w necie do odczytywania cd-keya pokazują zupełnie inny klucz, ponieważ nie zgadzają się ciągi znaków, które akurat widać. Jest jakiś sposób by odzyskać cd-keya? Próbowałem instalować system na tym kluczu co mi program odczytał, ale niestety nie można go aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że klucze z nalejek COA i klucze, którymi są aktywowane systemy u dużych producentów OEM nigdy się nie zgadzają :-)

 

Nie ma partycji recovery? Powinna zawierać system, prawdopodobnie z wbitym kluczem, może nawet aktywowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partycja recovery jest, ale jest tam dużo syfu od Samsunga dlatego chciałem zainstalować na nowo system z pendriva. Everest też pokazuje ten inny klucz. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oprócz naklejki COA masz jeszcze jakiekolwiek papiery odnośnie systemu? Jeżeli tak, telefon do MS lub producenta powinien zdecydowanie pomóc. Jeżeli nie, i tak bym zadzwonił, ale ciężko będzie udowodnić pochodzenie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chcesz się pozbyć syfu od producenta to sposób, który opisałem świetnie się do tego nadaje. Sam tak robiłem z nowym laptopem. Backup aktywacji, instalacja czystego systemu w tej samej wersji z MSDN w moim przypadku i na koniec restore aktywacji. Działa bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie te naklejki robią tragiczne. Dawniej były foliowane i porządnie toto przylegało ... a obecnie nawet można przez przypadek zerwać "licencję" przy czyszczeniu/poważnie uszkodzić/pewnie łatwo rozmakają pod pianką antyelektrostatyczną (to zwykły papierek). Problem jest już od niektórych wersji Win XP. To jest przecież tandeta - bulisz tyle za system OEM z minimum praw, a nawet przyzwoitej nalepki na obudowę nie dostajesz :lol:

 

A wracając do kluczy "korporacyjnych" z preinstalowanych systemów naszego "ukochanego" monopolisty ... tak jak kolega wspomniał - to co na nalepce, to nie to samo co "wpisane" w system. Sprawdzone na maszynach DELL, HP i ASUS (stacjonarne i laptopy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli chcesz się pozbyć syfu od producenta to sposób, który opisałem świetnie się do tego nadaje. Sam tak robiłem z nowym laptopem. Backup aktywacji, instalacja czystego systemu w tej samej wersji z MSDN w moim przypadku i na koniec restore aktywacji. Działa bez problemu ;)

 

Twoja metoda wydaje się być skuteczna, także będę w weekend kombinował z systemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zauważyłem, że naklejka licencyjna jest wytarta i nie mogę odczytać cd-keya.

 

Nie wiem jak jest w przypadku COA naklejanych i personalizowanych przez producentów (tj. z nazwą producenta na nalepce: Lenovo, Samsung etc.). Ale w razie uszkodzenia COA z OEM'ów dostępnych na półkach, wystarczy skontaktować się z Microsoft Polska. Następnie odesłać COA (może być uszkodzony, zerwany, ale najlepiej aby to były wszystkie kawałki) i kopię faktury na której wymieniony jest system. MS po pewnych czasie przysyła nowy COA.

 

Kiedyś pytałem o taką możliwość MS gdy zmieniałem obudowę, ale okazało sie, że wystarczyło rozgrzanie blachy suszarką i po kilku minutach nalepka odkleiła się łatwością i bez żadnego uszczerbku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...