Skocz do zawartości
SpeedyBangBong

Phenom X4 955 BE chłodzenie + gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Kontroler jest ok. Pastę niech Ci doradzi ktoś bardziej obeznany w temacie, choć patrząc po testach to AS5 nie wypada źle.

 

Właśnie AS5 nie wypada źle ale STG1 jeszcze lepiej więc biorę STG1, a co do tego sterowania to chyba będzie to ten Scythe chyba.

 

@Dobra, już wszystko mam zamówione, jutro powinno być już wszystko w domu :) a jak nie to we wtorek już na pewno zmontuję całość ;). (bo wcześniej mnie nie ma)

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stg-1 wysycha dosyć szybko i traci swoje właściwości, stg-2 jest troche lepiej z tym. Ze swojej strony polece arctic MX-3. Wydajniejsza od AS5 i naprawde niewiele gorsza od duzo droższej MX-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często jak będziesz demontował chłodzenie. Pasta będzie po jakimś czasie wysychać ale jeśli nie będziesz ruszał radiatora to nie powinna stracić właściwości przewodzących (patrz wszystkie wynalazki producentów oem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby demontowania chłodzenia więc raczej nie będę musiał zmieniać zbyt często.

 

@Rozumiem że muszę rozmontować płytę główną żeby zamontować nowe chłodzenie ?

 

Tutaj zdjęcia całości, to co przyszło - wystarczy żeby zamontować na AMD czy muszę coś dokupywać ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciekawie :/ stara pasta termoprzewodząca zaschnęła, pociągnąłem i procesor zszedł razem z chłodzeniem BOXowym. polecili mi wóda albo ocet do ściągnięcia - bo rozgrzałem suszarką i nic. Nie chce zejść procek. A byłbym uradowany gdybym do nie rozwalił bo najtańszy to on nie jest :P.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważ go czymś płaskim. Rzecz normalna, jeśli do tej pory nie zdejmowałeś BOXa z AMD to to taka niespodzianka od producenta .... przyssany procek :) Nie bój się, do tego trzeba z jajem.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, skąd ty te głupoty bierzesz ? Na co czekać 24h ? Zdejmujesz chłodzenie, czyścisz alkoholem i zakładasz nowe. Procesor przyklejony do radiatora podwadzasz i sam odpada, "traktowanie go" alkoholem nic nie da bo alkohol nie dostanie się miedzy czapkę procka i radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wiedza wzięta z neta nie zawsze się sprawdza :P. Włożyć procesor, posmarować i nałożyć chłodzenie, tak ?

 

@Dobra, wszystko już zamontowane, wszystko działa :D ! Dzięki wszystkim za pomoc i porady :).

 

PS. Chłodzenie mega ciche (Idle i stress) w porównaniu z BOXem ale jest (chyba) jeden mankament - w Idle około 52 stopni a w Stressie coś około 68 stopni. Za mało pasty nałożyłem czy Mugen tak ma ? Wiatrak skierowany jest w kierunku tyłu, nie zasilacza.

 

Doczytałem na pudełku pasty jeszcze że należy około 7 dni pomęczyć procesor żeby pasta się przyjęła i lepiej spełniała swoją rolę. Prawda to jest ? Czy za mało pasty dałem ? Bo nie było spod niej widać procesora.

 

@@Ustawiłem wiatraczek z chłodzenia CPU w kierunku zasilacza a tylny z obudowy zbiera ciepło od boku, dałem trochę więcej pasty, teraz Idle - 46 a stress 58, czyli znacznie lepiej.

 

No i podkręciłem procesor i trochę niestabilny jest. Przy 3.8GHz po jakimś czasie wywala przy stressie... Na razie przy 3.6 tak nie jest.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej bo zmieniłeś położenie wentylatora. Pasty powinno sie dawać tyle, żeby jedynie zakryć czapkę procesora bo jak nałożysz za dużo, zamiast przekazywać ciepło będzie izolować. Czyli warstwa tak cienka, że każde muśnięcie odkryje metal. Mówiłem kup chłodzenie z bocznym nawiewem a nie z góry na dół.

 

Co do wygrzewania pasty, po prostu po dwóch-trzech dniach pasta pod wpływem temperatury uplastycznia się i rozkłada między elementami, dopiero wówczas zyskuje maksymalną wydajność.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że moja strategia zdała egzamin ;). Mugen ma możliwość łatwej zmiany położenia wentylatora,więc stronę nawiewu da się ustalić. Aczkolwiek BOX chłodził wyrzucając powietrze tubą z boku obudowy a Mugen nie ma takiej możliwości. Nie wiem jaka jest wydajniejsza. Napisałeś że nawiew boczny ale nie wiem czy odnosi się to do chłodzenia czy obudowy ?

 

(Sam nie wiedziałem że mugen taki wielki, wszedł idealnie, może ze 2-3 mm miejsca zostało do ścianki ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek BOX chłodził wyrzucając powietrze tubą z boku obudowy

 

Nie chcę Cię zmartwić, ale box WCIĄGAŁ tą tubą powietrze i dmuchał na radiator. Lekcja fizyki się kłania, kształt łopatek i kierunek obrotów. A jeśli miałeś wentyl odwrotnie to ktoś trzasnął Ci strasznego babola montując chłodzenie ( w swoim doświadczeniu spotykałem już takich magików ale myślałem, że to pokolenie po prostu wymarło wraz z Socket A i głupota razem z nim)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, racja wciągał. Nie wiem co mi strzeliło, tym bardziej że bok obudowy zawsze był chłodny...

 

Jak narazie z Mugena jestem bardzo zadowolony, jak przeglądam neta to troszke wyciszam wentylatorki a jak gram to podkręcam ;). Teraz przynajmniej nie buczy tylko słychać szum powietrza i to ledwo co. Jeśli będę czuł potrzebę to może tak w październiku wymienię 2 pozostałe wentylatorki albo dokupię jeszcze jeden do mugena, choć wtedy są niższe temperatury więc myśle że nie bd trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć po krótkiej przerwie.

 

Chciałem się was zapytać jak wygląda sprawa z dalszym wyciszaniem komputera. Po przyjeździe przysłuchałem się trochę komputerowi i słychać od niego lekki huk. Nie jest to szum wentylatorów, bo nawet jeśli je wyłączę to go słychać. Jak myślicie - co może być tego przyczyną i jak to wygłuszyć ? Być może jest to dysk albo napęd, bo chyba nic innego nie wytwarza dźwięku (no oprócz wentylatorów).

 

@Bardziej prawdopodobny jest dysk, ale od napędu też idą lekkie wibracje. Ale w tym przypadku stawiałbym na jakieś tanie rozwiązania.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradnik nie najnowszy ale warto przeczytać niż zadawać proste pytania i czekać godzinami, aż ktoś odpowie.

Faq - Wyciszanie - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

oraz

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Os siebie dodam, że jeśli dysk wibruje niemiłosiernie (trafił mi się taki Samsung 160GB), najlepiej się go pozbyć w cholerę. Sam tak zrobiłem, dyski są stosunkowo tanie a wyciszanie nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Jeśli mamy normalne wibracje, szum, to w miarę możliwości zastosuj coś z poradnika o wyciszaniu HDD. Najlepszy jest bitumbox, tani i skuteczny. Potężne wibracje potrafi jednak przenieść, nie poradzić sobie z nimi.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo że niby talerze wtedy się gorzej kręcą czy coś, ale nie wiem czy to się tyczy też nowszych dysków, mam dość dobry obieg powietrza w obudowie, wentyl wciągający, wyrzucający powietrze i dysk jest wręcz zimny więc lekki skok temp chyba nie zaszkodzi. ;)

 

@@Damn !! Co jest ? Przy 3,8GHz system w ogóle nie wstaje, nawet po zwiększeniu napięcia do 1,435v.

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...