Skocz do zawartości
Blejd

LCD/LED 3d 46cala do 4000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupic tv lcd 3d 46cala cos w granicach 4000zł.

Tv ma mi służyć do tv cyfrowej / filmow hd/blu-ray /konsoli xbox 360 /

Odleglosc od tv to 3-5m.

 

Aktualnie znalazlem cos takiego :

http://navigame.home.pl/SAMSUNG_LE46C75 ... pny-2.html

 

Zalety tego tv to 3d / 200hz / 46 cala / konwersja z 2d na 3d /okulary 3d w zestawie / cena 3500zl /

Wady to niestety bez podswietlania led ale raczej ciezko znalesc tv 3d 46cala+ z podswietlaniem led do 4000zl

 

Co tym sadzicie to doby wybor ?? czy moze szukac czegos innego ??

 

 

Pozdrawiam i dziekuje z gory za wszelka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział tydzień temu i nie odpowie teraz, bo po prostu nie wie. Moge tylko powiedzieć że osobiście uważam kupno tv 3d za chybione, gdyż w praktyce nie ma co oglądać. Nawet hd na dobre nie jest wprowadzane a co dopiero 3d. Ponadto w cenie do 4000zł to chyba o dobrym 3d można zapomnieć. Led to chwyt marketingowy i w tańszych modelach nie powoduje żadnej różnicy w obrazie, a w poborze energi niedużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiedział tydzień temu i nie odpowie teraz, bo po prostu nie wie. Moge tylko powiedzieć że osobiście uważam kupno tv 3d za chybione, gdyż w praktyce nie ma co oglądać. Nawet hd na dobre nie jest wprowadzane a co dopiero 3d. Ponadto w cenie do 4000zł to chyba o dobrym 3d można zapomnieć. Led to chwyt marketingowy i w tańszych modelach nie powoduje żadnej różnicy w obrazie, a w poborze energi niedużą.

 

 

To ze led to chwyt marketingowy to wiem , a 3d kupuje dlatego ze moze teraz nie ma jeszcze zbyt duzo filmow i programow w 3d ale w najblizszej przyszlosci bedzie :) , a roznica miedzy zwyklym lcd a 3d nie jest juz taka duza :)

 

Moze jednak ktos cos powie na temat tego samsunga :)

Edytowane przez Blejd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D jest obecnie na czasie, więc kupując telewizor warto aby odbiornik posiadał możliwość odtwarzania obrazów trójwymiarowych. Na temat tego samsunga powiedzieć nic jednak nie mogę, ale za to kilka modeli sony z 3D jest wartych uwagi. I kolejny plus mają za wypożyczalnie okularów trójwymiarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem trochę w tej tematyce i poleciłbym 51" SAMSUNG PS51D550 jest to PLAZMA o poborze 190W (ok 100W więcej niż LED). Kosztuje 3k zł więc 1000zł licząc 50gr za 1kW/h daje 2000kW/h Oglądając 5h dziennie zużyjesz ok 1kw/h Masz kilka lat oglądania za free w porównaniu do LED. Dlaczego nie bierzesz pod uwagę takiej propozycji tylko LED/LCD? Nowe plazmy są smukłe ok 5cm i posiadają znacznie ładniejszy obraz w moim odczuciu a różnica w cenie w zupełności rekompensuje z nawiązką większe zużycie energii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technologia 3D przez ostani rok poszła bardzo do przodu w temacie TV.

Odbiorniki tegoroczne oferują obraz 3d naprawdę dobrej jakości .Tutaj stawiam na system aktywny ze względu na full HD 3D.

Za 4k kupisz dobrą a nawet bardzo dobrą 40". np Samsunga UE40D7000 do kompletu dostaniesz 2 pary okularów.

Co do led to nie do końca jest marketing .Obecne podświetlanie nawet EDGE daje naprawdę świetne efekty.

Pomijam tutaj kwestię energi.Mam jeszce 8 letni LCD też i świetlówki niestety z czasem tracą swoją jaskrawość a co za tym idzie

leci mam kontrast i jasność , do tego dochodzi temperatura pracy świetlówek i inwerterów.

Led nie straci swojej jaskrawości w ten sposób co standardowo podświetlany LCD do tego TV mają po 2,5 cm grubości i na

ścianie wyglądają jak powieszony obraz.

Osobiście na twoim miejscu brałbym pod uwagę 40" a otrzymasz najnowszy model z LED i 3D ,które naprawdę fajnie wygląda.

Za 5K natomiast kupisz dobrego 46".

Co do odświerzania to każdy ma 50 klatek a 100 ,200,400,czy 800 to poprostu sowtferowe dokładanie klatek przez TV.

Daje to niestety input lag i przy graniu w sieci czasem może powodowac spore problemy.Na szczęści upiększacze obrazu

możemy wyłączyć w większości TV.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszce 8 letni LCD też i świetlówki niestety z czasem tracą swoją jaskrawość a co za tym idzie

leci mam kontrast i jasność ,

 

LCD jak się wypala nie traci kontrastu ... to nie plazma. Jedynie spada max jaskrawość i kolory stają się coraz cieplejsze (spada temp. barwowa). Oczywiście jeśli zaczniesz korygować temp. barwową by utrzymać 6500K to może zajść taka sytuacja, że kontrast pośrednio będzie spadał, na skutek tej korekcji. Moze też być tak, że kontrast nieco wzrośnie (w przypadku kiedy wyjściowo TV miał temp. barwową 8000K, był skorygowany przez przycięcie niebieskiego matrycą na 6500K i po wypaleniu trzeba było zmniejszyć przycięcie co spowodowało wzrost kontrastu - jest taka sytuacja możliwa).

 

Tak więc dla uproszczenia można przyjąć, że na skutek wypalania lamp podświetlających, kontrast na LCD sam z siebie nie spada.

 

Pocieszające jest to,że LCD mają zwykle niemały zapas jasności (po wypaleniu będzie możliwość podnieść moc lamp podświetlających, które np. do tej pory pracowały z mocą 60-70%)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...