Skocz do zawartości
Morgomir

Karta Graficzna +/- 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam zajrzeć do brata google wpisać : zestawienie gpu i wejść w pierwszą zakładkę ;-) i porównać sobie obie karty.

Tak się składa, że mam GTX 480 i HD 6950 i powiem szczerze, że Nvidia poszła ze swoją technologią w las na ognisko! Wysokie temepratury!!! Przez chipset (NVIDIA Fermi), podobno ma te temperatury znosić, ale nie wiadomo jak długo...

U mnie przeciętna temperatura na tym Geforce firmy Zotac (a zotac raczej chały nie tworzy) to 90*C. Maksymalna dopuszczalna dla niej to 105*C.

 

Wydajności podobne, 100W róznicy w poborze prądu (na niekorzyść GeFoce'a)

Zaznaczam, że mam HD6950 z dwu gigową pamięcią i warto za ten bajer dopłacić. Pozatym istnieje (jak wcześniej pisano) możliwość zmiany biosu na HD6970, i raczej jest to 100% skuteczny i odwracalny zabieg.

 

Wrazie pytań GG. 11661379 lub PW

 

 

 

PS. Był bym zapomniał, nie chwalisz się tu jaki to sprzęt, głównie chodzi o procesor ponieważ bez sensu moim zdaniem jest robienie 'mix-ów' typu I5, I7 + Radeon, czy Phenom + Nvdia

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ale GTX 480 AMP! nie ma porównania do 6950

2. Robi Ci różnice jaką ma temperature? Zotac daje 5 lat gw czyli więcej niż żyje przeciętna dzisiejsza grafika.. A jeśli jest cicho to niech ma i 90

3. Te 90*C to chyba na referencie ;]

4. Na 100% to mie się źle kojarzy.. Powiedzmy na 99% i nie jest, a było bo nowa rewizja 1GB te opcję zablokowała a wersji 2GB na rynku jak na lekarstwo - kto na zapleczu zgubił to jeszcze ma

5. Twoje PS mnie zabiło. Od razu widać że Twoje podejście jest idiotyczne i dewaluujesz tym całą swoją wypowiedź. Przepraszam bardzo ale jeżeli ktoś uważa że nie należy robić "mix-ów" i łączyć intela z AMD czy AMD z Nvidia to nadaje się na leczenie..

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Prolog - miałem tego nie komentować, ale może się czegoś dowiem?

Z gustami nie będę dyskutował, bo z gustami się nie dyskutuje. Jeśli komuś podobą się Nvdia, to będzie ją preferował, ja myślałem ze spieramy się na tym forum na argumenty,

jeśli dla Ciebie nie jest argumentem pożerane dodatkowo 100W energii i zamienianych tylko i wyłącznie na ciepło i dodatkowych kilka lub kilkanaście dB (bo cicha ona nie jest),oraz 300zł różnicy w cenie, nie jest dla Ciebie argumentem, to nie mamy o czym dyskutować.

 

Apropo mojego PS-u i twoje komentarza do niego , może ja czegoś nie wiem, może jestes w stanie mi coś więcej wytłumaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwszy zarzut skomentuje krótko - trzy PC i lapek - ATI ;)

Druga kwestia to nie robi mi różnicy dodatkowe 100W energii (przesadzasz) w momencie gdy niesie ze sobą taki wzrost wydajności. Udowadniałem już że pobór energii GTX 480 AMP! i GTX 580 są bardzo zbliżone, często nawet 580'tka ma większy a wydajnościowo AMP! jest bardzo blisko ulepszonego "fermi". Także dewaluując wartość GTX 480 AMP! stwierdzasz tym samym że GTX 580 również jest nie wart kupna.

Trzecia kwestia - cena. 6950 830 zł i wspomniany GTX 930 zł. Rzeczywiście, straszne 300 zł które sobie wydumałeś.

Aaa cztery - jakie kilka czy kilkanaście dB? Ty w ogóle o jakim GTXie piszesz? Przecież to co ja polecałem ma chłodzenie VF3000 i raczej ciężko o lepsze chłodzenie na GTXie

 

 

Ja nie jestem w stanie stwierdzić czego Ty nie wiesz. Poprosiłem o wyjaśnienie czemu szerzysz herezje mówiąc że nie należy łączyć AMD z nvidią i Intel z ATI/AMD

 

 

@down

Oczywiście rozumiem, że w tym przypadku ten GTX rzeczywiście nie ma sensu ze względu na zasilacz, ale to co Simonn prawi to głupoty których komentowanie prowadzi do spierania się ale broń boże na argumenty bo on żadnych nie przedstawia.. Chłodzenie na full jest głośne, ale na 10% niesłyszalne i przy takich obrotach chłodzi 480'tke lepiej jak referent, więc to naprawdę piątkowe chłodzenie

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...