Skocz do zawartości
AragornPL

Jaki dysk SSD 60GB wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dosc szybkie, gdyz zakupu zamierzam dokonac dzis okolo 18. Jaki dysk SSD wybrac? Jedno wiem, finansowo moge pozwolic sobie na 60GB. Przeznaczenie? Laptop. Wydajnosc nie jest dla mnie az tak istotnym czynnikiem, jednak chcialbym doswiadczyc benefitow, jakie daje ta technologia. Istotna jest natomiast energooszczednosc - obecnie laptop jest w stanie na baterii pracowac ~5h, czy Dysk SSD bylby w stanie wydluzyc ten czas? O ciszy nie wspomne - obecny HDDek jest juz calkiem cichy, jednak SSD bedzie bezglosne. Moja uwage przyciagnal OCZ Vertex 2. Dobry typ?

Z gory dziekuje za rady, propozycje oraz pozdrawiam

Arag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bezapelacyjnie! Przy obecnym spadku jego ceny i w dodatku z tym co oferuje...sata 2 nie ma znaczenia.

 

Vertex 2 nie warty teraz uwagi. Ewentualny Corsair F60 jest w tej chwili nie opłacalny cenowo. Jedyną, trochę droższą ale większą alternatywą jest Intel G3 80GB

Intel SSDSA2CW080G3K5 - Dyski twarde - Intel SSDSA2CW080G3K5 cena od 530.00zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączę się do tematu

SSD będzie do subnotebook'a więc wydajność każdego modelu powinna być wystarczająca, chodzi głównie o pojemność żeby ciągle zewnętrznego nie podłączać :P

Planuję zakup za ~1 miesiąc 400-500zł

 

Co sądzicie o takim wynalazku Corsair Force Series 115GB?

HDD Solid State Drive 2.5" 115GB Serial ATA SSD Corsair Force Series

 

F120 wypada w testach całkiem całkiem a F115? Bo cenowo wydaje mi się że jest bardzo opłacalny...

 

a może Kingston 96GB SSDNow V+100?

HDD Solid State Drive 2.5" 96GB SSDNow V+100 Serial ATA Kingston

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na Verteksie dwójce. Dziś nabyłem, na Warszawskiej Giełdzie Komputerowej próżno było szukać Cruciala, oblazłem kilka(naście) stoisk i nic. Zresztą z tym Vertexem też były niemałe jajka - jeden radosny człowiek wołał sobie zań 540 PLN, wyśmiałem go. Kilka metrów dalej nabyłem po cenie jak z Allegro :).

Nie spodziewałem się, że ta technologia daje aż takiego kopa, mój trzyletni Acer (T7300/4GB RAM/X3100/Win7) przeżywa właśnie dzięki niemu 'drugą młodość' :D.

Jeszcze tylko wymiana CPU na T9300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączę się do tematu

SSD będzie do subnotebook'a więc wydajność każdego modelu powinna być wystarczająca, chodzi głównie o pojemność żeby ciągle zewnętrznego nie podłączać :P

Planuję zakup za ~1 miesiąc 400-500zł

 

Co sądzicie o takim wynalazku Corsair Force Series 115GB?

HDD Solid State Drive 2.5" 115GB Serial ATA SSD Corsair Force Series

 

F120 wypada w testach całkiem całkiem a F115? Bo cenowo wydaje mi się że jest bardzo opłacalny...

 

a może Kingston 96GB SSDNow V+100?

HDD Solid State Drive 2.5" 96GB SSDNow V+100 Serial ATA Kingston

 

To jest coś podobnego do G.Skill Phoenix EVO 115 GB test purepc, czyli niby zwykły dysk jak dotychczas 120GB wersje ale na nowych kościach NAND. Niestety ceciach!ącymi się gorszymi parametrami wydajności i żywotności przez co producenci zmuszeni do zwiększenia przestrzeni zapasowej zabrali część przestrzeni użytecznej.

Te same praktyki robi OCZ tylko nie mówiąc nic nikomu czyli zwyczajnie oszukując.

Można kupić pod warunkiem dobrej ceny i świadomości że to jednak troche gorsze dyski.

 

Kingston V+100 jak najbardziej godny polecenia ze względu na dobrą wydajność i relatywnie dużą pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...