Skocz do zawartości
maciej1710

Logitech X540- męczący problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądając neta nie natrafiłem na żadne wskazówki które mogły by mi pomóc, więc zwracam się z prośbą do Was forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. Sprawa dotyczy głośników 5.1 Logitech X540. Głośniki posiadam już od dwóch lat, do tej pory spisywały się znakomicie. Od kilku tygodni zauważyłem, że z głośnikami zaczyna dziać się coś dziwnego, raz grają cicho za kilka chwil, momentalnie, samoczynnie się pogłaśniają (w ułamku sekundy) po to by zachwile znowu grać ciszej.Problem jest na tyle męczący że uniemożliwia obejrzenia wieczorem filmu(można wszystkich pobudzić) Na początku podejrzewałem problemy ze sterownikami, kodekami...Głosiki podłączone są do karty dźwiękowej SB Audigy(SB0230). Zmieniałem sterowniki do karty, nic nie pomogło. Podłączyłem je pod integre, efekt taki sam, po zmianie z winXP na win7 -to samo. Po tych wszystkich zabiegach podejrzewam że problem tkwi w samych głośnikach. Najprawdopodobniej padł jakiś układ, moje zdolności manualne są na dobrym poziomie, więc gdybym wiedział co to padło byłbym w stanie sam to wymienić. Proszę o jakies sugestie, rady, pomoc. Z góry serdecznie dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko dotkniesz gałkę głośności to też jest ten efekt pogłaśniania i ściszania? Jeśli tak to padł potencjometr. Możesz spróbować znaleźć pozycję w której nie będzie się samo pogłaśniać/ściszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybką odpowiedź. Raczej nie podejrzewam problemu z potencjometrem ze względu na to że gdy nim kręce głośniki reagują prawidłowo bez żadnych skoków głośności czy trzasków. Ciekawą rzeczą jest to, że gdy słuchawki podłącze pod gniazdo znajdujące się w pilocie nic się nie dzieje, nasilenie głosu jest takie same bez żadnych wachań. Czy czesto odłączałem głośniki, raczej nie, kilka razy odkąd je mam. Przed chwilą próbowałem poruszać jackami i nic się nie działo. Odnosze wrażenie, że dzieje się tak dopiero jakiś czas po włączeniu komputera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te logitechy x540 ( de facto nie są one 5.1) są tak zbudowane że po około 2 latach sie psuja. U mnie co prawda siadły 2 z 3 wejść ( nie fizyczne wtyczki , ale układy), więc szukałbym problemu w elektronice. Co dziwne mają one fizyczny klasyczny potencjometr od kontroli głośności, więc samoczynne podgłaszanie się i ściszanie charakterystyczne dla awarii elektronicznych potencjometrów nie powinno występować.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...