Skocz do zawartości
skill

Komputer do 3700zl

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko potrzebuje pomocy w zlozeniu komputerka do 3700zl ma byc on do grania chcialbym aby tam sie znalazlo cos takiego

 

AMD Phenom II X6 1100T

12gb ramu

HD6970 2GB

dysk twardy 1tb

obudowa najtansza

jakis dobry zasilacz i chlodzenie w miare ciche

nie wiem czy to jest najlepszy wybor :P jak chcecie mozecie wymienic karte na jakas lepsza tak samo procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajniejszy będzie Core i7, 2600K.

Płyta Asrock P67 Pro3.

GoodRam 1333mhz 8GB bądź 16GB jeśli Ci potrzeba.

Grafika GTX570.

Zasilacz XFX Core 550W.

Obudowa SilentiumPC Brutus 410.

Dysk Samsung F3 1TB.

Chłodzenie Zalman Performa.

Edytowane przez moreno
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko potrzebuje pomocy w zlozeniu komputerka do 3700zl ma byc on do grania chcialbym aby tam sie znalazlo cos takiego

 

AMD Phenom II X6 1100T

12gb ramu

HD6970 2GB

dysk twardy 1tb

obudowa najtansza

jakis dobry zasilacz i chlodzenie w miare ciche

nie wiem czy to jest najlepszy wybor :P jak chcecie mozecie wymienic karte na jakas lepsza tak samo procesor

 

To co piszesz się wyklucza dla mnie.. Do gier i proponujesz sześć rdzeni gdzie żadna gra nie potrafi poprawnie wykorzystać 4 nawet. Gdy dojdziemy do momentu chociażby dobrej optymalizacji gier pod cztery rdzenie to programiści i twórcy gier zaczną myśleć o sześciu, ale narazie każdy rdzeń powyżej czterech służy raczej do tego by podnosić pobór energii i temperaturę..

Ostatnio Wiedźmin 2 i GTA IV pożarły więcej niż 4GB RAM w moim przypadku. Ktoś powie że jest więcej takich gier ale to głównie wina użyszkodników którzy w trakcie gry mają włączone inne totalnie zbędne aplikacje. W każdym razie 5GB to już wartość całkowicie wystarczająca, no ale Ty chcesz do gier 12.. Wiem że duże liczby robią wrażenie (na laikach no ale..) ale uwierz nam, nie warto się w to pakować przy takich zastosowaniach.

Najtańsza obudowa to bardzo dobra droga. Przecież obudowa ma tylko wpływ na komfort pracy podzespołów poprzez ich temperatury i na komfort pracy Twój poprzez głośność. Dlatego byle ciach!o nada się najlepiej ;)

 

 

 

Procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz BX80623I52500K - 690

Scythe Grand Kama Cross - 178

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) - 429

Pamięć Good Ram 2x4GB 1333 CL9 - 240

Karta graficzna MSI N570GTX Twin Frozr IIIPE/OC - 1308

Samsung SH-S223C SATA SH-S223C - 65

Dysk Samsung F3 HD103SJ 1TB HD103SJ - 177

Zasilacz Corsair CMPSU 650 TXV2EU - 304

Obudowa Fractal Design Core 3000 FD-CA-CORE-3000-BL - 293

Suma 3684,99 zł w morele.net

 

Wstępnie. O ile podkręcasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co powiecie na to ;) Sam mam tego AMD 1090T i na box chłodzeniu wchodzi na 6x 4.2 GHz ; ) z temp. ok 50*C 1100T kosztuje 80zł wiecej.

(Patrzcie na ilość -*2x dysk + 2x ram) Jeśli chodzi o obudowy to Ibox Orion 918 powinien Ci sie spodobac ;)

sklep ESC.pl

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

@ Kyle PCI ex x4 jest nie potrzebne... na każdej płycie głównej z drugim slotem pci-E x16 (x4) będą pasować te dyski PCI-express. Mogą być podpięte nawet do płyty głównej z jednym slotem PCI-E x16 i zintegrowaną kartą graficzną. Ale faktem jest, że Asrock P67 Pro3 to cienka płyta... lepiej wejsc w asusa , msi lub gigabyte ;)

 

@ skill wrazie pytan pisz na pw albo gg ;p

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie człowieku.. Co Ty za cuda opowiadasz? 4.2GHz to robią wybitne sztuki i nikomu nie wmówisz że jest to realna wartość na standardowym chłodzeniu.

 

Asus problemy z OC i bootowaniem - loteria. MSI - brak offsetu, dziwne sekcje zasilania Dr.Mos które do tej pory mi kojarzą się tylko z paleniem się a na 1155 zgłaszane są piszczące cewki. Gigabyte to nic nowego, po prostu płyty żywcem wzięte z 1155 w dodatku brak UEFI co tylko pokazuje prawdziwe lenistwo i brak jakiejkolwiek innowacyjności.

 

Podaj choć jeden argument za tym że Pro3 to cienka płyta. A i proszę również o lepszą alternatywę bo napisać "lepiej wejsc w asusa..." to każdy głupi potrafi.

 

Co do Twojego "zestawu" to bezsensownie droga płyta główna a nawet nie wiesz czy autor wie cokolwiek o OverClockingu. Do tego zasilacz CWT PSHII który nie jest niczym wartym uwagi i ma idiotycznie wysoką moc która raczej przyda się przy SLI z GTX 580 a nie przy jednym 6950..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cie człowieku.. Co Ty za cuda opowiadasz? 4.2GHz to robią wybitne sztuki i nikomu nie wmówisz że jest to realna wartość na standardowym chłodzeniu.

 

Napisał, że " na box chłodzeniu wchodzi", pewnie chodziło mu o to, że wchodzi do systemu... Czas się dowiedzieć, że to tylko ciekawostka, a nie fakt, który ma przesądzać o kupnie danego procesora...

 

Podaj choć jeden argument za tym że Pro3 to cienka płyta. A i proszę również o lepszą alternatywę bo napisać "lepiej wejsc w asusa..." to każdy głupi potrafi.

 

Pewnie dlatego, "że to przecież ASRock". :lol2: Albo "bo miałem kiedyś ich płytę i mi się spaliła". :wink:

 

Phenom II X6 oczywiście odpada. Choć nie zgodzę się, że sześć rdzeni nic nie daje - w Mafii II i Anno 1404 coś tam nawet daje, kilka kl/s. Inna sprawa, że A. X6 to większy pobór mocy, B. zbyt duża dopłata względem X4.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle PCI ex x4 jest nie potrzebne... na każdej płycie głównej z drugim slotem pci-E x16 (x4) będą pasować te dyski PCI-express.

 

... miałem na myśli to że Asrock Pro3 nie ma dodatkowego slotu PCI-E szerszego niż X1.

 

Chcecie film na którym widać że na procesorze jest BOX a w tym czasie x6 1090T @4.2GHz przechodzi OCCT, Linx'a czy coś podobnego

 

... i jest niemiłosierny hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsze kilka minut gdy OCCT sprawdza tryb idle, bo po kilku sekundach w stresie komputer się wyłączy. Nie wiem komu chce wmówić że możliwości odprowadzania ciepła przez standardowe chłodzenie AMD pozwalają na takie OC przy sześciu rdzeniach. Gi3r3k trafił w sedno - wchodzi do systemu conajwyżej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posypało sie przy właczeniu gry Crysisa 2 ;-) , ale 3dmarka przechodził jaktylko ochłonie i do niego sie dostane chetnym moge wyslac pw ze screenem :) –komputer był właczony przez pół dnia w celu aktualizacji windowsa i pracowanoprzy nim w open office.

 

A co do głosnosci to macie racje, nie nalezy to do najcichszych(wyje niemiłosiernie!) mam zamiar wniedlugim czasie kupic jakies fajne chłodzenie i wtedy powiem ile wyciagne, damscreeny i założe osobny temat

 

---

 

Może wrocimy do tematu?

Mimo, że mam ASusa crosshair IV Formula to mialem do czynienia z płytą którą dobrałem do w/w zestawu, kolega kupował komputer własnie z tą płyta i jest całkiem nieźle...

Edytowane przez Simonn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

 

obudowa: SilentumPC Brutus 410 Pure Black (2 x wentylator 120mm)

procesor: 4-rdzeniowy INTEL CORE i5-2500K 3,3GHz

płyta główna: ASUS P8P67 LE S1155 P67 USB3.0 SATAIII

pamięć: 8GB CORSAIR XMS3 DDR3 1333MHz CL9

dysk twardy: SEAGATE 1000GB 7200RPM 32MB SATA III

nagrywarka: SONY DVD-RW

karta graficzna: GIGABYTE GeForce CUDA GTX570 OC 1280MB DDR5 320BIT

zasilacz: OCZ 600W StealthXStream 2

chłodzenie procesora: SilentumPC Fortis HE1225

 

allegro 3690zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to piszesz 3 dni po temacie gdzie autor to olał i pewnie nigdy nawet nie przeczyta cośmy pisali. Ponadto płyta LE to kastracik, nic ciekawego a cenowo to już w ogóle. Zasilacz słaba linia, wiekowy GHN tylko pomalowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w tym przedziale cenowym to nie ma się nad czym zastanawiać...

Jeżeli komputer ma służyć głównie do gier to złóż zestaw taki jak w proponowanych przez Miguela707 tzn.

 

3250zł

Procesor: Intel Core i5-2500K

Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3

Pamięć: GoodRam 2x4GB 1333 MHz

Karta Graficzna: Gigabyte GeForce GTX 570

Dysk Twardy: Samsung 1TB F3

Zasilacz: A-Data HM-550

Napęd: Samsung SH-223C

Cooler: Xigmatek Gaia SD1283

+

Obudowa to kwestia gustu ale nie warto kupować najtańszych bo oferują słabą jakość wykonania i najczęściej słabe możliwości stworzenia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co przy tak wydajnych podzespołach jest bardzo ważne!

Ze swojej strony polecam:

SilentiumPC Brutus 410 149zł

Aerocool VS-9 179zł

SilentiumPC Gladius 800 Pure Black 239zł

+

2x Wentylator do obudowy SilentiumPC Zephyr 120 20zł x2=40zł

+

Pasta termoprzewodząca Arctic Silver V 25zł

 

RAZEM: ~3550zł @esc.pl

 

IMO jest to najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność w segmencie GRY.

Co do innych propozycji:

Procesor i7 2600K - w Twoim przypadku nie warto go kupować bo przyrost wydajności w grach będzie symboliczny a portfel znacząco ucierpi,

Karta graficzna GTX 570 zapewni rozgrywkę na maks detalach w full hd przez najbliższy rok, dwa... potem zwyczajnie sprzedasz ją na allegro, dołożysz 200-500zł, kupisz nowszą generację i będziesz mógł się cieszyć płynną rozgrywką przez kolejne lata :P

 

pozdrawiam

 

EDIT

drodzy hejteży, zamiast dawać minusy do mojej wypowiedzi napiszcie z czym się nie zgadzacie i uzasadnijcie swoje zdanie. kliknąć "-" to każdy głupi potrafi

Edytowane przez frozenpl
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by się tam minusami przejmował... A co mi nie odpowiada w tym zestawie? Zamiast inwestować w bezsensowne 8GB pamięci RAM, lepiej dołożyć do lepszej płyty, np. AsRocka P67 Extreme4 B3. Lepszy będzie też jakiś niereferent GTX 570. Zasilacz dobrze byłoby zmienić na Seasonica M12II-620 lub S12II-620. Zamiast Xigmateka lepiej wziąć Zalmana CNPS10X Performę. Dalsza kwestia to obudowy proponowane przez Ciebie. Osobiście dodałbym Cooler Master Elite 430 a wywaliłbym tego Aerocoola o blasze cienkiej jak papier z odpryskającym lakierem. Następna kwestia to wentylatory - Zephyry do najlepszych nie należą, poza tym większość obudów z dwoma wentylatorami nie potrzebuje już raczej dodatkowych. Zysk z tego w postaci mniejszej temperatury będzie znikomy. SilentiumPC Gladius 800 Pure Black będzie najlepszym wyborem, to chyba najbardziej opłacalna obudowa w swojej cenie. No i pasta termoprzewodząca - Arctic Silver V niech już idzie na emeruturę, lepszym wyborem będzie Zalman STG-2. Po tych zmianach proponowany zestaw będzie o wiele lepszym wyborem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już macie po plusiku i jest bilans na zero :P Ostatnio plaga minusowania, a pisać nie ma komu.

 

Jak już wcześniej pisałem autor od 14 czerwca czyli dnia rejestracji nie był na forum więc zestawy składane bezcelowo. Ale Elite 430 to słaba obudowa, jeśli już mam komentować :P Prawda jest taka że kupujesz Brutusa za 130 albo Gladiusa za 200. Nie mówię że są złe obudowy w tym przedziale bo o nie już trudno, są tylko niczym się nie wyróżniające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...