Skocz do zawartości
bestisz

Zestaw dla gracza 3300zł z monitorem 20-21"

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem już główną stronę PurePC i dalej nie wiem co robić. Mam 3300zł do wydania. Jedyne co pozostało ze starej maszyny to zestaw głośników 2+1 i dość dobry zestaw bezprzewodowy (klawiatura+myszka). Generalnie potrzebują całej budy + monitora (nie większego jak 21"). Myślałem o zestawie który jest w klasie 2400zł:

-Procesor: Intel Core i5-2400

-Płyta Główna: ASRock P67 PRO3 B3

-Pamięć: GoodRam 4GB 1333 MHz

-Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD6850

-Dysk Twardy: Samsung 500 GB F3

-Napęd: Samsung SH-223C

-Zasilacz: A-Data HM-550

-Cooler: Xigmatek Gaia SD1283

Co daje kwotę około = 2400zł

Pozostaje mi 900zł na jakiś monitor i obudowę.

 

Jakie są wasze sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 690 zł

Płyta główna : ASRock P67 PRO3 (B3) - 426 zł

RAM : Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 CL9 - 116 zł

Karta graficzna : Asus HD 6950 DCII 1GB GDDR5 - 839 zł

DVD : Samsung SH-S223C SATA SH-S223C - 65 zł

HDD : Samsung F3 HD103SJ 1TB HD103SJ - 177 zł

Zasilacz : XFX Core 550W 135mm 80+ - 238 zł

Obudowa : SilentiumPC PI-400 Pilum 400 - 243 zł

Monitor : LED BenQ G2222HDL - 471 zł

Suma 3266 zł w morele.net

 

O ile podkręcasz procesor. Jeśli nie i nie planujesz (odradzam) to skleimy coś lepszego bo oszczędzisz 200 zł na płycie i pewnie trochę na procesorze ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie jest dla mnie tylko dla szwagra dzieciaków. Czytałem o tym modelu procesora co polecasz i płycie B3 na której mogę co nieco więcej z niego wycisnąć. Na pewno nie będzie to jakieś podkręcanie na porządku dziennym, tzn. zabawa żeby dążyć do kompromisu kiedy jest stabilnie i maksymalnie wydajnie. Jeżeli już to liczę tutaj na Waszą podpowiedź co do ustawień. Dla bezpieczeństwa odejmiemy od tego 10% wartości podkręcenia i chyba spokojnie tak podkręconego mogę oddać w ręce dzieci. Zapytałeś ogólnie czy będzie podkręcany. Załóżmy jednak że nie będzie podkręcany. Co w takiej sytuacji polecasz?

Edytowane przez bestisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 690 zł (myślałem nad i5-2500 ale oszczędzisz 1 zł więc lepiej brać K)

ASRock H61DE/S3 - 225 zł

 

Czyli zyskujesz 201 zł które możesz dołożyć do innej lepszej obudowy (np Core 3000), innego lepszego zasilacz (np modularny, ze sprawnością Silver czy Gold) czy karty graficznej albo do chłodzenia na procesor, ale BOX od Intela nie jest taki zły bo SB to w gruncie dość chłodne procesory ;) Ew i chyba na tym wyjdziesz najlepiej dołożyć do 24" typu G2420HDBL. W końcu dzieciaki nie będą chyba grały w BF3, Wieśka 2 czy inne bardzo wymagające gry, a ogladanie filmów czy gra w Simsy znacznie lepiej wygląda w 1080p na 24 calach aniżeli na 20.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to potrwało ale dzisiaj zamawiam i proszę jeszcze o końcową weryfikację. Dorzuciłem 2x4GB Ram-u ponieważ dowiedziałem się że czasami będzie uruchamiany na nim jakiś AutoCad.

Intel Core i5-2500K 3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX (BX80623I52500K)

ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Asus Radeon HD 6950 DCII 1GB GDDR5(256bit), HDMI/DVI/DP/CF/PCI-E, BOX (EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5)

HDD Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

DVD-RW Samsung SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP

Zasilacz XFX Core 550W 135mm 80+

Obudowa SilentiumPC PI-400 Pure Black ATX/SSD ready/120mm bez zasilacza

Pamięć A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3, CL9, Radiator

Cooler SilentiumPC Fortis HE1225

Monitor LED BenQ G2222HDL 22"

 

Całość: 3530,20zł (www.morele.net)

 

Czekam na przysłowiowe "TAK" i klikam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Kingstonów. Miałem w pierwszym swoim kompie zwykłe i były z nimi jaja. Potem składałem maszynkę znajomemu na Athlonie i kupiłem takie pod OC które przy timingach z opakowania nie chciały gadać. Teraz mam w A-Daty i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatwierdzone :rolleyes: Wziąłem Good-Ram-y

Powiedzcie mi jeszcze czy nie będę miał cyrków z montażem tego coolera wraz tą grafiką w tej obudowie? Cooler i obudowa jak widać tej samej marki. Jednakże pamiętam sytuację kiedy składałem zestaw z podobnie dużym collerem i dość mocną grafiką. Miałem spore problemy ponieważ cooler swoimi rozmiarami "właził mi na grafikę". Żeby było zabawniej to płyta to było jakieś wypasione EVGA (śmieszne ponieważ to jest sprzęt uważany za hi-endowy i powinien mieć idealnie przemyślaną ergonomię rozmieszczenia slotów).

Edytowane przez bestisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...