Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Po dzisiejszej premierze Bulldozer'a, mam nadzieje, że ci od GPU nie kolegują się za bardzo z tymi od CPU :lol2:

 

Ci co projektują procki AMD to chyba ci sami co piszą sterowniki do GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to czekam na 8950 ;D

 

Dokladnie... generacja 7xxx zapowiada sie super. Problem lezy w grach, ktore nawet mozliwosci 5xxx nie wykorzystuja Dołączona grafika kupie karte za 1,5k i jej mozliwosci przez kolejny rok zobacze w benchmarkach :unsure:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... generacja 7xxx zapowiada sie super. Problem lezy w grach, ktore nawet mozliwosci 5xxx nie wykorzystuja Dołączona grafika kupie karte za 1,5k i jej mozliwosci przez kolejny rok zobacze w benchmarkach :unsure:

 

5xxx nawet nie wyciągają "zawsze i wszędzie" 60 FPS w 1920x1200 przy dokładności 8xMSAA+16xAF ...

 

... tutaj test przy 1920x1080 z 4xAA+16xAF

Charts, benchmarks 2011 Gaming Graphics Charts, Aliens vs. Predator - Enthusiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tabelka już była raz w newsie. I patrząc na nią kolejny raz, nadal jestem sceptyczny co do tych danych na temat poboru prądu. Ciężko mi uwierzyć, że radek 7870, mając taką samą architekturę, tę samą ilość shaderów i na dodatek wyższe takty, będzie jednocześnie pobierał ponad 2x mniej prądu niż 6970. No chyba, że to przejście z 40nm do 28nm aż tyle daje, w co wątpię.

 

Ale i tak za pół roku przymierzam się do wymiany grafy, więc albo będzie Tahiti, albo coś od nV, zależy które lepsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5xxx nawet nie wyciągają "zawsze i wszędzie" 60 FPS w 1920x1200 przy dokładności 8xMSAA+16xAF ...

 

Oj tam, nie wymagam MSAA x8 w tytulach ktore mnie nie interesuja. W tych, w ktore gram jest plynnie i chyba tylko battlefield 3 moglby mnie sklonic do wymiany karty. Po prostu chcialbym wiecej gierek z dobra grafika, niech mi dadza kilka powodow do przesiadki ;) Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie zalezec od stosunku ceny do wydajnosci .

Ja bym obstawial na 2x HD 7870 ewentualnie jak nie bedzie drozej niz max 600 funtow to 2x HD 7950

jedna karta HD 7970 pewniakiem nie styknie do max detali i 100fps w BF3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie zalezec od stosunku ceny do wydajnosci .

Ja bym obstawial na 2x HD 7870 ewentualnie jak nie bedzie drozej niz max 600 funtow to 2x HD 7950

jedna karta HD 7970 pewniakiem nie styknie do max detali i 100fps w BF3 .

 

ale dwie w crosfire to i tak gorzej jak jedna mocna, ja kupuje topowy model z moimi wymaganiami to najekonomiczniejszy wybór nie raz kupowałem słabsze grafy i co pół roku zmiana od czasów 4870 kupuje topowe rozwiazania i starczają minimum na rok a jak sie sprzeda w odpowiednim momencie to wcale duzo się nie traci

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bedzie zalezec od stosunku ceny do wydajnosci .

Ja bym obstawial na 2x HD 7870 ewentualnie jak nie bedzie drozej niz max 600 funtow to 2x HD 7950

jedna karta HD 7970 pewniakiem nie styknie do max detali i 100fps w BF3 .

 

Nie zamotales sie przypadkiem? ;) 7970 to chyba kanapka z dwoch 7870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkNd!

 

No jezeli 7970 to 2 GPU to owszem moj blad .

Tyle ze wedlog tabeli to HD 7970 posiada 2048 radeon-cores w GPU

a nieznacznie wolniejsze HD7950 posiada ich 1920.

 

 

Ptys

Widze po twoich postach ze masz uraz do multigpu :) twoje prawo

ale nie siej herezji ze jdna mocna grafa bedzie szybsza , bo ide w ciemno o zaklad ze owe HD7870 w CF'ie

bedzie zauwazalnie szybsze od w/w HD 7970 .

 

Mnie interesuje srednio 100fps w BF3 w High/Ultra detalach a tego napewno jedno GPU nie pociagnie

bynajmniej przez najblizsze 8-10 miesiecy takowego nie bedzie

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k - Ptysiowi nie chodzilo zapewne,ze jedna mocniejsza od dwoch, tylko z dwoma zawsze wiecej problemow jest.Sam mialem SLI i choc nie widzialem mikroprzyciec jak to niektorzy tylko to widza, ale nie raz byly problemy, a to SLI nie dzialalo i widzialo tylko jedna karte po zmianie sterow, a to jakies aplikacje SLI nie obsluguja, albo w niektorych grach cielo jak cholera itp itd.

Takze jesli cos nie wspiera SLI czy CF to wtedy jedna slabsza karta w tym ukladzie bedzie wolniejsza od jednej mocnej.

A tak BTW po co Ci 100 klatek?60 nie styknie?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite

 

Zgadza sie ,sa problemy szczegolnie jak jakis paprok zacznie experymenty z kilkoma programami do oc

to wtedy problemy murowane :/

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze majac dwa radki w CF kombinowanie z oc tylko z poziomu CCP.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd Wam wychodzi że 7970 to dwa GPU. Raz że do tej pory oznaczano jako XX90 a dwa jak zauważył Mario z matematyki radeon cores to nie wynika.

 

Tak czy inaczej gdyby te dane się potwierdziły skok mocy do 6970 powinien być znaczny. Tylko dobrze sprzedać obecną grafe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy w grach, ktore nawet mozliwosci 5xxx nie wykorzystuja Dołączona grafika kupie karte za 1,5k i jej mozliwosci przez kolejny rok zobacze w benchmarkach :unsure:

 

zapraszam z kartami do mnie, 11760x3150 res da rade, na 5870 2gb mam 10fps na low w DIRT2 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...