Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

No to bieda - nvidia spusci 50 euro z ceny 580 i dalej bedzie konkurencyjna :-|

 

Pomyśl lepiej o sobie zamiast walczyć z nvidią :D Konkurencja jest dobra, obniżenie ceny 580tki prawopodobnie będzie miało wpływ na cenę radków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie ciut wiekszej wydajnosci :/ 7970 w 3D Mark 11 Extreme osiaga 2730pkt 3 letnie radeony 5850 w CF ponad 3000pkt . Zawiodlem sie na AMD

gdzie te czasy gdy przyrost mocy pomiedzy kolejnymi generacjami kart byl na poziomie minimum +50% ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewalem sie ciut wiekszej wydajnosci :/ 7970 w 3D Mark 11 Extreme osiaga 2730pkt 3 letnie radeony 5850 w CF ponad 3000pkt . Zawiodlem sie na AMD

gdzie te czasy gdy przyrost mocy pomiedzy kolejnymi generacjami kart byl na poziomie minimum +50% ?

 

Ale to jeszcze nic;

2 radeony 5850 pobieraja 300W a 7970 ma pobierac enigmatyczne <300W... Teraz pozostaje kwestia glosnosci, jesli referencyjne turbiny beda wyly jak odkurzacz to jasne jest, ze lepiej kupic druga 5850 niz 7970.

 

Nie rozumiem tylko czym sie martwisz. W latach '90 miales super szybki postep, kupowales karte i po 2 latach nadawala sie tylko do wyswietlania pulpitum, bo zadna nowa gra na tym nie dzialala, teraz masz 2 letnia karte i cierpisz z powodu, ze nowe wyroby nie sa wiele szybsze. Nowe gry tez wiele nie wnosza i naprawde nie mam ochoty wydawac 3000 zl po to, zeby sobie obejzec jak wspaniale elecyronic arts opracowalo dla mnie teslacje jakiejs deski. Niech lepiej sie skupia na game play, bo ostatnio nie ma w co grac. Tylko swiatlo rozproszone i dx11, a gameplay umiera.

Edytowane przez login206
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne , że w przeciągu roku wychodzi dosłownie parę gierek w które warto zagrać. Kiedyś pojawiało się wyraźnie mniej gier , ale za to konkretne , teraz sytuacja nieco się zmieniła mamy masę gier , które w większości przypadków to kupy. A grafika w grach nigdy nie determinowała czy gra jest dobra i czy odniesie sukces(crysis).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

login206

 

Ja chcialbym jeszcze zanim sie zestarzeje ;) zagrac w gry z fotorealistyczna grafika , a w tym tempie technologicznym sprzet na to nie pozwoli przez najblizsze 20 lat :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

AMD Launching Radeon HD7870 and HD7850 (Pitcairn XT/Pro) in February 2012, Pricing and Specs Detailed

 

Pewnie było, ale nie znajde, a chciałem skomentować.

 

 

7800 to będą 1:1 shrinki 6900, do tego z podbitymi zegarami, a wg tego newsa TDP ma być niesamowicie niskie. 6900 mają 250/200 W, a tutaj tylko 120/90 W. Fakt, że 28 nm miał dać największą różnice w tej kwesti, ale nie myślałem że aż tyle.

 

 

7900 za to mają mieć aż 4.5 mld tranzystorów (2.6 w 6900/7800), więc ciekawe ile da 73% przyrost w ich ilości, i ile poszło na HPC i teselację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Launching Radeon HD7870 and HD7850 (Pitcairn XT/Pro) in February 2012, Pricing and Specs Detailed

 

Pewnie było, ale nie znajde, a chciałem skomentować.

 

 

7800 to będą 1:1 shrinki 6900, do tego z podbitymi zegarami, a wg tego newsa TDP ma być niesamowicie niskie. 6900 mają 250/200 W, a tutaj tylko 120/90 W. Fakt, że 28 nm miał dać największą różnice w tej kwesti, ale nie myślałem że aż tyle.

 

 

7900 za to mają mieć aż 4.5 mld tranzystorów (2.6 w 6900/7800), więc ciekawe ile da 73% przyrost w ich ilości, i ile poszło na HPC i teselację.

 

Cana ma raczej byc 550$ za 7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Swoją droga, mam swoją teorie spiskową co do faktu iż tylko 7900 będą na nowej architekturze.

 

Jako że linie produkcyjne trzeba dostosować do nowej architektury (nie tylko do procesu, ostatnio czytałem o tym fajny artykuł, ale nie moge znaleźć), to moim zdaniem w AMD nie chcą sobie zapychać linii dla CGN, ponieważ robią osobny układ dla nowego Xboksa na tejże architekturze, i będą go chcieli w przyszłym roku zacząć masowo produkować aby na koniec 2012 była wystarczajaca ilosć do wypuszczenia nowej konsoli przez M$.

 

Wtedy proces 28 nm będzie na tyle dojrzały, że będzie można wypuścić dla PC serię 8000 w całości na nowej architekturze.

 

Ktoś by nie chciał takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Aha. A wiadomo o nich coś więcej? Przeglądałem ostatnie strony, ale widziałem ogólnie info o architekturze, albo o 7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...