Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Yep...

I teraz pytanie side... Czy jestesmy 'people like caveman-jim' czy other :)

Ciezko stwierdzic czy rozwiazanie NVIDII (emulacja, uzycie 16 tesselatorow) to taka tymczasowa przewaga nad rozwiazaniem AMD, czy tez AMD kiedys przescignie rozwiazanie NVIDII.

Poki co rozwiazanie z emulowaniem u NVIDII sie sprawdza ;)

Ach te CUDAki ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko stwierdzic czy rozwiazanie NVIDII (emulacja, uzycie 16 tesselatorow) to taka tymczasowa przewaga nad rozwiazaniem AMD, czy tez AMD kiedys przescignie rozwiazanie NVIDII.

Poki co rozwiazanie z emulowaniem u NVIDII sie sprawdza ;)

 

 

Kogo interesuje takie gdybanie , moze kiedys ,moze za rok ta metoda bedzie sprawniejsza :/

Zyjemy Tu i Teraz i oczekujemy usprawnien w sprzecie szczegolnie za taka kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kasy mam sporo, stać mnie lekką ręką kupić tę kartę ale mam taką blokadę która nie pozwala mi wydać kasy na coś co nie ma logicznych podstaw zakupu. Mam leciwego HD5850 i nie widzę sensu pakowania się w taki "biznes" jeśli nie będę miał z tego żadnej korzyści. Bo nie widzę korzyści w ogóle ani w DX11 ani w teselacji przy obecnym tempie rozwoju i wydajności. Rozumiem że karta ta ma służyć do grania więc ja się pytam czy lepiej kupić PS3 i Xboxa360 (+ PSP Vita ewentualnie) żeby pograć w EXCLUSIVY, czy jedną kartę aby pograć w DX11 i teselację na poziomie grywalności? Zaznaczam że texty w stylu wyższa rozdzielczość i ładniejsze textury do mnie nie przemawiają bo wychowałem się na pixelach a nie na polygonach i dla mnie liczy się fabuła + gameplay co pewnie wiedzą wszyscy fani Minecraft'a (choć w grę nie grałem i nie mam zamiaru).

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger

 

Jezeli nie grywasz w nowe gry to ten radek 5850 starczy Ci na wieki tym samym szkoda twych wypocin w tym temacie .

 

Ja jak najbardziej rozwazam zakup 7970 niestety nie teraz nie za miesiac ale co najmniej 3 miechy jak wyjda modele z lepszym chlodzeniem i mocnymi sekcjami zasilania

do tego wydatek bedzie konkretny bo musze kupic 2 sztuki inaczej nie odczuje roznicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger

Jezeli nie grywasz w nowe gry to ten radek 5850 starczy Ci na wieki tym samym szkoda twych wypocin w tym temacie .

Grywam we wszystkie najnowsze gry. I właśnie w przeciwieństwie do ciebie gram a nie oglądam. Lepszą grafikę to mam w realu i nie potrzebuję 2 kart żeby się tym jarać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to by była rewelacja w cenie 1500zł a tak całkiem średnio przedstawia się relacja wydajność-cena, wydajność trochę wyższa a cena z kosmosu, do tego pobór prądu i temperatury nie zachwycaja

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem, że AMD znów olewa polskie redakcje. Ehh,

 

Cóż, dwa sample dla krajowej prasy (nie liczę Komputronika) i czasowy zakaz publikowania testów z kartami innych producentów niż AMD, choć różnica sprowadza się tylko do etykietki, to naprawdę dziwna polityka. W każdym bądź razie załatwiliśmy sampla innymi drogami i postaramy się maksymalnie szybko nadrobić zaległości ;] Po świętach atakujemy z nową procedurą testową, odbudowujemy bazę i ruszamy z kolejnymi testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dwa sample dla krajowej prasy (nie liczę Komputronika) i czasowy zakaz publikowania testów z kartami innych producentów niż AMD, choć różnica sprowadza się tylko do etykietki, to naprawdę dziwna polityka. W każdym bądź razie załatwiliśmy sampla innymi drogami i postaramy się maksymalnie szybko nadrobić zaległości ;] Po świętach atakujemy z nową procedurą testową, odbudowujemy bazę i ruszamy z kolejnymi testami.

 

Widać AMD w nieodpowiednie ręce rozdaje sample w Polsce.

 

 

radiergummi... teraz wiesz OCB?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nawet spoko, ale dużo za drogo i to liczę w $ i z już tym, że na początku zawsze są droższe.

 

 

Po prostu musi być więcej gier wykorzystujących taką moc, a nie tylko BF3 i spuścić trochę z cen.

Z punktu widzenia mnie jako Polaka to jeszcze wysoki kurs $ dobija :/

 

 

Będzie trzeba to przeciągne kupno nowego sprzętu nawet o 6-12 miesięcy, nie lubię przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dolara to nie spodziewałbym się rychłego powrotu do 3zł. Po pierwsze 2012 rok będzie rokiem decydującym czy kryzys się pogłębi czy nas dobije. W tym czasie zmaleje napływ zagranicznych inwestorów lub też ich odpływ co za tym idzie nastąpi wyprzedaż złotówki. Dochodzi jeszcze gra spekulantów którzy nie wiadomo czy będą realizować zyski czy pójdą za ciosem. Oglądałem też ciekawą wypowiedź fachowca który twierdził że 5,5zł będzie za euro :) czyli spory spadek złotówki będzie. Także może i jak najszybsze kupno tej karty będzie najlepszym interesem dla zainteresowanych.

 

AMD Radeon HD 7970 3GB Video Card Review - Overclocked Benchmark Results - Legit Reviews

 

Fajne OC ale mnie interesuje minimalny FPS a nie średni.

No i według tych testów to podczas furmarka karta jest głośna jak 6990 którego miałem okazję mieć u siebie i hałas był nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, dlaczego wszyscy się czepiają poboru prądu i ogólnie wyników nowego radka. Karta jest ok 30-35% wydajniejsza od 6970, a żre mniej, co jest naprawdę godne uwagi (dawno już tak nie było, żeby pobór mocy zmalał w nowej generacji, z reguły ciągle rósł). Poza tym pamiętajmy, że 6970 i GTX 580 są już od dawna na rynku i mają dopieszczone stery pod kątem optymalizacji, tak więc w najbliższych miesiącach, wraz z nowymi driverami, przewaga 7970 będzie rosła. Teraz tylko czekać, aż stanieje.

 

A nV już od jakiegoś czasu stosuje strategię, że czeka na produkt konkurencji, by następnie przekonać się, jak jest wydajna i kilka miesięcy później wypuścić coś mocniejszego. Podejrzewam, że tak właśnie było z GTX 480 - radek 5870 przerósł oczekiwania nVidii, więc musieli popracować trochę dłużej nad swoją kartą, by wycisnąć z niej więcej, ale schrzanili sprawę, co zaowocowało może i większą wydajnością, ale i dużą dozą ciepła. :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pojawią się fabrycznie podkręcone karty do 1GHz, aż się prosi :)

 

Ciekaw jestem jakby ta karta wypadła w obliczeniach rozproszonych. Może uśmiechniemy się do Caleba żeby zrobił kilka ekstra testów w BOINC? :) Przy okazji będzie test wygrzewania/stabilności szczególnie po OC.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie ciśnie mi się na język jak Rozczarowanie chyba roku 2011. Nie tak to miało być. Wydajność, temperatury, głośność, do tego jeszcze ta cena z kosmosu. Nie ma jednej cechy, która by była w stanie przekonać do tej ceny...

 

Nie jest chyba tan zle.

 

KLIK

 

Architektura jest dopiero na poczatku rozwoju, ladnie sie kreci - na wode jak znalazl. Stery nowe i pewnie jeszcze sporo softem wycisnal, podczas gdy Fermi pokazal swoj max. Karta wyceniona 10% wyzej niz Fermi. Zauwaz, ze jak kupowales 5870 to dolar byl smiesznie tani!

Nie wiem czego niektorzy sie spodziewali i dlaczego cos mialo byc inaczej. Chyba ze sami sobie to wmowili. Ja swojego 580GTX na pewno zmienie na nowego Radoslawa. 6970 to byla porazka, ale nowy czerwony mi sie podoba.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porażka? Bardzo dobra wydajność w niskiej cenie + energooszczędność...

 

Moim zdaniem serią 6xxx to amd zrobiło sobie dobrze, a nie klientowi ;)

 

Poćwiczyli nowe elementy architeORT: ORT: ktury, zmniejszyli wielkość rdzenia znaczy się zapewne też swoje zyski,a klient mający radka 5870/5870 nic prawie z tego nie miał...

Ceny mozę i były atrakcyjne ale bardziej za serię 6850/70. Gdyby nie odblokowywanie 6950 to już zupełnie szału by nie było...

 

 

Nowa seria wydaje się ok, jedyny - to niestety cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o zamieszczenie testów BOINC w 3 projektach:

 

MilkyWay@Home: MilkyWay@home

 

Moo! Wrapper: Moo! Wrapper

 

Collatz Conjecture: Collatz Conjecture

 

Bardzo zależy mi na testach liczenia próbek z PCIE 2,0 kontra 3,0

 

Pozdrawiam!

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne gdyby nie wyprzedził skoro premiera będzie rok po debiucie HD7970. Niech się lepiej zastanowi nad tym co HD8970 zrobi z 780 i co Nvidia planuje zrobić z GTX680 bo szykuje się powtórka z 480'tki tylko gorzej (680 ma być Fermi w 28nm stąd tyle problemów, a Kepler dopiero grudzień 2012). BTW po co mu nabijasz liczbę wyświetleń? Chociaż dobrze, że informujesz co tam skrobie to już inni nie muszą zaglądać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie ciśnie mi się na język jak Rozczarowanie chyba roku 2011. Nie tak to miało być. Wydajność, temperatury, głośność, do tego jeszcze ta cena z kosmosu. Nie ma jednej cechy, która by była w stanie przekonać do tej ceny...

 

Wow rozczarowanie roku 2011 ;) nie no coraz lepsi eksperci się wypowiadają. W czym cię rozczarowało? bo tylko ceną bo reszta to z palca wyssana.

+temperatura na plus w porównaniu do poprzedniej generacji

+wydajność bardzo duża do poprzedniej generacji

+pobór prądu ciut więcej niż poprzednia generacja i mniej niż 580 a doi tego karta szybsza.

- cena to fakt ale jest to nowy produkt i jak łatwo zauważyć karta jest w przedziale cenowym drożej niż 580 bo jest szybsza od niej i taniej niż 590 i 6990 bo nie jest tak wydajna.

 

Przecież amd nie będzie sobie w stopę strzelać i da cenę 1200zł bo tak kolega "ojejku" sobie życzy nie stać proszę czekać na tańsze mniej wydajne modele.

A pomijając nasz kraj to cena jest dobra w porównaniu co oferuje.

Jak gtx 580 był po ponad 2 tyś to porażką roku nie został.

Edytowane przez ememiks
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dwa sample dla krajowej prasy (nie liczę Komputronika) i czasowy zakaz publikowania testów z kartami innych producentów niż AMD, choć różnica sprowadza się tylko do etykietki, to naprawdę dziwna polityka. W każdym bądź razie załatwiliśmy sampla innymi drogami i postaramy się maksymalnie szybko nadrobić zaległości ;] Po świętach atakujemy z nową procedurą testową, odbudowujemy bazę i ruszamy z kolejnymi testami.

 

 

Bardzo bym prosił o zamieszczenie testów BOINC w 3 projektach:

 

MilkyWay@Home: MilkyWay@home

 

Moo! Wrapper: Moo! Wrapper

 

Collatz Conjecture: Collatz Conjecture

 

Bardzo zależy mi na testach liczenia próbek z PCIE 2,0 kontra 3,0

 

Pozdrawiam!

 

Proszę proszę. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaostheory

radiergummi... teraz wiesz OCB?

 

Nie ma najmniejszego pojęcia, bo on sampla przed premierą w ręce nigdy nie trzymał i trzymał nie będzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Mistrzu, wycieczki osobiste proszę kierować do swoich znajomych a nie do mnie. Jak masz z tym problem i nieodpartą pokusę "pokozaczyć" swoją niebywałą wiedzą zdobytą wieloletnią edukacją i osiągnięciami zawodowymi (bo przecież tak jest, czyż nie?) to spróbuj gdzie indziej a nie na forum (taka mała podpowiedź "eksperta").

 

Wracając do tematu, poszukałem sobie cen 580-tek z ciekawości i znalazłem za 1739 w agito.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...