Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzu, wycieczki osobiste proszę kierować do swoich znajomych a nie do mnie. Jak masz z tym problem i nieodpartą pokusę "pokozaczyć" swoją niebywałą wiedzą zdobytą wieloletnią edukacją i osiągnięciami zawodowymi (bo przecież tak jest, czyż nie?) to spróbuj gdzie indziej a nie na forum (taka mała podpowiedź "eksperta").

 

Wracając do tematu, poszukałem sobie cen 580-tek z ciekawości i znalazłem za 1739 w agito.

 

Moja wiedza jest skromna nie taka jak "eksperta" który stwierdza produkt amd rozczarowaniem roku 2011.

Więc taka moja mała rada nie pisz głupot tam gdzie ktoś może to przeczytać a jak już musisz podzielić się swoją wiedzą "eksperta" to bądź w temacie.

Skoro nie stać mnie na bentleya bo za drogi to jest to rozczarowanie roku?

Edytowane przez ememiks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, poszukałem sobie cen 580-tek z ciekawości i znalazłem za 1739 w agito.

 

czasami ceneo i inne skąpce pokazują błędną cenę tak jest np. w tym przypadku , na ceneo 1739 zł , a jak się wejdzie w link do sklepu to mamy 2310 zł - Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX 580 AMP Edition 1.5GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Edytowane przez rewox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi tam, w końcu są święta... powiedzmy, że zostanie to dla potomnych i mojego 2.5 letniego synka. Na początek napiszę kilka rzeczy, które nas różnią, a które to można wywnioskować po Twoim i moim poście, który wprawił Twoje ego w niewyobrażalną furię (ten z rozczarowaniem roku):

  • nie umiesz czytać ze zrozumieniem - Taka riposta stała się ostatnio popularna na forach, ale nie sposób jej tutaj nie zacytować również.Na forum ludzie wyrażają swoją opinię, więc mówiąc "rozczarowanie roku 2011" to jest moja subiektywna opinia i broń Boże nie mam zamiaru nikogo do niej przekonywać. Jest dla mnie rozczarowaniem bo miałem wysokie oczekiwania, ot co. Nie były one bezpodstawne i irracjonalne chociażby ze względu na duże "skurczenie" procesu technologicznego (30% w każdym wymiarze). Historia także pokazuje że mogłem się więcej spodziewać. Oczekiwałem lepszej wydajności, mniej ciepła i ciszy. Ponieważ żadna z tych cech nie sprostała moim oczekiwaniom a dodatkowo jeszcze ta cena z kosmosu (zapewne szybko spadnie wraz ze wzrostem dostępności), ale premiera idzie w świat i na dzisiaj są takie fakty a nie inne to stąd moja taka a nie inna subiektywna opinia. W swoim poście nie podawałem się za nie wiadomo jakiego eksperta, którego Ty wyczytałeś między wierszami (powodem mogło być np Twoje wysokie ego).
  • nie umiesz uszanować czyjegoś zdania - jakże podstawowa cecha inteligentnego człowieka (polecam przeczytać chociażby dezyderatę św. Pawła z Baltimore)
  • obrażasz mnie
  • oceniasz osobę kompletnie jej nie znając, co więcej nie stosując się do prostych reguł opisanych wyżej - Nie wiem, czy uczysz się, czy pracujesz i w jakim wieku jesteś. Nie mam zamiaru też mądrzyć się i przechwalać, nie mam takiej potrzeby. Jednak abym nie był gołosłowny to powiem, że komputer to całe moje życie, od pasji po edukację od najmłodszych lat, 6 letni staż jako "system engineer" (tytułu nie podam celowo). Moja pasja to nie tylko "soft", ale i hardware "niskopoziomowy" (nie marketingowe ogólniki a techniczna wiedza np na temat architektury). Napisałem to nie po to żeby się chwalić, bo nie ma czym (ambicje mam znacznie większe), a i też moja filozofia na życie jest sprzeczna z taką postawą. Napisałem to po to żebyś ogólnikowo wiedział do kogo piszesz i że mimo wszystko mnie stać na to gpu.

    ...

Post ten zawiera trochę content-u "na temat", więc proszę modderów o wyrozumiałość. Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Nigdy nie rozumiałem czemu ludzie sobie na priv takich wiadomości nie wysyłają. Spokojnie panowie, święta tuż.

 

 

Karta rozwinie skrzydła za 2-3 miechy, cena spadnie, stery dodadzą do kilku procent tu i tam, a przede wszystkim pojawią się wydajne

coolery i podbite zegary w standardzie. Jak dla mnie jest bardzo dobrze! 2400 to sporo kasy ale wieszczę że złoty w końcu zacznie odrabiać do dolara, przewalą się święta, nowy rok i będzie tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, żaden nie odpuści tym bardziej że każdy siedzi z monitorem i nic mu nie grozi, dawniej takie spoty rozwiązywało się inaczej :), nie ma co psioczyć na amd że taka cena karta nie ma żadnych wad poza ceną, gdyby jeszcze tak dorzucić zamiast turbiny, accelero extreme plus to byłby produkt na ten czas idealny, ba chciało by się powiedzieć że nawet w tej cenie porównywalnie do gtx580 jest super bo 3gb ram vs 1.5gb szybsza prawie pod każdym względem od 580, a po odrobinie kombinacji 1.2ghz na rdzeniu zrobi 70% egzemplarzy i tu już nvidia nie podskoczy, tyle że my biedacy, czarnuchy Europy musimy czekać na spadek cen, i choć mam kasę na zakup to osobiście nie kupię bo w najlepszym wypadku musiałbym dołożyć po odsprzedaży gtx480 jakieś 1500zł, a zakupiona karta nie oddawałaby aż takiej różnicy w wydajności, byłoby to raptem kilka fps wiecej w bf3 w którego praktycznie tylko gram, może mi się trafi taka okazja jak z gtx480 którego kupiłem za 1200zł nówkę kiedy ceny oscylował w granicach 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ememiks Dzięki za prezent. Co do kompleksów to każdy jakieś ma. Byłoby głupie mówiąc, że ich nie "mam", ale nie mają one nic wspólnego z tym tematem i tutejszą dyskusją.

 

@ptys, @sledzikq

Jestem tego samego zdania i w 99,9% nie włączam się w takie "elektroniczne" dyskusje bo nic nie wniosą do mojej egzystencji (nawet zwyczajnej satysfakcji). Jednak na co dzień w pracy czy też w życiu mądre i konstruktywne rozmowy mogą wiele pozytywnego wnieść, takie f-2-f. Niestety wraz z wszelaką "informatyzacją" ludzie zapominają o tym ważnym aspekcie. Na koniec, uwierzcie mi na pewno dalej bym tego nie kontynuował (nawet jakby ktoś na mnie bluzgi wypisywał) i cieszę się, że ememiks też tego nie robi.

 

Co do złotówki to może nie być tak różowo, bo wielu ekspertów dziedzinowych twierdzi, że "kryzys" dopiero nas dopadnie. Zapomniałem napisać o jednym pozytywnym aspekcie, czyli o/c. Chociaż jak wiele osób tutaj pisało, zapewne jest to czysto "marketingowy" zapas na przyszłość.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sampel z PCLabu wypadł z obiegu. Karta po rozkręceniu i oczyszczeniu z "glutów" i ponownym skręceniu jest już gorętsza i głośniejsza dlatego AMD nie będzie jej przesyłał dalej. Został tylko jeden sampel z benchmarka.

Pozdrawiam szpecuf z laba :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam szpecuf z laba :damage_wall:

 

A ty łykasz każdą technomarketingową papkę ? Czy może masz za złe to, że mogłeś obejrzeć i przeanalizować każdy element budowy R7970?

Zakazu nie było, zresztą zawsze rozbieramy grafy. Akurat sprawdzałem też różnicę przed i po zmianie pasty (bo stara średnio się nadawała do powtórnego użytku) i w pełnym stresie było 2 stopnie.

 

Popatrz na inne recenzje na światowym poziomie i powiedz, że rozbieranie graf nie jest konieczne.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Czy ja napisałem coś o rozbieraniu graf. Bardzo chętnie oglądam takie fotki. Niestety po tym zabiegu sampel udostępnianiu pclabowi już nie nadaje się do przekazania innym redakcjom bo nie trzyma wyjściowych parametrów. Kumasz Pan?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...bo nie trzyma wyjściowych parametrów. Kumasz Pan?

 

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem ci przecież, że nic w znacznym stopniu się nie zmieniło. Działa tak samo jak i działał, także to zwalanie winy na PCLaba to delikatnie mówiąc przesada.

 

Załóżmy nawet, że jestem w błędzie i warunki termiczne po rozebraniu uległy znaczącemu pogorszeniu - to co w takim wypadku ? Wydajności na def. już nie przetestują ? To jest bardziej zabawne niż realne, dlatego twój komentarz o autorach PCLaba bez zapoznania się ze sprawą był po prostu nie na miejscu.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że na Polskę przypadły 2 sample, a jeden z nich po wizycie w redakcji pclab nie nadaje się do przesłania dalej innym redakcjom w Polsce. To stanowisko AMD i ich decyzja. Czyli inne redakcje będą musiały czekać do 9-go stycznia kiedy to wygasa embargo na recenzje kart od producentów (nawet jeśli to będą referenty).

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jeden z nich po wizycie w redakcji pclab nie nadaje się do przesłania dalej innym redakcjom w Polsce...

 

Dziwne, bo prosto od nas pojechał do chipa. I jakoś ich wyniki nie odbiegają od naszych... wiec ten twój fakt jest chyba mocno naciągany.

 

Próba zwalenia winy na laba za mała ilość recenzji w sieci jest co najmniej niegodziwa. A już na pewno nieprawdziwa.

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że karta została całkowicie zepsuta przez pclab? Problem z tym samplem dotyczył pomiarów temperatury i co za tym idzie głośności, które uległy pogorszeniu po rozebraniu karty i ponownym założeniu chłodzenia. Tych właśnie testów brakuje w teście chipa, więc jak dla mnie historia trzyma się kupy.

 

Żeby było jasne nie szukam w tym teorii spiskowej i nie twierdzę, że pclab uszkodził sampel specjalnie by podrzucić kłody pod nogi innym redakcjom bo to by było chore i niedorzeczne.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważałeś autorytet autorów recki na labie. Bezpodstawnie. I na to zwróciłem uwagę.

 

A chip wyjaśnił dlaczego ma tak mało testów - kartę dostali w środę w popołudniu. Także i tak nienajgorzej im poszło. Więcej przeczytasz w wydajniu drukowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że karta została całkowicie zepsuta przez pclab? Problem z tym samplem dotyczył pomiarów temperatury i co za tym idzie głośności, które uległy pogorszeniu po rozebraniu karty i ponownym założeniu chłodzenia. Tych właśnie testów brakuje w teście chipa, więc jak dla mnie historia trzyma się kupy.

 

Żeby było jasne nie szukam w tym teorii spiskowej i nie twierdzę, że pclab uszkodził sampel specjalnie by podrzucić kłody pod nogi innym redakcjom bo to by było chore i niedorzeczne.

 

Nie spotkałem się z kartą by trzymała te same temperatury czy poziom hałasu po rozebraniu chłodzenia. Więc pclab tu nic nie zawinił. Nie było zakazu rozebrania to rozebrali.Benchmark nie zdejmował chłodzenia.Ot cała filozofia. Po benchmarku ktoś rozbierze kartę to też nie będzie się nadawała do pomiaru temperatur i hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keniger

 

Jezeli nie grywasz w nowe gry to ten radek 5850 starczy Ci na wieki tym samym szkoda twych wypocin w tym temacie .

 

Ja jak najbardziej rozwazam zakup 7970 niestety nie teraz nie za miesiac ale co najmniej 3 miechy jak wyjda modele z lepszym chlodzeniem i mocnymi sekcjami zasilania

do tego wydatek bedzie konkretny bo musze kupic 2 sztuki inaczej nie odczuje roznicy :/

 

Dokladnie, ja tez poczekam chyba na lepsze chlodzenie autorskie a nie referencyjne. Mam teraz 5870 saphira vaporx i jest ok ale mialem tez wczesniej referencyjne i dla mnie to za glosne bylo.

Za ta kase to juz powinni od razu wypuscic z dobrym chlodzeniem a trzeba bedzie znow doplacic za exlusive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczekuje jakichs wersji z extra chlodzeniem i extra sekcja zasilania ,co by karta mogla chodzic na 1150MHz bez problemow i przegrzewania ( max 60'C )

Pewnei to nie nastapi wczesniej niz za 2-3 miesiace :/

 

b.t.w

dobrym przykladem tak dopracowanej karty niech bedzie MSI 6970 Lighting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario2k - za Lightinga pewnie jak zawsze trzeba będzie dużo zapłacić (w porównaniu do ceny standardowej). Myślę, że to raczej karta dla ludzi bawiących się w Extreme OC.

 

Ja za to życzę sobie karty, na która EK czy inny Koolance zrobi blok. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z kartą by trzymała te same temperatury czy poziom hałasu po rozebraniu chłodzenia. Więc pclab tu nic nie zawinił. Nie było zakazu rozebrania to rozebrali.Benchmark nie zdejmował chłodzenia.Ot cała filozofia. Po benchmarku ktoś rozbierze kartę to też nie będzie się nadawała do pomiaru temperatur i hałasu.

 

Zazwyczaj rozbieram karty żeby założyć na nich chłodzenie wodne, a składam żeby sprzedać jako komplet... ale to co wygadujecie jest conajmniej dziwne :/ Temperatury, a co za tym idzie poziom hałasu mogą być większe z powodu uszkodzenia, albo niewłaściwego założenia chlodzenia. Pisanie o jakiejś regule czy magicznym sposobie skręcania tego w fabryce to bzdury. Nie wiem co tam można popsuć. Plastrów termoprzewodzących nie potrafią dociąć w miejsce odkształconych? :unsure: A może szpece właśnie złożyli wszystko z odkształconymi i wielkie zdziwienie, że nie przylega tak jak wcześniej...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz , docisk śrub i krzyżaka jest za słaby , także trzeba stosować gęstą pastę i ręcznie bardzo mocno docisnąć chłodzenie dopiero potem skręcić. Jak ktoś jest niepełnosprytny to tak bywa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w artykule jakie właściwości ma oryginalna pasta i dlaczego jest taka wyjątkowa. Zwykłą pastą się jej nie zastąpi, trzebaby mieć równie unikalną (nawet megagęsta nie wystarczy). Dlatego po złożeniu występują różnice do dwóch stopni w stresie. W idle różnic brak. W halasie brak.

 

Nie widziałem jeszcze na tyle niepoprawnego montażu, który powodowałby drastyczne pogorszenie warynków pracy układu. Widziałem za to źle przyklejony IHS na 580, który powodował takie rzeczy, albo złe rozprowadzenie gęstej pasty termo. Widywałem podgięte termopady, a nawet folie pod radiatorami, które powodowały przegrzewanie różnych elementów, ale do takiego ich założenia trzebabyć mocno niepełnosprytnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o zamieszczenie testów BOINC w 3 projektach:

 

MilkyWay@Home: MilkyWay@home

 

Moo! Wrapper: Moo! Wrapper

 

Collatz Conjecture: Collatz Conjecture

 

Bardzo zależy mi na testach liczenia próbek z PCIE 2,0 kontra 3,0

 

Pozdrawiam!

 

 

testy GPGPU:

GPGPU Benchmarks: This Time, With A Preface : AMD Radeon HD 7970: Promising Performance, Paper-Launched

http://ht4u.net/reviews/2011/amd_radeon_hd_7900_southern_island_test/index44.php

http://www.anandtech.com/show/5261/amd-radeon-hd-7970-review/25

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/49646-amd-radeon-hd-7970-3gb-review-22.html

Duża zmiana na korzyść w testach obliczeń ogólnych na gpu nawet dwukrotny przyrost zależnie od algorytmu. Jednakże Bitminig wychodzi gorzej od 5870 jeśli popatrzymy na ilość_obliczeń/Wat, troche zastanawiające. Można jeszcze poczekać na optymalizacje sterowników bo przecież GCN jest całkiem nową architekturą.

 

PCIE 2.0 v 3.0:

Does PCIe 3.0 matter for today's GPUs? We test with the Radeon HD 7970 by VR-Zone.com

Aczkolwiek nie wiem czy test jest prawidłowo przeprowadzony, tu przy karcie z jednym rdzeniem, pcie 3.0 nie daje nic. Myślę że trzeba sprawdzić konfiguracje z dwurdzeniową kartą lub innym crossfirex.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/49646-amd-radeon-hd-7970-3gb-review-21.html

Generalnie jednak w graficznych benchmarkach przyrostu nie ma.

http://www.anandtech.com/show/5261/amd-radeon-hd-7970-review/10

Tu już lepiej, pcie v3 powinno pomóc w obliczeniach, gdzie przepływność bitów jest wysoka.

Edytowane przez sirdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty łykasz każdą technomarketingową papkę ? Czy może masz za złe to, że mogłeś obejrzeć i przeanalizować każdy element budowy R7970?

Zakazu nie było, zresztą zawsze rozbieramy grafy. Akurat sprawdzałem też różnicę przed i po zmianie pasty (bo stara średnio się nadawała do powtórnego użytku) i w pełnym stresie było 2 stopnie.

 

To akurat żadna papka, bo samo AMD PL potwierdza fakt, że jedno GPU im "wypadło" z obiegu, choć nie wnikamy dlaczego i dzięki komu - luz. Natomiast PPC już na szczęście sampla dostało i męczymy karciochę, pomimo iż załatwienie jej było naprawdę sporym wzywaniem logistycznym przed świętami :>

 

Ogólnie problemów trochę się nawarstwiło z uwagi na okres, zmianę procedury testowej i platformy, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że test pojawi się niebawem. Brakuje nam w sumie tylko jednego GPU konkurencyjnego, jakiego o dziwo nikt aktualnie nie posiada, ale najwyżej 1-2 dni po publikacji będzie stosowny update.

 

A według mojej wiedzy, sprawny sampel pojechał do... CD Action :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...