Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat żadna papka, bo samo AMD PL potwierdza fakt, że jedno GPU im "wypadło" z obiegu, choć nie wnikamy dlaczego i dzięki komu - luz. Natomiast PPC już na szczęście sampla dostało i męczymy karciochę, pomimo iż załatwienie jej było naprawdę sporym wzywaniem logistycznym przed świętami :>

 

Ogólnie problemów trochę się nawarstwiło z uwagi na okres, zmianę procedury testowej i platformy, ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że test pojawi się niebawem. Brakuje nam w sumie tylko jednego GPU konkurencyjnego, jakiego o dziwo nikt aktualnie nie posiada, ale najwyżej 1-2 dni po publikacji będzie stosowny update.

 

A według mojej wiedzy, sprawny sampel pojechał do... CD Action :>

 

Mam nadzieje że wy nie będziecie żonglować ustawieniami jak na labie.A jak już będziecie to można zrobić to normalnie w cywilizowany sposób.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są tabele z laba? Ciekawe, skąd im takie wyniki wyszły... Na TPU 7970 kopie wręcz leżącego GTX580 w Shogunie 2. Chyba nie muszę mówić, czyje recenzje są dla mnie bardziej wiarygodne. :wink:

 

PS: ja i tak straciłem jakiekolwiek resztki szacunku dla PClola po ich pięknej recenzji sprzed lat WC-ta produkcji CPC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karta bardzo udana. Na standardowych taktach jest szybsza od GTX580 o 15% a po OC o 35%. Tylko czekać na spadek cen i autorskie chłodzenie.:) Jak wychodził GTX580 to też był o 15%-20% szybszy od HD6970 tyle, że wyszły w tym samym czasie a tu NV zaliczy duży poślizg z Keplerem. Mają ciężki orzech do zgryzienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wy nie będziecie żonglować ustawieniami jak na labie.A jak już będziecie to można zrobić to normalnie w cywilizowany sposób.

...

 

Nadal nie odpowiedziałeś na czym niby miałoby polegać to "żonglowanie" ustawieniami? Wszystkie gry są na maksymalnej jakości...

 

@ dammeron - to nie są tabele z laba.

 

@ Mario2k - rzeczywiście przez pare ostatnich lat AMD przyzwyczaiło nas do atrakcyjnej ceny nowych konstrukcji. Tym razem jest inaczej - 50$ (czyli 10%) drożej od 10-20% mniej wydajnego GTX-a 580. Biorąc poprawkę na to, że cena GTXa 580 nigdy nie była interesująca to jest drogo, ale biorąc pod uwagę zależność wydajności do ceny to jest niemal identycznie. Nie ma co gromić producenta za 2300zł, bo ta wartość mocno zalezy od cen walut, dostępności za dwa tygodnie i podatków "od nowości". Reasumując może być zarówno wyższa jak i niższa.

 

Trzymajmy się więc tych 10%, bo to, że GTX 580 gdzieś jest za 1700 zł nie oznacza, że HD 7970 nie będzie za 1900. Trzymajmy się różnicy 10%. Najniższa cena GTX-a 580 w krajach stabilnych walutowo to 500 dolków (vel. amazon.com), a SRP tahiti 550.

W takim rozrachunku cena nie jest ani rażąco wysoka, ani małoatrakcyjna...

Edytowane przez majk3l
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie odpowiedziałeś na czym niby miałoby polegać to "żonglowanie" ustawieniami? Wszystkie gry są na maksymalnej jakości...

 

 

Aby na pewno popatrz na wykresy i opisy czy są maksymalne

Deus EX,Total War jak robić maks ustawienia to robić po całości a nie to co w tych dwóch tytułach.Wytłumaczę dlaczego w Total war nie ma AA.Taki HD6970 nie jest wstanie wygrać z GTX560TI. W opisie jest High do VH brakuje,dof trzeba manualnie włączyć,brak anizo i AA.

Pominę błędne podsumowanie w BF3.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Deus EX

jest maks.

Total War (...) do VH brakuje,dof (...) brak anizo...

 

Normalny benchmark 1080p na high, czyli maksymalne ustawienie, VH to tryb nieoficjalny. Anizo jest wymuszone ze sterowników, więc jest w każdej grze, także w AvP:

Dołączona grafika

 

 

Pominę błędne podsumowanie w BF3.

 

Dziwne, że ty wiesz co powoduje tą anomalię. Bo nawet wikipedia nie wie. Sterownik? I u AMD i u Nvidii ? Strasznie nienormalne gdyby obaj producenci mieliby błąd sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przegladam wszystkie testy Radeona 7970 i widze ze tragedi niema ale moje oczekiwania na 50% wieksza wydajnosc niz 6970 przepadly :/

Liczyc nalezy ze jest jeszcze ukryta moc w sterownikach , pewnie w niektorych grach usprawnia to i owo moze nawet i z 10% wydajnosci na plus .

Niech mnie ktos uswiadomi , jaki jest sredni przysrost wydajnosci w stosunku do Radeona 6970 ? z tego co widze to jakies 33% chyba.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest maks.

 

Normalny benchmark 1080p na high, czyli maksymalne ustawienie, VH to tryb nieoficjalny. Anizo jest wymuszone ze sterowników, więc jest w każdej grze, także w AvP:

 

 

Dziwne, że ty wiesz co powoduje tą anomalię. Bo nawet wikipedia nie wie. Sterownik? I u AMD i u Nvidii ? Strasznie nienormalne gdyby obaj producenci mieliby błąd sterownika.

 

O czym ty mówisz nie oficjalny Shogun 2 patch informacje. W tym momencie to się ośmieszasz łata jest oficjalna i wyszła od producenta,mam rozumieć że w opcjach zaznaczyłeś tylko High i na tym koniec czyli bez HDr,ssao,soft shadows i ts. Z tym wymuszaniem anizo w sterowniku to był bym bardzo ostrożny.

 

Co do BF3.

Popatrz na wyniki 590 i 570 i zobaczysz że to nie przez CPU

 

Widać daleka droga jeszcze przed tobą w tym dziale technicznym.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak marudzicie o tych wszystkich upiekszaczach. Ale grajac w BF3 to nawet nie ma czasu poogladać tych "pieknych" jak to mowicie szczegółow i innych upiększaczy. I 99% ludzi tego nie widzi.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o co stękacie, 7970 to najlepszy jednordzeniowiec na rynku, przyszłe gry i sterowniki tylko to potwierdzą, po większości żal dupę ściska bo droga i nie mogą sobie kupić, jakby kosztowała 1500zł to wszyscy rzuciliby się na nią jak na Sashe Gray łącznie z sidebandem, Chemicznym Alim i Sulaco na czele, nie ma co marudzić zobaczymy co 7950 potrafi, może tez będzie się modować jak 6950 a cena będzie bardziej przystępna dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce, ja tam w sumie amd się nie dziwię, kasy zainwestowali w badania to i chcą ja odzyskać, dlaczego maja sprzedawać taniej od nvidi w dodatku lepszą pod każdym względem kartę??

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie cena jest do przełknięcia. Jeden warunek: Ultra w multi BF3 i 60+ (no niech będzie, że spadki do 55 przy "ostrej" jatce są do przełknięcia). Jeżeli karta spełni te warunki to pewnie w okolicach kwietnia(czy kiedy tam Nvidia zaproponuje coś swojego do porównania) trzeba się będzie zaopatrzyć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BF3 tutaj: AMD Radeon HD 7970 review

Interesująca rozdzielczość: 1920x1200

Widać że średni FPS to 47, myślę że poprawione sterowniki może tej karcie dają 50FPS, ale nadal jest to singiel w multi gra ma jeszcze mniej FPS, na moim mam 40FPS a potrafi spaść do 30 w trybie ultra przy 1920x1200. Może GTX780 pociągnie tą grę z stałym 60FPS i czasami spadkami do 50... na dzień dzisiejszy to wróżenie z fusów ale Radzio 7970 nie da rady jeszcze tej grze(tak jak byśmy tego chcieli), chyba że 7990 ale ile on będzie kosztować... fortunę zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o co stękacie, 7970 to najlepszy jednordzeniowiec na rynku, przyszłe gry i sterowniki tylko to potwierdzą, po większości żal dupę ściska bo droga i nie mogą sobie kupić, jakby kosztowała 1500zł to wszyscy rzuciliby się na nią jak na Sashe Gray łącznie z sidebandem, Chemicznym Alim i Sulaco na czele, nie ma co marudzić zobaczymy co 7950 potrafi, może tez będzie się modować jak 6950 a cena będzie bardziej przystępna dla przeciętnego zjadacza chleba w Polsce, ja tam w sumie amd się nie dziwię, kasy zainwestowali w badania to i chcą ja odzyskać, dlaczego maja sprzedawać taniej od nvidi w dodatku lepszą pod każdym względem kartę??

 

Mnie sprzęt od amd nie interesuje ostatnie podejście w postaci 6950@70 przeważyło o tym , a 7970 w stosunku do 6970 duży krok naprzód , ale w stosunku do 580gtx jest kiepsko.

Nadal tesselacja leży , do 11 factora trzyma się na poziomie 580gtx , przy 32 jest to co zwykle :lol2:

 

Mnie interesuje prawda , jeżeli na wykresach widzę , że 6970 nie wiele ustępuje 580gtx. Wkładam do kompa i testuje , okazuje się , że najlepszym wypadku łapie 570gtx.Ale to jeszcze pikuś , częste wpadki wydajnościowe i mamy wydajność co najwyżej 460gtx.

 

Jak ktoś nie potrafi robić testów to niech się za to nie bierze , pr-om to pasuje bo ich karty są zawsze ukazane w dobrym świetle. Jako kupujący chce wiedzieć o taki rzeczach i nie kupować kota w worku.

 

A to co kto wkłada do swojego kompa to już nie ma moja sprawa , nie wpływam na wybory sprzętu tej czy innej osoby.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)mam rozumieć że w opcjach zaznaczyłeś tylko High i na tym koniec czyli bez HDr,ssao,soft shadows i ts.

 

nie, nie tak masz rozumieć. Trudno żebym na wykresach umieszczał opis wszystkich włączonych opcji, ogólne wskazanie high, very high, extreme, ultra itp pochodzi najczęściej od ustawienia w danej grze. W przypadku kart z najwyzszej półki wszystkie testujemy na max.

 

Z tym wymuszaniem anizo w sterowniku to był bym bardzo ostrożny.

 

robimy tak od zarania dziejów i w/g mnie to jedyna słuszna metoda.

 

(...)Może GTX780 pociągnie tą grę z stałym 60FPS i czasami spadkami do 50(...)

 

A może babcia zapuści wąsy i może będzie dziadkiem...

(...) chyba że 7990 ale ile on będzie kosztować... fortunę zapewne.(...)

 

licząc po kursie ~3400-3600 zł

ale w gratisie dostaniesz też mikroprzycięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie tak masz rozumieć. Trudno żebym na wykresach umieszczał opis wszystkich włączonych opcji, ogólne wskazanie high, very high, extreme, ultra itp pochodzi najczęściej od ustawienia w danej grze. W przypadku kart z najwyzszej półki wszystkie testujemy na max.

 

 

robimy tak od zarania dziejów i w/g mnie to jedyna słuszna metoda.

 

 

 

 

Sam sobie zaprzeczasz, jasno napisałeś że total war testujesz na HIGH bo maksymalne ustawienia są twoim zdaniem nie oficjalne.

Normalny benchmark 1080p na high, czyli maksymalne ustawienie, VH to tryb nieoficjalny.

Druga sprawa Deus to MLAA nie jest maksymalnym trybem a reszta gier ma normalne AA , to po jakiego zmieniać w tej grze. Nie dla sportu.

To sprawdź tą słuszną metodę bo to co napisałeś uświadomiłeś mnie że nie wiesz co jest grane z tym anizo.Nawet w przypadku NV trzeba czasami zrezygnować z wymuszenia w ATI jest to częściej spotykane.Mniejszym złem jest jak zostawisz anizo pod kontrolą aplikacji to nadziejesz się tylko na 2-3 tytuły z 30 ze źle działającym ale musi być jeszcze jedna opcja zaznaczona poprawnie.

 

O suwak nie będę się pytał bo wiem jak było ustawione.

 

Dołączona grafika

Gdzie tu jest max? Jak by było to normalnie zrobione to na hd6970 nie przeskoczył byś progu 30fps.

Dołączona grafika

Porównaj ze swoim i zadaj sobie pytanie co spierniczyłeś. Jak bym miał tak na twoim wykresie na swoim hd6870 to bym był wniebowzięty ale realia są inne.

 

Karty kanapkowe to oddzielna historia, wspaniale było by mieć na każdej planszy taką wydajność, tylko na pewnych planszach FPS jest 3x niższy niż na pojedynczym GPU.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec bicia piany jakie to 7970 jest złe i nie nadające się do niczego, i w dodatku za drogie. Trochę info o 7950

1792 stream processors, 28 GCN compute units

112 TMUs, 32 ROPs (derived)

384-bit GDDR5 memory interface

3 GB memory, memory clock around 5.00 GHz

Radeon HD 7950 Specifications Leaked | techPowerUp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak marudzicie o tych wszystkich upiekszaczach. Ale grajac w BF3 to nawet nie ma czasu poogladać tych "pieknych" jak to mowicie szczegółow i innych upiększaczy. I 99% ludzi tego nie widzi.

 

Dokladnie. Jak spada gameplay to sie patrzy w niebo i na krajobraz. Ostatnio gram w colina 3 (na laptopie) i tandetna grafika w ogole nie przeszkadza. Ale gra jest zrobiona tak, ze trzeba byc caly czas skoncentrowanym i akcja nawet na chwile nie zwalnia. W DIRT2 sorry... tutaj naprawde bieda, w polowie wyscigu masz ochote zapalic. BF3 90% ludzi na poczatku zwiedza, ale prawdziwi gracze i tak przechodza z czasem w tryby dajace stale 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim przejdziemy do części testowej naszym czytelnikom należą się pewne wyjaśnienia, dlaczego artykuł nie wygląda dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Przede wszystkim zaważył fakt, iż AMD przygotowało dla krajowej prasy tylko dwa egzemplarze HD 7970 i żeby było zabawniej - odgórny nakaz gdzie mają powędrować. Polityka Czerwonych trochę nas rozczarowała, zwłaszcza iż wcześniej nie było mowy o tak zdawkowej ilości kart do testów. Czara goryczy została przelana gdy okazało się, że jeden z sampli został wycofany z uwagi na problemy techniczne, które wynikły z niewłaściwego złożenia karty przez redaktorów. Postanowiliśmy więc dłużej nie czekać i sprawdziliśmy Radeona HD 7970 własnymi kanałami, co udało się dzień przed świętami Bożego Narodzenia. Okres wigilijnego lenistwa nie sprzyjał pracy, zmieniliśmy również procedurę testową, co wymagało kompletnego odbudowania bazy wyników - stąd obsuwa. Dodatkowo dziwnym trafem żaden producent nie posiadał GeForce GTX 580, którego moglibyśmy zestawić z HD 7970, Dlatego aktualnie na wykresach znajdziecie tylko GTX 570 i HD 6970, ale niebawem wyniki zostaną uzupełnione o pozostałe czołowe GPU również w SLI/CF. Systematycznie dodawać będziemy też opisy sekcji poświęconej architekturze, podkręcaniu, głośności i zużyciu energii. Uff... z góry dziękujemy za cierpliwości i zapraszamy do leORT: ORT: ktury.

 

Dołączona grafika

 

<p>Ostatni kwartał mijającego roku zdominowały wielkie premiery, bowiem przywitaliśmy długo wyczekiwane procesory AMD Bulldzoer z serii FX oraz podstawkę Intel LGA 2011 wraz z układami Sandy Bridge-E. Jednak to jeszcze nie koniec atrakcji, ponieważ dosłownie kilka dni temu zadebiutowały Radeony z rodziny HD 7000. Inwazję AMD inicjuje najmocniejsza jednordzeniowa karta graficzna, następca bardzo popularnego HD 6970 i pretendent do tytułu nowego króla wydajności - Radeon HD 7970. Zima zapowiada się bardzo emocjonująco, szczególnie iż NVidia niebawem zaprezentuje konkurencyjne układy w postaci sukcesora Fermi - Keplera. Niemniej o ile seria HD 5800 względem 6900 była bardziej ewolucją niżeli rewolucją, tak HD 7900 wprowadza wiele dotychczas niespotykanych rozwiązań, zupełnie nową architekturę Graphics Core Next i otwiera epokę układów wykonanych w 28 nm procesie technologicznym. Czy Radeon HD 7970 lekką ręką zdetronizuje GeForce GTX 580 i mocno zdystansuje swojego poprzednika? Jak wygląda kwestia overclockingu, zużycia energii oraz opłacalności? Wszystkiego dowiecie się dzięki niniejszemu artykułowi...</p>

TEST RADEON HD 7970 - NOWY KRÓL WYDAJNOŚCI

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zwykle same wbudowane benchmarki i te wyniki można wyrzucić do kosza. Co do pozostałych miejsc testowych mówiąc w skrócie są kiepskie nie gniotą mocno gpu , w bf3 możesz dojechać tak gpu , że wydajność spadnie do 40fps w 1920.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniliśmy również procedurę testową,

nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Naczelny z PurePC powinien chyba wyciągnąć jakieś wnioski z krytyki używania benchmarków bo tego nie trzeba tłumaczyć że to największe zło.

 

PS. Redakcja

Naprawdę nie macie czasu by poświęcić trochę godzin na znalezienie miejsc testowych???

 

Caleb jesteś dumny z tej nowej procedury testowej bo ja bym nie był.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robiony 100 lat za murzynami, do tego na raty i super profesjonalna procedura testowa aka testy po łebkach :blink:

 

Oj niestety ale pjure równa w dół.

Niedługo to pclol będzie wyznacznikiem rzetelności testów w pl :lol:

 

 

:-|

 

 

jak dla mnie epic fail...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie macie czasu by poświęcić trochę godzin na znalezienie miejsc testowych???

Caleb jesteś dumny z tej nowej procedury testowej bo ja bym nie był.

 

Rzecz nie leży w dumie czy radości, tylko konieczności zmian dość leciwych gier na nowszy repertuar. Akurat część dedykowanych benchmarków wybraliśmy zupełnie świadomie z uwagi na ich powtarzalność praktycznie w każdych warunkach. Nie przesadzajmy również, że absolutnie nie pokrywają się z rzeczywistością w żadnym przypadku, bo chociaż niektóre zaniżają lub zawyżają wyniki (przeważnie to pierwsze), to część nie najgorzej symuluje normalne środowisko.

 

Tester też sprawdzał jak wygląda fps w danej grze, żeby ustalić skalę rozbieżności - kilka tytułów z tego powodu wyleciało z procedury, a zostały tylko te stosunkowo wiarygodne. Z drugiej strony chodzi nie tylko o pokazanie czy w danej grze w tym jednym szczególnym miejscu GPU uklęknie, tylko jaka jest przeciętna różnica między testowanymi kartami. No ale OK, możecie narzekać i zgłaszać uwagi - zobaczymy co można jeszcze poprawić, dodać i zmienić.

 

Oczywiście jest to dyskusja w której każdy będzie kurczowo trzymał się swoich argumentów, ale moim zdaniem prawda leży pośrodku, bo benchmarki mają także sporo zalet. Jasne, że można szukać do usranej śmierci miejsc testowych gdzie fps spadnie do X, podczas gdy wartość w trakcie pozostałego grania będzie wynosić Y. Natomiast jeśli jakiś gostek chce sobie porównać wydajność swojego GPU z testowanym, może to zrobić bezpośrednio u siebie.

 

Niedługo to pclol będzie wyznacznikiem rzetelności testów w pl :lol:

 

Pokaż w czym pod względem doboru testów lokalna konkurencja jest lepsza, bo zupełnie szczerze, bardzo mnie to ciekawi. Jeśli w kwestii ilości GPU, to nie czytałeś chyba cośmy napisali, że odbudowujemy bazę wyników i niebawem wykresy znacznie przybiorą na objętości. Pojawią się też testy GPGPU, będą na wielu monitorach i po OC. Niestety, czas i szczególna polityka AMD nie pozwoliła nam ogarnąć tego w sensownym terminie.

 

Test robiony 100 lat za murzynami, do tego na raty i super profesjonalna procedura testowa aka testy po łebkach :blink:

 

Zawsze zostaje chip i benchmark :> No i nie widzę tutaj uzasadnienia zarzutu "po łebkach" - 12 gier, 2 najpopularniejsze rozdziałki i przynajmniej 4 ustawienia. Rozdziałki 25xx dojdą z czasem, jak zorganizujemy nowy ekran. OC, GPGPU, pobór energii itp. również pojawi się w ciągu najbliższych dni. Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...