Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

<p>Dziś uaktualniliśmy bazę wyników kart graficznych, a zarazem test <a href="http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7970_nowy_krol_wydajnosci_i_pogromca_gtx_580">Radeon HD 7970 - Nowy król wydajności i pogromca GTX 580</a>. W pakiecie oprócz opisu architeORT: ORT: ktury, nowinek technicznych, OC i pomiaru poboru energii znalazły się: GeForce GTX 570 SLI, GeForce GTX 590, GeForce GTX 560 SoC oraz oczywiście GeForce GTX 580, zaś następna publikacja zostanie dodatkowo wzbogacona o wyniki Radon HD 6870, Radeon HD 6850, Radeon HD 6990 oraz GeForce GTX 550 i 560 Ti. Z naszych pomiarów wynika jednak, że przewaga referencyjnego Radeona HD 7970 nad typowym GeForce GTX 580 momentami jest mniejsza niż przypuszczaliśmy, chociaż w ogólnej klasyfikacji Czerwoni na razie pokonali Zielonych. Warto rzucić okiem na testy chociażby dlatego, że dziś ruszyła oficjalna sprzedaż Radeon HD 7970, którego ceny są... ekh... niezbyt zachęcające do zakupów. Podczas gdy <a href="http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;0112-0;szukaj-gtx+580.htm">GeForce GTX 580</a> znajdziemy za około 1800 złotych, Radeon HD 7970 to wydatek rzędu 2500 złotych - czy warto dopłacić? <a href="http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7970_nowy_krol_wydajnosci_i_pogromca_gtx_580">Przekonajcie się sami... </a></p>

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena szok, jak za dawnych czasów gdy kupowałem GTX 280 :P

Teraz chciałem przesiąść się na ATI, ale jednak poczekam aż cena spadnie poniżej 2k

 

P.S. W ofertach hurtowni także się pojawiły karty, ceny także z kosmosu wszyscy chcą zarobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena szok ale i też nie ma konkurencji łeb urywa nvidi pod kazdym względem z tym że po 28nm spodziewałem się mniejszego zużycia energii, a to jest na poziomie gtx 580 i hałas też nie mały, ale wydajność bezkonkurencyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za droga jest. cena do 1800żł (jak na ati) była by ok jak na nowość.

7990 będzie kosztować u nas około 3500zł na początek tak to się zapowiada.

 

To by byla w cenie GTX580....

Karta jest najwydajniejsza jesli chodzi o 1xGPU, jest tansza od 6990 i po OC ja dogania. Do tego nie ma problemu z dzialaniem tak jak to w multi gpu bywa (micro stuttering, spadki FPSow). Do tego dostajesz zupelnie inna wydajnosc jesli chodzi o tesselacje i nizszy proces + 'zero power' w IDLE itp.

Ja nie wiem czego Wy oczekujecie... Ludzie... :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM

 

Oczekujemy spadku cen do jakiegos normalnego poziomu .

 

Zaluzmy ze NVidia jakims cudem za miesiac wypuszcza Keplera , ktory jest 50% szybszy od 7970

wiec wedle obecnych trnedow i wydajnosci powinien koszcic na starcie jakies 750-800 funtow , Tak ?

to jest poprostu chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczekujemy niższej ceny bo my polskie biedaki nie mamy kasy na takie frykasy, tak jak wspomniałem wcześniej cena 1500-1600zł spowodowałaby zachwyt i euforie, nawet funboyów nvidi, teraz w temacie czeka nas stękanie i narzekanie jak nie stanieje to ten topic spadnie na drugą stronę bo raptem kilka osób zakupi tą kartę, ja w sumie się nie dziwię jesteśmy za[gluteus maximus]m Europy, zarabiamy śmieszne pieniądze, a nasza waluta jest złotym ale tylko w nazwie, bo to w zasadzie warte niewiele więcej jak papier do podcierania tyłka, aby poczytać jakieś konkrety trzeba będzie posiedzieć na xtremesystems, tu bida i murzyństwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto bedzie chcial to i tak kupi pomimo 'zaporowej' ceny. Nic... Trzeba czekac na spadek waluty i zdjecie podatku 'od nowosci' etc. ;)

Przypomnijcie sobie stare czasy gdzie za topowy sprzet placilo sie tyle co za dobra skrzynke (i nadal tak jest bo za samego procka topowego placi sie tyle co za mocna skrzynke)

Zapomnieliscie o jednym - to jest segment High-End czyli nie dla przecietnego 'Kowalskiego' ktory maksymalnie interesuje sie Mid-End'em jak dostanie premie.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat mieszkam w UK zarabiam w miare normalne pieniadze ,ale przyzwyczajony bylem placic za topowe karty nieco ponad 330Funtow

ponad 4 lata temu Radeon 1950 XT okolo 350 funtow , potem po okolo 2 latach Radeon 5870 vapour-X 340 funtow teraz mam dac 550 za referencyjna grafe ?

Planowalem zmiane na 7970s z dobrym OC ale te karty pewnie beda koszcic okolo 580 Funtow ,

wiec tu nie ma mowy o zlym przeliczniku bo funt to funt i nie plywa jak zlotowka .

 

Zeby nie przesadzac to te Radeony sa co najmniej 100 funtow za drogie.

 

 

niech im zalegaja te radki w magazynach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już o 15:00 nic nie było Dołączona grafika

Na którymś forum czytałem że gość zamówił 4 szt z nowegg.com, ale czy wierzyć we wszystko co piszą nie wiem Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to sa juz ceny z VAT'em to wypada pozazdroscic Amerykancom , po bezposrednim przeliczeniu na GBP referencyjny Radeon 7970 koszci 360 funtow

czyli tyle ile powinien koszcic . Wiec ktos w UK i reszcie Eurolandu na chama chce sie wzbogacic ,

rozumie ze w North Ameryce zawsze bylo taniej tylko tym razem roznica jest nie uzasadniona .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario zazwyczaj tak jest,ze jesli cos w USA kosztuje powiedzmy 550 dolarow to w Europie kosztuje tyle samo, tyle,ze w Euro ;)

Pamietam jak kupowalem karte EVGA, w Stanach byla za 245 dolarow a w EU 245 Euro - co w prosty sposob przeklada sie na ceny w UK i cena rynkowa to cena w Euro po auktualnym kursie £ - dlatego nowe Radki chodza kolo £500 ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackwhite

 

Dokładnie tak samo wygląda sprawa ze Steam. Gdzie w USA jakaś gra kosztuje 39USD, a ta sama gra w Europie 39EUR. Jest to zwykłe oszustwo i tyle. Chciałbym zauważyć też że od pewnego czasu karty graficzne mało tanieją. Chyba od okołu roku Hd4870 można kupić za powyżej 300zł itd. Zrobił się duży natłok kart graficznych które są wciąż wydajne w grach z racji tego że rynek gier stoi w miejscu pod względem graficznym z oczywistych powodów... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykresow na necie jest masa... Kazdy znajdzie cos dla siebie ;)

A tak serio, to jak ma sie sprawowac? Przeciez to najlepsza jednordzeniowa karta z mega zapasem OC (nawet na AC). Czego chciec wiecej? :wink:

 

Nie schodzenia z jakości wyświetlanego obrazu w grach.Mamy powtórkę jak za czasów HD4xxx gdzie przez pewien okres Anizo było wyłączone w Crysis teraz ofiarą padł Total War ale nie chodzi tym razem o Anizo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nikogo nie dziwiły wyniki w Total war nawet poprzednich kart??

 

 

Przecież w US&A nie ma VATu :)

 

Jest tylko nie wszędzie na zakupach Online. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko nie wszędzie na zakupach Online.

 

To już VAT wprowadzili? Z tego co kojażę jakiś czas temu był po prostu podatek stanowy, który przy zakupach online w innym stanie nie obowiazywa. Zresztą nie obejmował on jak VAT wszystkich etapów produkcji i usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już VAT wprowadzili? Z tego co kojażę jakiś czas temu był po prostu podatek stanowy, który przy zakupach online w innym stanie nie obowiazywa. Zresztą nie obejmował on jak VAT wszystkich etapów produkcji i usług.

 

TAX i VAT to to samo tylko zależne od stanu ile wynosi--6 stanów ma stały TAX.Pamiętaj że każdy stan ma swoje prawo podatkowe i w tej kwestii to małe państwo.

Zależne jest od sklepu, przykładowo kup coś online w bestbuy gdzie byś nie miszkał zawsze doliczą ci tax zależny od stanu.

Najlepsze że TAX jest zależny też co kupujesz i różny od dni(zakupy w normalnym sklepie)i zdaża się że nawet jesteś z niego zwolniony przykład Texas. http://www.window.state.tx.us/taxinfo/taxpubs/tx98_490/tx98_490.html

 

PS.newegg przez pewien okres też to wprowadził szybko się wycofał.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...