Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Ale 7970 też można sklecić CF albo i x3, kurde no ile można słuchać bzdur masterów jednego sezonu, 5850 to na dziś już nie oszukujmy sie kupa, czyli króciutko są ci co kupują i ci co zawze czekają na okazję...szał sezonowej mody Sm mam 6950 od xfx odblokowane @950/1375 ale to już porażka, jak chcesz to ci moge...ożenić ze 3. Nie ma co ględzić że 300 radkow 9

500 po modzie jest "lejpsze". Karta kosa!

 

Eh, zupełnie nie rozumiesz tego co napisałem i się napinasz. Nie chodzi o jak najwyższą wydajność, ale stosunek wzrostu wydajności do wzrostu ceny. Dwie dużo tańsze karty mają wydajność karty droższej. 5850 nie jest żadną kupą, jest to cały czas bardzo dobra karta, której używają rzesze ludzi. 7970 to najwydajniejszy single GPU na rynku i całkiem długo nim będzie, nikt w to nie wątpi, nikt tego nie podważa. Problemem jest chyba czyjeś czytanie ze zrozumieniem.

 

 

Jak piszesz na forum to staraj się pisać czytelnie.

 

A taki 8800GTX w cenie 599$ Cena wtenczas w Polsce chyba oscylowała w okolicach 2,5k PLN. I cena była całkowicie ok, bo zamiótł konkurencje pod dywan. Imo cena 7970 jest absolutnie adekwatna do oferowanej wydajności pzdr

Tak, tylko GTX zamiatał 1900XT i 1950XT jak chciał i gdzie chciał ;). Po wyjściu 2900 też łoił go w każdej dziedzinie. Karta wtedy była warta każdej złotówki. Od ATI dopiero 4850 i 4870 dały mu radę, szczególnie w trybach, w których używano AA.

 

Dobra Panowie, EOT.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn co tak slabo w 2006 ?? masz swiezy system itp ?? 2011 tez szalu nie robi szczerze mowiac po tym co widze na hwbocie...za to zegary bardzo fajne, Sulaco nie dobil do 1200 mhz i narzekal ze karta ledwo ciagla...

 

Procek na 4500 i tyle.

 

A jak wlaczysz odswiezanie pionowe w sterowniku to tez masz takie dzwieki?

 

Gdzie jest taka opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie mów, że nie wiesz gdzie V-sync włączyć <_<

Jak włączysz synchronizację pionową, to 'ćwierkanie' zdecydowanie się zmniejszy bo będziesz miał limit FPSów i karta nie będzie generować dzikich ilości klatek

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to ćwierkanie to jest i na referencie 5850 i na gtx570 i podejrzewam że na wiekszosci kart. Chociaz u mnie bylo kiedys tak ze jak kupilem mocny zasilacz z dużą rezerwą to potrafiło zniknąć. Więc może "jakosc" napiecia ma tu tez znaczenie.

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi zasilaczami to różnie, ja mam zasiłkę z pojedynczą linia 12v 60A i jedne karty syczą inne cykają inne ciche i nie wydaja żadnych dźwieków, ale karta jest w pytę u mnie na 900mhz wynik o 2700punktów mniejszy (3dmark11), z drugiej strony moge pograc w bf3 ultra/high w multi z fps przekraczajacym w wiekszości czasu 80fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taki wynik bo proc lata na 4,4ghz przy napięciu z siga, grafa 900mhz (+50mv) i pamieci na niej 4400mhz) pamieci na płycie na 1333mhz , zadnych optymalizacji bo w 3dmarki nie gram tylko w gry a te działają rewelacyjnie zero zacięć i z wysokim stałym fps bez spadków czy doczytywania teskstur, pozatym ja za tego gtx zaplaciłem 1620zł co przy obecnych cenach było rewelacyjna kwotą http://3dmark.com/3dm11/2590019

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn (albo ktoś inny posiadający Radeona HD7970), czy możecie zainstalować DirectX SDK (June 2010), uruchomić DirectX Sample Browser i wybrać z niego przykład "SubD11" (nie pomylić z SubD10) i napisać ilość fps?

 

Na GeForce GTX470 (domyślny zegar), BumpHeight 0, Toggle Wires On, Toggle Materials On, 640x480 mam:

Patch Divisions 15: 85-105fps

Patch Divisions 31: 19-26fps

 

Przykład używa bardzo ciekawej metody tesselacji obiektów, która jak na razie nie jest stosowana w grach (zbyt duże obciążenie GPU) ale za jakiś czas pewnie do nich trafi. Radeony 5xxx i 6xxx w ogóle sobie z tym nie radziły. Ciekaw jestem jak wypadnie 7970.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj ten topic przypomniałem sobie o pewnej dyskusji, która wywiązała się kilka miesięcy temu.

 

Trzeba dodac ze dzieki wykozystywaniu do obliczen kart z seri Radeon 5xxx i 6xxx AMD w ostatnich 3 miesiacach odnotowalo 300-400% wzrost sprzedazy niektorych modeli

najbardziej schodza radeony 5850 sam kupilem 11 sztuk ;) skoro oni powaznie mysla o sprzedazy to powinni wziac ten fakt pod uwage ze OpenCL staje sie coraz bardziej popularne

i taka bedzie tendencja na najblizsze 2-3 lata , licze ze zapodadza owe +50% extra mocy obliczeniowej wykozystujac OpenCL .

 

Co do wydajnosci w grach to musza zapodac minimum +25% w stosunku do Radeona 6970 inaczej obudza sie z rekoma w nocniku w ktorym bedzie kupsztal NVidi

 

Zaczęło się od tej wypowiedzi.

 

 

Tylko weź pod uwagę, że kopanie to jedna z niewielu aplikacji gdzie możliwe jest osiągnięcie mocy realnej bliskiej mocy teoretycznej. Jest masa programów, które na takiej architekturze będą masakrycznie wolno działać. Dlatego właśnie AMD chce zmienić architekturę na bardziej uniwersalną, a to może się odbić kosztem wydajności w aplikacjach takich jak Bitcoin.

 

Ja odpowiedziałem czymś takim za co oczywiście dostałem minusa. No bo przecież Radeony HD 5xxx i HD 6xxx mają super architekturę. Później sprawdziły się moje słowa. Np tutaj GPGPU Benchmarks: This Time, With A Preface : AMD Radeon HD 7970: Promising Performance, Paper-Launched

Policzmy ile więcej tranzystorów ma Radeon 7970 w stosunku do Radeona 5870 a jaki wzrost wydajności w aplikacjach typu bitcoin otrzymujemy.

 

 

Megabyte

 

To ze sa aplikacje potrafiace wykozystac tylko 20-30 % mocy obliczeniowej GPU swiadczy o nieudolnych programistach a nie zlej architekturze GPU

skoro istnieje dobrze napisane oprogramowanie ktore wydajnoscia w pewnych obliczeniach jest 150x wydajniejsze od Intela i7 3GHz .

 

Niech zmieniaja co chca w GPU wolniej w OpenCL byc nie moze bo niby co to za modernizacja by byla ?

 

Czy po zmianie architektury przez AMD nadal twierdzisz że to programiści byli nieudolni i stara architektura jest świetna?

 

 

Skoro samochody mogą jechać z górki bez silnika to po co im silnik do jazdy pod górkę, to tylko świadczy o nieudolnych konstruktorach samochodów.

 

Co to za modernizacja to dodanie silnika, przecież z górki i tak jeżdżą bez.

 

Za to oczywiście dostałem masę minusów. Niestety mało osób rozumie, że oprócz teoretycznych GFLOPSów ważne jest także to z jakich typów jednostek składa się GPU (np VLIW, non-VLIW), w jak długie wektory układane są jednostki, jak działa pamięć cache itp itd. Już mieliśmy puste Gigaherce w przypadku Pentium 4. Teraz mieliśmy puste GFLOPsy w Radeonach. Zarówno w przypadku Pentium4 mieliśmy sporadyczne przypadki gdzie mogliśmy wycisnąć dużo, tak tutaj mieliśmy pojedyncze przypadki gdzie mogliśmy wycisnąć dużo z Radeonów HD5xxx i Radeonów HD6xxx, ale to nie oznacza że stara architektura jest dobra.

 

Mam nadzieje, że teraz gdy AMD ma już nową architekturę, która jest znacznie lepsza od starej fanboje od AMD będą reagować nieco chłodniej na proste fakty, które można samemu przeanalizować czytając opis układu jak i dokumentacje dla programistów.

 

Wybaczcie ten przerywnik ale musiałem pokazać to jak nie dobre jest ślepe zapatrzenie się w jedną firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Radeon HD7950 “Tahiti Pro” gets Benchmarked in 3DMark11, Performance similar to GeForce GTX580

 

"The HD7950 is already looking as a great card for its price, It performs relatively similar to the GTX580 on stock clocks at similar price range – $449 (3GB Variant) $399 (1.5GB Variant) and even performs equal to a HD7970 when overclocked. One thing to note is that the Radeon HD7970 is a overclocking beast, Considering the HD7950 is based on the same core it would offer the same kind of overclocking abilities and require little voltage adjustments to be made to reach a 1000+Mhz Overclock easily."

 

3DMark 11 – Performance Preset:

 

HD7950 (Stock) – 6139P Marks

Dołączona grafika

 

 

HD7950 (1030/1400Mhz) – 7056P Marks

Dołączona grafika

 

 

HD7970 (Stock) – 7228P Marks

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi na jakie OC mozna liczyc w przypadku Radeona 7950 , jakby tak poszedl na 1250MHz to miod malina

2x7950 w CF i bede zadowolony ;)

 

Pewnei na mocniejsze ''napieciowo'' niereferencyjne wersje przyjdzie poczekac miesiac/dwa :/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU-Z nie ma żadnej dokumentacji czy też wyjaśnienia od autora jak jest liczone zużycie pamięci dlatego nie wierzyłbym takim teoriom. To, że gpu-z pokazuje, że gra alokuje 2GB VRAM nie znaczy, że tyle wymaga. Dobrze postawione pytanie powinno brzmieć "jak zarządza pamięcią", albo "ile w danej chwili jest jej potrzebne". Zazwyczaj jest tak, że pamięci alokowanej jest tyle ile fabryka dała a rzeczywiste jej wykorzystanie jest zupełnie inne.

 

Po jakimś tam czasie od premiery w sumie widzę drugą pozytywną (być może szukaną na siłę:P) w cenie kart. Jakby były takie jak sobie wyobrażałem to być może bym kupił (niereferencyjną jak już będą) szybko po premierze. A tak to czytam sobie fora i znowu w wielu przypadkach Ci co zakupili kartę są strasznie poirytowani głównie wydajnością (mam na myśli tych co kupili ją do grania w gry a nie benchamrków). Jeden z przykładów z guru:

 

It's funny how you look at these 2 graphs:

Benchmark Results: Battlefield 3 : AMD Radeon HD 7970: Promising Performance, Paper-Launched

 

This was before I bought the 7970. WOW, LOOK AT THAT FPS. 5760X1080, all on ultra, no aa = 32 min fps. SO that must mean, that at 1920 by 1200 res, I would not go below 49 fps (at the most extreme multiplayer situations in battlefield 3). Not the case at all. Why are all sites picking the most least intensive part of the game, then sayings how great the 7970 performs in battlefield 3. All of this crap, seems like a scam to me. It is like ATI wanted the review sites; to only benchmark certain parts of the game (PAID OFF BY ATI). I honestly feel cheated.

 

WHY ARE THERE NO REVIEWS OF THE MULTIPLAYER PORTION OF BATTLEFIELD 3 (with 64 players, gulf of omen/shariq peninsula/other graphically intensive maps)?

 

Judging by literally ALL THE ati 7970 reviews/graphs out on the internet; I should not be getting a minimum of 29 fps, on some of the expansion multi-player maps, @ 1920 by 1200, 4xaa, all ultra, hbao on, motion on, & default fov.

 

Judging by literally ALL THE ati 7970 reviews/graphs out on the internet; I should not be getting a minimum of 39 fps, on some of the expansion multi-player maps, @ 1920 by 1200, no aa, all high, hbao on, motion on, & default fov. By the way, if the average fps is allot higher (which is the case most of the time); you definitely feel the slow down at low 40s-39 fps.

 

If a person would read all the reviews out there, before buying this card, this person is literally being misinformed. Some of the stuff is being hidden. Not all the information can be seen. Kepler will destroy this card, watch it have a way better minimum fps. I am not a fan of nvidia or amd. I am a fan of whatever card does what review sites portray them to do.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że potrafi? Jak to zmierzyłeś?

 

ja nie potrafie ale msi afterburner pokazuje zużycie pamięci, odnośnie bf3 to wszystko mam na ultra ansio x4 aliasing opóźniony wyłaczony, blur wyłaczony, zaawansowane oswietlenie wyłaczone (DLACZEGO?? a no w multi te oslepiacze tylko przeszkadzaja w ubijaniu tych "złych") wiekszośc czasu ponad 80fps jak latam jetem to nawet 180fps gra sie bardzo płynnie, zero zacięć czy spowolnień

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...