Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie ten physix jest obsługiwany ??, ostania gra godna uwagi która tego uzywała to metro2033, po niej z ciekawych tytułów nie było nic

 

Nie obraż się to zdanie tylko świadczy tylko o twojej totalnej nie wiedzy na temat physx. Dla mnie to śmiechowa technologia , ale w metro physx praktycznie nie uświadczysz i praktycznie cały physx leci na cpu pomimo supportu pod gpu.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraż się to zdanie tylko świadczy tylko o twojej totalnej nie wiedzy na temat physx. Dla mnie to śmiechowa technologia , ale w metro physx praktycznie nie uświadczysz i praktycznie cały physx leci na cpu pomimo supportu pod gpu.

 

a czy ja gdzieś napisałem że metro2033 czerpie całymi garściami z physix, napisałem że to jedyna ciekawa gra korzystająca z tej technologi która pojawiła się raptem 3 lata temu i od tego czasu nie było praktycznie nic nowego godnego uwagi, a więc nie ma sobie co tym physixem [gluteus maximus] zawracać, jak nie widzisz w metro physix to radze okulary założyć efekty czasteczkowe szczególnie po strzałach w ściany są dużo bardziej rozbudowane z włączonym physix, co innego że według mnie spokojne to wszystko policzyłby zwykły cpu ewentualnie każda inna karta graficzna, ale nvidia jakoś musi promowac swoje produkty, tylko chłopcy na guru3d im utrudniają i wypuszczają modowane stery ati + physx (sam korzystałem z takiego komba za czasów 5870 + gts250, duet sprawował się znakomicie)

 

 

TomaszPawel strajkować to sobie możesz ale raczej w kierunku naszego jaśnieoświeconego Tuska i calej tej bandy matołow z Wiejskiej, którzy nie wiedza nad czym głosują, a ich nieudolne rządy w ciągu 4lat doprowadziły do wzrostu kursy walut o 70-80%, w nastepnych wyborach możesz im podziękować, AMD nie ma co obnizac cen bo z tego co czytam karty sprzedają sie świetnie i gdybyśmy mieli kurs dolara na poziomie 2.4-2.6zł to większość opozycjonistów i niezadowolonych miałaby 7970 w domkach a dyskusja, w tym topicu miałaby charakter ile kto na gpu wyciąga a nie kiedy stanieje

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patch Divisions 15: 79-85 fps

Patch Divisions 31: 12-14fps

Ale nie wiem czy dobrze uruchamiam. Otwiera sie okno i chodzi zielony ludzik?

 

Dzięki, myślałem że już zapomniałeś. Radeon ciągle nie radzi sobie ze zbyt wysokimi Tess-factorami :( a wbrew pozorom wysokie tess-factory mogą być potrzebne. Dzisiejsze gry wykorzystują normalne siatki, do których są generowane dodatkowe wierzchołki na podstawie normal i/lub displacement maps. W przyszłości gry będą stosować siatki oparte np. właśnie o subdivision surfaces, gdzie z bardzo małych siatek będą mogły powstawać bardzo dokładne obiekty.

 

(Test) AMD Catalyst 8.921.2 RC11 for Radeon HD 7900, Big Performance Boost in OpenGL Tessellation (*** Updated ***) - 3D Tech News and Pixel Hacking - Geeks3D.com - chcecie poznać prawdziwą wydajność Radeonów w TessMarku to zmieńcie jego nazwę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja gdzieś napisałem że metro2033 czerpie całymi garściami z physix, napisałem że to jedyna ciekawa gra korzystająca z tej technologi która pojawiła się raptem 3 lata temu i od tego czasu nie było praktycznie nic nowego godnego uwagi, a więc nie ma sobie co tym physixem [gluteus maximus] zawracać, jak nie widzisz w metro physix to radze okulary założyć efekty czasteczkowe szczególnie po strzałach w ściany są dużo bardziej rozbudowane z włączonym physix, co innego że według mnie spokojne to wszystko policzyłby zwykły cpu ewentualnie każda inna karta graficzna, ale nvidia jakoś musi promowac swoje produkty, tylko chłopcy na guru3d im utrudniają i wypuszczają modowane stery ati + physx (sam korzystałem z takiego komba za czasów 5870 + gts250, duet sprawował się znakomicie)

 

Physx w metro kończy się na większych odłamkach i oczywiście , które nigdy się nie kończą :lol2: Tyle masz tego physx-a , że dodaktowa karta obciążona jest max 3% w metro.

 

Już mirror edge czy cryostasis znacznie więcej pokazują ,z nowszych to większość bije na głowę metro w wykorzystaniu physx. Można ośmieszać tą technologie , ale nic innego na rynku nie ma , a bullet jest w powijakach i ma mniejsze możliwości od physx. Ktoś na to musi wyłożyć kasę , ale amd nie jest skore do tego. Także jesteśmy skazani na physx.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 2tygodnie ma się pojawić w sprzedaży ASUS HD7970 DirectCU II. Jak się okazuje zegary będzie miała: 1010MHz/5600

 

First Look: ASUS Radeon HD 7970 DirectCU II Top Video Card - ASUS HD7970 DirectCU II Graphics Card - Legit Reviews Polecam obejrzeć film zamieszczony na tej stronie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 2tygodnie ma się pojawić w sprzedaży ASUS HD7970 DirectCU II. Jak się okazuje zegary będzie miała: 1010MHz/5600

 

First Look: ASUS Radeon HD 7970 DirectCU II Top Video Card - ASUS HD7970 DirectCU II Graphics Card - Legit Reviews Polecam obejrzeć film zamieszczony na tej stronie.

 

Tu już można składać preordery na tą cegłę w cenie 2,5k

DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Asus 7970 DCII HD7970-DC2-3GD5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że 7950 jest mniej niż dwukrotnie lepsze w Heaven Benchmarku od mojego tymczasowego HD 6850. Ogólnie jestem nieco zawiedziony, nawet pomimo lepszego stosunku w parametrze Min FPS.

 

post-160060-0-97029000-1327779407_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Są dwie wersje cegieł DC2-3GD5 która ma standardowe zegary i DC2T-3GD5 która ma 1Ghz na gpu

 

Hmmm to oprócz zegarów jakaś różnica miedzy nimi jest? Te podkręcone są selekcjonowane? Wiadomo coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Prawdopodobnie te lepsze są selekcjonowane a te gorsze to odpady czyli te gorsze mogą mieć problem z osiągnięciem 1100mhz bez zmiany napięcia a te lepsze pójdą bez problemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jest tylko jeden sposób żeby to sprawdzić... Trzeba kupić dwie wersje i sprawdzić jak się podkręceją lub poczekać na recenzja na pc.lab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ciągle woli zarabiać na HD6970.

 

Dlatego robi sobie żarty z ceną HD7970.

 

Co się teraz okazało:

HD7970 wydajność na każdą złotówkę jest niższa niż GTX580 który nigdy nie był atrakcyjny z ekonomicznego punktu widzenia.

 

Póki nie zacznie brakować kart serii HD6 w magazynach póty AMD nie będzie starało się uatrakcyjniać produktu. Nie będzie żadnym zaskoczeniem jeśli Nvidia okaze się tańsza już przy premierze, i znacznie bardziej atrakcyjna cenowo. Wtedy cena radków spadnie na łeb na szyję.

 

 

PS. To dobry przykład jak wyglądałby rynek kart graficznych gdyby AMD nie miało żadnej konkurencji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym kolega pisze. GTX 580 kosztuje blisko 2k, a HD 7970 2200 zł i był 15% wydajniejszy od konkurenta. Naprawdę chciałbym, żeby zawsze za 200 zł dostawać taki skok, a poczekajcie do premiery 7950 i może ktoś się pokusi o test 7970 także na nowych sterownikach na których 7950 dogania Tahiti XT... W każdym razie jeśli ktoś chce więcej niż oferuje GTX 570 pozostaje 7970, bo to 580 jest teraz za drogi w stosunku do tego co oferuje (a, że obie są nieopłacalne to ja przepraszam, najlepszy stosunek co ma? HD6670? czyli nic innego nie warto kupować?).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nowych HD6670 ale od niego tańsze i wydajniejsze są karty starszych serii.

 

do 300 zł można upolować HD4890 i napewno będzie znacznie wydajniejszy niż HD6670 ^^,

 

brakuje na necie takiej rozpiski która karta ile aktualnie kosztuje i gdzie się plasuje w wydajności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba żart. Pamięć i sekcja się usmażą, a całość wygląda komicznie. Nie wiem co to za wersja, ale zupełnie inna od tej testowanej..

 

Czemu pamięć miałaby się usmażyć? GDDR5 są chłodne, grzeją się od innych elementów. Co do sekcji to się zgadzam, pewnie się ugotuje przy takim chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu pamięć miałaby się usmażyć? GDDR5 są chłodne, grzeją się od innych elementów. Co do sekcji to się zgadzam, pewnie się ugotuje przy takim chłodzeniu.

 

Na czymś musieli zaoszczędzić, ale wtf :blink: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ustawieniach identycznych jak ten gość mój gtx 900/4400mhz ma 1456 punktów z tym ze nie jest to max oc (max jest w okolicach 970mhz na gpu i 4500 na pamieciach, ciekawi mnie cena tej karty w Polsce, jesli bedzie oscylowac w granicach 1700zł to nie niezła alternatywa do gtx 580 a w sumie nawet lepsza za wzgledu na nowsza technologie, wiecej pamieci i lepsze wyniki po oc

update

nowe stery i wynik 1602 punkty

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...