Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Już się pojawiły 7950 od Gigabyte wersja z 3 wentylami za ok 1650 netto, mam nadzieję że tylko moja hurtownia taka droga Dołączona grafika

 

Typ chipsetuRadeon HD7950

 

Rodzaj pamięci DDR5

Szyna pamięci 384-bitowa

Wielkość pamięci 3 GB

Taktowanie rdzenia 900 MHz

Taktowanie pamięci 5000 MHz

Taktowanie RAMDAC 400 MHz

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem na głownej to 2050zł za referenta czyli szału nie ma bo, gorsze chłodzenie, sekcja zasilanie tez nie za bogata, przy tej cenie lepiej dołozyć te 200-250zł i kupic 7970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-117444-0-65412000-1327989319_thumb.png

 

Przed świętami Bożego Narodzenia AMD zafundowało wszystkim entuzjastom sporą niespodziankę, ogłaszając oficjalnie premierę nowych układów graficznych i prezentując Radeona HD 7970 3GB. Jednak zanim karta faktycznie trafiła na sklepowe półki minęło trochę czasu, co uczyniło z najmocniejszego przedstawiciela rodziny Southern Islands bardziej ciekawostkę niżeli namacalny produkt. Swoje zrobiła także absurdalnie wysoka cena, sięgająca momentami prawie 3000 złotych. W chwili obecnej sytuacja wygląda już zdecydowanie lepiej, ale mimo wszystko kwota żądana za Radeona HD 7970 nadal nie należy do najniższych. GeForce GTX 580 został przez HD 7970 pokonany, aczkolwiek AMD jest świadome, że znacznie więcej osób czeka na kartę porównywalną osiągami z najmocniejszym FERMI i jednocześnie tańszą od HD 7970... Taaak... Większość potencjalnych klientów zdecydowanych na zakup nowego GPU z górnej półki z nadzieją oczekiwało nadejścia Radeon HD 7950 - dzień ten właśnie nastąpił. Dzisiaj, czyli 31 stycznia 2012 roku, Radeon HD 7950 nie tylko debiutuje, ale również powinien być szeroko dostępny. Radeon HD 7950 będzie bezpośrednim konkurentem GeForce GTX 580 zarówno od strony wydajności, jak i ceny oscylującej w granicach 2000 złotych. Zapraszamy więc na premierowy test Radeon HD 7950 3GB Sapphire.

Test Radeon HD 7950 3GB - Nadchodzi słabszy brat HD 7970

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Napisali że dc2 na stock pobiera mniej prądu od reszty kart na stock do tego po oc nie ma wzrostu wydajności a inne mają jak to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto to wie. Może programik Asusa nie zmienia wartości tylko podkręca iluzorycznie. Wadliwe BIOSy u Asusa to nie byłoby nic nowego, ale dziwi XFX. Pytanie jak testuje PCLab :P Mają jeden konfig, a zrobili test 3 kart, więc muszą mieć dojścia i dostali je wcześniej niż inni bądź chłopaki nie wiedzą co to sen. Takich kwiatków często jest sporo, na jednym z portali czasami odnoszę wrażenie, że test robią raz i wklejają wynik nawet jeśli jest absurdalny.

 

PS. Czego to test tak w ogóle? Bo i HD 7970 wypadł gorzej od 7950 i dopiero po OC troszeńkę wyprzedził obciętego Tahiti.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja po tych wykresach zgłupiałem. Droga Redakcjo.. przeprowadźcie testy tych kart i udowodnijcie, że to bzdura. Przez takie coś ludzie mogą obchodzić asusa dc2 i xfx szerokim łukiem a po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Radeon HD 7950 - premiera, test, cena i opinie. Podkręcanie, pobór energii. Benchmark.pl

tutaj jest wszytko ok więc nie wiem co ten pc.lab odjeba.. :( aż miło popatrzeć na wzrost wydajności po oc.

dc2 wypada najlepiej pod względem temp zarówno w spoczynku jak i po oc

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych wykresach zgłupiałem. Droga Redakcjo.. przeprowadźcie testy tych kart i udowodnijcie, że to bzdura. Przez takie coś ludzie mogą obchodzić asusa dc2 i xfx szerokim łukiem a po co?

 

Nasz test znajdziesz na głównej PurePC – mieliśmy w łapach Sapphire i wszystko wygląda OK. Do ASUS i XFX się na razie nie przymierzamy. Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli macie jeszcze w łapkach 7950 czy możecie sprawdzić jak wypada na nowych radosławach ASIC GPUiZ ?

Pozatym co to za jakaś moda OC nowych kart bez podbijania napięć do max wartości ? Większośc portali pomija tą czynnośc ale dla mnie jak i sporej częsci userów jest to chyba najciekawsza część w pełni oddająca wartośc danej karty.

Ostatnie pytanie czemu żaden Poslki portal nie pokazuje nagich fotek kart ?Cenzura ?...

Edytowane przez bartsrevolution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Gdybym miał tą kartę do testów tj. hd7970 poszła by razem z budą na balkon -20C za oknem wentylatory na max volty też i ciekawe ile by wycisnęła.. rekord przecież zaliczał by się do chłodzenia powietrzem :) robiłem tak ze swoim gtx 570, karta osiągała 1070mhz i max 21C w furmarku na takim mrozie powinno być chłodniej ale to chyba heitpipy są tak skonstruowane że nie zejdą niżej z temp.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widać tam pewne anomalie w kilku testach - 7950 ma większy min fps od 7970 (np.stalker)?

Eversor o co w tym chodzi? Wykresy pomylone?

 

Jak wstanie to odpowie :> Choć zapewne to kwestia sterów.

 

Ostatnie pytanie czemu żaden Poslki portal nie pokazuje nagich fotek kart ?Cenzura ?...

 

W większości to pewnie lenistwo :) My się zwyczajnie nie wyrobiliśmy, a raczej grafik jest chwilowo poz zasięgiem - będą pewnie jeszcze dziś/jutro fotasy tego Sapphire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystkie karty sa na referencyjnym PCB a osiagi oc maja rozne zrozumiale by to byle ze wina lezy po stronie roznych systemow chlodzenia

ale na Banchmark.pl lepiej krecil sie referent z referencyjnym coolerem niz wygladajace na lepsze karty z chlodzeniem modyfikowanym ?

w koncu jak jest ?

czy referencyjny system chlodzenia 7950 posiada heatpipe czy tez nie ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystkie karty sa na referencyjnym PCB a osiagi oc maja rozne zrozumiale by to byle ze wina lezy po stronie roznych systemow chlodzenia

ale na Banchmark.pl lepiej krecil siue referent z feferencyjnym coolerem niz wygladajace na lepsze karty z chlodzeniem modyfikowanym ?

w koncu jak jest ?

czy referencyjny system chlodzenia 7950 posiada heatpipe czy tez nie ?

 

Nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli referencyjny Radeon 7950 posiada takie maly radiator ledwo przykrywajacy polowe PCB ?

bylo chyba gdzies w wczesniejszych postach zdjecie tego dziadostwa .

 

A jak sie przedstawia sprawa z zasilaniem , na niektorych zdjeciach widac nie pelne sekcje zasilania znaczy sie brak jednego elementu

wedle waszej wiedzy jaki jest maxymalny gpu voltage do osiagniecia na referentach ?? 1.16 juz widzialem

ale czy 1.25 bedzie osiagalny na kazdej karcie referencyjnej ??

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych wykresach zgłupiałem. Droga Redakcjo.. przeprowadźcie testy tych kart i udowodnijcie, że to bzdura. Przez takie coś ludzie mogą obchodzić asusa dc2 i xfx szerokim łukiem a po co?

 

Przeciez nikt nie bierze testow z laba na powaznie ? :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystkie karty sa na referencyjnym PCB a osiagi oc maja rozne zrozumiale by to byle ze wina lezy po stronie roznych systemow chlodzenia

ale na Banchmark.pl lepiej krecil sie referent z referencyjnym coolerem niz wygladajace na lepsze karty z chlodzeniem modyfikowanym ?

w koncu jak jest ?

czy referencyjny system chlodzenia 7950 posiada heatpipe czy tez nie ?

 

 

Tutaj pytanie zdjae się banalne ale odpowiedź jest skomplikowana obecnie do testów były dostarczone 3 wersje pcb jak i samych kart 7950:

1) referenty wygląd jak 7970 to samo pcb z wykastrowaną sekcją ale nadal pcb jest wysokiej jakości dlatego najlepeij się kręci i te karty zaskocza OC nawet 1300 czyli wzrost 500 mhz :blink:

2) dziadowskie, oszczędne paskudne pcb + śmieszny cooler tutaj sekcja wygląda jak polskie drogi , jakośc przemilczę

3) są też wersje Oc z dziadowskim pcb ale mają mniej wykastrowane pcb ...

 

Ogólnie bieda z nędza jak za tak kosmiczną kwotę na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do minimalnego FPS - większość testów przeprowadzam 2 max 3 razy. Zwłaszcza długie jak Stalkera. Po prostu nie ma czasu na robienie 20 powtórzeń i badań - bo bym jedną kartę musiał testować kilka (6+) dni (pełna procedura testów bazowe+po oc+3 ekrany to 16-20 godzin). Sporo z tych benchmarków ma dość spore zawiłości/rozbieżności w minimalnym FPS. W Stalkerza potrafi być zmiana pokroju 100% zależnie od humoru. A ponieważ mam do wyboru - albo kłamać i sztucznie podbijać/zmniejszać wyniki, albo zostawiać tak jak jest to wybrałem 2gie z rzetelności redaktorskiej ^_^. No i też nie przetestuje 7970 ponownie nie mając jej w rekach, by sprawdzić czy ten nagle wyższy w 7950 min. FPS to tylko błąd testu, czy wina sterów, ani też na reinstalowanie wcześniejszych bet na których 7970 było testowane i testowanie na nich 7950 czasu nie było. Jak widać nawet z fotami się nie wyrobiłem do opisu karty ^_^.

 

Co do PhysX - w Batmanie 95% to "syfy" na ulicy jak gazety, i 5% bajery jak jakieś efekty lodowych działek, czy dymu. W typowej rozgrywce się tego prawie (żeby nie rzec w ogóle) nie zauważa (oczywiście jeśli się tego nie szuka, a po prostu się gra). Testy robimy na max ustawieniu PhysX a to potrafi zabijać i to mocno - dodam dla ciekawostki, że przepuściłem testy batmana na najwyższym ustawieniu (1920 Max Ustawienia, Msaa 4x i PhysX Wysoko) na 2 ustawieniach podczas testowania GeForca GTX 590. Typowe SLI - dało to co jest na wykresach 51fps średnio i 24 min. Ale przepuściłem też test gdzie SLI było off, i jeden rdzeń był dedykowany PhysX, a drugi dziergał obrazki - średnio 49 fps ale minimalny podskoczył do 30. Zresztą samo włączenie PhysX na Wysoki poziom w Batmanie informuje o tym, że do gry zalecana jest jakaś tam karta GeForce + 460tka dedykowana PhysXowi...

Edytowane przez Eversor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie masakra. W takim razie atut NV, że kupujac ich karte masz sprzętowe wsparcie dla PhysX jest nie na miejscu bo wymaga drugiej grafy, żeby grać z nim. Co więcej nawet z dedykowana druga karta nie ma komfortu w grze. Wiem, że koła nie odkryliśmy i z choinki się nie urwałem, ale myślałem, że to lepiej wyglada.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ja gram w alices madnes returns na gtx 570 i mogę grać tylko na physicx low bo jak dam na medium to jak strzelam z działka pieprzowego pojawia się dym i z 60fps robi się 20 :( to samo na high. Więc coś tu jest nie tak:( przereklamowany ten physix jest, pomyślcie jak bym klnął gdybym kupił 8400gs gdzie no pudełkju jest napisnane nvdia physix.. cuda itd/ no i 1gb ramu na karcie

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to sie okaze prawda to Asus 7950 direct cu ll z najwiekszym obecnie systemem chlodzenia na rynku okaze sie totalnym niewypalem . Zeby przecietna referencyjna karta sie lepiej krecila to sa zartyjakies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...