Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

Mam dc2 i wg mnie to chłodzenie jest trochę przesadzone po za tym wentylatory strasznie wibrują !! cała obudowa drży nie polecam :( już bym wolał msi twin frezon 2 lub 3 bedzie głośniej ale nic nie wibruje i dwa sloty tylko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marantz5003

 

Wez jak mozesz pocisnij oc tej karty na ile ja stac z napieciem vgpu 1,25 moze te testy w necie to jakas lipa i te karty nie sa takie slabe w kreceniu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DCII 3 slotowe Asusa może być ok jak ktoś ma mocarnie sztywną budę jak stare Chiefteci i nie ma nic poza GPU co najwyżej np. dźwiękówke PCI/PCIe-x1. Na tej foto płytki PCB w Asus 7950 DCII PCB wygląda identycznie (poza kolorem) z tym co miał nasz testowany Sapphire 7950 DualFan OC.

 

Co do PhysX. Ja przelazłem Alicje Madness na Ati 4850 z wszystkim (poza PhysX) na max i grało się OK. Batmana w czasie testów (chodzi o sprawdzanie czy benchmark ma jakieś odwzorowanie w realnej grze) też sprawdzałem bez PhysXa - bo generalnie w większości gier PhysX daje jakieś takie efekty, które grywalności, miodności grze nie dają, za to zabijają wydajność wymagając dedykowanego GPU do liczenia PhysXa przy ustawianiu jego na maxa. I to w dodatku jakieś w miarę porządne GPU ze sporą liczbą CUDA corsów - bo np wpakowanie 580tki i dodanie jej jakiegoś 8400 XD spowoduje, że lepiej wyjdziemy jak PhysX policzy 580tka a 8400 będzie nieużywane.

Edytowane przez Eversor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all15

 

Odwaliles kawal dobrej roboty ,naleza sie plusiki za wklad w dzialanie forum. Reasumujac to czy taki PowerColor pcs+ posiada to same pcb i te same elementy na karcie co zwykly referent ? bo jesli tak to oplaca sie brac najtanszego radzia i zapodac mu jakies extra chlodzenie radiatory na ram i sekcje zasilania .

 

Z drugiej zas strony skoro wszystkie pcb i elementy na nich mialyby byc takie same to skad roznice w oc poszczegolnych modeli ? .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej zas strony skoro wszystkie pcb i elementy na nich mialyby byc takie same to skad roznice w oc poszczegolnych modeli ? .

 

"Problem" w tym ze nie wszystkie 7950 korzystają z okrojonego pcb. Tu widać ze są 7950 zrobione na pcb od 7970 z uciętą jedna fazą zasilania

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gkar

 

Chyba ucietymi dwoma fazami , faktycznie kombinuja z tymi kartami .

Z tego co widze to obecnie rzeczywiscie tak jak ktos wczesniej napisaj POWERCOLOR 7950 PCS+ to chyba jedna z najbardziej atrakcyjnych kart z calej seri .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

i Znowu paskudny głośny i gorący refernet podkręcał cię najlepiej to już któryś test z kolei to potwierdza. Radeon HD 7950 - premiera, test, cena i opinie. Podkręcanie, pobór energii. Benchmark.pl na standardowym pcb karta kręcie się najlepiej modyfikacje pcb zarówno u asusa jak i shapphire pogorszyły tylko sprawę a powinno być lepiej biorąc pod uwagę "lepsze" podzespoły na pcb no i zdecydowanie lepsze chłodzenia. WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co do wyboru 7950 ?

Wybieram między Gigabytem WF3 DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 GV-R795WF3-3GD oraz Powercolor PCS+ DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Powercolor HD7950 PCS+ 3gb

Gigabyte ma o rok dłuższą gwarancję. Nie wiem jak jest z chłodzeniem sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

gigabyte ma radiator na sekcji color chyba też.. Napisałem do redakcji benchmark żeby sprawdzili czy dc2 na 100% obrotów wentylatorów wpada w straszne wibracje tak jak mój :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie co do wyboru 7950 ?

Wybieram między Gigabytem WF3 DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Gigabyte Radeon HD 7950, 3GB DDR5 GV-R795WF3-3GD oraz Powercolor PCS+ DDR2.PL :Gskill,EVGA,Intel,Asus,Corsair - Powercolor HD7950 PCS+ 3gb

Gigabyte ma o rok dłuższą gwarancję. Nie wiem jak jest z chłodzeniem sekcji zasilania.

 

Ja bym jednak wybrał Windforce - lepsze ma chłodzenie tj. jest zamontowany thermal cover na pamięciach, który łączy się z radiatorem GPU + dłuższa gwarancja czego nie ma Powercolor. Niestety obie nie mają radiatorów na sekcji zasilania.

 

A ja cały czas czekam na Asusa 7970 HD7970-DC2-3GD5, jak się tylko pojawi u mnie w mieście to kupuje. Przypuszczalnie to nastąpi za +/- miesiąc więc wtedy tez naskrobie recenzje :)

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez czekam na testy ktore mnie umocnia w przekonaniu ktora wersje wybrac :/

Gigabyte Windforce ? jak ktos ma fotki sekcji zasilania tej karty ewentualnie testy oc itp ?

 

b.t.w

 

Orientujecie sie jaki jest rozstaw otworow wokol GPU ? mam stary blok ktory smigal na GF 8800GT potem po modyfikacji na radku 5870

mozy by go tak zapodac na 7950 i pocisnac ostrzejsze oc ?

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Orientujecie sie jaki jest rozstaw otworow wokol GPU ? mam stary blok ktory smigal na GF 8800GT potem po modyfikacji na radku 5870

mozy by go tak zapodac na 7950 i pocisnac ostrzejsze oc ?

 

Raczej nie gdyż rdzen jest odsadzony ta blaszką i Ek wydało specjalny miedziany podkład do uniwersslnych bloków na samu GPU więc i twój też nie będzie pasował bez modyfikacji (musiał byś wyciąć wokół rdzenia miedż aby blok leżał idealnie na samym rdzeniu.

Edytowane przez bartsrevolution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś już bardziej konkretnego na temat 7970 ASUS DirectCU II - można przyjrzeć się jej bebechom: LINK

 

Z tego wychodzi że karta nie będzie miała zamontowanych radiatorów na sekcji oryginalnie. Jednak będzie można je samemu dokleić tj. rozkręcić kartę i przykleić te, które sa dodawane w pudełku razem z grafą. Jak dla mnie to bezsensowny pomysł - dostajemy niepełny produkt i teraz też pytanie co z gwarancją jeżeli rozkręcimy kartę?

Hmmm chyba że źle to zrozumiałym i to tylko dodatek dla osób chcących potraktować kartę wodą?

 

A tutaj 2LINK prosto z unboxingu :)

 

Inny unboxing - LINK

 

Jedno jest pewne - coś się ruszyło i za tydzeień zapewne będzie wysyp recenzji niereferencyjnych kart od Asusa :D

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te recenzje i wychodzi, że faktycznie najlepiej kupić referenta 7950 potem uzbroić go w solidne chłodzenie :blink:

 

 

Z tego co wiem to wiekszosc jak nie wszytkie referenty 7950 maja zubozona sekcje zasilania a to raczej nie wrozy dobrego oc .

moje typy jak narazie to PowerColor 7950 PCS+ znalazlem jednego za 349 funtow

Gigabyte 7950 Windforce za 369 funtow ( tyle ze czekam na testy oc tego gigusia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wiekszosc jak nie wszytkie referenty 7950 maja zubozona sekcje zasilania a to raczej nie wrozy dobrego oc .

moje typy jak narazie to PowerColor 7950 PCS+ znalazlem jednego za 349 funtow

Gigabyte 7950 Windforce za 369 funtow ( tyle ze czekam na testy oc tego gigusia )

 

Nie przeszkadza im to w większości recenzji osiągać wyższych wyników OC od autorskich konstrukcji... Może coś jest na rzeczy w kwestii wspomnianych wcześniej w temacie pcb gorszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. PowerColor PCS+ kręci się bardzo wysoko:

overclockers.com 1229/1355 MHz (5420 MHz DDR5) @ 1.255 V

vortez.net 1160/1500 MHz

 

Mimo tego zamówiłem Gigabyte WF3. Przemówiła do mnie gwarancja dłuższa o rok, a po cichu liczę, że i Gigabyte będzie kręcił się też tak przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego zamówiłem Gigabyte WF3. Przemówiła do mnie gwarancja dłuższa o rok, a po cichu liczę, że i Gigabyte będzie kręcił się też tak przyjemnie.

 

Napisz w jakim sklepie zamówiłeś i później jak się wywiązali z przesyłka itp.

 

I miło będzie jak opiszesz jak się Twój nowy bohater w komputerze sprawuje :)

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techplanet i sie nIe wywiazali :/ zamowienie anulowane, towaru brak. Oczywiscie karta ma isc do nowego kompa (i5 2500K)

 

Edit: Jeśli ktoś jest zainteresowany tym Sapphirem z jednym wentylatorem to tu jest za 1692zł http://www.hit.pl/oferta/komputery_i_peryferia/podzespoly_komputerowe/karty_graficzne/112455_karta_grafiki_sapphire_radeon.aspx

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...