Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos z was znajdzie pierwszy test Gigabyte 7950 Windforce to poprosze o zapodanie linka

nieaktualne

 

Wlasnie zamowilem Powercolor 7950 PCS+

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7970 in da house. Sapphire z E-marketu za 2179. Na debiut sobie jednak zaczeka do przyszłego tygodnia, bo bloku EK na razie brak.

 

Po raz pierwszy od kilku ładnych lat nie będę się jednak musiał ze śrubkami/wkrętami siłować - wszystkie ładne się kręcą. Oby ta sztuka nie tylko na śrubkach się fajnie kręciła ;)

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wytrzymał wydać tyle kasy i trzymać kartę tydzień w pudełku :))

 

Dokladnie , Ja tez bym nie dal rady przez kilka dni patrzec na pudelko .

Moze Lancer dopiero zamowil ? zazwyczaj dostawy do domu przychodza w Wtorki .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca napisał, że już ma ją w domu ;) A przesyłki przychodzą także w poniedziałki jeśli były wysłane kurierem np. w piątek i nie wybrano droższej opcji dostarczenia w sobotę. Nikt nie lub poniedziałków, ale to normalny dzień. Zastanawia mnie tylko czemu kolega kupił kartę wiedząc, że nie będzie używana. W tydzień mogłaby nieźle spaść z ceny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce dłubać w budzie, to bym na próbę zmienił jeszcze dziś ;) Tydzień przecierpię, a na brak zajęć nie narzekam.

 

Cenowo to śledziłem wszystkie marki od miesiąca. Codziennie sprawdzałem po ile $ i € stoi. Zamówiłem tydzień temu, ale kilka dni wstrzymywałem się z wpłatą myśląc, że coś może ugram. We czwartek w nocy machnąłem ręką i zapłaciłem. Raczej w ciągu tygodnia złotówka już znacząco się nie umocni, a i ostatni tydzień to ciągłe wahania, a więc pal licho. 20, 30 zł mnie nie zbawi. Mam taką zasadę, że jak już wydam pieniądze to się nie odwracam i nie myślę o tym. Poszło, trudno... trzeba iść do przodu...

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro cisnąć na pewno nie będę. Z ciekawości zobaczę na ile będzie śmigać po dociśnięciu śruby, ale 24/7 chciałbym ustawić w okolicach 1150MHz na rdzeniu. Blok EK FC7970.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że karty ASusa 7970 DirectCu będą dostępne od 10 lutego a dokładnie model nie TOP :)

Co do chłodzenia WindForce to jest już artykuł i wypada średnio pod obciążeniem jeżeli chodzi o hałas ale temperatury są już bardzo dobre

LINK do recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all15

 

Nie dziwi Cie ze 7970 Windforce od Gigabyte posiada nie pelna sekcje zasilania ?? jak dla mnie dziwne szczegolnie ze Powercolor 7950 PCS+ posiada pelna

a wiadomo ze potrzebuje mniej papu .

Co ci producenci wyprawiaja zeby zaoszczedzic 2 euro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie trzeba czekac jak msi wyda lighting ediotion tam sekcja z górka i tantalowe kondziołki, u mnie w gtx580 temperatura sekcji nigdy nie przekroczyła 60C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all15

 

Nie dziwi Cie ze 7970 Windforce od Gigabyte posiada nie pelna sekcje zasilania ?? jak dla mnie dziwne szczegolnie ze Powercolor 7950 PCS+ posiada pelna

a wiadomo ze potrzebuje mniej papu .

Co ci producenci wyprawiaja zeby zaoszczedzic 2 euro ?

 

2 euro x 100000 kart i juz jest pensja dla ceo na miesiac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że XFX core 550W wystarczy do pociągnięcia podkręconych I5 2500K oraz HD7970 ? 7950 od gigabyte'a mi nie wypaliła, więc zastanawiam się nad 7970.

 

w jakim znaczeniu "niewypaliła"? miałeś ale niechodziła czy miałeś mieć ale niemasz ?

 

jeśli 1 opcja to 7970 napewno nieruszy bo wiecej papu bierze ale na papierze powinny obie ruszyć

 

jeśli 2 opcja to wszystko zależy jaką masz karte i do czego jej potrzebujesz :P tu jest wiele rzeczy nad którymi trzeba by było się zastanowić

obie karty są fajne wybór jak zawsze sprawia wiele problemów/dylematów

Edytowane przez Shadoweye
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 550W ma 528W na linii 12V, a nasz zestaw testowy z HD7970 pobrał 434W pod Furmarkiem i osiągnął 404W w grach, a konkretnie w Crysisie. Także da radę spokojnie, a dodam, że nasza platforma to LGA1366 z I7 960 @4.2 GHz, więc ze 100W możesz sobie odliczyć, bo jednak i5-2500K to inna półka pod względem poboru energii :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuje to co Prolog napisał. Sam PC to 120W w idle (2600k w idle po OC ma sporo poniżej 100). Furmark obciąża jeden rdzeń więc dochodzi parę wat na procku reszta leci na GPU. Test obciążenia w grach to Crysis2. Innymi słowy 550W zasilacz markowy powinien w zupełności wystarczyć do 2600k i 7970 nawet przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos zorientowany napisze/pomoze czym najlepiej podbijac napiecie gpu/ram w Powercolor 7950 PCS+

walcze jak narazie w overdrive :/

 

Jak narazie Tragedia , karta na standardowym napieciu chodzi maxymalnie 1050MHz :/ 1300MHz Ram tyle ze w max obciazeniu jest dosc chlodna 55'C

 

osiagami odstaje od mojego starego CF 5850 :( 3DMark 11 P 8100pkt moj CF 5850 osiagal P 8700pkt

tam gdzie w BF3 mialem na CF srednio 100fps teraz mam 80fps ale minimalny framerate lekko wyzszy niz na CF

i ogolnie jest OK

 

To GPU potrzebuje doVoltowania

 

update:

najnowszy Sapphire TriXX umozliwia podniesienie VGpu

http://www.sapphiretech.com/archive/drivers/TRIXX_installer_634618236218009162.exe

niestety nie posiada mozliwosci podniesienia napiecia RAM

 

 

radiergummi

 

Dzieki ,

sprawdzalem MSI Afterburner w wersji Beta 10 i nie mozna bylo napiec ruszyc :/

sprawdze i ta Betke 12

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k

Myślałem, że wydając 2k jesteś świadom tego co kupujesz. Przecież w tym temacie linkowano do baardzo wielu recenzji i można było się domyślić, że wydajniej nie zawsze będzie, a największe zalety zmiany to te związane z posiadaniem jednego GPU, a nie dwóch. OC też masz niezłe, nie narzekaj :P Z 800 na 1050 na standardowym V to dobry wynik. TPUP miało 1075, ale pewnie dostali coś "selekcjonowanego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej bylem swiadomy , tylko lubie ponazekac ;)

Zgadza sie co do zalety posiadania jednego GPU , uzywajac CF 5850 musialem miec okolo 100fps zeby bylo ''cacy''

na jednym GPU styka 75 i odczucie plynnosci jest takie same ,widac przyczyna jest oslawiony mikroshuttering w konfiguracji CF .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test chłodzenia ARCTIC Accelero Xtreme 7970 VGA LINK

No cóż niezłe jest :D Tylko nie ma chłodzenia sekcji zasilania :/

 

Mario2k- jak na standardowe napięcie to bardzo dobrze Ci się podkręciła grafa. Teraz na Twoim miejscu bym trzymał ją tak podkręconą aż nie wyjdzie tytuł, który ją zakatuje. Inaczej szkoda kartę niszczyć większym V :)

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all15

 

Jak siegam pamiecia zawsze wszystko podkrecone musialem miec , od czasow Pentium 75MHz oc 100MHz ;)

 

Obecnie karta wytrzymala okolo godziny w BF3 z taktami 1160MHz na GPU przy napieciu 1.19 i pamieciach 1405MHz (5620MHz) wiec bedzie chyba ok

smiglo ustawione na 65% max temperatura 55'C .

 

Licze na 1200MHz na GPU przy znosnych temperaturach i jakies 1500MHz na pamieciach .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to na stałe? Przecież przy 1080p ciężko zajechać czymś referencyjne takty, a więc po co kręcić aż tak? :P Swoją drogą ile zapłaciłeś, bo nawet nie wiem jak teraz śmigają. Tylko CPU masz chłodzone cieczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test chłodzenia ARCTIC Accelero Xtreme 7970 VGA LINK

No cóż niezłe jest :D Tylko nie ma chłodzenia sekcji zasilania :/

 

Mario2k- jak na standardowe napięcie to bardzo dobrze Ci się podkręciła grafa. Teraz na Twoim miejscu bym trzymał ją tak podkręconą aż nie wyjdzie tytuł, który ją zakatuje. Inaczej szkoda kartę niszczyć większym V :)

 

 

Radiatory na sekcje zasilania są dołączone do zestawu, tylko redaktorzy tego serwisu widocznie za dobrze znają się na sprzęcie by wpaść na to jak je zamocowac. :mur:

 

Dołączona grafika

 

Do wyboru, do koloru.

Miałem zestaw tych samych radiatorów na gtx280 a potem na hd5870 i nie było żadnych problemów z montażem ich na sekcji.

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all15

 

Jak siegam pamiecia zawsze wszystko podkrecone musialem miec , od czasow Pentium 75MHz oc 100MHz ;)

 

Obecnie karta wytrzymala okolo godziny w BF3 z taktami 1160MHz na GPU przy napieciu 1.19 i pamieciach 1405MHz (5620MHz) wiec bedzie chyba ok

smiglo ustawione na 65% max temperatura 55'C .

 

Licze na 1200MHz na GPU przy znosnych temperaturach i jakies 1500MHz na pamieciach .

 

To teraz pozostaje Ci kupić drugą, by podtrzymać świecką tradycję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to na stałe? Przecież przy 1080p ciężko zajechać czymś referencyjne takty, a więc po co kręcić aż tak? :P Swoją drogą ile zapłaciłeś, bo nawet nie wiem jak teraz śmigają. Tylko CPU masz chłodzone cieczą?

 

 

Jak narazie bloczek WC mam tylko na CPU w planach adaptacja starego bloku na GPU

za karte z przesylka zaplacilem 374 Funty ( novatech.co.uk )

 

Zajechac karte mozna w BF3 Ultra detale , wtedy to framerate w Multi na Karkandzie spada do 40fps a to stanowczo za malo do grania w MP.

 

 

Corso

Sie zobaczy i pomysli o CF z 7950 ale napewno nie wczesniej niz po premierze nowych kart NVidi .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Trzeba jednak zauważyć, że kolejne serie przynoszą zaledwie kilku dziesiętny skok wydajnościowy i nieproporcjonalny wzrost ceny. Czasy GF8800 to było coś...

Wyjaśniło się coś w sprawie zdjęcia ze stoiska jednego z producentów hd7970 który w tabelce miał więcej sharderów niż referent? (chyba coś koło 2500)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...