Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos pokusil sie o zmierzenie temperatury wokol GPU podczas stresu ??

Soft w moim wypadku pokazuje w stresie max 60'C a czujnikami temperatury Kazza Master pokazuje w obrebie ''plecow'' GPU +/- 78'C

tak na dotyk to zdecydowanie blizej do owych 78'C , to zreszta nie nowina ze czujniki temperatury gpu zanizaja dosc znacznie .

 

 

b.t.w

do posiadaczy roznej masci radeonow 7950

na ile maxymalnie chodza wasze pamieci ? u mnie jak narazie max 1650MHz x4 rzecz jasna przy 1.65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze sobie kupil club3d 7970 referent,ma najnizsza cene i w gratisie dirt3 i aktywna przejsciowke mDP-dvi.

Zastanawiam sie czy wszystko z nią ok tzn. oc,regulacja napiec itd.

 

Jesli ktos ma jakies info,recki lub doswiadczenia to bede wdzieczny ;)

Ewentualnie mozecie mi cos polecic najtanszego 7970?

 

Może Gigabyte referent za 1999zł ? http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7970-3072mb-ddr5-384bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-925-5500-gv-r797d5-3gd-b1-445927/

Cena mocno spadła ostatnio. Od 8 lutego, kiedy to ja kupowałem swoją, cena spadła o ponad 10%. Zaletą jest 3 letnia gwarancja.

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam karte Gigabyte 7970 WindForce która nabyłem ostatnio. Bez zmiany napiecia podkreca sie na 1105/1600(6400). Temperatura max przy tych zegarach to 72C(w benchmarkach, w grach typu BF3 70C) ale sam zmianiłem predkosc wentylatorów na 42% bo wg mnie fabryczne 45% juz za glosne jest chociaz obniża temperature do 67C.

 

niedługo zrobie recenzje karty więc bądzcie czujni :)

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka Gigabyte 7970OC + skalowanie z różnymi CPU:

GIGABYTE Radeon HD 7970 OC: Partea IV – Scalare cu procesorul | lab501

 

Bylo by fajnie gdyby osoba testująca odróżniała test cpu od GPU, wszystko to benchmarki GPU.

W skrócie można to o kant rozbić.

Testujący się nie nauczą że w testach wbudowanych nie robi się takich testów.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Gigabyte 7950. Czy karta współpracuje z GamerHUD i jest możliwość podbicia napięć gpu/vram tak jak to ma miejsce ze starszymi kartami? Jakie taktowania są do uzyskania przy akceptowalnych temp (max 65oC)?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Gigabyte 7950. Czy karta współpracuje z GamerHUD i jest możliwość podbicia napięć gpu/vram tak jak to ma miejsce ze starszymi kartami? Jakie taktowania są do uzyskania przy akceptowalnych temp (max 65oC)?  

 

Odpowiem na jedną część pytania - napięcie mozna regulować standardowo do 1,3V np. za pomocą MSI AFTERBURNER. Co do GamerHud nie sprawdzałem, ale na stronie nie ma do ściągnięcia dla sekcji pobierania tego modelu. Co do taktowań i temperatur to wszystko zależy jaką głośnośc akceptujesz. Nawet po podkręceniu rdzenia i pamięci 1240/1800MHz 1,25/1,7V i ustawieniu wiatraków na 80% temperatura nie przekraczała w dobrze wentylowanej obudowie 65 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od ilu % obrotów chłodzenie daje się we znaki? i czy napięcia 1.25V/1.7V nie są zbyt wysokie? Chce wykrecic 1.1-1.2Ghz na rdzeniu ale zachowujac bezpieczne napiecia ;) Nie mam zamiaru odsyłać karty na gwarancję z powodu przekręcenia i chęci uzyskania +2 klatek wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaijitsu

 

Pierwsze na co zwroc uwage to ze temperatury odczytywane przez diode GPU sa dosc znacznie zanizone

minimum 5-6 'C a i calkiem prawdopodobne ze 10'C u mnie pokazuje 60'C w stresie a ''plecy'' kart w okolicy gpu rownie gorace jak na Radku 5850 przy 80'C

Na moj gust max bezpieczne napiecie gpu to V1,2 dla pamieci v1,7 jezeli przy takich napieciach i zalozonych taktach nie przekroczysz 60'C to chyba dobry wynik .

 

Do wymazonych taktow gpu 1200MHz bedziesz potrzebowal okolo v1,25 na gpu :( u mnie przy tym napieciu czasami sypnelo artefaktami w postaci mini szachownicy szczegolnie w efektach mgly/oswietlenia wiec sobie odpuscilem i do gier musi mi wystarczyc 1150MHz z napieciem 1.19 pamieci na 1650MHz z napieciem v1,65

ponoc mozna je wykrecic do 1800MHz ale narazie sie nie odwazylem ich tak zylowac.

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każda sztuka kręci się inaczej ale z opini użytkowników można wywnioskować czego mniej więcej można się spodziewać. Wszystko powyżej 1100/6000 będzie ok, nie mam zamiaru jej żyłować do końca, oddawać na gwarancję i być miesiąc bez karty.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej odpuścić sobie troche traktowanie i nie meczyć karty, ja mam swoja puszczona na 900mhz ale przy minimalnie podnisionym napieciu, max to około 970-980 na 1.25v tylko po co jak uzysk niewielki a grzeje sie przy tym ja diabli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem się za podkręcanie. Ustawiłem napięcie 1.15V na GPU 1100MHz i VRAM 6000MHz (jest gdzies opcja do oddzielnego voltowania pamieci? Bo nie widze) i karta w BF3 i BC2 w pełni stabilna. Temp w BF3 51oC max. w BC2 trochę więcej :lol2:

 

Szczerze powiedziawszy karta przerosła moje oczekiwania, myślałem, że będzie słabsza patrząc na te wszystkie testy i wykresy na necie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na serwerach 64graczy, wszystko ULTRA, AA off, HBAO off (zabiera góra 5 klatek ale nie podoba mi się ta poświata ala cień). Na zewnątrz mam 80-90fps, czasem spadnie do 60. Zależy oczywiście od mapy. Np, na metro w tunelach mam od 120 do 200fps. Nie grałem jeszcze na wszystkich mapach więc ciężko powiedzieć.

 

Pamiętam, że na 4850 w zamkniętych mapach typu metro czy ta z targowiskiem miałem fps 30 a na otwartych45+. Teraz jest odwrotnie :P boost jest niesamowity

 

@Mario2k

[...]do gier musi mi wystarczyc 1150MHz z napieciem 1.19 pamieci na 1650MHz z napieciem v1,65

 

Wiesz może jak zwiększyć w MSI Afterburner zakres podkręcania dla GPU i VRAM. Bo max mam 1100 dla gpu i 1575Mhz dla VRAM i nic wiecej sie nie da wycisnąc. Także moge napiecie podniesc jedynie dla GPU a dla VRAM juz nie. Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mario2k

Wiesz może jak zwiększyć w MSI Afterburner zakres podkręcania dla GPU i VRAM. Bo max mam 1100 dla gpu i 1575Mhz dla VRAM i nic wiecej sie nie da wycisnąc. Także moge napiecie podniesc jedynie dla GPU a dla VRAM juz nie.

 

Co prawda pytanie nie do mnie, ale odpowiem:

Edytuj MSIAfterburner.cfg:

- znajdź linię UnofficialOverclockingEULA i wklej to co w cudzysłowiu (cudzysłów omiń) "I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it"

- uaktywnij UnofficialOverclockingMode wpisując 1 zamiast 0

 

Napięcie dla VRAM możesz podnieść w najnowszych odsłonach Afterburnera, musisz rozwinąć menu po prawej stronie od core voltage.

 

W przypadku problemów z ustawianiem zegarów w MSI Afterburner, należy zastosowac się do tej instrukcji:

Edytuj MSIAfterburner.cfg:

- znajdź linię UnofficialOverclockingEULA i wklej to co w cudzysłowiu (cudzysłów omiń) "I confirm that I am aware of unofficial overclocking limitations and fully understand that MSI will not provide me any support on it"

- uaktywnij UnofficialOverclockingMode wpisując 1 zamiast 0

 

Napięcie dla VRAM możesz podnieść w najnowszych odsłonach Afterburnera, musisz rozwinąć menu po prawej stronie od core voltage.

 

W przypadku nowszych odsłon catalystów trzeba jeszcze uzupełnić pewne pliki według instrukcji:

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=21427864

 

 

Do ilu MHz stabilnie kręci się Twój 7950 na standardowym napięciu? Ostatnio sprawdzane przeze mnie sztuki kończą się w okolicy 960 MHz, ale po podniesieniu napięcia do 1,25V śmigają nawet na 1250MHz.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na default. Od razu mu dałem 1.15V i 1100MHz. Jak będę w domu to sprawdzę ten cfg.

 

Edit. Ja również dobiłem do 1150MHz@1.168V oraz 6600Mhz@1.63V

 

Z tego co zauważyłem to karta ładnie reaguje na dodatkowe MHz na rdzeniu. Podniosłem o 50MHz rdzeń i 100MHz pamięć i w BF3 w miejscu testowym zanotowałem wzrost z 80 na 87fps oraz w drugim miejscu ze 110 do 121fps.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał wodować Radzia to niech uważa.

 

EK Water Blocks: niektóre karty Radeon HD 7970 są niekompatybilne z blokami wodnymi.

 

Osobiście nie zauważyłem anomalii jak wodowałem grafę, ale jak przeczytałem newsa to mi się gorąco zrobiło. Wziąłem cienki drucik, przeszedł na wylot, więc chyba wszystko gra ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka Gigabyte 7970OC + skalowanie z różnymi CPU:GIGABYTE Radeon HD 7970 OC: Partea IV – Scalare cu procesorul | lab501

 

 

Masakra, i3 nie wypada specjalnie gorzej od i7-3960X. Jednak definitywnie odpuszczam przesiadkę na i5 ivy bridge, wygląda na to, że mój procek uciągnie każdą kartę graficzną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem na default. Od razu mu dałem 1.15V i 1100MHz.

Byłbym wdzięczny gdybyś sprawdził, czy przy defaultowym napięciu osiągniesz stabilne 1GHz na rdzeniu, który przejdzie np. 3DMarka 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Radeon HD 7970 Lightning

 

O tej karcie juz od dawna mowilo sie ze bedzie sie dobrze krecic , czekam na kolejne bardziej normalne testy OC

zeby spoko chodzila na 1300MHz na GPU to bedzie moja za 2-3 miesiace .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wcześniejsze karty z tej serii kręciły się wyraźnie lepiej niż referenty na ludzkim chłodzeniu? Z tego co pamiętam to szału nie było.

Tu konkurencja:

ASUS Radeon HD 7970 DirectCU II review

 

1250MHz@1,3V to raczej z nóg nie zwala. Mocna sekcja zasilająca za dużo nie dała. Jak zwykle ważna jest dobra sztuka. Mocne zasilanie to raczej w ekstremalnych sytuacjach da zauważalną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dokladnei z GPU ale spotykalem sie wielokrotnie z CPU ktore dla przykladu wymaga na jednejh plycie napiecia 1,3 a na innej 1,25

zachowujac te same takty , tu chyba idzie o jakosc podawanego napiecia mocniejsza sekcja zapewnia stabilniejsze prad chyba ( jest o tym w materiale reklamowym ze prad ma mniejsze szumy )

i tu nalezy miec nadzieje ze MSI Lightiing pokona cala konkurencje o jakies 50MHz

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Referenty mają wystarczającą sekcje , także to kwestia sztuki i oczywiście temperatury gpu. Zbij tempy o 30stopni to pociągniesz wyżej tylko i tak zysk z tego będzie niewielki , 1.2 vs 1.3ghz to żadna różnica , a będzie wsysać nie proporcjonalnie więcej watów.

 

Robienie rekordów w markach , a użytkowanie na codzień to zupełnie inna bajka.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...