Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne że po podkręceniu wysypuje się sterownik a nie pojawiają się arty ?

(przez dwa lata nie podkręcałem grafy i wypadłem z obiegu ;) )

 

tak mam to samo, czasem czarny ekran, innym razem szary i pionowe pasy (w tym przypadku pozostaje tylko twardy reset)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po podkręceniu wysypuje się sterownik a nie pojawiają się arty ?

(przez dwa lata nie podkręcałem grafy i wypadłem z obiegu ;) )

 

Jak najbardziej. Artefakty to ja ostatnio widziałem lata temu. Sterowniki są teraz tak pisane żeby robić reset karty kiedy pojawiają się jakieś błędy w pracy grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że po podkręceniu wysypuje się sterownik a nie pojawiają się arty ?

(przez dwa lata nie podkręcałem grafy i wypadłem z obiegu ;) )

 

 

Zdecydowanie brak papu , mam to samo w BF3 jak niedowoltuje podkreconego gpu/ram.

Artefakty ostatnio widzialem w demie Heaven 3.0 gdy dalem za duzo papu i temperatura wedlug MSI Afterburner dobila do 75'C

na moja czutke bylo znacznie wiecej bo wiekszosc monitorowanych tenperatur na radkach 79xx jest zanizona o okolo 10'C

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy mogę bez obaw dać "Ustawienia sterowania zasilaniem" na +20% ?

Czy po zwiększeniu tego będzie jakaś różnica w OC ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno czy mogę bez obaw dać "Ustawienia sterowania zasilaniem" na +20% ?

Czy po zwiększeniu tego będzie jakaś różnica w OC ?

Nawet powinieneś by uzyskać pełnie możliwości karty. Oczywiście temp trochę wzrosną. Możliwości OC ani troche. To nie jest od regulowania napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to są max. bezpieczne napięcia 24/7 ?

 

Jezeli chcesz cos liczyc na tej karcie 24/7 to napiecia jakie ci zaproponowano sa jak najbardziej bezpieczne ale temperatura 70'c przez 24 godziny moze byc zabojcza , powod jest oczywisty te temperatury sa zanizane .

 

Czy to są max. bezpieczne napięcia 24/7 ?

 

Jezeli chcesz cos liczyc na tej karcie 24/7 to napiecia jakie ci zaproponowano sa jak najbardziej bezpieczne ale temperatura 70'c przez 24 godziny moze byc zabojcza , powod jest oczywisty te temperatury sa zanizane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz cos liczyc na tej karcie 24/7 to napiecia jakie ci zaproponowano sa jak najbardziej bezpieczne ale temperatura 70'c przez 24 godziny moze byc zabojcza , powod jest oczywisty te temperatury sa zanizane .

 

 

Jezeli chcesz cos liczyc na tej karcie 24/7 to napiecia jakie ci zaproponowano sa jak najbardziej bezpieczne ale temperatura 70'c przez 24 godziny moze byc zabojcza , powod jest oczywisty te temperatury sa zanizane .

 

raczej chodziło mu o max ustawienia na codzień, wiadomo ze nie będzie grał czy liczył coś 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chodziło mu o max ustawienia na codzień, wiadomo ze nie będzie grał czy liczył coś 24h

 

Dokładnie.

 

edit:

 

udało mi się wykręcić 1184MHz na rdzeniu przy 1,234V, memki 1500MHz na normalnym napięciu przy 1550 pojawiły się arty ale bez zwisu.

 

przyzwoity wynik ? ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się wykręcić 1184MHz na rdzeniu przy 1,234V, memki 1500MHz na normalnym napięciu przy 1550 pojawiły się arty ale bez zwisu.

przyzwoity wynik ? ;)

 

Jest nieźle około 30% więcej według standardowego taktowania tego modelu. Świetnie się kręcą te Radeony a w wydaniu Gigabyte są do tego chłodne. Ja najczęściej ustawiałem te karty na 1150/1700 przy napieciu 1,087/1,625.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do GPU 1200MHz@1.234V i VRAM 1750MHz@1.63V

 

@Greg_1 jak wygląda u Ciebie z temperaturami?

 

Na standardowym profilu chłodzenia ? Jeśli tak to super, szczególnie pamięci przy takim ustawieniu rdzenia i ich napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak standardowo. W grach max 50% obrotow wentyli i 65oC. Powyzej 50% chlodzenie zaczyna byc glosniejsze od reszty. Bawilem sie w monitor i probowalem ustawic odpowiednie obroty do danej temperatury ale coś mi to nie wychodzilo tak jak bym sobie życzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do GPU 1200MHz@1.234V i VRAM 1750MHz@1.63V

 

@Greg_1 jak wygląda u Ciebie z temperaturami?

 

mam jakieś 63-64°C, ale chyba zejdę trochę niżej z V i taktowaniem do codziennego użytku bo jednak żeby było trochę ciszej

 

edit:

właśnie pomęczyłem trochę sprzęt Metrem 2033 i wygląda to tak:

Dołączona grafika

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od temperatur jak sie zmiescisz w okolicach max 70c to ok ale im mniej tym lepiej

 

Hmm.. trochę wypadłem z tematu, bo w sumie przez 5 tygodni byłem bez płyty głównej i ciekaw jestem jak to jest z tymi temperaturami.

Mam referenta i jak podkręcę grafikę (okolicę 1100/1500, V def) to podczas gry w Metro temperatura, wg GPU-Z, dochodzi do 79c. Nie za dużo ? Wychodzi na to, że nie ma się nawet co bawić w podnoszenie napięć przy referencyjnym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze sie trzymam ( przynajmniej sie staram trzxymac ) okolic 65'C na GPU/CPU .

Wiadomo ze podczas upalow i benchmarkowania w Heaven 3.0 moge miec wiecej .

Dodam ze jak liczylem BTC na 13 stu kartach to czasami w upalne dni GPU i sekcja zasilania mialy ponad 75'C

ale to byl czas liczenia zyskow nie zabawy/gry w BF3 gdzie trzymam sie owych 65'C .

 

b.t.w

przed chwila gralem ponad 1,5 w BF3 max temp gpu 61'C w pokoju 24'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

<p>Radeon HD 7970 w grudniu zeszłego roku zdobył koronę króla wydajności w kategorii jednordzeniowych kart graficznych, którą niechętnie oddał dopiero pod koniec marca, kiedy na rynek wszedł flagowy okręt NVIDII - GeForce GTX 680. Jednak pojedynek między GK104 i Tahiti XT zakończył się swoistym remisem, ponieważ obydwa układy zaprezentowały bardzo zbliżone możliwości, co jeszcze dodatkowo podgrzało atmosferę panującą na rynku. Poza tym, zarówno w Keplerze jak i GCN wciąż drzemie niewykorzystany potencjał, czekający tylko na właściwe zagospodarowanie... Ostateczna bitwa zostanie więc rozegrana pomiędzy poszczególnymi producentami kart graficznych, którzy już wystawili do walki pierwsze niereferencyjne konstrukcje z prawdziwego zdarzenia. Jedną z nich jest MSI Radeon R7970 Lightning, będący duchowym następcą N580GTX Lightning i R6970 Lightning, czyli praktycznie najmocniejszych GPU poprzedniej generacji. Całkowicie niereferencyjne PCB, wydajny system chłodzenia oraz liczne ułatwienia dla overclockerów powinny uczynić z MSI Radeon R7970 Lightning egzekutora z flagą AMD na maszcie - czy rzeczywiście? Zapraszamy na pierwszy w Polsce test MSI Radeon R7970 Lightning!</p>

<p class="rteright"><b>Autor: </b>Eversor - Maciej Sadowski</p>

Test MSI Radeon R7970 Lightning - Ekstremalny w każdym calu?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam kartę Gigabyte 7970 WindForce która nabyłem ostatnio. Bez zmiany napięcia podkręca sie na 1105/1600(6400). Temperatura max przy tych zegarach to 72C(w benchmarkach, w grach typu BF3 70C) ale sam zmianiłem predkosc wentylatorów na 42% bo wg mnie fabryczne 45% juz za glosne jest chociaz obniża temperature do 67C.

 

niedługo zrobię recenzje karty więc bądźcie czujni :)

 

Nabyłem tą kartę i mam mocno mieszane uczucia - nawet zastanawiam sie czy jej nie oddać.

 

Dlaczego?

 

Bzyczenie i piszczenie - np. w Wiedźminie 2, AVP, gdy jest więcej niż 60 FPS. No i Vsync nie zawsze działa - czasem daje 200fps i pisk jest niesamowity...

 

Karta jest akceptowalna do 40-42% obrotów - potem zaczyna się Sajgon - suszarka.

 

Dlaczego jeszcze jej nie oddałem?

 

Zastanawiam się ile karta pociągnie jeśli ręcznie ustawię obroty na 40-42%...

 

Przy tych obrotach rdzeń osiąga 71C a aktualnie mam w pokoju zaledwie 20C. Wyższe obroty wentylatora są niedopuszczalne.

 

Dodatkowo karta jest taktowana 1000Mhz i dałem napięcie 1000mV z def. 1112mV.

 

Jak na razie się nie wysypuje na obniżonym V.... no ale o OC można zapomnieć obniżając V...

 

Czy tak naprawdę jest jakaś alternatywa do GB? DCU2? ASUS DirectCU II Top 7970 Review - PGN również nie wygląda to dobrze...

 

Tak więc jak to mówią - mam zonka - niby wydajnie, ale nie cicho, no i to bzyczenie w zależności od gry....

 

No i ostatnia sprawa - mocno się zdziwiłem - Shogun 2 1920x1200xMAX proc na 4400 i podczas bitwy i setek jednostek widzę 15 FPS!!! Przy zoomie na walczące oddziały - choć steruje się płynnie to jednak zonk...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł's, albo masz coś nie tak z tym chłodzeniem, albo nie masz porównania do innych, chociażby do referenta.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=VTIA1C6kOVY&feature=related

Nie moje video - ale świetnie oddaje moje odczucia...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Pixmania można kupić 7970 za 1704 zł + 45 zł za wysyłkę a 7950 za 1484 (saphire zwykły) lub wersję OC za 1554. Oferta limitowana zostało 10 godzin. Zastanawia mnie jednak czy takie ceny nie będą po obniżkach deklarowanych przez AMD. Bardziej skłaniał bym się do cen podanych bez kodu promocyjnego i wkrótcę ceny za AMD referenty widzę tak 7970: 1749zł & 7950: 1529 zł.

 

Bzyczenie i piszczenie - np. w Wiedźminie 2, AVP, gdy jest więcej niż 60 FPS. No i Vsync nie zawsze działa - czasem daje 200fps i pisk jest niesamowity...

Oddawaj i się nie zastanawiaj. Miałem to przy Crysisie przy starcie logo i u mnie było to bardziej szumienie nisz piszczenie a %#$@& mnie to niesamowicie i jeśli miał bym coś takiego podczas gry to bym dostał świra.

 

Czy tak naprawdę jest jakaś alternatywa do GB? DCU2? ASUS DirectCU II Top 7970 Review - PGN również nie wygląda to dobrze...

Saphire OC.

 

Każdy kto słyszał referenta 6990 ten dopiero wie co to głośna karta. Ją z miejsca chciałem wymienić tylko za samo chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...