Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

A jak to jest z tym Power control settings w AMD Overdrive ? Czytałem, że przy OC należy dać na +20%, żeby nie "obcinało" wydajności przy większym poborze mocy.

U mnie przy OC 1100/1575 nie ma żadnej różnicy w wynikach 3d mark oraz heaven benchmark, niezależnie czy ustawię 0% czy +20%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu tez niezla cena :)

 

AMD RADEON HD 7970 - 3 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 3.0 kupić tanio

 

jeszcze takie pytanie do was,

co jest bardziej opłacalne, karta z linku wyżej czy

http://www.pixmania.pl/pl/pl/11692982/art/sapphire-technology/radeon-hd-7950-oc-3-gb-gd.html

 

?

 

da się to 7950 wykrecic bezpiecznie do poziomu 7970 ?

Edytowane przez nedudej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu tez niezla cena :)

 

AMD RADEON HD 7970 - 3 GB GDDR5 - PCI-EXPRESS 3.0 kupić tanio

 

jeszcze takie pytanie do was,

co jest bardziej opłacalne, karta z linku wyżej czy

http://www.pixmania....oc-3-gb-gd.html

 

?

 

da się do 7950 wykrecic bezpiecznie do poziomu 7970 ?

 

Da się wykręcić powyżej poziom 7970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś kto ma dobre OC karty 7950 lub 7970 mógłby nam pokazać i sprawdzić jaka jest różnica w OC tych kart w ustawionych taktowaniach 1100/1125/1150/1200/1250. Tak przeważnie rozkłada się OC tych kart i interesuje mnie jaka jest różnica i czy warto dopłacać do lepszego OC. Czy warto zwiększać V i pobór prądu dla tych 100/150 MHZ (z 1100 do 1250). Pytam się bo w Crysis DX10 różnica między 7950 (900/1250) a 7950 OC (1100/1770) jest gigantyczna. Czy w związku z tym warto szukać karty która robi 1200 MHZ? Na obecną chwilę takiego porównania nigdzie nie można znaleźć więc jego wartość była by tym wyższa :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam że nie sprecyzowałem pytania.

 

Na GPU chce przeznaczyć 1600zł i ani złotówki więcej. Byłem od samego początku nastawiony na jakiegoś niereferencyjnego HD7950, a po obniżkach to już w ogóle, 7970 jest za drogi zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły oficjalne 12.4 testował ktoś ?

 

Jeśli to nie ja sam czegoś naprzestawiałem to bardzo dobrze skoczył mi do góry FPS. Np. w unigine heaven miałem minimum 23 fps w jednym miejscu teraz mam 26. Spory skok w stalker Clear sky i Battlefield 3. Ogólnie przyrost widać gołym okiem a wcześniej korzystałem z bety 12.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomu juz cos na temat oprogramowania do flashowania biosu Radeonow 79xx ??

 

Edytor biosów rbe? Jeżeli tak nie licz na support koleś chyba dał sobie spokój z rozwojem tego programu , także radki nie ma żadnego supportu w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

 

Dzieki za info

 

no to mamy klopot :/

 

b.t.w

 

dzis zflashowalem mojego radzia biosem z 7970 , niby 3% szybciej w 3D Marku 11 ale za to nie dziala wyjscie HDMI ktorego potrzebuje jak ryba wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband

 

Dzieki za info

 

no to mamy klopot :/

 

b.t.w

 

dzis zflashowalem mojego radzia biosem z 7970 , niby 3% szybciej w 3D Marku 11 ale za to nie dziala wyjscie HDMI ktorego potrzebuje jak ryba wody

 

Robiłeś więcej testów czy tylko 3Dsmarka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greg_1

 

Tylko 3D Marka 11 i jak zobaczylem ze HDMI nie dziala to sobie odpuscilem reszte testow

roznica byla znikoma cudow sie nie spodziewaj , pewnie bios 7970 posiada inne timingi pamieci i tyle roznic .

 

 

UPDATE

 

Mam problem podczas pierwszego instalowania w nowym wiondowsie 7 sterownikow catalyst 12.4

polega to na tym ze wszystko prodczas instalacji przebiega normalnie ale po wszystkim wydajnosc karty przy takich samych taktach

oscyluje gdzies okolo polowy tego co powinno byc :(

wracam do starej windy i wszystko jest OK , szlak mnie trafia bo to juz druga swierza instalka+ updejty a efekt ten sam .

 

 

spotkaliscie sie moze z czyms takim ??

 

 

UPDATE 2

 

Przelozenie karty do innego slotu PCI-E zalatwilo sprawe

jaja na maxa bo wczesniej karta siedziala w pierwszym slocie PCI-E x16 i wszystko bylo OK

nowa instalka W7 i takie cuda

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...