Skocz do zawartości
radiergummi

AMD Radeon HD7900 Series

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze posiadam gb 7970 wf3 oc i zrobiłem tak jak prosiłeś. Z 1GHz zegar spadł max do 716 MHz, przy +5 gpu max spadło do 837 MHz i jak temp. przekroczyła 64*C gpu load skakało od 58 % do 100%. Dopiero przy +10 zegar był stabilny ale znów po przekroczeniu 64*C gpu load skakało od 58% do 100%.

 

Ja mam ASIC Quality 70.5% a jak jest u was ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wyższy wynik oznacza lepszą wydajność z jednego wata energii, ale też mniejszą podatność na podkręcanie. Ogólnie na TPU zrobiła się na ten temat taka dyskusja, że nie patrzyłbym na ten parametr, ponieważ do dziś nawet twórcy GPU-z nie wiedzą, do czego miałoby to służyć i co właściwie podaje. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a mi się komp już dwa razy zwiesił tak, że musiałem przyciskiem zasilacza resetować wtf, karta na standardowych ustawieniach. Nie wiem czy aplikacje afterburner/trixx mi czegoś nie psocą. Na razie zrobiłem reinstalację sterowników i usunąłem trixx. Mam nadzieję, że problem się nie powtórzy, ale dziwne. Zrobię formata systemu w najbliższym czasie, bo zbyt dużo się namieszało, jeszcze nie robiłem po wymianie karty, a w sumie przydałoby się.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karaś1990

 

W moim wypadku podczas proby uruchomienia TriXX gdy AfterBurner juz byl uruchomiony , zwis systemu

czasami nawet jak GPU-Z uruchamialem zwis , zdecydowanie obecny soft nie daje rady z ta wersja biosu kart.

Moj Vapor-X jest na rynku dopiero 2 tygodnie wiec nic dziwnego .

Jak narazie okolo 7 godzin gry w BF3 przy taktach z sygnatury na stockowych napieciach wszystko OK.

 

Mam nadzieje ze po podniesieniu napiecia o 5% karta smignie na 1.2GHz GPU i 1700MHz Mem

 

 

UPDATE:

 

Najnowsze informacja z zachodnich sajtow mowia ze seria Sapphire 7950 Vapor-X posiada blokade regulacji napiec

taka informacje odtrzymaj jeden gosciu bezposrednio od Sapphire ,

to by byla lipa maxymalna bo ta konstrukcja posiada potencjal oc , oby to byla tylko plotka z forum hexus.net

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi tutaj o vddc. Jak dwie aplikację próbują uzyskać dostęp do niego to zwiesza się system, ja miałem właśnie sytuację z afterburner+gpu-z i trixx+gpu-z. Na razie przeinstalowałem te stery i wywaliłem wszystko inne. Przyjdzie buda zainstaluję tylko trixxa i będę obserwował reakcję kompa.

 

Słyszał ktoś o jakichś blokadach na gigusiach? Chociaż u mnie akurat napięcie się zmieniało, bo na monitoringu trixxa widać było ponad 1,2 niekiedy. Do końca nie wiem co było powodem zwiechy, bo akurat ostatnio pracowałem na stock.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczyty VDDC w TriXX i GPU-Z sa prawdopodobnie bledne , pokazuje cuda , Ja tez mialem niby podniesione napiecie

ale zwiechy powyzej 1100MHz na GPU swiadcza ze napiecie bylo nie ruszone .

Nic tylko trzeba miec nadzieje na nowy soft ktory pozwoli na regulacje napiec , miesiac moze dluzej :/

 

tu goscie pisza o w/w problemach

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?p=22720223

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karaś1990

 

Znalazlem juz opcje na podniesienia napiec , bynajmniej GPU-Z pokazuje zmiane

w MSI AfterBurner Settings-General trzeba zaznaczyc Force Constant Voltage tyle ze jak narazie nawet po podniesieniu i wejsciu w tryb 3D

karta sie wylancza tak jakby zapodali jakis czuly system monitorujacy :/

 

Skoro moja karta na stockowym VDDC osiaga stabilnie 1100MHz przy max temperaturach w BF3 60- 65'C

to bankowo ma potencjal i lekkie podniesienie napiecia powinno zaowocowac +/- 70MHz na GPU

mialem juz podobne akcje z 5850 gdzie z nominalnych 725MHz karty chodzily na 950MHz tyle ze z napieciem +12%

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypadkiem tu nie chodzi o wymuszenie stałego napięcia ? Np walniesz 1,3 i chcesz żeby było ciągle 1,3. Bo normalnie to ustawiasz napięcie maksymalne. Ustawiasz 1,3v max, ale to nie oznacza, że ciągle ono takie jest. Mi ogólnie problemy ze stabilnością wynikały z używania gpu-z i trixx póki co. Przy samym msi afterburner było chyba najlepiej i żadnych zwiech, jedynie dropy fps przy stock vcore jak chciałem mieć ponad 1GHz. Moja sztuka woli więcej papu. Na razie pare dni popracuję bez żadnych AB,Trixx,GPU-Z, wywaliłem wsio. Jak będzie stabilnie to zainstaluję tylko afterburner. Więcej jak stabilne 1,1GHz nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam tez sie wylacza grafa powyzej 82st w msi kombustor?

Co wplywa na throttling, zalozmy ze w takim kombustor jest caly czas ta sama scena i powiedzmy obciazenie jest 99%, to jesli obciazenie spada na chwile, czy oznacza to ze karta throttluje? Co ciekawe afterburner nie pokazuje spadku zegara, tylko zmniejsza sie obciazenie gpu.

 

Jak u was z tym kombustorem? Ktos wogole kontroluje temp vrm w gpu-z czy olewacie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem @1.1 ghz nie przekraczasz 70st. Chlodzenie ustawione recznie? Ja mam ok 65st na stock, wentyl na auto max 40% / glosnosc do 60% jest dla mnie akceptowalna

 

Jakie bezpieczne temperatury na VRM, zeby karta nie powiedziala papa (gdzies czytalem ze im wiecej tym lepiej pracuja Dołączona grafika)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamlop

 

 

Jasne ze fan nie na Auto tylko ustawienia indywidualne , szumi toto dosc znacznie ale temperature trzyma w ryzach

gram zawsze w sluchawkach zamknietych ( senki 380pro )wiec nie slysze szumu .

Wez tez pod uwage wentylacje obudowy i temperature w pokoju Ja mam big towera XiGMatek Elysium z szescioma wentylami 120mm i 160mm Dołączona grafika

 

b.t.w

 

Widze ze mieszkasz w Norwegi , sprawdzilbys po ile sa u was radki Sapphire 7950 Vapor-x OC

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej maja na pixmanii i w sumie tylko u nich dostepne http://www.prisjakt....t.php?p=1379702

Wychodzi jakies 1250zl, hehe moge sobie kupic 9 sztuk za jedna skromna wyplate (to w sumie 3x taniej niz wynajem 70metrow z 2 sypialniami) Sorry za OT

Kurcze ten vapor-x nawet tanszy od mojej wersji http://www.prisjakt....t.php?p=1258961

 

Widze ze u was 238 funciakow

 

EDIT:

Mam problem, pionowe szare pasy w crysis 1 i crysis 2 na stock. Co robic, sprawdzilem 12.8, 12.7beta, 12.4... Juz mam dosyc. BF3 moge grac godzinami, 3d mark, Heaven stabilne...

Na 12.4 mam "Problem ze sterownikiem AMD, ale odzyskal sprawnosc", na 12.8 juz nie jest tak kolorowo i szare pionowe pasy+zapetlony dzwiek. Pomaga tylko restart. Co ciekawe problem za kazdym razem w tym samym miejscu, na poczatku w crysis 2 jak sie wyplywa z lodzi na powierzchnie, w tym miejscu, czasem daje sie pograc troche dluzej (na 12.8 zwiecha w momencie jak zaczyna cos ich wciagac pod wode!). Co to moze byc.

Zawsze w tym samym miejscu!

Wentyle dalem wszystkie na 100% (1x200przod, 1x120 bok na grafe, 1x150gora, box na procku tez dalem na maxa) Wszystko zimne, a sterownik AMD odmawia posluszenstwa.

Przy takim wietrze na radku bylo max 59st w crysis2, moze to nie kwestia przegrzewania.

Edytowane przez adamlop
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się chwalicie zarobkami a ile was kosztuje życie opłaty żarcie paliwo...

 

mario2k ile herców ma twój monitor?? bo z tego co mi pisałeś to jesteś bardzo zadowolony z szybkości działania crossfire... ale ciekawią mnie herce oraz czy grasz z vsync on??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem @1.1 ghz nie przekraczasz 70st. Chlodzenie ustawione recznie? Ja mam ok 65st na stock, wentyl na auto max 40% / glosnosc do 60% jest dla mnie akceptowalna

 

Jakie bezpieczne temperatury na VRM, zeby karta nie powiedziala papa (gdzies czytalem ze im wiecej tym lepiej pracuja Dołączona grafika)

 

ja mam 1.2GHz i temp max 70oC (chwilowe 72 i spadek do 70 przy 100% obciązenia). W bf3 średnio 65oC i 55% wentyla. Takie metro czy batman AC bardziej grzeją mi GPU (więcej % wentyla - max 60). UStawienia na auto.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244

 

 

Monitor ma w sygnaturze , standardowe 60Hz , od czasow BF2 w ktorego gralem przez ponad 600h grywam w gry multi zawsze bez VSync

specjalnie dla ciebie dzis sprawdze BF3 z wlaczona synchronizacja , powinno byc ok bo najnizszy framerate mialem 70 fps i srednia okolo 105fps.

 

Co do zarobkow i kosztow zycia masz racje , nasze koszty utrzymania to prawie cala moja pensja

tyle ze bez problemu odkladamy 500funtow na miecha w porywach 2x tyle inaczej bysmy tu nie siedzieli

a co do paliwa , za godzine pracy moge kupic 9 litrow diesla ile ty mozesz za swoja godzine ?

 

 

sorry za oftopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sprawa wyglada troche mniej kolorowo niz sie spodziewalem.

Zostawilem na noc wlaczone UniqueHeaven.

Wstaje z rana, patrze a ekran czarny z pionowymi prazkami grubosci ok 0,2mm rozstawione co 3mm (dokladnie to samo co dostaje w crysis 1)

Juz nie wiem co robic. Jestem po formacie. Probowalem zjezdzac z zegarami rdzenia i pamieci. Podnosilem power borad limit, podnosilem vddc...

Stery zainstalowane 12.8

Dlaczego w BF3 moge grac godzinami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma w sygnaturze , standardowe 60Hz , od czasow BF2 w ktorego gralem przez ponad 600h grywam w gry multi zawsze bez VSync

specjalnie dla ciebie dzis sprawdze BF3 z wlaczona synchronizacja , powinno byc ok bo najnizszy framerate mialem 70 fps i srednia okolo 105fps.

 

a to dziwie się że grasz bez vsync jeżeli nie spada ci poniżej 60fps. przecież twój monitor i tak więcej niż 60 klatek/s nie wyświetli i powinien wariować bo obraz powinien się rozłazić bo monitor nie wie co wyświetlić. moim zdaniem większą płynność uzyskasz grając z vsync. za nim kupiłem 680 też grałem bez vsync teraz gram z tym adaptacyjnym bajerem i jest poprostu super płynnie.

 

Co do zarobkow i kosztow zycia masz racje , nasze koszty utrzymania to prawie cala moja pensja

tyle ze bez problemu odkladamy 500funtow na miecha w porywach 2x tyle inaczej bysmy tu nie siedzieli

a co do paliwa , za godzine pracy moge kupic 9 litrow diesla ile ty mozesz za swoja godzine ?

sorry za oftopa

 

ja mogę kupić 4,5l benzyny :P nie wiem po ile jest ropa :P ja nie umiem nic odłożyć ale to pewnie przez swoją rozrzutność...

 

No dobra, sprawa wyglada troche mniej kolorowo niz sie spodziewalem.

Zostawilem na noc wlaczone UniqueHeaven.

Wstaje z rana, patrze a ekran czarny z pionowymi prazkami grubosci ok 0,2mm rozstawione co 3mm (dokladnie to samo co dostaje w crysis 1)

Juz nie wiem co robic. Jestem po formacie. Probowalem zjezdzac z zegarami rdzenia i pamieci. Podnosilem power borad limit, podnosilem vddc...

Stery zainstalowane 12.8

Dlaczego w BF3 moge grac godzinami...

 

a zasilacz jest wystarczający??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem juz sie poddaje, nie chce wysylac na gware do pixmanii, bardzo dlugo sie czeka na przesylke od nich, a co dopiero na uznanie gwarancji, reklamacji.

 

1. Karta wlozona do zestawu brata na s777 - komp wogole nie bootuje

2. Wstawiony zasilacz brata Corsair vx550w do mojego zestawu - bez zmian. Czarny obraz w crysis 2, oraz UniqueHeaven.

 

3dmark11, crysis, furmark oraz BF3 stabilne. Co dalej?

 

EDIT: Wlaczam sobie crysis2, gram czekajac na zwieche mniej wiecej w tym miejscu gdzie wystepuje, jeszcze chwila gry, pojawia sie czarny ekran (tym razem nie byly to paski czarno szare, lecz czarno bordowe). Dzwiek leci dalej, mysle sobie kaplica - a tutaj wielkie zdziwienie, po ok 5 sek obraz powraca i gra wyglada normalnie dalej. No to ja juz nie wiem o co chodzi. Dodam tylko ze crysis1 zrobil sie stabilny, a wczesniej dostawalem blackscreena.

 

EDIT2: Zaczely pojawiac sie nieoczekiwane restarty kompa w aplikacjach 3d (licze po cichu na uwalona kostke pamieci, ale to by nie powodowalo bledow obrazu raczej i przewaznie wystepuje BS w takich przypadkach)

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję zapodać nowy bios, może znikną cyrki z aplikacjami afterburner i trixx. Na razie na stock z samymi catalystami nic się nie dzieje, wszystko ładnie chodzi.

 

PS: Nie chwal dnia przed zachodem słońca:(. Komputer zwiesił się 4 razy w ciągu paru minut, nie da się go użytkować, muszę zrobić formata. Mam nadzieję, że po postawieniu systemu znikną problemy. Chyba muszę zrobić flash tego biosu.

 

PS2: Format zrobiony, zostawię na razie wszystko na oryginalnych ustawieniach i będę widział. Nie wiem czemu mój Gigabyte ma zworkę tą od biosu ustawioną na pozycję nr 2. Też tak macie? Default wydawało mi się, że powinno być 1. Poczekam jeszcze z flashem.

 

Sflashowałem bios i teraz komputer w ogóle nie chce się włączyć ..., ani na ustawieniu 1 ani na 2.

Da się jakoś wgrać z powrotem stary bios z czarnym ekranem;/ ?

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpalic albo na zintegrowanej karcie (twoja plyta tego nie umozliwiwa), albo na karcie PCI (jesli jest opcja w biosie).

Jesli flashowales tylko jeden bios, ten drugi powinien byc sprawny

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gigabyte.com/support-downloads/faq-page.aspx?fid=1896&pid=4121

Oni tam coś dziwnie napisali z tym przełącznikiem. Raz, że to jest "protected" i "unlocked" (nie wiadomo który miałby być który), potem, że oba mają te same częstotliwości (chyba w fabrycznej karcie) i jeszcze na obrazku jest "1. backup" i "2. factory defaults"

 

Gdzieś trafiłem na informację, że powinno się trzymać na 1 zawsze, a 2 tylko w razie padu, dla odratowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem właśnie def na 2, co mi się dziwne wydawało, no ale skoro pisze, że default no to niech im będzie. Wiem jak przeprowadzić operację. Pozostało załatwić kartę PCI albo przejść się do kumpla z h61 z gotowym pendrive. W sumie to nie wiem po co mnie podkusiło flashowanie, jak po formacie wszystko już wydawało się ok, przestało się wieszać w timeshift i AVP.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwie się że grasz bez vsync jeżeli nie spada ci poniżej 60fps. przecież twój monitor i tak więcej niż 60 klatek/s nie wyświetli i powinien wariować bo obraz powinien się rozłazić bo monitor nie wie co wyświetlić.

 

Zgadza sie ze monitor 60Hz nie wyswietla moich 100 klatek na sekunde , ale jak bys grywal czesciej w szybkie gry fpp to bys wiedzial

ze Teoria to jedno odczucia szybkosci to drugie , zapodalem VSync on i coz z tego ze mam miodnie plynnie skoro podczas szybkich akcji zauwazalnie wolniej niz bez VSync , najlepiej sie o tym przekonac podczas szybkiego obrotu o 180' przy VSync on jest zdecydowanie wolniej niz na off .

Od ponad 7 lat gram w multiplayerowe gry fpp zawsze starajac sie uzyskac okolo 100fps oczywiscie z VSync off

jako ze pewnie grywasz tylko w niedziele i swieta to mozesz zostawic VSync on .

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Grając swego czasu w CS:S nie wyobrażałem sobie gry poniżej 200fps (monitor 60Hz). Poniżej tej wartości od razu "czułem" że spada czas reakcji. Osobiście Vscynca uzywam gdy musze, głównie gdy jakaś gra robi fochy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...